|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.6.2016 14:05:40   
eca89
Choopo kako je sada malena? Javi

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 451
   RE: Urinarne infekcije kod dece
16.6.2016 14:12:35   
choopa choops
user posted image
Ma ona je još od nedelje kad joj je spala teperatura super, jedino što je sada od kad ije antibiotik malo manje nervzna. Pa vjerujem da je možda peklo dok bi piškila ili tako nešto, pa je zbog toga bila nesnošljiva.user posted image

< Poruku je uredio choopa choops -- 16.6.2016 14:13:07 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu eca89)
Direktna veza do poruke: 452
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2016 11:47:39   
Anarunika
Sigurno je peklo a i verovatno nije prestajao onaj osećaj da joj se stalno piški.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 453
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2016 11:52:04   
Anarunika
IZVORNA PORUKA: choopa choops

Pa do ponedeljka, kad uradimo UK će biti 6 dana od terapije,a sad razmišljam, ona je rekla zapravo da pijemo do srijede (ne znam otkud meni 7 dana tačnouser posted image ) , odnosno do momenta kad joj stignu rezultati pa će nam javit trebamo li nastavljat sa terapijom ili ne. A to je 7 i po dana sirupa. I rekla je da joj obavezno dam i neki probiotik uz sirup, najmanje dva sata prije ili poslije Cefaleksina. Moram naći temu o probioticima da vidim kakva su iskustva.

I još da dodam da sam ukapiralaa da je dobra stvar što nismo dobili antibiotik za vikend i u tome što šta da je popila i onda joj izašao onaj osip, od groznice, odmah bi posumnjali na AB?! Malom od prijateljice je greškom upisano da je alergičan na penicilin, jer mu je izašao osip od nečeg drugog, i sada imaju ogromne peripetije kad treba neku jaču terapiju da primi. A da bi to istražili mora da ide u BG na nekakva ispitivanja jer kod nas nema.user posted image



Da uz antibiotik uvek obavezno ide probiotik jer AB ubija i dobre bakterije pa da se to malo izbalansira. Imaš sinbiotik Multilac baby ja sam njega počela da koristim.Sasvim je ok.
Jeste da ste već završile sa terapijom ali možda može još malo da nastavi sa probiotikom da se malo imunitet stabilizuje.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 454
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2016 13:53:00   
choopa choops
Nismo još završili. Sutra nosimo urin, a u srijedu kontrola. Rečeno nam je da pije AB do kontrole u srijedu. Dajem joj Bulardi, hoće da ga pije, pa neću da mijenjam sad.user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Anarunika)
Direktna veza do poruke: 455
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2016 18:01:47   
Ana RR
Choopo, pa ne bi trebalo da nosite urin na kontrolu dok pije ab. Tek nakon nedelju dana od završetka sa ab se radi kontrola.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 456
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2016 21:33:05   
choopa choops
Ja mislim da će nam ponovit po završetku terapije. Nego, sada je rekla da pijemo AB do srijede, kad bude gotov nalaz, u zavisnoti od čega će nam ili produžiti terapiju ili prekinuti.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 457
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2016 21:46:52   
choopa choops
Jedno pitanje: Mogu li ja noćas da joj uzmem urin prije nego zaspe, a da odnesem ujutru?user posted image

Kže mi prija da primaju urin samo do 8.30h najkasnije do 9h, a šta ako ne uspijem da joj uhvatimuser posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 458
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2016 22:02:31   
Ana RR
Ja bih je budila ranije ujutru pa čekala da piški. Jeste da i njima urin tamo ko zna koliko stoji dok ga odnesu na analizu ali ipak je mislim previše da stoji i kući celu noć.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 459
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2016 22:06:59   
milicicak
Choopo, nemoj ostavljati urin u frizideru da prenoci. Probaj svezi da uzmes ako je ikako moguce

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 460
   RE: Urinarne infekcije kod dece
19.6.2016 22:12:07   
choopa choops
A probaću. Ma nervira me brate što za djecu ne stave duži rok za predavanje urina. Znam kad je M išao na operaciju da su nam jeeeeeedva primili oko podne, a ja čekala od recimo 4h ujutru. I to preko veze su nam uzeli, ali face su im govorile kako bi me najradije zadavili.

