|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Probiotici
26.12.2018 22:11:20   
Misha i Ljisha
Bio rela choco cokoladice probiotik moze za stariji decu odlicni. Mislim budimo realno bulardi kad se rastvori bude odvratan 

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 151
   RE: Probiotici
14.2.2019 21:28:44   
jess021
Pisacu ovde. Probiogal nije isto sto i Prolife. 

Ja mojoj deci ne dajem probiotik uz ab, sreca ne piju cesto ab i smatram da nema potrebe. Nemate pojma sta se desava na trzistu sto se tice probiotika u smislu trke za veci procenat udala. A sto se tice preporuke lekara i farmaceuta iza toga stoje pokloni, putovanja. ..a ne pozitivno iskustvo sa istim. Ne vidim svrhu davanja probiotika sem u slucaju proliva. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 152
   RE: Probiotici
14.2.2019 22:11:14   
vonavoj
Ne dajem ni ja probiotik sa ab,osim ukoliko primetim promenu u stolici...ili kad pije 3 doze (kad je starija imala upalu usiju).Za proliv prolife..

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 153
   RE: Probiotici
14.2.2019 22:42:43   
Rosita
Ja uvek dajem probiotik uz ab.
Jess, oduvek me zanimalo ako meni dr usmeno "preporuči" nešto u razgovoru, kako bih ja mogla da se računam u njen pogodak iz ugla farm.kuće?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 154
   RE: Probiotici
14.2.2019 22:48:50   
jess021
Lako, ni sa cim se oni ne obavezuju da ce iskljucivo da preporucuju preparat od farmaceutske kuce koja ih na neki nacin nagradjuje/stimulise, pogotovo jer su to preparati koji se ne pisu na recept, ali to se negde podrazumeva. A u izvestajima o prodaji koje dobijaju se vidi da li obilazak lekara/farmaceuta ima efekta.


Licno imam iskustva sa tim...bio je period da su pedijatri svi redom za kasalj preporucivali Idlan

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 155
   RE: Probiotici
14.2.2019 22:50:14   
jess021
Ode mi poruka.


Svi redom su za kasalj preporucivali Islandski lisaj, zatim period sa Broncamilom, pa Prospanom. ..tacno si mogao da napravis plan kad ih koji saradnici obilaze...

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 156
   RE: Probiotici
14.2.2019 22:52:40   
jess021
Nemate pojma koje se pare daju za tzv marketing samo da se pojaca prodaja. 


Evo i mi u apoteci imamo preporuke za skoro sve grupe sto lekova sto dijetetike, ali zavisi od toga koliko apoteka ima zaradu, a ne zato sto je nesto bas tako dobro.
Naravno, ne u smislu da se nasteti pacijentu, ali u tolikom izboru, mi cemo preporuciti ono sto nama donosi bolji zaradu. 

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 157
   RE: Probiotici
14.2.2019 23:01:30   
vonavoj
Farmaceutska mafija,znam😂😂

(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 158
   RE: Probiotici
14.2.2019 23:03:48   
jess021
Von, ali bukvalno je tako.


Raduje me samo moment da je do specijalista na klinikama jako tesko doci, to mi pricaju saradnici. Kazu njih ne zanimaju te kombinacije, naravno ne mozemo generalizovati, ali od dosta njih sam cula tu pricu.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 159
   RE: Probiotici
14.2.2019 23:27:27   
Rosita
Pa to je odokativno. Ako sam ja dr u velikom dz, lod mene dolaze pacijenti koji žive i kupuju širom opštine, pa da ja i preporučujem dosta, oni mi se rasipaju po apotekama i moj udeo ostaje nepoznat. Sa druge strane, možda sve moje kolege preporučuju xy a ja za inat ne, a kad dođe da se nešto ućari, ja kažem jesam, kako nisam. I šta konkretno recimo jedan dr može da očekuje ako danas svima viče broncamil, btoncamil?

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 160
   RE: Probiotici
14.2.2019 23:46:16   
jess021
Rosi, oni su deo svoj vec dobili. Rekoh ti, za taj deo koji ne ide na recept i koji ne moze da se iskontrolise funkcionise tako sto saradnik dodje kod lekara, isprica mu sta ima, kaze vi cete za to dobiti odredjenu stimulaciju ako pacijentima savetujete bas nas preparat. 


Ne moze to niko iskontrolisati, ali vrlo je simptomaticno. Zar mislis da je Islandski lisaj bas najbolji sirup za kasalj? Da je taj probitoik koji ti je dr preporucila najbolji jer je ona napravila studiju na ogromnom uzorku pa se ispostavilo da je tako??
Aha...vazi.

