|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Inhalacije
19.1.2017 20:48:43   
ishler
Hvala,nada se da ce jos neko odgovoritiuser posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 476
   RE: Inhalacije
19.1.2017 22:44:31   
Sanjica26 RR
Isler, mi smo koristili 2,5 ml fizioloskog i 5 kapi beroduala.
Pulmicort smo koristili u kombinaciji sa berodualom 2,5 ml fizioloskog, 5 kapi beroduala i pola one ampule pulmicorta.
I to cini mi se ujutru i uvece pulmicort sa berodualom. A posle podne samo berodual.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 477
   RE: Inhalacije
20.1.2017 8:57:48   
Sanjalicaaa
Mislim da to zavisi od kilaze deteta. Mozda gresim.
Ja bebi od 14m stavljam 2ml fizioloskog i 5 kapi beroduala.

_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 478
   RE: Inhalacije
20.1.2017 15:59:35   
ishler
Hvala puno☺

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 479
   RE: Inhalacije
14.5.2017 11:42:28   
Ana RR
Mame, pomoć! Marku je već dva dana nos poptuno začepljen, ne pomažu ni kapi ni fiziološki, ne može da diše, ne spavamo već dve noći. Pritom i kašlje, onako zrelo. Uključila bih mu inhalacije ali ne znam čime. Samo fiziološki ili još nešto?

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu ishler)
Direktna veza do poruke: 480
   RE: Inhalacije
14.5.2017 12:51:40   
IvanaSK RR
Ana, mozes fiziološki i pantenol. Ja sam Andrei i tu kombinaciju i kombinaciju fizioloskog i Beroduala.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 481
   RE: Inhalacije
14.5.2017 14:07:19   
Sanjica26 RR
Pantenol se ukljucuje kod promuklosti. Ako zrelo kaslje, a zapusen mu je nas ja bih kombinaciju beroduala i bisolvonom. Ujutru i posle podne fizioloski, berodual i bisolvon. Uvece samo berodual.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 482
   RE: Inhalacije
14.5.2017 16:26:17   
Ana RR
Hvala devojke user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 483
   RE: Inhalacije
22.10.2017 12:42:31   
MamaNecaVo
Nama apotekarka smucka za inhalaciju.
Samo joj kazem sta je bebcu i to je to.
Generalno tri,cetiri stvari se koriste pa greske nema.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 484
   RE: Inhalacije
22.10.2017 16:45:19   
degu
Da li se nekom desilo da dete posle inhalacije jos vise kaslje? Koristila sam fizioloski samo, T mi kaslja vec nedeljama, odlucila da probam da je inhaliram, kad se posle inhalacije pigorsao kasalj user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 485
   RE: Inhalacije
22.10.2017 17:43:25   
Sanjica26 RR
Degu, to je samo reakcija da izbaci to sto ima. Ne brini. Prati. Mozda nema veze sa inhalacijom. Fizioloski ne moze da joj naskodi.
Nevena, a sta to apotekarka smucka? Zivo me interesuje kako ona zna pravu dijagnozu deteta.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 486
   RE: Inhalacije
22.10.2017 17:47:38   
MamaNecaVo
Sanjice na bazi fizioloskog uz dodatak pantenola.
Ono sto nam inace pedijatar prepise pa dodjemo po novu bocicu.
Kod nas je u principu uvek isto pa zena ne moze da omasi shodno naznakama sta joj kazem da je bebi.


Reakcija na inhalacije.
Kod mog a kada se kasalj pogorsa da tako kazem od inhalacije,krece kroz stolicu da ga izbacuje.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 487
   RE: Inhalacije
22.10.2017 18:22:24   
Sanjica26 RR
Super ti je ta apotekarka.
Cek, pa pantenol se koristi kod promuklosti. Nije valjda svaki put kad se razboli promukla?


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 488
   RE: Inhalacije
22.10.2017 18:24:27   
IvanaSK RR
Meni nikad nisu muckali. Kupim ampule pulmikorta, beroduala i fiziološki i ubacim u inhalator.

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 489
   RE: Inhalacije
22.10.2017 18:25:28   
Ana RR
Ja ne razumem kako to "smućkaju" u apoteci? Valjda se kupi fiziološki i pantenol, svaka bočica posebno. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 490
   RE: Inhalacije
22.10.2017 18:28:38   
Sanjica26 RR
Nevena, pantenol se kupuje sasvim normalno. nema sta da ti smucka. Posebno sto moras da stavis odredjenu dozu u inhalator. inace postoje kapi na bazi pantenola. KLIK

< Poruku je uredio Sanjica26 RR -- 22.10.2017 18:29:18 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 491
   RE: Inhalacije
22.10.2017 18:29:50   
MamaNecaVo
Bas cu pitati tetku.
Ovo je bas pravljeno sa tacnim nazivom i sastavom.Nego nismo kuci da bi tacan naziv napisala,pisem prekosutra.
Uglavnom smuckano tj napravljeno u apoteci (nije sam fizioloski).

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 492
   RE: Inhalacije
22.10.2017 18:30:49   
MamaNecaVo

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Super ti je ta apotekarka.
Cek, pa pantenol se koristi kod promuklosti. Nije valjda svaki put kad se razboli promukla?



