|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
13.5.2011 13:28:45   
srna001
Kako treba da izgleda ta dijeta?Šta jedete za doručak a šta za ručak.Meni je dr rekla da jednom nedeljno smem slatkiše i da mogu voće nezaslađeno, kao i da smanjim hleb i testenine.

A šta još ne smem a šta smem?

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
13.5.2011 14:58:33   
dejana007
ne smes isuvise zacinjenu i masnu hranu. mozes ribe, piletinu, junetinu, sve vrste povrca, najbolje kuvanog, džem za dijabeticare, zitarice, pahuljice, mleko i jogurt sa manjim procentom masti. ja npr jela sve ono sto je i za dijabeticare , a to uzimala u zdravoj hrani. mozes mlad nemasni sir npr.

< Poruku je uredio dejana007 -- 13.5.2011 14:59:02 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
13.5.2011 16:47:47   
minna
Ja sam negde procitala/cula(ne secam se vise) da ne bi trebalo da se jede hrana za dijabeticare jer je ona prilagodjena dijabeticarima na insulinu, a ne trudnicama sa g.dijabetesom

Ja slatkise nisam uopste jela, voce sam smanjila bas dosta, a dr mi je rekao da banane, grozdje i voce koje je bas slatko ne dolazi u obzir.
Hleb sam smanjila i to sam jela crni ili integralni.
Sve ovo ostalo kao sto ti je dejana napisala sam isto jela.

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
13.5.2011 17:24:40   
srna001
Pa ja ću da umrem od gladi.Meni je dr rekla da voće mogu. A na primer da li mogu da jedem šunku, sendvič?A šta može da se pije?Samo voda?Ja jedem često po malo i nemam problema sa kilažom i nije mi problem da jedem više povrća, sad će leto pa će biti više svega ali šta za doručak i večeru.Ne mogu pahuiljice one su mi fuj a ne mogu ni kuvano baš za te obroke.Ako ne smem pecivo, ne smem hleb, ne smem slatko a ne smem ni da budem gladna jer koliko sam čitala ako se ne jede na vreme dolazi do velikih oscilacija u vrednosti šećera.
A da li ste pre ogtt testa držali neku dijetu, pošto sam ja normalno krkala i slatko i slano par dana pre testa jedino nisam jela od 19h noć pre.Da li je to moglo da utiče na moj test.
Vrednosti su mi bile 5 pre glukoze pa 10 posle prvog sata i 7 posle drugog sata.A inače kada radim krvnu sliku glukoza mi je 4,8 uvek a jedem slatkiše u velikim količinama.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
13.5.2011 19:42:50   
mirjanica
Srna, ja sam juce radila ogtt i secer mi je posle 3 sata ostao na 8,3 (pisala sam u temi da li ste radile ogtt)! Nije mi samo jasno, kako uvek kada radim krvnu sliku secer bude od 4,1-4,5, i uvek su mi govorili super! Kako trudnice koje ne idu tako cesto kod dr, a normalno rade krvnu sliku, i vide da im je secer u granicama normale, kako mogu da pretpostave da mozda imaju gest. dijabetes? Eto npr. ja, kako sam to mogla da zakljucim da me nisu poslali na ovaj test? Kako god, meni su juce dali raspored ishrane, tj. predloge sta bih i kada trebala da jedem! Uglavnom, svodi se na to da imas vise, tj. cesce a manjih obroka! Posle dorucka uzina, pa rucak, pa uzina, pa vecera pa pred spavanje opet uzina! Tako da ne boj se, neces ostati gladna sigurno!
Hleb beli izbaci, svinjetinu, slatkise... Preporucuje se dinstana junetina, piletina i teletina ili na rostilju, znaci bez masnoca, bareno i sveze povrce, sveze voce (to mi bas nisu rekli sta sme ali uglavnom kisele jabuke, limun, grejp..), mlad sir, jogurt, mleko, kiselo mleko (sve gledaj sa sto manje posto masti), i mozes sve preradjevine od piletine npr. pileca prsa, pileci parizer, pilece virsle (naravno sve umereno i ne cesto). Takodje riba, corbice i supice... Raznovrsna je ishrana i mislim da se moze brzo navici! Koliki je tebi secer, izvini nisam videla ako si negde napisala?