_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 161
   RE: Probiotici
14.2.2019 23:49:06   
Rosita
Ma kakvi, to se sve slažem, ni ne sporim, nego me zanima to šta lekar dobija i kako se to kontroliše. Ali shvatila sam te.

_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 162
   RE: Probiotici
15.2.2019 17:58:22   
jance
Evo Maraj ovde da napisem a i da se nadovezem na ostale iz teme. Radila sam svojevremeno - pre Ogija - u firmikoja se bavi uvozom i prodajom dodataka ishrani za sportiste ( ono proteini, kreatin...) mahom uvezeno iz Amerike ili Madjarske. Tada je firma uvozila i neke vitamine od nekoliko americkih firmi ( znate i same da ih ima brdo!) jao da plasira bilderima za jacanje imuniteta, pomoc u varenju i blabla. Naravno slaba vajda od toga, vecina tih preparata je imala uzasno slabu prodaju pa se sve svrlo na uvoz jednom u sest meseci. Uglavnom sve smo mi to uredno slali u laboratorije na analize i ALIMs je to uredno odobravao i secam se da su tvrdili da je sastav svega, ukljucujuci i tih probiotika na gornjoj granici po kolicini. Mi radnici smo ga uglavnom uzimali jer smo provalili da nam resava stomacne probleme brze od bilo kog drugog probiotika na nasem trzistu a i finansijski je isplativ. Bocica ima 150 kapsila a kosta 1500din. Kazem, traje mi godinu dana, uglavnom obnjavljam pred odlazak na more a pila sam ga i za kiselinu u trudnoci ( moj trip da i tu pomaze - nije dokazano).
A cokoladni medvedici su sa Cinkom i ima ih u nasim apotekama. Ogi mi je tu negde mesec dana posle pune 3 godine odjednom od nrcejeda postao svastojed. Bukvalno se jedno jutro probudio i odlucio da ce da jede 5 obroka dnevno. E sad, ja tad nisam znala ali njegov probavni sistem nije bio spreman za tu njegovu odluku pa je poceo da povraca i ima prolive. Uglavnom bude u ponedeljak da me zovu iz vrtica da ga boli stomak i da ima proliv, ostavim ga u utorak - nista. Odvedem u sredu - opet me zovu. Ostavim u cetvrtak - prodje ga. U petak ista prica. A dr ukrug tvrdi da ga nebi proslo od jednog probiotika da je ozbiljno. Dok mi jednom nije povratio cele nesazvakane griz knedle da prostite! Onda mi doslo da pitam koliko jede u vrticu da bi mi rekli da se vec mesec dana ubija od jela, ko da hranu nije video. Uglavnom, tu ja na baby exitu sretnem promociju tih coko medvedica probiotika ali i dr sa gastro iz decije kojoj objasnim situaciju. Kaze mi zena - zaredjajte bilo koji probiotik mesec dana ( mozete i ovaj ali nije kljucno) pa onda ako se nastavi trazite uput za DB i dodjite. Zaredjali smo i stvarno, nikad vise.

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 163
   RE: Probiotici
15.3.2019 14:40:15   
Sanidej
Prolife

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 164
   RE: Probiotici
21.3.2019 6:36:24   
mirana1
Bulardi , a nikad nisam uzimala te cokoladice.

(odgovor članu Sanidej)
Direktna veza do poruke: 165
   RE: Probiotici
21.3.2019 7:17:55   
Filadendronka
Iz licnog iskustva mislim da su ti coko medvedici zakon u odnosu na druge probiotike koje sam davala detetu. Dete ih obozava, cene je oko 750din za 20 komada. Bulardi je npr. toliko bljak da je to strasno. Inace medvedice dajem vec cetvrtu kutiju bez prekida i dete od tada jede bas, bas lepo. Takodje, rekla bih da je manje podlozan prehladi. Uz to sam ukljucila vitamine takodje u obliku medvedica iz Dm-a ( 60 komada je 300 dinara). Jedina mana je secer i mogucnost da se zubi kvare posto su ovo ipak bombone, ali svakako dete pojede i slatkis u parku i pije caj sa secerom. 

