RE: Endometrijum (Puna verzija)

Forum >> [Zatrudnjivanje] >> Problemi sa zatrudnjivanjem



Poruka


Štetica -> RE: Endometrijum (1.2.2014 21:44:58)

Ivana nika dobro dosla,pridruzi nam se i na ostalim temama.
Prvo pitanje je kog dana ciklusa je radjen ultra zvuk?
Endometrijum je odlican,verovatno je vec bila ovulacija cim se zadebljao na 11mm.
U anovulatornim ciklusima je tanak,4-6mm.
A 3 meseca pokusaja nije nikakav signal za uzbunu,tek posle godinu dana pokusaja bi trebalo da razmisljas da mozda nesto nije uredu.
Pokusaj da se opustis i nerazmisljas o zatrudnjivanju vec sa muzem u akciju cisto iz zadovoljstva. Znam da je lakse reci nego uraditi,ali to ti je moj savet.




17 joka -> RE: Endometrijum (1.2.2014 22:21:43)

I meni je u utorak bio endometrijum 11mm

receno mi je da sam imala ovulaciju da se vidi zuto telo, da ima ,antralnih folikula i ono najvaznije da vise nemama policisticne jajnike

to potvrđuju i hormoni i UZ[sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif]




Maksima18 -> RE: Endometrijum (3.3.2014 11:02:36)

Drage moje devojke, evo i mene na ovoj temi. Situacija kod mene je sledeća:
Drugi ciklus sam na klomifenu 2x1 od 50mg od trećeg dana ciklusa. Jutros sam išla na UZ i endometrijum je danas, 11dc, svega 4mm.
Već sam počela da jedem brazilski orah, cveklu, ananas, pijem čaj od vrkute.
Dr mi je rekla da nije nemoguće ostatiti u drugom stanju sa ovako tankim endometrijumom, ali da je to jako teško [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Jako želim da ostanem [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/nosecka.gif[/image], ali ne ide već 2 godine...
Samo da se očistim od klomifena, pa će da mi da neke lekove za endometrijum.
U međuvremenu, sama ga zadebljavam ishranom, pa me zanima vaše iskustvo - koliko vam se zadebljao endometrijum uz cveklu, ananas, čaj....???




17 joka -> RE: Endometrijum (3.3.2014 17:52:14)

Maksima uzimaj Estrofem 2mg vidi sa dr. koliko puta na dan i endometrijum ce biti ko bombonica

pozdrav i srecno[sm=smiley1.gif]




Maksima18 -> RE: Endometrijum (4.3.2014 9:51:30)

17joka, hvala puno!




Maksima18 -> RE: Endometrijum (19.3.2014 16:58:03)

Dr mi je rekla da mi je endometrijum jako tanak (cini mi se da sam vec pisala koliki je bio), da je tesko ostati u drugom stanju s tako tankom endometrijumom, ali ne i nemoguce. Trebalo bi da dobijem za 2 dana, nemam nikakve simptome da cu dobiti, ali opet ne smem da se nadam. Cini mi se da je bio 4mm 11dc. Rekla mi je i da nije samo debljina endometrijuma presudna vec i neki drugi faktori. Naravno, bilo bi bolje da je deblji.
Da li je neka od vas ostala trudna sa tankim endometrijumom?




Verolina -> RE: Endometrijum (19.3.2014 17:43:03)

Pa maco, mozda ti je samo kasnije ovulacija. Na koliko dana dobijas?




Maksima18 -> RE: Endometrijum (19.3.2014 19:06:23)

Dobijam na 23 do 28 dana. Najcesce na 26.




Verolina -> RE: Endometrijum (19.3.2014 19:10:21)

Da da...Ali svejedno nista ne mora da znaci. Trebalo bi da ispartis folikulometrijom sta se tacno zbiva.