Ništa, vidjeću kako ćemo, valjda uspjem nekako.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 461
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.6.2016 15:30:14   
Zemunka85
Sta ste uradili?

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 462
   RE: Urinarne infekcije kod dece
20.6.2016 19:12:27   
choopa choops
Jedva. Bukvalno! U 4h sam joj stavila kesicu, tad je budim za antibiotik. I gledam svako malo, nema ništa. U 7 h vidim ja ništa od toga, stavim joj drugu kesicu, opet ništa. Čekaj, čekaj, prolazi 8,30h, ništa nema. Kad u 8:47h popiški se ona nekako, muž leteći dođe, i ode brzo da ih zamoli da prime. I uzeli su hvala Bogu user posted image U srijedu su nam rezultati, pa ću da napišem kakvi su.
Nego mi krivo, vrijeme nikad ljepše, morala sam da vodim ovo dvoje na plažu, a i nju, nema je gdje ostavit. Jedva smo izdržali da ne uđe u vodu, malo u jedan čamac i igrala se u pjesku. Ali mi je krivoo baš, cijeli jun je kišovit i sad kad ona ne može da se kupa, eto sunca user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 463
   RE: Urinarne infekcije kod dece
29.9.2016 14:41:22   
choopa choops
Već danima hoću da pitam, ali RR je užasno spora pa mi se ni ne ulazi.
I opet ima UI user posted image ovoga puta proteus Imala temperaturu, pa dok smo joj uhvatili urin prošlo tri dana, pa je dobila Pancef, jer je na sve ostalo rezistentna bakterija. Dr rekla da pije 7-10 dana. Ja joj davala 10 dana. Ponovili nalaze prvi dan nakon zavrsetka terapije i opet ima 50.000 user posted image Za tri dana da opet damo urin za urinokulturu pa da vidimo šta ćemo dalje. Luda sam. Koja je uopste terapija moguca? Zemunka znas li? Sad sam joj kupila onaj caj Josif Pancic i davacu joj rastavic, ne znam sta jos da radim. Moracu da joj skinem pelene, iako ona bukvalno nema pojma sta to znaci, ne da nije spremna, nego je kao novorođenče. Ne znam da li da se raspitam negdje pa da joj uradim UZ ili da sacekam rezultate ponovljenih analiza? Nisam pametna.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 464
   RE: Urinarne infekcije kod dece
29.9.2016 15:36:56   
Zemunka85
Uh .. jako mi je zao user posted image ne mozes ni da zamislis koliko user posted image !
Ja sam izasla iz teme ima godinu - dve i polako zaboravljam o ovome.
Ovo sam napisala kako bi ti sve uzela sa rezervom i proverila kod nekog strucnijeg.
Koliko znam, 50.000 se ne leci.

Da sam na tvom mestu bez razmisljanja bih probala da skinem pelene, kazem ti nama se vracala UI sve dok nismo skinuli pelene. One su zlo. Ili makar platnene, jeste tesko ali daleko zdravije. Koliko vidim ima 19m, naravno svako dete je za sebe, ali probaj polako ..
Ja sam mojoj u tom periodu davala puno caja od kukuruzne svilice, persuna, borovnice .. iskreno nikada necu znati da li je i sta od toga pomoglo, verujem skdanje pelena najvise, ali i ovo smo davali i one Cranactin kapi koncentrat brusnice.

Nisam te razumela za pitanje. Kako mislis koja terapija? Sta vam je DR rekla?
Mislim da je i to svugde drugacije, ovde kod nas bi posle 2 UI odradili UZ i uveli profilaksu. Tako su nama ... ali ne mora da znaci. Mi smo tada bili i u bolnici.
Ako je sada 50.000 mislim da sacekas ta tri dana pa onda sve vidi sa DR.

