Treba mi pomoć od onih koji se bave pravljenjem kolača! (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Kuvajmo zajedno



Poruka


lelaigor -> Treba mi pomoć od onih koji se bave pravljenjem kolača! (6.2.2012 15:54:32)

Hello! Imam jedan mali problemčić....tačnije imam jedno (možda) glupo pitanje. Kako bih najlakše mogla da izračunam kilažu konačnog proizvoda pre spremanja, kada recimo pravim kolače, torte, slana peciva…? Jedna kuvarica mi je rekla da mogu da saberem gramažu sastojaka i da otprilike bude gramaža gotovog proizvoda. Da li je to tačno i da li to važi i za ono što se peče i za ono što se ne peče, i za slaniše, kolače, torte, mafine, itd.? Hvala unapred!




jelena038 -> RE: Treba mi pomoć od onih koji se bave pravljenjem kolača! (6.2.2012 17:56:24)

tacno je, odstupanja su minimalna, slobodno saberi gramazu sastojaka, jedino ako kuvas nesto dugo, izgubi se na tecnosti zbog isparavanja, ali za kolace se retko nesto kuva dugo. srecno.




lelaigor -> RE: Treba mi pomoć od onih koji se bave pravljenjem kolača! (6.2.2012 18:20:04)

Hvala! [sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif][sm=smiley31.gif]




Stranica: [1]