|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
19.3.2021 19:44:12   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Bicesuper

Ovo ne može da se otvori.Možda nekako da kazes na kom je to profilu



The Move Foundation

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: Azoospermija
20.3.2021 15:18:32   
Bicesuper
I mi smo zvali Ivanovic ali oni kao rade spermogram i zalede samo ako ćeš kod njih na vto tj ako si njihov pacijent.Zvali smo i Jevremovu a pogledaću i tu uromedica, to nisam sigurna šta je.Ko je tvom partneru bio urolog, posto verujem da je on prvi ustanovio azospermiju pa poslao kod endokrinologa?Prosto ne mogu da verujem da nama niko nije ni pomenuo endokrinologa, doduše iskrena da budem mi smo otišli privatno jer moj muz ima osiguranje, taj dr nije loš ali je rekao biopsija ili usvajanje a na pomen microtese je prevrnuo ocima.Dalje nismo isli zbog korone i svega.Planiramo sad da odemo do dr Vinke pa da vidimo i da li treba endokrinolog.Nažalost sad ništa ne može drzavno neće da zakazuju

(odgovor članu Ljubica 25)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: Azoospermija
20.3.2021 15:21:01   
Bicesuper
I sad sam se vratila na prvi post tvoj, dakle vi niste skroz primenili kako vam je rekao endokrinolog nego ste kraće malo...Sigurno će vam naći nešto...Jeste se čuli sa dr Emre?

(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: Azoospermija
20.3.2021 17:20:51   
miracleB
E mi smo to kad smo otkrili radili spermogram u 2 laboratorije ili cak 3 a posle terapije pregnilom smo bas isli u ivanovic na davanje uzorka ali ni tamo nista nisu nasli. Onda smo otisli u tursku i tamo su nasli, prvi put samo nekoliko sledeci put kao sto znate dovoljno za vto. 

Mi smo isli na kvantnu, mislim inace idemo ali ne mogu ti reci da li ce ti to dijagnostikovati, moj muz je krenuo da ide kad je doktorka vec znala za nas problem pa nije bilo klasicne dijagnostike nego mu je radila terapije...

(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: Azoospermija
21.3.2021 22:07:11   
covid
cao

Gde moze da se uradi spermogram centrifugiranjem na plocicama u Srbiji.

Takodje ko je po vama dobar ENDOKRINOLOG?

HVALA.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: Azoospermija
22.3.2021 16:59:38   
bebec
@bicesuper bas me cudi da vas nijedan urolog  do sada nije uputio na endokrinologa. Iskreno po nasem iskustvu nece vam mnogo znaciti, ali kako je kod svih nas problem u hormonima,nije lose da odete i cujete. Mi smo napravili dva kruga urolog,endokrinolog,pa opet...jer su nas upucivali jedni na druge,nisu davali  terapiju,samo savet spermogram,a isli smo navodno kod dobro urologa, kod kog smo cak i privatno bili.Moje misljenje je da dr.Emre sigirno  na osnovu nalaza moze da proceni  da li treba terapija ili ne, tj. cini mi se da moze da prognozira da li ce u pojedinacnom slucaju vredeti ici sa terapijom ili ne.



(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: Azoospermija
22.3.2021 23:53:47   
sarah_kay
Pozdrav svima. Treba mi vasa pomoc tj misljenje. Suprug ima azo, videla sam vase preporue za dr Emrea, poslala mu mail. Komunikacija sa njim je laka, vrlo je prijatan i brzo je odgovarao na mailove. Medjutim na poslednji mail sa dopunom nalaza nije odgovorio. Ja sam mu posle toga pisala jos jednom i zamolia ga da nam posalje cenu micro tese ali mi se od tada ne javlja. Proslo je 5 dana pa mi je to bas cudno jer uvek brzo odgovori. Da li sam nesto pogresno uradila sto sam njega direktno pitala za finansije? 


(odgovor članu bebec)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: Azoospermija
23.3.2021 11:42:23   
Bicesuper
Pozdrav.
Nisi naravno pogresila, on je nama sam predocio finansije i bez naseg pitanja kada smo se culi.
Verovatno je prevideo.
Ali mogla si i ovde da vidis cene - microtese je 1500
VTO je 2500 sa svim lekovima (ako se stimulises kod uce cena se ne umanjuje)

(odgovor članu sarah_kay)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: Azoospermija
23.3.2021 18:56:41   
miracleB
E oni nedeljom uopste ne rade, meni cak taj dan nisu gledali ni embrione 😂 tako da ako si uhvatila vikend a on prevideo mail moguce da je zaboravio da ti odgovori. Pisi mu opet sigurna sam da ce ti odgovoriti


(odgovor članu sarah_kay)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: Azoospermija
24.3.2021 14:34:30   
LinaK
Pozdrav žene, kakva su iskustva sa klinikama u Turskoj? Potrebni su dobri lekari i za supruga i za mene. Lep pozdrav.