Sanjice,iz nekog razloga te moram citirati nece da se izmeni poruka.
Da,gotovo svaki put prehlada kod A je pracena uz promuklost.
Prethodni put je bas dugo trajala,lekovi nisu pomagali niti inhalacije.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 493
   RE: Inhalacije
22.10.2017 18:32:24   
Sanjica26 RR

IZVORNA PORUKA: NevenaAleksejmom

Bas cu pitati tetku.
Ovo je bas pravljeno sa tacnim nazivom i sastavom.Nego nismo kuci da bi tacan naziv napisala,pisem prekosutra.
Uglavnom smuckano tj napravljeno u apoteci (nije sam fizioloski).

Mozda je neka bakterija u grlu. Jel ste probali da radite bris grla?

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu MamaNecaVo)
Direktna veza do poruke: 494
   RE: Inhalacije
22.10.2017 18:35:47   
MamaNecaVo
Jesmo,sve je ok.
Radjena je bukvalno sto i jedna analiza.
Pisala sam o nasem problemu sa.pedijatrima,zaista mi je potreban strucnjak jer je nemoguce da beba mesec dana bukvalno bude promukla.i da ne pomaze nista.

XX puta inhalacije odradim na svoju ruku.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 495
   RE: Inhalacije
22.10.2017 19:21:10   
Mala Elena

IZVORNA PORUKA: IvanaSK RR

Meni nikad nisu muckali. Kupim ampule pulmikorta, beroduala i fiziološki i ubacim u inhalator.


Ovako ja, ali mi dr kaze koliko cega.

NA mom , a da to nije laringitis?

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 496
   RE: Inhalacije
22.10.2017 19:33:23   
MamaNecaVo
Nije.Prvo su na njega pomislili.
Poslednja dijagnoza tj predpostavka pedijatra je bila da je alergijski.Treba li da pisem da po tom pitanju nista nije preuzela.
Mada meni nije logicno da se promuklost javlja alergijski iako ima veze (kasalj,nosic te curi te zapusen itd).

Cekam da jos malo poraste,pa cu privatno to proveriti
Do tada se nadam da cemo naci pravog pedijatra

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 497
   RE: Inhalacije
22.10.2017 22:28:52   
degu

IZVORNA PORUKA: Sanjica26 RR

Degu, to je samo reakcija da izbaci to sto ima. Ne brini. Prati. Mozda nema veze sa inhalacijom. Fizioloski ne moze da joj naskodi.
Nevena, a sta to apotekarka smucka? Zivo me interesuje kako ona zna pravu dijagnozu deteta.

Sanjice ispostavilo se da je zakacio i novi virus, mozda zato kaslje. Mene zanima da li se inhalacijom infekcija iz gornjih disajnih puteva moze preneti u pluca? Uvek sam nesto uplasena kad je inhalator u pitanju. Evo B je bolje, isto sam in inhalirala, a ona se jadna ugusi od kaslja. Sutra cemo kod dr-a.


_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 498
   RE: Inhalacije
22.10.2017 23:21:04   
choopa choops
degu naša pedijatrica je stava da inhalacije nekad znaju i da škode, tj ne znam tačno da objasnim, ali recimo kao da ponekada prošire put jacim infekcijama disajnih oragana. Ja sam možda par puta njima dala samo fiziološki, ostalih par puta samo po njenoj dijagnostici. Ali ona je sjajna i skoro da nema greške kad postavi dijagnozu, da smo kod nekog drugog mozda ne bi bilo tako. Mada kad god kašlju mi to najčešće rješimo uz pomoć sirupa, obloga i slicno, onako po starinski kao mi nekaduser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 499
   RE: Inhalacije
23.10.2017 8:21:38   
Sanjica26 RR
Onda je kod nje neki virus. Vodi je Degu da je poslusa.
Moja dr je uvek stava da inhalacije mogu da pomogne. Ovog puta za bronhitis nije dala inekcije. Dala je kombinaciju ab i inhalacije. I nema greske. Ona uvek pogodi u centar.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 500
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  18 19 [20] 21 22   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.
Prepucijum - šta roditelji dečaka treba da...
Gotovo svi dečaci su rođeni sa uskim prepucijumom koji je spojen s glavićem. To je normalno fiziološko stanje i nije raz...



image
dudas
Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!
"Dobro veče, od sad ovde nema zime, Imuno je moje ime. Vitamini, minerali-sve staje u gutljaj mali. Popij mene, mala vilo, nazdravlje ti bilo!" "Imaćemo još jednog gosta, pomoći će vili dosta. Evo ga, tu je"-Imuno reče. "Uđi, uđi, druže moj, dobi li protiv kašlja boj?" "Znaš, Imuno-Broncamil se smeška, kakva je to borba teška. Uspeo sam, za kašalj sam tata mata!" I odjednom neko pokuca na vrata. "Ima li koga da ga grlo boli? Otvorite Apis goli! Prsnite me 2, 3 puta, nije fol-nestaće bol!" Istina je sve što kaže Apis gola, jako brzo rešiće vas bola. "Gde li nam je Fitobalm, kud se dede, ne videh ga od prošle srede? "Sad će doći"- Imuno reče. "Ima li šta od zapušenog nosića preče?" "Kuc, kuc, stigao sam"- Fitobalm se javi. "Mala vilo, odmah me pod nosić stavi. Jel osećaš borovine moć? Sada lepo diši i spavaj, laku noć!" I tako Pharmalife družina ova isprati vilu u carstvo snova.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here