|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
23.1.2010 0:02:29   
Mishica 77



    Ti si tek 22. nedelja. OGTT se po pravilu radi od 24. do 28. nedelje. Najbolje u 28. nedelji.
Zato, nemoj da se opterećuješ. Redukuj malo slatkiše i masno i UŽIVAJ!

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
4.2.2010 15:49:05   
Snelle
Meni je nakon poslednjeg vadjenja krvi šećer bio povišen, tačnije 6.1, pa me je dr poslao na test opterećenosti glukozom. Pre ispijanja glukoze nalaz mi je 3.85, a nakon sat vremena 5.8. Zna li neko da li su to normalne vrednosti?

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
4.2.2010 22:50:26   
Mishica 77


Rezultat ti je odličan! user posted image Nemaš brige!


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
5.2.2010 9:03:09   
Snelle
Mishice, hvala na odgovoru user posted image

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
28.5.2010 16:56:50   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: marija32

Drage mame i trudnice, zanima me kako ste se hranile/te u trudnoci ako imate gore navedenu dijagnozu? Sta ste jele, koliko, sta ste izbegavale, voce...?
Unapred se zahvaljujem na odgovorima, a moderatore molim da ako tema postoji prikace moj post istoj. Hvala


IZVORNA PORUKA: vodolija m

Draga moja imeni su ustanovili da imam gestacioni dijabetes. Mjerim svaki dan koliki mi je nivo secera u krvi sedam puta. Ah sta da ti kazem, tesko je jer nemozes jesti nista sto je ukusno, najvise povrce, jabuku kiselu na dan, mlijeko, crni kruh itd. Secer treba da izbacis skroz iz upotebe. Zelim ti uspjeh u pravilnoj ishrani. A ja imam pitanje: da li stres utice na gestacioni dijabetes? Jer moj muz nema razumijevanja prema meni sto sam trudna i sto sam u 8 mjesecu.


(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
28.5.2010 18:34:53   
minna
ja bas pazim sta jedem, mada sam i pre nego sto sam saznala za gestacioni dijabetes uglavnom  nisam preterivala sa onim sto 'nije zdravo'. nikad nisam nesto specijalno volela slatkise...hleb nisam jela puno...ja sam jedino preterivala sa vocem i sokovima jer ne volim vodu...
sada jedem samo crni (integralni)hleb, meso i povrce (koje sam i ranije dosta jela), mlecne proizvode (sa bas malim procentom masti).
a sto se tice voca dr mi je rekao da banane i grozdje ne jedem uopste, ali da mogu da pojedem jednu kiselu jabuku ili malo nekog drugog voca...
a kad mi se nesto gricka ja uzmem malo lesnika ili badema...
i to je u principu to sto mi sad pada na pamet...

a sto se tice stresa stvarno nemam pojma da li utice

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
29.5.2010 14:34:48   
marija32
Ja sam radila OGTT u 28 nedelji i bila sam intolerantna na glukozu. Pridrzavala sam se preporucene dijete, a onda sam nabavila aparat za merenje glikemie i posle odradjenih dnevnih profila i vadjenja krvi pre i posle obroka, i secer je Hvala Bogu sada normalan. Sada mi se desi da pojedem po neki slatkisnevno. Ubi me potreba za slatkimuser posted image

_____________________________

Ljubav su moja deca, a sve drugo je emotivna reakcija.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
29.5.2010 17:46:05   
vodolija m
Ipak hvala na odgovoru, nadam se da ce neko znati da li stres utice na povisenje secera u krvi, pa da mi javi... Sretno svima ko ima problem kao ja.

