|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 11:00:43   
bluka
djevojke, moram vas ispraviti. kontracepcija u postupku ne znači da je taj postupak dugi. i u kraćem često se koriste kontraceptivne pilule.

supresija je on što razlikuje dugi od kratkog protokola, u kratkom je nema, već odmah na početku ciklusa kreće se sa fazom stimulacije ovulacije. u dugom, oko 20. dana prethodnog ciklusa kreće se sa supresijom, čeka se novi ciklus i početkom kreće stimulacija ovulacije kao u kratkom.

i da, u klinici rade oba protokola, pa čak i razne varijacije istih, zavisno od nalaza i eventualnih prethodnih postupaka.

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 11:04:43   
malenac76
iz mog blizeg okruzenja ima dosla slucajeva uspjesne VTO u MedicoS-u..ako ne iz prve, uspjelo je iz druge i uglavnom su blizancici user posted image

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 11:08:12   
jelena038
bluka, a sta je supresija?

pa ja uopste nisam znala da ovde ima bas ovoliko banjalucnki! user posted image a za ovu malenac se svaki put ispocetka cudim user posted image

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu malenac76)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 11:15:06   
bluka
fazom supresije se pod kontrolu stavljaju vlastiti hormoni žene kako bi se cijelim procesom i postupkom lakše upravljalo. dugi postupak je najčešći, jer se cijeli proces od početka kontroliše. u kratkom, faza supresije izostaje jer nekim ženama supresivni lijekovi totalno 'uspavaju' jajnike koji se onda jako teško 'bude' u fazi stimulacije i daju loš odgovor (odnosno manje folikula i jajnih ćelija).

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 11:16:55   
neron
supresija je valjda onaj decapeptyl sto primas istovremeno dok pijes mikroginon.
nisam ni ja jos uvjek sve konce uspjela pohvatati, al sam skontala da ovo sto oni daju zove se dugi protokol i koliko sam skontala da svi idu na taj dugi protokol , jer on im stoji tamo ostampan i kad dodjes kod njih , bar kad sam ja bila, svima su davali istu semu. pretpostavljam da to mozda ima veze i sa godinama , jer sumnjam da starije zene imaju isti protokol kao mladje, ma nemam pojma al sam skontala da svima daju istu semu .

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 11:49:14   
bluka
što se tiče postotka uspješnosti navedenog u članku, on se odnosi samo na broj potvrđenih pozitivnih testova (ili pozitivnih nalaza betahcg) a ne i na broj donesenih trudnoća ili rođenih bebica. u svakom slučaju, ako je postotak zaista takav, stvarno su ispred ostalih klinika.

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 12:34:28   
jelena038
hvala cure, sad mi je jasnije.
ja za mesec dana punim 31. godinu, valjda se jos vodim kao mladja user posted image
uglavnom, ujutru idem na pregled i sve cu detaljno da ispitam.

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 12:35:37   
bluka
možda je najbolje da o samom postupku vto čujete od dr sanje u video clipu sa ovog linka:
http://www.mamaibeba.org/sr-Latn-BA/home/video/

(clip nosi naslov vantjelesna oplodnja)

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.2.2012 13:12:27   
lady_b
bluka, super je ovaj klip..trebam ga pogledati jedno 5 puta pa cu valjda skontati user posted image

(odgovor članu bluka)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
4.3.2012 22:10:25   
beka80
Hej, pa gde ste svi? Jelena user posted image gde si, šta se događa. Evo da vam javim da sam se i ja odlučila za Mediko S.

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu lady_b)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
5.3.2012 7:04:09   
neron
beka nek ti je sa sreccom,cini mi se da je jelena napustila forum na odredjeno vreme, al valjda ce se vratiti uskoro.