Drz se! Mrzim UI .... user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 465
   RE: Urinarne infekcije kod dece
29.9.2016 15:52:44   
choopa choops
Mislila sam sta ako ponovljena analiza opet ukaze na postojanje bakterija? Sta onda? Opet antibiotik ili injekcije ili nesto trece? Jer je po antibiogramu osjetljiva jedino na Pancef...Da, moramo se rješiti pelena kako znamo...Citala sam prije temu unazad i vidim za te kapi, pa cu ih nabavit neka pije. A sto se tice UZ, ona ga je imala samo nakon te prve infekcije sa manje od godinu dana, nakon druge ne. Vidjecu sta ce dr rec, ali mozda je povedem na svoju ruku za svaki slucaj. Hvala ti puno, mnogo mi znace odgovori nekoga ko je sve prosao. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 466
   RE: Urinarne infekcije kod dece
29.9.2016 18:41:56   
Zemunka85
Znaci vama je ovo treca UI? I posle druge vam nisu uvodili profilaksu? Hmmmm ...
Vidis nama je od 5 UI samo jedna (druga) bila pijelonefritis tj upala bubrega. Tada smo i bili u bolnici i tada je bakterija bila rezistentna na sve.
Ostale su bile asimptomatske, cistitisi tj na nivou besike. Bukvalno sam ih slucajno otkrila tj samo jer sam preterano brinula pa i urin svaki put zagledala i njuskala.
UZ tu nije najbitnija stvar. Jer ne moze pokazati sve. Mi smo ga cak samo dva puta radili. Tada u bolnici i posle svega tj posle svih 5 tj posle ako ne i dve god od prvog.
Nama su trazili da radimo mikcionu (MCUG) kojom se dokazuje da li postoji VUR, kako bi se otkrio uzrok. Ja sam dugo "odolevala" da ne odemo, ali smo na kraju otisli. Cak mislim posle cetvrte tek. U Hrvatskoj smo radili. Laknulo mi je kada sam videla da nije VUR, ali opet sam se pitala kako mi njoj da ukinemo AB i kada, kad kad god da smo probali, infekcija se vratila za 2-3dana. Kada smo dobili potvrdu da nema VURa DR je opet rekla da prestanemo sa AB, ali ja nisam smela. Jednostavno, nista se nije promenilo od proslog puta, sem naseg saznanja. Davala sam joj jos mesec dana i kada je doslo toplo vreme skinula pelene. U danu. Onda i ukinula AB. I vise se nije vratila.
E sad - ovo moras znati, jer jbg takvo nam je zdravstvo, sve moramo sami znati, jer neki DR ne znaju, pa su nas tako zeznuli - peta infekcija se nama javila posle jednog Ospamoxa tj penicilina. Deca koja imaju problema sa UI ne treba da piju lekove na bazi penicilina. Ne znam strudno objasnjenje, ali nesto tipa - on ubija gram pozitivne bakterije blabla i opet nastaje infekcija. Tako da se uvek trazi zamena. Da li ste skoro bili bolesni tj pod AB?
Zatim oni traze i DMSA. Koliko se secam to je da se utvrdi da li su neko ostecenje dosadasnje infekcije napravile. Mi to nikada nismo radile.
Uz je uvek dobra.

Ja sam se uzasno osecala zbog te profilakse, ali svaki put kada bi joj se infekcija vratila shvatila sam da je doza koju popije u infekciji tolika da to kroz profilaksu popije za tipa dva meseca. I da se jednostavno ne treba igrati. A narocito sto svaka ta infekcija moze da osteti bubreg. I onda od dva zla shvatis da je manje bolje tj pomiris se sa tim.

Ne znam da ti kazem sta dalje, jer kazem ti, mi smo kada smo dosli do toga da je bakterija rezistentna na sve, a ona ima samo god dana i loseg je stanja, zavrsili u bolnici. Tamo je sve islo brze uz infuziju i sl.

Dok pisem ovo secam se svog straha i pitanja "Sta ne valja". Razne scenarije i gluposti. Da li ce ikada moci bez AB, da li uopste bubrezi rade, da li su ok .. ima li oba!!!