(odgovor članu marija32)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
29.5.2010 17:58:40   
stasha77
ja znam da stres povecava nivo secera u krvi kod dijabeticara, verovatno da utice i na tebe..
ali nemoj to tako da posmatras, u svakom slucaju je bolje i za bebca i za tebe da se zdravo hranite, a i kad se malo naviknes otkrices da zdrava hrana krije skroz nove ukuseuser posted image  kazem to jer sam bila pre par godina na strogoj dijeti bez soli, u pocetku mi je sve bilo fuj.. al sam otkrila sa svaka povrcka ima svoj super ukus, koji maskiramo solju.
procunjaj malo i po netu, naci ces razne stvarcice koje smes da jedes a koje su zanimljive..
i generalno, gledaj da nalazis sitna zadovoljstva i vise se radujes, smejes.. verujem da je tesko, i mene hvataju promene raspolozenja i osecaj da cu iskociti iz koze.. ali izadjem pa setam, pozovem neku drugaricu, citam po netu sta me sve ceka sa bebom.. i tako, prodje me ludilo..user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu vodolija m)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
19.8.2010 23:33:36   
choopa choops
Ja vidim samo slatko user posted image Kad otvorim frizider vidim samo pudinge, kolace, sladoled, cokoladice, kinder jaje...voce user posted image user posted image user posted image
U zivotu nisam imala ovoliku zelju za slatkisima user posted image

minna ne smiju banane? user posted image Meni neko rekoa da moze i ja snjupala jednu maloprije???

Smijem li bademe i ljesnike? Smijem li jest salame-npr parizer?

bojim se jer je beba i inace malo manja nego sto treba, a ako nista ne budem jela i gladovala kako ce on da napreduje? user posted image

I smijem li da stavim recimo u kafu (jednu dnevno popijem) jedno pola kocke smedjeg secera? Ili fruktoze?


< Poruku je uredio choopa choops -- 19.8.2010 23:42:58 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu stasha77)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
20.8.2010 20:15:12   
minna
meni rekose banane i grozdje nikako, ustvari ne bi trebalo nista osim limuna, narandze i to ne puno...ali sam ja jela po malo i lubenice i dinje i nektarina... evo i sad mi vade krv 3x dnevno u bolnici i ne skoci mi secer kad posle rucka pojedem nektarinu...
ali je skocio kad sam pojela sendvic od belog hleba sa majonezom...ali nije skocio strasno, nego na granici - 6

mislim da ne bi trebalo da stavljas ni malo secera u kafu, ali to nisam pitala jer ne pijem kafu...

bademe i lesnike sam jela...

testa i bilo sta sto ima belo brasno ne bi trebalo

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
20.8.2010 22:15:14   
choopa choops
minna hvala user posted image

Na netu bas ima malo informacija sta konkretno smije, a sta ne.

Ali nasla sam ovo za banane da ne smije. Dobro da znam da se pripazim...

A jutros kad sam se probudila, ja sam se tresla kao prut user posted image I pojela sam pola narandze, odmah mi je bilo lakse...vjerovatno mi je pao secer previse.

joj ne znam kako ce to sve bit, samo da sa bebom bude sve kako treba user posted image A na netu nadjoh svakavih informacija, pa se onda samo iznerviram.


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
20.8.2010 22:31:55   
minna
ja sam se tako na pocetku samo nervirala, a i ne treba se bas mnogo oslanjati na net sto se medicine tice... ali svi kazu da je to sve ok i sa bebom bude ok... a to sto kazes da je manja, obicno bas budu krupnije bebe kad imaju slatke mameuser posted image  mada moj bebac odgovara nedelji u kojoj smo sve vreme...

nemoj nista da brines za bebu, samo se pridrzavaj dijete... a dobro ni nemas jos puno, ja sam na dijeti od 25. nedelje i sve sto ne smem mi se jede, cak i ono sto ranije skoro nikad nisam jela... mada prekrsim po neki put, ali uglavnom se pridrzavam...

e sad ja sam mislila da mora da se pazi jos neko vreme posle porodjaja, ne znam gde sam to cula... ali kod sam pitala dr do kad moram da budem na dijeti on mi rece -  posle radi sta god hocesuser posted image  mada  ne bi bilo lose i posle user posted image  opet uraditi ogtt cisto da budem sigurna da smem da zderem sveeee

E nikad u zivotu nisam bila na dijeti i b as sad u user posted image  kad bih sve jela...ali dobro, sve za user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
20.8.2010 22:37:01   
choopa choops
bas te tamo na temi pitah za velicinu bebe user posted image

Jao ja ne da bi jela slatko, nego bi se sad natovarila dok ne puknem user posted image I sve mi se cini kao da u kuci i imamo samo slatkise user posted image Eno npr. Cokolino stoji u nenacetoj kutiji vec 2mj i nisam ga ni primjecivala, ali sad...Samo o njemu mislim user posted image