(odgovor članu beka80)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
5.3.2012 10:24:00   
beka80
Hvala neron. Imam pitanje za tebe. Pročitala sam na predhodnoj strani si pisala da će biti obezbeđen smeštaj u bolnici za žene koje nisu iz BL a rade VTO peko fonda. Hoće li biti nešto od toga? Inače ja planiram VTO na leto. Prošli mesec sam bila u postupku pa sad čekam da se organizam odmori.
Šta ima novo kod tebe?Dokle si stigla?
user posted image za sve ženice. Jelena,user posted image brzo nam se vrati.

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
5.3.2012 11:12:19   
neron
beka ja sam to slusala pre nekih mjesec dana na rtrs u jutarnjem programu, bio neki doktor ne iz mediko s vec iz ministarstva koliko se sjecam, sad kad ce oni to relizovati ne znam al je pricao da im je to sad u planu da odrade, mada ja sumnjam da ce to biti ove godine. al cim su na tv o tome pricali znaci i bice.
ja danas pocela sa supresijom tj primila prvi dekapeptil ili kako se vec zove. i meni se priblizava punkcija sad ce samo sto nije kraj marta.

(odgovor članu beka80)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
5.3.2012 12:00:59   
beka80
Divno user posted image user posted image . Biće to super. Radiš li VTO u Mediko S-u? Sretno draga. Mogle smo i kaficu popiti, vidim da smo obe tu user posted image .
Što se tiče smeštaja - meni bi to mnogo znacilo. Valjda će nešto biti do leta.

_____________________________

Peta VTO će uspeti.

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
5.3.2012 12:23:33   
neron
da da spremam se u medico s, a sto se tice smjestaja sumnjam ja da bi oni to javno na drzavnoj tv pricali a da ne planiraju to i sprovesti u djelo. meni je svejedno ja se prosetam do njih al mogu zamisliti koliko je komplikovano ljudima sa strane.

(odgovor članu beka80)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
21.3.2012 11:54:18   
neron
evo grad banjaluka finansira treci pokusaj , pravo imaju samo banjalucanke koje su iskoristile ona dva besplatna pokusaja od fonda.
http://www.banjalukalive.com/drustvo/grad-sufinansira-vantjelesnu-oplodnju.html

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
21.3.2012 12:04:26   
anajid
To je odlicna vijest,samo napred!Cure moje srecno vam svima.Od srca vam drzim palceve,cekala sam trudnocu 3 godine i znam koliko je to neizvesno.Zelim vam svu srecu i da sto prije ljuljate svoje bebe u narucju!!!!user posted image

< Poruku je uredio anajid -- 21.3.2012 12:05:22 >

(odgovor članu neron)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
20.7.2012 14:56:34   
td1983
pozdrav svima, nova sam na forumu vidim da je ova tema odavno neaktivna pa zelim da podjelim svoje iskustvo sa vama.radila sam vto u medikos prije tri dana bio je embriotransfer vracene su mi dvije blastociste 5 dan od aspiracije sad cekam betu i naravno nadam se user posted image . zanima me dali ima na forumu jos zena koje su radile vto ovaj mjesec u medikos i kakva su njihova iskustava? sto se mog iskustva tice njihov sam pacijent vec tri godine i imam samo rijeci hvale i za doktoricu sanju i za cjelo osoblje na klinici.

(odgovor članu anajid)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
4.1.2014 13:03:58   
maramala
Drage moje

Nova sam na forumu i naravno da sam u slicnoj situaciji kao i vi. Imam 36 a mm 42 godine, već 8 mjeseci pokušavamo bezuspješno zatrudniti. Kako nam ne ide bacili smo se na analize, pa sam ja uradila briseve, nalaze krvi, hsg, folikulometrija, UZ. Svi su manje više uredni s tim što su mi nedavno u medicos-u rekli da mi je desni jajnik možda policističan. Hormoni štitne žlijezde su uredni i ovi standardni takođe (u granicama su svi). Kod mm je takođe sve ok. Sad sam naručena u medicosu na folikulometriju od 9-og dana uz preporuku za stimulaciju i inseminaciju.
Zanimaju me vaša iskustva sa njima, koliko će sve ovo trajati dok ne dodjemo na VTO, da li je potrebno neke dodatne pretrage uraditi koje ovi u medicosu ne traze ili da radim samo onon što mi oni kažu :-)
Možda su neka pitanja glupa i suvišna ali vjerujem da cete me razumjeti jer znam da svaka od nas želi isto pa smo tu da se pomažemo i tješimo :-)
Hvala unaprijed!