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
13.5.2011 19:45:43   
minna
Ja sam pre testa danima jela uzasno puno voca, gusila sam se u jagodama i tresnjama, po 2kg jagoda i 1kg tresanja dnevnouser posted image i isto sam pomislila kao ti da je to zbog toga. A slatko nisam jela, nikad dijetu nisam drzala, uvek bila mrsava, secer uvek bio ok...nemam pojma, ipak mislim da to nije moglo da utice na test

Jela sam za dorucak sendvic (sa crnim hlebom ili integralnim, napisah gore) i jela sam sunku normalno, pila jogurt sa manjim % masti, jela sam jaja, mladi sir...

Najsmesnije mi je bilo kad sam bila u bolnici da mi iskontrolisu secer (tacno pre godinu dana), vreme za jelo, mi u kuhinji, i sad postoji
1. hrana za trudnice koje imaju problema sa secerom
2. trudnice koje imaju problema sa pritiskom(njima je sve bilo neslano)
3. koje se normalno hrane
podele oni nama sve, a sutradan sve to isto samo vrte u krug, kao prvi dan ne smes da jedes ovo sto imaju ove sa normalnom ishranom, a onda ti sutra uvale to istouser posted image valjda me skapiraste zakomplikovala sam nacisto

Ja sam do kraja trudnoce imala osecaj da cu da umrem od gladi i stalno sam bila gladna i jelo mi se cak i ono sto nikad u zivotu nisam volela, samo zato sto ne smem.

Ja sam pila samo vodu, sokove nikako ne smes

I grickalice naravno ne



< Poruku je uredio minna -- 13.5.2011 19:48:11 >

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
13.5.2011 19:53:22   
mirjanica
Minna user posted image ja sam u januaru lezala jedan dan zbog visokog pritiska, i tada sam jela tu neslanu hranu!
Sada cu lezati zbog secera, a naravno i pritiska, mozes misliti na sta ce tek sada liciti moja hranauser posted image
Juce kada sam bila kod dr, zezale smo se na moj racun! Posto od pocetka sa mnom neki problemi, a ja panicarka! Medjutim, krajem marta odem kod nje na 4d i tada kaze da je konacno sve u redu i da mogu da se opstim! Sve do sada, eto! I ja joj juce kazem, hvala vam doktorka sto ste mi dali ceo april da zivim punim plucima! Jela sam sta sam htela, al bukvalno, setala po ceo dan, tako da sada, ne zalim ni za cimuser posted image opet mi sledi krevet!

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
13.5.2011 19:56:59   
minna
user posted image Meni je mm obavezno donosio da se dohranimuser posted image
A celu trudnocu me isto nesto zezalo, ali eto sve je na kraju bilo ok, tako da ne brinite, sve ce to proci i biti u redu! Samo se pridrzavajte svega sto kazu cika i teta doceuser posted image

< Poruku je uredio minna -- 13.5.2011 19:57:14 >

(odgovor članu mirjanica)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
13.5.2011 21:43:16   
srna001
Mirjanice meni je šećer do sada svaki put bio 4,8 i nije to ono što je bilo inicijalno da se obavi ova analiza već to što beba ide 5 dana unapred a pre ove ako ne računam prvu trudnoću u kojoj sam rodila sina iamla sam dva missed-a.Pa su mi kao rekli uradi ovo za svaki slučaj.E sad moja dr kada je videla rezultate rekla mi je da nije toliko strašno pošto mi je samo ova druga vrednost povećana ali da moram da korigujem ishranu.