A vidis meni su rekli da obavezno dodjem na kontrolu nakon mjesec dana od porodjaja, a i da bi sve bivse dijabet trudnice trebalo da kontrolisu secer svake 3g? Mada ja kazem, meni je secer iz krvi uvijek bio normalan-max 4,8, jedino mi se na OGTT vidjelo da ipak nije sve kako treba user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
20.8.2010 22:40:27   
minna
ista pricauser posted image  a i meni je secer uvek bio normalan, samo ogtt los

ma da iskontolisacu ja to u sv sl... i kazu da se javi obicno i u sledecoj trudnoci

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
22.8.2010 0:04:13   
dacica
jooj i ja moram da idem da gutam 100g,jer su mi radili samo sa 50g,i kaze dr.da je to sranje,sa jednim vadjenjem-i bio je 8,7user posted image user posted image ...ali sam malo neozbiljna..pa sve odlazem...user posted image user posted image

_____________________________

kakve su nam misli.......takav nam je zivot....!!!!!!!!!!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
23.8.2010 12:08:51   
mirks
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ja vidim samo slatko user posted image Kad otvorim frizider vidim samo pudinge, kolace, sladoled, cokoladice, kinder jaje...voce user posted image user posted image user posted image
U zivotu nisam imala ovoliku zelju za slatkisima user posted image

minna ne smiju banane? user posted image Meni neko rekoa da moze i ja snjupala jednu maloprije???

Smijem li bademe i ljesnike? Smijem li jest salame-npr parizer?

bojim se jer je beba i inace malo manja nego sto treba, a ako nista ne budem jela i gladovala kako ce on da napreduje? user posted image

I smijem li da stavim recimo u kafu (jednu dnevno popijem) jedno pola kocke smedjeg secera? Ili fruktoze?



ja sam dobila dijetu u kome banane i grozdje smeju da se jedu ali pola banane za obrok ili 12 zrna grozdjauser posted image ....a videla sam i da ti se njupala smokvicauser posted image ....jedna smokva samo ima secera kao recimo 150g jabuke...tako ako hoces smokvu samo jednu smes da pojedes...kafa bez secera....znam da je tesko i puca na nervozu i treskavicu ali nije naivno...a da parizer si pitala....mozes jesti cureca prsauser posted image ...sunke alpske cajne sve to izbegavaj 

< Poruku je uredio mirks -- 23.8.2010 12:11:17 >

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
23.8.2010 22:39:36   
choopa choops
Hvala mirks user posted image

ja sam danas radila taj test iz kog se vidi prosjek secera u protekla tri mjeseca i rezultat je 5,5. Laborantkinja kaze da je OK, da bi mogao bit niži, ali da je to sasvim pristojan rezultat user posted image Vidjecu sutra sa dokotrom sta kaze...



_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mirks)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
24.8.2010 8:55:37   
mirks
bravo choopauser posted image user posted image user posted image to uopste nije los rezultat...ipak je ispod granice...a kakav je to test? jel slican kao sa glukozom ili nesto drugacije?...posto si verovatno sad kod doceuser posted image jesu li ti ista pominjali kada bi trebalo da se vratis na normalnu ishranu? sve ce to biti OK!user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
28.8.2010 16:05:41   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: mirks

bravo choopauser posted image user posted image user posted image to uopste nije los rezultat...ipak je ispod granice...a kakav je to test? jel slican kao sa glukozom ili nesto drugacije?...posto si verovatno sad kod doceuser posted image jesu li ti ista pominjali kada bi trebalo da se vratis na normalnu ishranu? sve ce to biti OK!user posted image

Tek sad vidim...mirks nije test sa glukozom, vec se samo izvadi krv i onda oni analiziraju koliki je bio prosjecan sec er u protekla 3mj user posted image

