RE: Inhalacije (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


matli -> RE: Inhalacije (19.1.2013 23:20:35)

mi imamo bronhitis i na berodualu smo vec peti dan.Isle su inhalacije na 6h a sad vec na 8.Nego,ono sto sam ja htela da podelim sa vama,je nas novi aparatic NOSKO.Joj ljudi ja sam odusevljena.To tako dobro izvlaci sekret da ja nemam reci.Mislim da joj je to bas ubrzalo da ozdravi[sm=sloncek.gif]




boba 11 -> RE: Inhalacije (26.2.2013 15:51:30)

Koliko dugo traje fizioloski za inhalacije kad se nacne flasa




Mali_miš -> RE: Inhalacije (9.4.2013 11:13:29)

Koliko rano smeju bebe da krenu sa inhalacijama i šta sve treba da se stavi u inhalator od lekova? Ja sam dobila neki "recept" ali u njemu ima dva leka - operil i bisolvon, pa ne znam koliko je to prigodno za ovako malu bebu (mesec i po dana)?

Odmah bih nazvala lekarku da je pitam, ali radi tek u ponedeljak popodne, a i L i S mi krkljaju strašno. =(




cockic -> RE: Inhalacije (9.4.2013 16:37:25)

operil p je sprej za nos.a bisolvon je za inhalaciju.pise ti doza tog bisolvona koliko ide njega,koliko fizioloskog [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Mali_miš -> RE: Inhalacije (9.4.2013 16:56:53)

A jel njega smeju da koriste i jako male bebe?




Janncica -> RE: Inhalacije (9.4.2013 17:01:21)

Moj S je sa mesec dana imao bronhijalitis i bili smo u bolnici. Jedina terapija mu je bila inhalacija(jer nije imao temperaturu,a i dosli smo sa prvim simptomima).Inhalirali su ga sa fizioloskim i sa berodualom.
Sme beba inhalaciju,samo stavi kako ti je receno.A za sve ostalo ako ti nije nesto jasno,nazovi halo bebu,kad ti vec doktror ne radi
Za operil nisam sigurna da smeju bebe.




Moiraina -> RE: Inhalacije (9.4.2013 17:25:17)

Ja bih pozvala Halo bebu ako već ne možeš dr, ipak je mala beba, ne bih ništa od lekova na svoju ruku...
Ili možda inhalacija samo fiziološkim, ne znam...




cockic -> RE: Inhalacije (9.4.2013 22:59:59)

ja sam razumela da ti je to dala dr.a ako nije nemoj nista na svoju ruku.a sto se tice operila,ni ja nisam cula da se stavlja tako malim bebama[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




Mali_miš -> RE: Inhalacije (10.4.2013 18:02:59)

Bili smo kod neke druge dr i rekla nam je da je inhaliramo samo fiziološkim. Hvala vam u svakom slučaju. [sm=smiley31.gif]




bea83 -> RE: Inhalacije (20.4.2013 16:43:15)


IZVORNA PORUKA: New Mom

Bisolvon je dosta jak (ako ga daješ ide 10 kapi na 2ml fiziološkog), možda pre da počneš sa Operil P kapima ili Adrianol (ide 2-5 kapi sa 2ml fiziološkog). I nemoj da ga inhaliraš posle npr. 17h sa tim (da su neke vrste kapi dodate u fiziološki) jer može da deluje nadražajno pa da ga muči kašalj noću.
A tehnika... Kako kad, najčešće sila.[sm=smiley13.gif]


Draga jel mogu da inhaliram Vikija sa nekom od ovih kombinacija? Zaradili smo streptokoku i groznu upalu grla, treći put za mesec i po dana pijemo antibiotik (trenutno Pancef), evo već 6ti dan ali sad je kašalj baš zreo i čuje se i dalje nos koji krči, da li bi mu nešto od ovoga pomoglo? Kupili smo inhalator danas




Snelle -> RE: Inhalacije (11.11.2013 12:52:05)

Od sinoc inhaliramo bebca berodualom. Od tada ima jako ceste, smrdljive i sluzave stolice. Jel imao neko takvo iskustvo?




lesica -> RE: Inhalacije (11.11.2013 12:56:21)

Snelle, verovatno zato što mu se razređuje sekret, pa kroz stolicu izbacuje... Pretpostavljam. L češće kaki kad je na inhalacijama.[sm=smiley13.gif]




Ana RR -> RE: Inhalacije (11.11.2013 12:57:56)

Snelle, baš razmišljam o vama [sm=smiley13.gif]




Alexxa -> RE: Inhalacije (11.11.2013 13:05:38)

Izbacuje sekret, definitivno. Tako je nama rečeno u DZ. E, a muka mi je više od inhaliranja i beroduala!!!!




