RE: Endometrijum (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


bea83 -> RE: Endometrijum (14.10.2011 18:26:38)

Bebana ja nisam neki stručnjak, pišem ti ovo samo iz iskustva stečenog čitanjem raznoraznih izvora dok sam bila u procesu zatrudnjivanja....sve u svemu, endometrijum bi trebalo da bude minimum 7 ili 8mm da bi došlo do uspešne trudnoće a i tada su šanse oko 10%, sve preko 10mm se smatra odgovarajućim endometrijumom
Znam da se i aspirin od 80mg preporučuje za bolju prokrvljenost materice i samim tim zadebljanje endometrijuma, ali konsultuj se sa doktorom u vezi toga




Nataša1 -> RE: Endometrijum (16.10.2011 0:12:55)

Probaj i ananas i nar.

IZVORNA PORUKA: Bebana17

Ja se istraumirala od cifara tj debljine endometrijuma koje se ovde spominju.
Ja sam dan posle ovulacije imala debljinu 8,7 mm?
Koliko je ovo lose, kako da popravim? (cvekla, brazilski orasi - to vec jedem).




mihi -> RE: Endometrijum (4.1.2012 14:02:07)

Prošlog meseca mi se ciklus poremetio u vreme menstruacije malo nešto dva dana ikraj ja uradim betu-0,1 konstatujem nije trudnoća i ok. Ovog meseca u vreme m dobijem 11. 12 ali opet manje nego  inače imam. 29. 12 kreće obilno krvarenje koje traje i sada, danas sam bila kod dr endometrijum 17mm i ona predlaže EKSPLORATIVNU KIRETAŽU, na UZ sve ok osim tog zadebljanog endometrijuma. Verovatno ću raditi u petak u GAK-u. Ima li neko slična iskustva?




dejana007 -> RE: Endometrijum (4.1.2012 14:47:45)

moja drugarica ima taj problem i znam da su joj radili neki zahvat, da bi joj endometrijum postao tanji, ali ne znam detalje. znam da i ona nije imala ciklus, pa krvarenja obilna. s tim sto je ona 1978 god i vec rodila 3 deteta. Jedino znam da i posle zahvata to joj se nije regulisalo.




mihi -> RE: Endometrijum (4.1.2012 15:28:43)

Hvala Dejana i ja ima 2 dece, i ciklusi su mi bili uredni +-2 dana. Ovo se sad dogodilo, nemam miome te tonije aszlog, nego hormonski disbalans. Predložili su mi da nakon kiretaže stavim Mirenu spiralu, videću još ali mislim da će tako biti.




Bokaaa -> RE: Endometrijum (3.12.2012 21:04:11)

Ja imam jedno pitanje. Imam 21 godinu, i od pre 3 meseca ne dobijam. Bila sam kod ginekologa radila ultrazvuk i rekla mi je da mi je endometrijum tanak, 2, 8. Iskreno, plasim se, jer ja tek trebam da radjam decu. U petak iddem da radim hormone, Pre. ovoga nikada mi nije kasnilo, niti sam ikada imala problem sa menstruacijom, cak mi ni bolna nije. Zbog cega najcesce dolazi do tankog endometrijuma? I da je to stvarno za veliku brigu? Hvala vam unapred




mazinjo -> RE: Endometrijum (3.12.2012 21:14:15)

sve je uzrok neredovna menstruacija




jovana13 -> RE: Endometrijum (14.12.2012 10:33:12)

bila sam kod ginekologa 17dc radi rutinske kontrole, rekla mi je dr da mi je endometrijum 14mm i da cu za par dana da dobijem. Od tad je proslo 3 dana nisam dobila. A ovulacija mi je bila 13dc. Zanima me jel to sve ok? I da li ako ne dobijem uskoro da idem opet do dr ili ne?




mine -> RE: Endometrijum (14.12.2012 10:40:15)

Meni se cini ako ne dobijes da treba test da uradis a ne da ides kod dr.
Ona je na osnovu debljine nedometrijuma zakljucila da treba da dobijes ili ne?!
Sta li je sa ovim lekarima u poslednej vreme[sm=zmeden.gif]