A to za hranu u bolnici znam i ja.U prvoj trudnoći sam ležala dva puta zbog kontrakcija i vrlo se dobro sećam pitanja da li si na dijeti.Ja naravno tada nisam bila i dobijala sam "ukusniju" porciju.I meni je muž donosio "dohranu", užas, kad se setim one njihove ćufte to na sve liči samo ne na ćuftu, kao lopta za bejzbol.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
13.5.2011 22:42:02   
choopa choops
IZVORNA PORUKA: minna

Ja sam pre testa danima jela uzasno puno voca, gusila sam se u jagodama i tresnjama, po 2kg jagoda i 1kg tresanja dnevnouser posted image i isto sam pomislila kao ti da je to zbog toga. A slatko nisam jela, nikad dijetu nisam drzala, uvek bila mrsava, secer uvek bio ok...nemam pojma, ipak mislim da to nije moglo da utice na test

Jela sam za dorucak sendvic (sa crnim hlebom ili integralnim, napisah gore) i jela sam sunku normalno, pila jogurt sa manjim % masti, jela sam jaja, mladi sir...

Najsmesnije mi je bilo kad sam bila u bolnici da mi iskontrolisu secer (tacno pre godinu dana), vreme za jelo, mi u kuhinji, i sad postoji
1. hrana za trudnice koje imaju problema sa secerom
2. trudnice koje imaju problema sa pritiskom(njima je sve bilo neslano)
3. koje se normalno hrane
podele oni nama sve, a sutradan sve to isto samo vrte u krug, kao prvi dan ne smes da jedes ovo sto imaju ove sa normalnom ishranom, a onda ti sutra uvale to istouser posted image valjda me skapiraste zakomplikovala sam nacisto

Ja sam do kraja trudnoce imala osecaj da cu da umrem od gladi i stalno sam bila gladna i jelo mi se cak i ono sto nikad u zivotu nisam volela, samo zato sto ne smem.

Ja sam pila samo vodu, sokove nikako ne smes

I grickalice naravno ne




Potpisujem minnu. Ja sam manijak za voce i dr mi je rekao da je to u kombinaciji sa mojim mirovanjem i usporenim metabolizmom i doprinijelo gestacijskom dijabetu.
Elem, pisala sam sta sam ja smjela da jedem poslije testa. Znaci od voca samo jabuke i narandze i to max dvije dnevno. Integralni hleb. Nemasne jogurte, mlijeka. Slatkise ni pod razno. Masnu hranu isto ni slucajno. Salame ne. E da napomenem da trudnice ne smiju Natren.
Znaci smjela sam da jedem samo povrce, najcesce bareno u svim oblicima user posted image , meso isto bareno. Vodu i caj bez secera. U principu sve sto i 'pravi' dijabeticari smiju.

A kad sam zavrsila u bolnici pred kraj pa dodje rucak, a za mene porcija da places od muke user posted image user posted image Voda sa dva zrna pirinca (takozvana supa user posted image ) i pun tanjih kuvane sargarepe isjeckane na kolutice user posted image Naravno MM mi je donosio kifle integralne sa onim light sirnim namazom i jorut i salate. jedva sam prezivjela taj period. Tek sam tad shvatila kako je uzasno tesko tim ljudima sa dijabetesom user posted image


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu minna)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
14.5.2011 9:47:23   
srna001
Choopa pa kolike su tvoje vrednosti šećera bile kada su ti tako rigoroynu terapiju odredili?
I ja jedem voće kao luda i to mi je bila jedina uteha kad pomislim da ne smem slatkiše.Tešila sam se da mogu da jedem jagode i trešnje, kasnije breskve i nektarine i sl.Meni je dr rekla da smem voće samo ne smem da ga dodatno zaslađujem.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
16.5.2011 0:24:08   
choopa choops
Evo pisala sam na onoj temi
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Ja se ugojila samo 10kg od pocetka trudnoce, beba je cak malo manja, niko nema dijabetes u mojoj familiji (ima u muzevoj??? ), 'redovan' secer nije nikad presao 4,8. Medjutim na zadnjoj kontroli urina pokazalo se da ima secera. Pa mi je dr rekao da obavezno ponovim urin. Opet pozitivan.
Danas (36+2) sam isla na OGTT i rezultati su:
na tašte:       4,5
nakon 30min: 8,2
nakon 60min: 9,4
nakon 90min: 8,6
nakon 120min: 8,5

Lose ili?