Maksima18 -> RE: Endometrijum (19.3.2014 19:16:57)

Moj problem je taj sto muz i ja trenutno zivimo u dve drzave i ja onda idem na folikulometriju i cim bude folikul oko 15mm, ja pravac kod njega. Zato nikad ne znam sta se desava do kraja. Ovulaciju osetim, ali nemam pojma koliki je bio endometrijum. Pijem caj od vrkute, jedem ananas i cveklu i nadam se najboljem.




Verolina -> RE: Endometrijum (19.3.2014 19:25:11)

Ih, bre, svaka vama cast[sm=bravo.gif]. To se zove medjunarodni sex. Mada, maco, samo napred, pre ces ti nego ja[sm=smiley36.gif]




Maksima18 -> RE: Endometrijum (19.3.2014 19:28:46)

Hvala ti! Obavesticu te o ishodu! Daj da zajedno budemo trudne pa da se druzimo na nekim drugim temama!




Verolina -> RE: Endometrijum (19.3.2014 19:35:24)

[sm=smiley36.gif]
Drzim te za rec! Bas si mi simpa[sm=smiley36.gif][sm=bravo.gif][sm=smiley31.gif]




17 joka -> RE: Endometrijum (19.3.2014 19:41:24)

Verkic, miola a ti nam cutis a ja stalno gledam gde si i ima li novosti?




Verolina -> RE: Endometrijum (19.3.2014 19:42:46)

Darling, nista se ti ne brigaj, ja cu deklarativno da klicem kad stignu vesti[sm=smiley36.gif][sm=smiley31.gif]




17 joka -> RE: Endometrijum (19.3.2014 20:46:17)

i ja [sm=smiley1.gif][sm=bravo.gif]




zece -> RE: Endometrijum (19.3.2014 21:06:06)

Za dobar endometrium treba da se jade med ananas I cveklo




Maksima18 -> RE: Endometrijum (24.3.2014 1:37:37)

Verolina, kod mene je situacija sledeca - posle 2 dana neopisivih bolova u butinama (identicne bolove sam imala u prvoj trudnoci), dobila sam 22.03. Menstruacija je retka, svetlo crvena krv sa crnim komadima, vlaknima, trakicama i tackicama. 23.03. je skoro stalo (za ceo dan trecina jednog uloska). Bolovi u butinama nisu vise konstantni, ali su prisutni s vremena na vreme. stizem danas i zovem dr. to je to u ovom ciklusu.




Trcosava -> RE: Endometrijum (12.4.2014 8:16:09)

Ok ja imam jedno pitanje oko debljine endometrijuma.

Na njegovu debljinu utiče tačno koji hormon?

Naime, prošli put na pregledu sam bila 19. dc i tada je endometrijum bio 6mm. Čitajući postove u temi to je katastrofa malo.

Pošto doktori, kao i svuda ne rade ništa do 1 godine ja sam mislila da uradim privatno progesteron.
Zadnji put kad sam bila kod dr ona je ponudila da mi napiše utrogestan, ali na sam odbila da uzimam bilo šta na slepo. Dakle nije htela da me pošalje ni na kakav test (laboratoriju). Pokušavamo mi od novembra da napravimo drugu bebu.
Sumnjam na progesteron jer sam guglala koji je hormon zadužen za kosu, nokte bla bla. Nađoh da progesteron, tačnije manjak istog, hoće da izazove opadanje kose, noćno znojenje i oskudne menstruacije.
Do avgusta (u julu krvarila 1 mesec) mi je menstruacija bila normalna, od avgusta je grozno oskudna.
Verovatno treba da napomenem da sam u aprilu imala indukovani pobačaj, ostao je deo posteljice pa sam i tad krvarila do juna. Tad je urađena revizija. Pa je onda kasnilo nekih 10 dana ili više i onda ceo jul krvarenje. Dobila primolut nor, bila bez uložaka 3 dana i od onda mesntruacija na 27-28 dana. Jadna i bedna.