IZVORNA PORUKA: jovana13

bila sam kod ginekologa 17dc radi rutinske kontrole, rekla mi je dr da mi je endometrijum 14mm i da cu za par dana da dobijem. Od tad je proslo 3 dana nisam dobila. A ovulacija mi je bila 13dc. Zanima me jel to sve ok? I da li ako ne dobijem uskoro da idem opet do dr ili ne?




mine -> RE: Endometrijum (14.12.2012 10:41:18)

A uzrok ovom hormonski poremecaj...
IZVORNA PORUKA: mazinjo

sve je uzrok neredovna menstruacija





mazinjo -> RE: Endometrijum (14.12.2012 11:00:35)

tacno tako ,hvala mine [sm=smiley36.gif]




jovana13 -> RE: Endometrijum (14.12.2012 11:08:20)

mine upravo tako,na osnovu endometrijuma mi je to rekla,ali cini mi se malo verovatno da cu da dobijem za par dana,vec 3 je proslo, s obzirom da mi je ovulacija bila 13dc, jel to moguce ili ne? Koliko treba da prodje od ovulacije do menstruacije? Ili je to invidualno?




jovana13 -> RE: Endometrijum (14.12.2012 11:52:53)

individualno sam htela da kazem..




Verolina -> RE: Endometrijum (14.12.2012 14:08:47)


IZVORNA PORUKA: mine

Meni se cini ako ne dobijes da treba test da uradis a ne da ides kod dr.
Ona je na osnovu debljine nedometrijuma zakljucila da treba da dobijes ili ne?!
Sta li je sa ovim lekarima u poslednej vreme[sm=zmeden.gif]

IZVORNA PORUKA: jovana13

bila sam kod ginekologa 17dc radi rutinske kontrole, rekla mi je dr da mi je endometrijum 14mm i da cu za par dana da dobijem. Od tad je proslo 3 dana nisam dobila. A ovulacija mi je bila 13dc. Zanima me jel to sve ok? I da li ako ne dobijem uskoro da idem opet do dr ili ne?


Vidi se na osnovu endometrijuma sa extra UZ aparatom. To je i meni doca proslog ciklusa rekao. Pogotovo ako progesteron nije odradio svoje.




jovana13 -> RE: Endometrijum (14.12.2012 14:36:35)

ja ne radim na bebi,imam bebu. Nego mi je malo cudno da treba toliko ranije da dobijem i to malo posle ovulacije.




Verolina -> RE: Endometrijum (14.12.2012 14:51:28)

To mora da zakljuci na osnovu zutog tela i izgleda endometrijuma, ne samo na osnovu njegove debljine.




mine -> RE: Endometrijum (14.12.2012 14:56:15)

Da li ti je potvrdjena ovulacija 13 dc tj da li je na UZV 17 dc potvrdjeno da je bila ovulacija ili ti sama mislis da je bila 13 dc?
Ta faza jeste individualna ali otprilike traje 14 dana, naravno negde i krace ali se tada daje podrska progesterona ukoliko je doslo do trudnoce ili se planira ista.
Sve je individualno.
Meni je oko ovulacije uvek debljina endometrijuma bila 12-15mm i imam normalan ciklus. Koliko tebi traje ciklus?

IZVORNA PORUKA: jovana13

mine upravo tako,na osnovu endometrijuma mi je to rekla,ali cini mi se malo verovatno da cu da dobijem za par dana,vec 3 je proslo, s obzirom da mi je ovulacija bila 13dc, jel to moguce ili ne? Koliko treba da prodje od ovulacije do menstruacije? Ili je to invidualno?





jovana13 -> RE: Endometrijum (21.12.2012 10:35:34)

nije potvrdjeno na uz ja sam ubedjena da je tako, uvek imam tad obilniji sekret, tako sam i ostala trudna prvi mesec kad smo odlucili da hocemo jos jedno dete. Evo danas mi je 27dc i jos nisam dobila grudi me ne bole nema nikakve naznake da cu dobiti. A sanse za T su minimalne. Meni nista nije jasno, videcu za par dana ako ne dobijem,sta da radim.