Jednostavno sa skidanjem pelena sve je kao rukom odneseno. Ja ne kazem da je to univerzalno resenje ali svakako u vasem slucaju treba probati i saljem svu pozitivnu energiju da uspete!!!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 467
   RE: Urinarne infekcije kod dece
30.9.2016 13:19:00   
choopa choops
Nismo pili ja mislim nista na bazi penicilina?!user posted image Tj ne sjecam se tacno sta je dobila kao terapiju za prvu UI. Probala sam sinioc da nadjem sta sam pisala ovdje na temi, ali ne mogu da otvorim.
A za ove kapi...pitah danas po apotekama kod nas nema, ali sutra cu u HR vjerovatno, pa mozda tamo nadjem. Mada, negdje procitah da mala djeca ne bi smejla piti/jesti brusnicu, ne znam koliko je to tačno?!user posted image

Ništa, odlučila sam da sacekam te rezultate ponovljene UK i to ću je držat budnu cijelu noc da joj uhvatim u casicu (jer se mogu nalazi predat do 9h u drzavnoj sluzbi, a ona se meni popiski oko 2-3h, pa onda oko 11h). Pa cu da vidim sa dr da je povedem na pregled u Pg ili kod nefrologa ili djecijeg urologa, bar na UZV.

A do tada je forsiram sa čajevima Josif Pančić i od rastavica (on je dobar za bubrege kazu...). Ne znam da li da probam i sa persunom. Vidjecu...

Hvala ti jos jednom. user posted image

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 468
   RE: Urinarne infekcije kod dece
1.10.2016 21:00:08   
Zemunka85
Hm nisam mislila u UI infekciji da pijete Penicilin nego van nje tj u nekoj drugoj infekciji - grlo, usi i sl.
Mi smo jednom pili AB Ospamox za grlo i cim je ispila tu bocicu vratila se UI. Uzas ....

Za brusnicu, ne znam. Ja sam mojoj davala iskreno...
Kazem ti nikada necu znati sta joj je od svega toga tacno pomoglo.

Hajde srecno i javite se user posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 469
   RE: Urinarne infekcije kod dece
1.10.2016 21:19:15   
dijana1*
Mi smo se u petak narucili kod nefrologa za UZ. A u pon. i uto. moram predati UK.
Mislim da ako sada bude sve uredno da ce mu iskljuciti profilaksu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 470
   RE: Urinarne infekcije kod dece
1.10.2016 21:53:31   
Zemunka85
Ja uopste nisam shvatila da ste vi na profilaksi.
Mislim da je kod nas min 6m. Nama je pisalo 3-6m i secam se da sam posle 3m bila presrecna i ubedjena da ce da ukinu ali oni rekli da je min 6m i bas me smorili...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 471
   RE: Urinarne infekcije kod dece
1.10.2016 22:43:47   
choopa choops
Da, razumjela sam da me ptas za inace, nego sam se tako izrazila. Znaci ona uopste nije pila antibiotike, osim kad bi imala UI. E sad ne mogu uopste da se sjetim sta je dobila za tu prvu, ali nesto me vuce da je bio Pancef.

A sto se tice brzine testa u privatnim labaratorijama, to je neki ja mislim UQ (uro quick) test, 18 eura je cijena te analize. Kao cak i za nekolik osati moze biti rezultat gotov.

A evo nešto i o uzorkovanju urina. Ja se pripremam jer nemam pojma kako sutra da joj uhvatim urin (sada opet nosim u državni lab):
Uputstvo za uzimanje uzorka urina za urinokulturu:

Za bakteriološku pretragu urina uzima se srednji mlaz prvog jutarnjeg urina.

Prvi jutarnji urin je urin izmokren odmah nakon celonoćnog spavanja, neposredno pre doručka ili drugih aktivnosti. Preporučuje se da bude izmokren nakon 8 časovnog ležanja i ne manje od 4 sata zadržan u mokraćnoj bešici (ako je mokraćna bešika pražnjena ranije tokom noći).

Urin srednjeg mlaza predstavlja srednji (drugi) deo izmokrenog urina . Prvi deo se odbacuje budući da je uvek kontaminiran fiziološkom florom uretre (tj. bakterijama koje se nalaze na početku mokraćne cevi i na spoljnom delu polnog organa).