Tu sam i pisala
KLIK


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu srna001)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
3.8.2011 18:04:36   
vonavoj
evo i mene sa rezultatima..radila sam ogtt sa 50g glukoze:
I vadjenje 4,6
II vadjenje 5,8!
da li je to ok?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
3.8.2011 18:17:49   
zivka
Von ja mislim da je to skroz ok

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
3.8.2011 18:25:04   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image zivka! jesi li ti radila test?

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
3.8.2011 18:36:13   
zivka
Aha oba i sa 50 i sa 100gr-- ti si zaboravila da sam ti ja objasnila za sedenje user posted image kad smo trudne i zaljubljene user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
3.8.2011 19:26:13   
vonavoj
hahaha...zaljubljena samuser posted image user posted image
setila sam se da si radila,ali ne i rezultatauser posted image user posted image

(odgovor članu zivka)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
14.8.2011 22:55:01   
tijatija
secer mi je 6, i ako tek sutra idem kod dr. da vidi rezultate ja mislim da nije strasno user posted image

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
6.12.2011 12:59:28   
dunja RR


POMOĆ!:)

Koja je druga reč za Gestacioni?

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
6.12.2011 13:18:53   
vukosava

IZVORNA PORUKA: dunja RR



POMOĆ!:)

Koja je druga reč za Gestacioni?


Gestacijski? Gestational diabetes?

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
6.12.2011 13:21:09   
dunja RR

Hvala Vuko, koleginica sa hrvatske Ringeraje mi tražila prevod, ali u stvari isto se kaže. Ona me pitala da li ima neka narodska reč, ali nema, to je to.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
27.2.2012 15:45:37   
Irin@
Molim za pomoc! Da li neko zna kako se krecu normalne vrednosti glukoze 2 sata posle jela?

Pre dve nedelje radila sam OGTT sa 100gr. glukoze i rezultati su sledeci:

0'     - 3.8
60'   - 11.1
120' -  6.7
180' -  4.4

Doktorki se nije svideo rezultat posle sat vremena, pa mi je rekla da idem desetak dana na dijetu, pa da vidimo rezultate 2 sata posle jela. Rezultat 2 sata posle dorucka je 5.5, a 2 sata posle rucka 5.7. Zna li neko kakav je to rezultat, jer ja mislila da je ok, ali farmaceut u apoteci, gde sam vadila krv, je nesto rezervisan user posted image

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
28.2.2012 16:47:58   
Irin@
Niko nece novom clanu da pomogne, ni da se javi user posted image .
Mozda sam trebala da otvorim novu temu? user posted image

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
2.3.2012 16:51:18   
Hristinica
Meni je secer bilo 6 juce ujutru, i rekla mi je da uradim test opterecenja... joj grozim se pri samoj pomisli sta me ceka user posted image a sta treba da se jede kad je secer povisen?

(odgovor članu Irin@)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Gestacijski dijabetes( ili " slatke ...
2.3.2012 22:11:41   
Irin@
Ne smes: belo brasno, slatkise, przeno, pohovano, svinjsko meso, banane, grozdje, suseno voce, nista od soseva cak ni kecap, supe iz kesice... umereno: krompir, pirinac, grasak, bademe do 10 dnevno... smes: sveze ili kuvano povrce (sargarepa, kupus, karfiol, cvekla, krastavac, paradaiz, blitva, zelena salata, spanac......), junetinu i piletinu kuvanu ili sa rostilja, voce zavisi koliki problem imas, neko sme samo zelene jabuke, a neko moze umereno i ostalo...

(odgovor članu Hristinica)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here