Dr mi je rekao da je to OK, ali me ipak ostavio na dijeti user posted image

A da vas pitam....ja sam mnoooogo gladna...bas, bas. I nisam mogla da izdrzim, pa sam rekla MM-u da mi donese jednu pljeskavicu. Sad sam je pojela i sad se brinem za user posted image user posted image Hebemu a bas sam bila sretna i konacno sita user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mirks)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
28.8.2010 19:17:17   
mirks
ja tako bila pojela pizzu pre neki dan i toliko me savest mucila i sve vreme sam razmisljala o tome pa mi je posle secer bio visok..i posle sam se pozalila bratu za to i on me izribao sto sam i razmisljala da moze nesto da bude bebi...kaze paaaa bem mu misa ne zelimo mi veliko dete ali ne ZELIMO NI DA BUDE NEUHRANJENOuser posted image ..a danas sam se nagruvala lazanje i secer mi je bio normalan na merenju...ja sve nesto razmisljam da mozemo mi i psiholoski da dignemo sebi secer....pojedemo pa se iznerviramo...ali da ti reknem nesto a valjda nece nista biti bebi od jedne pljeskavice pa ne njupas svaki dan pljeskavicuuser posted image ....pazimo se mi dovoljno....udovolji jednom i sebi ali posle nemoj da razmisljas joj da l sam smela dal ce nesto biti bebi...zamisli da zivimo pre 20 godina kad nisu ni znali za ove provere sa secerom......ne sekiraj se i neka ti je prijatna ta pljeskavica user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
28.8.2010 23:03:57   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: mirks

ja sve nesto razmisljam da mozemo mi i psiholoski da dignemo sebi secer....pojedemo pa se iznerviramo..


e pa to sam i ja msilila user posted image bezveze sam se nasekirala oko toga, umjesto da sam uzivala u hrani user posted image A sto je najcrnje mislim da ce bebe i biti mala, jer inace kaskamo i ispod je prosjeka. I onda mislim od cega ce da dobije kilazu, ako ja krepavam od gladi user posted image Uf...muke.

Ma ima da pojedem sad svaki drugi dan nesto sto zelim, i mora sve biti u redu user posted image

Hvala ti user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mirks)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
29.8.2010 9:39:43   
mirks
IZVORNA PORUKA: choopa choops

IZVORNA PORUKA: mirks

ja sve nesto razmisljam da mozemo mi i psiholoski da dignemo sebi secer....pojedemo pa se iznerviramo..


e pa to sam i ja msilila user posted image bezveze sam se nasekirala oko toga, umjesto da sam uzivala u hrani user posted image A sto je najcrnje mislim da ce bebe i biti mala, jer inace kaskamo i ispod je prosjeka. I onda mislim od cega ce da dobije kilazu, ako ja krepavam od gladi user posted image Uf...muke.

Ma ima da pojedem sad svaki drugi dan nesto sto zelim, i mora sve biti u redu user posted image

Hvala ti user posted image



ih mila nema na cemuuser posted image user posted image user posted image pa znam kakve su ti muke...i moj bebac kaska sa kilazom pa je moja ginekologica bila sa mnom kod dijeteticarke i rekla joj vako vise ne mozeuser posted image ...ona (tj. ja) mora da pojaca ishranu...i ja tako dobih dozvolu i za nesto jace od kuvane govedine i barenog povrca svaki danuser posted image user posted image user posted image ...samo da ne preterujem u tome...eto takouser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
29.8.2010 11:07:21   
choopa choops
Eh blago tebi kad imas takvog gina i dijeteticarku user posted image Mene skoro svaki put dopadne novi dr user posted image i onda ne mogu ni da prate kako treba. ma samo da beba dobaci bar 3kg ja bi bila sretna user posted image Vidjecemo. Uglavnom ja od danas jedem bar slano sta hocu, ako vec ne smijem slatko user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu mirks)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
14.9.2010 16:15:40   
Ivanka 75
E pa da se pozalim :(
danas sam radila test opterecenosti glukozom i 1h nakon ispijanja glukoze padnem u nesvest!
Vadise krv 4x (sve iz prsta), sedeh (citaj-lezah) tamo 3 sata ko kreten!
Savet - radite ovaj test samo ako morate!!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Lepe vesti iz najvećeg privatnog porodiliš...
U najsavremenijem privatnom porodilištu u našoj zemlji, koje je deo vodećeg privatnog zdravstvenog sistema MediGroup, ov...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here