Nakon uzimanja uzorka posudicu pažljivo zatvoriti pazeći da se rukama ne kontaminira unutrašnjost posudice i čep. Uzorak ne sme duže od 2 sata ostati na sobnoj temperaturi. Ako se za to vreme ne može stići do laboratorije, može se 24 sata čuvati na +4 ° C ( tj. u frižideru ili na hladnom mestu).
- See more at: http://www.milleniummedic.rs/urin-urinokultura.html#sthash.pfIVRl5z.dpuf


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Zemunka85)
Direktna veza do poruke: 472
   RE: Urinarne infekcije kod dece
5.10.2016 14:48:02   
choopa choops
Dakle u ponedeljak smo odnijeli urin, naravno probudila sam je u 6.3h, suva noćna pelena, upalila grijanje skinula golu i cekala cijelo jutro sa casom (8.30h je rok za davanje). Nalijevala je tecnoscu, davala da jede. Ništa, nece. Onda sam u 8.10h stavila kesicu i preko lagano pelenu. I nakon mozda 15ak min ja provjerim puna kesica user posted image Poslali smo za urin i UK, jedva stigli.
I danas zovem da vidim rezultate i dobri su, sve OK! user posted image
MM i ja smo bili ubjeđeni da ce ipak bit opet nesto, narocito jer je iz kesice. I kao I je nerovzna bla, bla. Ma sumnjam stalno. Uglavnom, laknulo mi je dosta, ali cu vidjet da je prvom prilikom kad budem isla dalje povedem na uz pregled kod specijaliste. Za svaki slucaj.

A inace nesto razmisljam ovih dana, kad smo mi bili mali pa bi nosili urin u teglice prokuvane u vodi pa piskis u nosu pa oni prespu u teglu. Kako je tek to bilo kontaminirano?!

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 473
   RE: Urinarne infekcije kod dece
8.10.2016 2:47:02   
dijana1*
Choopa bravo, ma samo da su nalazi uredniuser posted image
Ja sam prosli put urin hvatala u kesicu pa prespem u casu i bilo je sterilno. A sada sam ga probudila i dok jos onako spava i nije svestan sta mu radim, operem pisu iznad umivaonika i rasirim mu nogice i kako voda ide tako se njemu piski i samo stavim casicu. Ali to je bilo kontaminirano. Tako da nema pravila.
Mi smo jutros bili kod nefrologa. Za 3 meseca idemo na jos jedan pregled i ako bude sve ok to je to. Ukinuli su mu profilaksu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 474
   RE: Urinarne infekcije kod dece
4.11.2016 21:39:35   
SunFlower
Nazalost, prijavljujemo se u klubuser posted image
Dakle, najpre dobija temperaturu preko 39, odma reagujem, vodim na pregled, urade krv i urin - CRP 35, u urinu LE 25 a ER 250. Da dodjem sutra da ponovimo. Sutradan ja jadevitr jade uhvatismo par kapi urina u glupavu kesicu (majko moja, koja je ono zavrzlama kod devojcica) medjutim urade oni, kazu urinarna je infekcija i daju joj antibiotik. Taj dan (juce je to bilo) je ceo dan bila bez temperature, odmah pocela terapiju i evo malopre opet vruca, 38.2, dala sam odmah brufen.
Odsekla sam seuser posted image Da li je moguce da ne reaguje na antibiotik, ili je pojava temperature i dalje ok 2. dana terapije (mozda treba vremena da se sanira upala)?
U strasnom sam tripu. Inace je potpuno zdravo dete do sada ni kijavicu nikada nije imala, i nikakve druge simptome nema osim temperature, i cini mi se da manje piski nego inace.
Choopa, jeste krenuli sa skidanjem pelena, kako ide (pisi u temi ako ne moze ovde). One su cini mi se isti uzrast.



_____________________________

"I don't insult, I diagnose."

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  17 18 [19] 20 21   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Moje putovanje kroz vantelesnu oplodnju
Zaista ne znam odakle da počnem. Vraćam se u mislima godinu dana unazad...bila sam ljuta, frustrirana, beznadežna. Nikak...
VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri
HOTEL "FONTANA" - na raskrsnici lj...
photo
Dođite i doživite nezaboravne trenutke i kreirajte najlepše porodične uspomene koje će vas uvek podsećati na ljubav, sre...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here