NoraBo -> RE: Endometrijum (9.1.2013 14:48:29)

Drage devojke, da li mi neko može malo pomoći. Juče sam bila na pregledu kod Spremovićke, jer treba da radim iui i u ovom ciklusu, radila mi je ultrazvuk i rekla da je endometrijum 14mm i počela da se smeška, kad sam rekla da treba da dobije u petak ona je u izveštaju napisala ‚‚ako pacijentkinja dobije ciklus u toku nedelje, početi sa terapijom klomifena‚‚. Pošto me je zbunila tim smeškanjem čačkala sam po netu i vidim da endometriju pred mecu treba da je tanji, tj. da je ova vrednost od 14 mm možda znak trudnoće, a ja se očajnica naravno odmah ponadala. E, ne lezi vraže, danas sam dobila, pa mi je nejasno da li je ok to što mi je endometrijum 14 mm, a ja dobila mecu? koliko sam skontalaon pred i u toku menstruacije treba da je tanak? Ništa mi nije jasno???? Da li neko zna koje su vrednosti endometrijuma pred mecu?




Verolina -> RE: Endometrijum (9.1.2013 14:51:54)

Nora, draga, pred ciklus ti je endometrijum jednako zadebljan kao i u slucaju da ostanes trudna. Ako nisi trudna krene njegovo ljustenje, pa je on nakon ciklusa tanak, a onda se do ovulacije pod uticajem hormona opet zadebljava.




Maslacak15 -> RE: Endometrijum (9.1.2013 14:54:08)

Norabo,
zao mi je da si dobila[sm=smiley13.gif]. ali nista nije neobicno da je endometrijum juce bio 14mm. Endometrijum se ljusti tokom same menstruacije, tj odlubljuje, pre nju je vrlo debeo. E sad nekad mogu da se vide ultrazvucne naznake da je krenuo da se dezintegrise a nekad ne i verovatno je doktorki delovao relativno kompaktno jos uvek kad se smeskala. Ali to nazalost nema nikakvu prediktivnu vrednost. Prosto endometrijum je debeo u drugoj fazi ciklusa, ako trudnoca izostane, oljusti se i izbaci menstruacijom i onda se u sledecem ciklusu stvara novi. Ako dodje do trudnoce, savetuje se zenama da se jave tek za nedelju do deset dana najmanje jel tek tada se pouzdano mogu videti embrionalne strukture vezane za trudnocu. Do tada vidi se samo zadebljali endometrijum a on sam po sebi nista ne znaci. Puno uspeha u stimulaciji klomifenom!!!!




NoraBo -> RE: Endometrijum (9.1.2013 14:56:14)

Hvala draga, već sam se zabrinula da nešto debelooo nije ok!!! A još jutros sam se nadala... Hvala puno Verolina na brzom odgovoru [sm=smiley1.gif]




Snekile7 -> RE: Endometrijum (12.1.2013 21:11:16)

Meni je 17 dan ciklusa endometrijum bio 3mm, znam da je tanak, ali sta to moze da znaci. Pre 6 meseci sam isla na operaciju klasicnu 12 mioma, moze li to da bude uzrok i sta mi je ciniti?




Verolina -> RE: Endometrijum (13.1.2013 1:00:48)

Ma nije ti to uzrok. Uzrok ti je verovatno anovulatorni ciklus.




missj77 -> RE: Endometrijum (5.2.2013 10:20:47)

Zdravo, ja prvi put koristim ovaj forum, bila sam danas kod ginekologa, UZ pregled, imma 28.god, menstruacija mi kasni 4-ti dan, inače je u poslednjih 6 meseci bila redovna, na 28 ili 27 dana. Zabrinula sam se da nisam trudna, to bi bila neželjena trudnoća. Dr kaže da ne može da se vidi, i da mi je zadebljana mmaterica kao da u da dobijem, ali da sutra uradim test sa prvim jutarnjim urinom. Na ovom forumu sam čitala o veličini endometrijuma i meni je 14,76mm, vidim da svi pišete da je to baš zadebljano, pa sam se uplašila, je l to može da bude normalna debljina?
Inače ovih dana sam dobila echerihiu i pila sam antibiotike, sad pijem drugu turu, pijem dosta tečnosti i juče sam uradila test na trudnoću, ali 15 min pošto sam već mokrila i bio je negativan...
Šta mislite?[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>