Snelle -> RE: Inhalacije (11.11.2013 13:05:53)

Lesice, ima logike al s obzirom da ima intoleranciju na kazein s njegovim stolicama nikad nisam sigurna zbog cega su takve :-(
Ana, grl, grl
Alexxa, u uputstvu pise da se sme inhalirati samo preko usnika, ne preko maske, jer tako dolazi u kontakt sa ocima sto je opasno. Ziva se isprepadoh!!! Kako ste se vi inhalirali?




lesica -> RE: Inhalacije (11.11.2013 13:12:49)

Snelle, L je inhalirana prvi put kad je imala 3 meseca, i to u DZ-a. Preko maske. Niko nam nije pomenuo ništa.
E sad, pitanje je samo da nije doza prejaka. L je tada inhalirana sa 2 kapi beroduala na 3 ml fiziološkog. Tek sada se inhalira sa 5 kapi na 2ml.

Verujem ipak da je to reakcija kakva ipak treba da bude. [sm=smiley31.gif]




MTS064 -> RE: Inhalacije (11.11.2013 13:20:31)

Mislim da se sva deca inhaliraju preko maske, tako je bolji efekat a i mala deca ne znaju da disu na usta. Imaju one posebne male maskice za decu.




Alexxa -> RE: Inhalacije (11.11.2013 13:28:18)

Mi imamo Prizmin Micro Sonic i inhaliramo se preko usnika, jer ona tako više voli, ali nisam ništa čula loše o ihhaliranju preko maske do sad, uostalom, sa maskom inhaliraju i u DZ i u bolnici.

Naša poslednja doza je bila u 2,5 ml fiziološkog 3 kapi beroduala.




vikiveki -> RE: Inhalacije (11.11.2013 13:28:49)

Ja noju eecu inhaliram sa spalmotilom,tako nam dr. rekla....stariju ćerku sam inhalirala sa berodualom neko vreme bila je onda neka njegova nestašica pa nam je dr rekla da se može inhalirati i spalmotilom, i da je to isto...Sad ja se ne razumem u lekove toliko pa sam poslušala dr. Veću decu inhaliram kad dr. kaže sa po 2 ml fiziološkog i 10 kapi spalmotila, a najmlađeg sa 2ml fiziološkog i 8 kapi spalmotila.Uvek im bude bolje[sm=bravo.gif]




Snelle -> RE: Inhalacije (11.11.2013 13:37:29)

IZVORNA PORUKA: Alexxa
Naša poslednja doza je bila u 2,5 ml fiziološkog 3 kapi beroduala.

Ovakva je i nasa doza a moj bebac ima 7 meseci. Koliko sam skontala doza se odredjuje na osnovu kilaze [sm=zmeden.gif]




Janncica -> RE: Inhalacije (20.11.2013 22:01:03)

Mi smo opet na inhalacijama. 3 puta na dan,sto ce reci na 8 sati....je l to znaci da ja sad njega treba da budim za inhalaciju ili da ih podelim preko dana 3 puta?




Alexxa -> RE: Inhalacije (20.11.2013 22:03:19)

U bolnici bude decu. Drugarica mi kaže da je ona njenog sina inhalirala dok spava, uopšte ga nije budila. Možda tako da probaš.




Alexxa -> RE: Inhalacije (20.11.2013 22:04:02)

IZVORNA PORUKA: Snelle

IZVORNA PORUKA: Alexxa
Naša poslednja doza je bila u 2,5 ml fiziološkog 3 kapi beroduala.

Ovakva je i nasa doza a moj bebac ima 7 meseci. Koliko sam skontala doza se odredjuje na osnovu kilaze [sm=zmeden.gif]


I ja sam tako skontala, mada mi smo mršavi, 9,8 kg ima. [sm=zmeden.gif]




Janncica -> RE: Inhalacije (20.11.2013 22:06:15)

I meni je S bio u bolnici zbog bronhijalitisa sa mesec dana i tamo smo se inhalirali i nocu.Nego do sad je uvek dr govorila ujutru i uvece,a sad me zbunilo ovo.on ce se probuditi kad ukljucim inhalator 100%.A posle ga uspavati [sm=smiley29.gif]




Snelle -> RE: Inhalacije (20.11.2013 22:07:42)

Janncice, meni je dr rekla da dete ne budim za inhalacije, a isto je tako stava da dete ne treba inhalirati dok spava, jer tako ne možeš da ga pratiš, ako razumeš šta hoću da kažem.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>