Saveti i iskustva su dobrodošli. Hvala




iva80 -> RE: Endometrijum (7.5.2014 20:58:26)

Trcocasa, ja ti ne mogu pomoci jer se ne razumem u tebi slicne situacije- jedino znam da zbog pada progesterona hoce da se pojavi tamna sukrvica u drugom delu ciklusa...

meni je potrebna sledeca pomoc- moj je endometrijum 9.6mm i to 13dc ali mi je proliferativan (a ne troslojni- kakav bi trebalo da bude, zar ne??)- da li moze da se ostane u drugom stanju i sa ovakvim endometrijumom?!?!?




KSneza -> RE: Endometrijum (16.5.2014 18:10:21)

Poruka
Drage devojke u slicnim zivotnim okolnostima, zelela bih da podelim sa vama svoje dragoceno iskustvo i nadam se da zasvetleti pozitivnijom verom u svaku vrstu izlecenja..moj problem se zvao “endometrioza” (zadebljani endometrijum zbog nedovoljnog isticanja menstrualne krvi) endometricna cista 3cm puta 3cm..buduci da sam iz porodice lekara (prof. knjizevnosti sam po struci) zatvorenih prema alt_ernativnim medicinskim resenjima, dugogodisnji problem vodenih cista sam sporo i dugotrajno resavala konzumiranjem hormonskih, kontraceptivnih pilula (uprkos cinjenici da je je njihova upotreba dodatno rizicnija po oboljenje od kancera ukoliko je neko u porodici imao kancer dojke ili grlica materice, jajnika, sto je slucaj sa mojom majkom). Kada mi je postavljena dijagnoza endometrioze, “omeksala” sam prema savetima nekih prijatelja, koji su odusevljeni rezultatima svojih zdravstvenih problema, pricali o proizvodima Forever Living Products na bazi aloje i najlekovitijih biljaka ( koje pije preko sto miliona ljudi u svetu, kao i nas Nole izmedju ostalih, svesni neverovatnog dejstva ovoh proizvoda ) Iskljucivo prirodnim putem sam se izborila sa ovom bolescu za cetiri meseca, doktori su bili u neverici, ali ja nisam usamljen slucaj, lece se i ozbiljniji problemi- iskorenjuju hpv virusi visokog rizika, nestaju miomi, ciste, lece uzroci steriliteta svake vrste…koliko sam ja odusevljena svojim licnim iskustvom, toliko sam u jos vecoj zelji da podelim svoje iskustvo i veru u mogucnost saniranja naizgled tesko resivih oboljenja, i to iskljucivo prirodnim putem!!! Mene je savetovala predivna, dobronamerna zena u konsultaciji sa ginekolozima, inace prof. matematike po struci, ali svojim zivotnim okolnostima od rane mladosti upucena na medicinu, i pomazuci mnogobrojnim ljudima poslednjih petnaest godina koliko je svedok blagodeti i dobrocinstava ovih proizvoda…koliko je “magicno” njihovo dejstvo govori cinjenica da i ja svoje tvrdokorne lekare polako “osvecujem” otvarajuci ih prema realnim, ni sa cim merljivim blagodetima ovih proizvoda…Od srca vam preporucujem, i ako neko zeli da se izbori sa bolescu na ovaj nacin, moj kontakt tel je: , sa srecom  [sm=smiley1.gif]

EDIT: Poštovana, broj telefona je obrisan zbog reklamiranja, ukoliko je neko zainteresovan može vas kontaktirati putem privatne poruke.




gogili75 -> RE: Endometrijum (15.7.2014 23:43:58)

Devojke da li je tanak endometrijum 10dc je 7mm?




gogili75 -> RE: Endometrijum (17.7.2014 20:07:01)

12dc endometrijum mi je 8mm troslojan a folikul 24mm , i verovatno će noćas ili sutra da pukne. pitanje- da li je endometrijum tanak...




Verolina -> RE: Endometrijum (17.7.2014 20:34:24)

Nije. sve preko 6-7 je ok[sm=bravo.gif]




micaubica83 -> RE: Endometrijum (21.7.2014 0:00:13)

Sta znaci cavum uteri deluje razvuceno? Nisam nigde nasla na netu[sm=zmeden.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 13 [14] 15   Sledeća stranica >   >>