(odgovor članu miracleB)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: Azoospermija
4.4.2021 22:12:25   
lekić
Извините, молим вас, да ли бих могао са вас замолим за контакт доктор Емреа, пошто се жена и ја већ неко време мучимо са мојом азоспермијом? Предложили су нам биопсију тестиса, а ми решили да одмах одрадимо микро тесе и будемо начисто где смо и шта смо. Хвала. 


(odgovor članu Bicesuper)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: Azoospermija
4.4.2021 22:25:39   
Maya20


IZVORNA PORUKA: lekić

Извините, молим вас, да ли бих могао са вас замолим за контакт доктор Емреа, пошто се жена и ја већ неко време мучимо са мојом азоспермијом? Предложили су нам биопсију тестиса, а ми решили да одмах одрадимо микро тесе и будемо начисто где смо и шта смо. Хвала. 





Pozdrav @lekić. Doneli ste, po meni, najispravniju odluku. Doktora mozete kontaktirati putem whatsApp-a +905333641878 ili mailom emre@emrebakircioglu.com. Doktor je veoma ljubazan, lako je uspostaviti kominikaciju sa njim. Želim vam svu srecu.

(odgovor članu lekić)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: Azoospermija
5.4.2021 11:59:56   
lekić
Маya20, хвала на одговору и лепим жељама. Свако добро. 


(odgovor članu Maya20)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: Azoospermija
13.4.2021 9:01:31   
LinaK
Pozdrav curke, da li neko ima iskustva u Bahceci klinici u Istanbulu? Čitala sam i istraživala da su jako uspešni. Možete li preporučiti nekog njihovog dobrog doktora?

(odgovor članu lekić)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: Azoospermija
21.4.2021 16:18:08   
Nemanja111
Pozdrav veliki, evo i mene i moje supruge, i mi imamo problem azoo, iza sebe imamo jednu ne uspelu VTO, isli smo u Feronu radjena biopisija i nadjeni spermatozoidi i nista nije uspelo pre toga sam koristio nolvadeh, vio kod Vinke i nista, sad smo odlucili da idemo na mikro tesu, u Sarajevo, sta mislite o klinici Becheci i New Life Sarajevo? Da napomenem, svi moguci nalati su mi ok, i FSH i inhibinB i testesteron sve sve u granicama normale, ali opet Azoo, radio sam i kariotip i to je ok, mikrodelicije svo je ok, ali azoooo


(odgovor članu LinaK)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: Azoospermija
21.4.2021 21:46:48   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Nemanja111

Pozdrav veliki, evo i mene i moje supruge, i mi imamo problem azoo, iza sebe imamo jednu ne uspelu VTO, isli smo u Feronu radjena biopisija i nadjeni spermatozoidi i nista nije uspelo pre toga sam koristio nolvadeh, vio kod Vinke i nista, sad smo odlucili da idemo na mikro tesu, u Sarajevo, sta mislite o klinici Becheci i New Life Sarajevo? Da napomenem, svi moguci nalati su mi ok, i FSH i inhibinB i testesteron sve sve u granicama normale, ali opet Azoo, radio sam i kariotip i to je ok, mikrodelicije svo je ok, ali azoooo





Pozdrav Nemanja111, licno smatram da je bolje da se uradi u Istanbulu...ako imate mogucnost. Oprema je od velike vaznosti, kao i iskustvo lekara. Koliko znam dr Emre je obucavao nekog u Sarajevu, ali mislim da to nije nesto dugo trajalo. Ipak u Istanbulu imaju mnogo vise iskustva, a to moze biti bas presudno u slucaju azoospermije.



_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: Azoospermija
21.4.2021 21:51:32   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Nemanja111

Pozdrav veliki, evo i mene i moje supruge, i mi imamo problem azoo, iza sebe imamo jednu ne uspelu VTO, isli smo u Feronu radjena biopisija i nadjeni spermatozoidi i nista nije uspelo pre toga sam koristio nolvadeh, vio kod Vinke i nista, sad smo odlucili da idemo na mikro tesu, u Sarajevo, sta mislite o klinici Becheci i New Life Sarajevo? Da napomenem, svi moguci nalati su mi ok, i FSH i inhibinB i testesteron sve sve u granicama normale, ali opet Azoo, radio sam i kariotip i to je ok, mikrodelicije svo je ok, ali azoooo





I vidim da si napisao da su na biopsiji nasli spermatozoide, to je super...onda ce naci i na mTESE. Nego, zasto nije uspelo? Koliko su nasli spermatozida?