(odgovor članu td1983)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
4.1.2014 13:13:22   
Anoniman
Dobro dosla.A zasto malo ne pustiš da vrijeme ucini svoje.Dosta toga si uradila za 8 mjeseci a vec razmisljate o Vto...Opustite se,uzivajte.Ovo ti kazem jer sam prosla sve i svasta,sa LAŽNIM dijagnozama upravo te kuce,sa preporukama za Vto itd....Samo se opustite

(odgovor članu maramala)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
4.1.2014 13:13:23   
World
Isla sam ja kod njih godinama, uradila dvije inseminacije, bezuspjesne, dobila rjesenje za vto, medjutim sam ostala prirodno trudna taman prije pocetka procedure. Imam i ja policisticne jajnike, medjutim to samo po sebi nije prepreka za ostvarivanje trudnoce. I mm i ja smo uradili sve pretrage i manje-vise je sve bilo u redu. Na kraju sam otkrila da imam insulinsku rezistenciju (ne uz njihovu pomoc, nisu me ni poslali da uradim insulin), a pokazalo se da je definitivno to bio problem. Vjerovatno da sam i uradila vto ne bi uspjelo.

Ako nisi uradila ogtt sa insulinemijama, preporucujem da obavezno uradis, nikad se ne zna.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu maramala)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
4.1.2014 16:24:18   
maramala
Hej world hvala ti,

Svakako cu to uraditi. Možeš li mi molim te reci gdje se to radi i da li se može uraditi bilo kada? Trebam li na nešto posebno obratiti pažnju (mislim da li jesti, piti prije ili...)?

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
4.1.2014 16:30:15   
maramala
jos samo jedno pianje. ukoliko zena ima taj problem sa insulinskom rezistencijom, da li se uspješno riješava nekom terapijom? imate li iskustva sa tim?

(odgovor članu maramala)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
4.1.2014 17:46:37   
zece
Dobro na vas drzavata samo dva pati li vi dozvoluva vto

(odgovor članu maramala)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: VTO - Klinika Medico S, Banja Luka
4.1.2014 19:11:49   
World
Radi se na Paprikovcu, u glavnoj laboratoriji, mozes uraditi bilo koji dan. Ako radis kompletno ogtt sa insulinemijama (tako treba porodicni dr da ti napise na uputnici), radi se 4 vadjenja, prvo na taste (pozeljno je da vece prije nakon negdje 6-7sati ne jedes nista), popijes glukozu pa onda na pola sata, sat i dva sata..
Ako se ispostavi da imas IR, kasnije radis samo 2 vadjenja, ujutru na taste i onda jedes nesto sto bi i inace pojela i vadis 2 sata nakon jela. Pisale smo dosta o tome u vise tema, pa prelistaj malo.

Insulinska rezistencija

OGTT i insulin

Siofor


Ja sam prvi put zatrudnila tako sto sam pila siofor (po preporuci endokrinologa), nakon otprilike 2-3 mjeseca i uz to sam promijenila ishranu drasticno. Siofor je metformin, pa ima ga i pod nazivom glukofaz, gluformin i sl. Pila sam citavu trudnocu, jer je veliki rizik od pobacaja u prva tri mjeseca, cak i ako uspijes ostati trudna. Ovaj drugi put sam samo regulisala ishranu i popravila sam rezultate, nadam se da cu ih uspjeti i odrzati bez siofora.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu zece)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se ponašati nakon embriotransfera?
Prokrvite svoje krvne sudove kretanjem i svežim vazduhom. Šetnja definitivno oslobađa od stresa. Takođe je značajno i sk...
Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here