(odgovor članu mirana1)
Direktna veza do poruke: 166
   RE: Probiotici
21.3.2019 18:44:51   
jocajaca
Zene zna li mozda neko u kojoj apoteci u Beogradu mogu da kupim Latopic? Zovem danas citav dan apoteke ali kao da su se urotili protiv mene, niko se ne javlja 😊. Hitno mi je jer muz u subotu ide  Beograd pa ako neko zna molim vas pisite 

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 167
   RE: Probiotici
24.6.2019 13:50:58   
Bubamara14
Mame, kada se otvore bebi col kapi, koliko dugo mogu da se koriste? 

Pise najmanje 30 dana. Znaci i godinu dana mogu bocicu da razvlacim 😊.

(odgovor članu jocajaca)
Direktna veza do poruke: 168
   RE: Probiotici
2.7.2019 22:00:08   
Rosita
N ima 15 m, uzeh mu waya da počne po malo pre mora, nego, uzeh sa d3, a eto, leto je, šta mislite, ne smeta?



_____________________________

Očiju tvojih da nije
Ne bi bilo neba
U malom našem stanu


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 169
   RE: Probiotici
2.7.2019 22:09:23   
Maraj
Ma jok rosi, sta ce mu smetati.
S prima antibiotike, pa pitah pedijatra koji da uzmem, rece bebycol sa cinkom. I ja uzeh te
14 kapi idu dnevno
Jel.koristio ko bebycol?

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 170
   RE: Probiotici
3.7.2019 6:18:20   
Filadendronka

Maraj, sad ce Maslacak da nas “ubije” ako vidi ovo oko probiotika.  😂 Zao mi je sto se mucite toliko, svaka ti cas_t kako se nosis sa svim tim. Nisam davala detetu bebycol, ali jesam Probival. To je probiotik sa cinkom i vitaminom C u obliku cokoladnih medvedica. Moj malisan je popio tokom zime vise kutija. Bolje je jeo, nije bio nesto posebno bolestan, tako da tome pridajem neku zaslugu.
IZVORNA PORUKA: Maraj

Ma jok rosi, sta ce mu smetati.
S prima antibiotike, pa pitah pedijatra koji da uzmem, rece bebycol sa cinkom. I ja uzeh te
14 kapi idu dnevno
Jel.koristio ko bebycol?



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 171
   RE: Probiotici
3.7.2019 13:59:55   
Maraj
E fil cula sam za te medvedice.
Gde si kupovala? U apoteci? Cula sam da ima i u dm-u.al ne odoh jos da vidim

Fil deca su mi dobila dijareju od antibiotika. Moram im davati probiotik.

< Poruku je uredio Maraj -- 3.7.2019 14:00:34 >

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 172
   RE: Probiotici
3.7.2019 16:06:08   
Filadendronka

Ima ih u gotovo svakoj apoteci. U kutiji 20 komada, za decu do 4 godine se daje jedan, a za starije dva komada dnevno. Cena je oko 600-700 din. A to sto pominjes u Dm-u su gumeni medvedici, ali oni su samo vitamini kao dodatak ishrani. Njih dajem takodje povremeno. Cena je 300din, namenjena za starije od 4 godine. Moje dete ima tri godine, ali mi rekose ako zna da zvace gumene bombone sme da koristi. 
IZVORNA PORUKA: Maraj

E fil cula sam za te medvedice.
Gde si kupovala? U apoteci? Cula sam da ima i u dm-u.al ne odoh jos da vidim

Fil deca su mi dobila dijareju od antibiotika. Moram im davati probiotik.



(odgovor članu Maraj)
Direktna veza do poruke: 173
   RE: Probiotici
3.7.2019 16:09:38   
Filadendronka
Evo slike:
user posted image


(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 174
   RE: Probiotici
3.7.2019 16:35:23   
Ana RR
Moje dete ih obožava user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Filadendronka)
Direktna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Praćenje ovulacije - iscedak iz vagine (ce...
Kako pratiti prirodni ciklus žene i određivati plodne dane pomoću iscetka iz vagine?
Jelena S.: Moja porođajna priča
Termin 12.12., odem na pregled (nećeš ti skoro, hajde kući)... i tako svaki dan do petka 21.12. Probudim se ja, bolovi k...
Majka, ovo ništa ne valja. Shvatite ozbilj...
I onda prestanem da pitam ili bar manje to činim. I onda i za najmanju sitnicu pokušavam sama da nađem odgovor.
Prof. dr Bojanin o razmaženoj deci
Dr Svetomir Bojanin, profesor i dečji psihijatar, govorio je mnogo puta o dečjem razvoju i pravom putu vaspitanja koji t...
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Click Here