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: Azoospermija
21.4.2021 23:06:11   
Nemanja111
Pa zasto nije uspelo ne zanmo, nismo dobili neki odgovor , ali kazu da su bili deset_ocelijski embrioni, a na papiru koji imam ne pise koliko je nadjeno, pise da je u uzorku nadjeni spermatozoidi, ne pise koliko, i pise kojim instrumentom je radjeno i u kojij fiocibje zaledjeno, a koliko kosta u Istambulu? U Sarajevu je 2500KM


(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: Azoospermija
22.4.2021 0:40:32   
Nemanja111
I to sam hteo da pitam, ako je ovde neko radio u Srbiji biopsiju ili Tese mada mislim da je to isto, kakav je nalaz dobio, pise li broj spermatozoida i sta tacno pise, kod mene na primer nije pisalo, pise nadjeni spermatozoidi, i pise zaledjeni u 3 ampule, mene to bunilo ne pise koliko je nadjeno, 


(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: Azoospermija
22.4.2021 3:13:47   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Nemanja111

I to sam hteo da pitam, ako je ovde neko radio u Srbiji biopsiju ili Tese mada mislim da je to isto, kakav je nalaz dobio, pise li broj spermatozoida i sta tacno pise, kod mene na primer nije pisalo, pise nadjeni spermatozoidi, i pise zaledjeni u 3 ampule, mene to bunilo ne pise koliko je nadjeno, 




Ako su tri ampule to je za 3 pokusaja vto. Koliko jajnih celija je imala tvoja supruga, koliko embriona je bilo? Nama je Emre zamrzao deo tkiva sa spermatozoidima (jedna slamcica), a deo najboljih spermatozoida je embriolog iskoristio da oplodi mojih 18 jajnih celija. 

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: Azoospermija
22.4.2021 3:19:06   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Nemanja111

Pa zasto nije uspelo ne zanmo, nismo dobili neki odgovor , ali kazu da su bili deset__ocelijski embrioni, a na papiru koji imam ne pise koliko je nadjeno, pise da je u uzorku nadjeni spermatozoidi, ne pise koliko, i pise kojim instrumentom je radjeno i u kojij fiocibje zaledjeno, a koliko kosta u Istambulu? U Sarajevu je 2500KM




U Istanbulu je 1500e, znaci malo vise nego u Sarajevu. Jedino sto bi vam bio veci trosak put do tamo i smestaj, ali moj savet vam je da preskocite Sarajevo. Nesto su mi oni tamo kao i ovi nasi, mada mozda gresim dusu...ali meni je takav utisak ostao posle citanja ranije. Imali su i neku aferu pa su jedno vreme bili zatvoreni, ne mogu tacno da se set_im sta se desilo.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: Azoospermija
22.4.2021 3:28:10   
Hortenzija


IZVORNA PORUKA: Nemanja111

I to sam hteo da pitam, ako je ovde neko radio u Srbiji biopsiju ili Tese mada mislim da je to isto, kakav je nalaz dobio, pise li broj spermatozoida i sta tacno pise, kod mene na primer nije pisalo, pise nadjeni spermatozoidi, i pise zaledjeni u 3 ampule, mene to bunilo ne pise koliko je nadjeno, 




U istoj klinici je radio clan foruma covid, imas njegovo iskustvo dve tri strane ranije. Izvini sto pitam, ali od koga ste dobili preporuku za Feronu? I kada ste radili biopsiju? Mi smo prosli kroz ceo proces 2019 godine, ali niko nam njih nije spomenuo.

_____________________________

Detelina sa 4 lista <3

(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: Azoospermija
22.4.2021 7:29:47   
Nemanja111
Ona je imala 8 jajnih celija, 3 se oplodilo jedna od te tri je stala sa rastom a dve su dosle do nivao za transver, mi smo nasli Feronu predlozila nam neka suprugina koleginica, ona je bili u uspelaniz prve, ali kod nje nije bio bas azoo, neki stepen malo bolji od azoo je bio i uspeli, nas dvoje razmisljamo ajmo i mi, tako i odemo, nismo mi nesto dosta u tom trenutku bili toliko nacitani i kako bi rekao po tom pitanju obrazovani 


(odgovor članu Hortenzija)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: Azoospermija
22.4.2021 7:47:05   
Nemanja111
Mi smo bili 2017 sve to obavili platili, to je sve bas skupo, sta pricam znate i vi sve to, nije nam uspelo, onda smo jedno vreme malo odmorili od svega toga, nismo hteli i nismo ni novca imali i da smo hteli nema se para, mi za obicne plate radimo, sad malo skupili stali na noge i finasiski i psikicki i ajmo opet ne vredi da se ceka. Samo smo planirali Sarajevo


(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: Azoospermija
22.4.2021 8:34:18   
Bicesuper
Cao Nemanja.
Super sto su vam nasli spermatozoide, to znaci da ih ima.
Kod mog supruga je isto sve u granicama normale, pa je u pitanju azospermija.
Mi se spremamo za Tursku, malo smo sve pomerili zbog covida koji smo prelezali.
Otislil smo i kod Vinke...
Potvrdila je sve, cak je i rekla da bi ona isto kao i sto je dr Emre dao terapiju...
Da se pokusa i sa tim, pa onda Microtese.
Jedino sto je ona rekla da ona radi microtese u Jevremovoj...
@Hortenizija bas sam pomislila na tebe kad je to izgovorila (od tebe sam sve naucila o ovome).
Pitala sam je bez uvrede da li je aparatura tamo dobra, odnosno ima li neke razlike u tim mikroskopima kao i samom dr koji je obavlja.
Ona kaze da radi sa uvelicanjem 5 puta...
Ja pogledam Emre radi sa 40 puta...
Mislim da to njeno i nije prava microtesa...
Sto se tice Sarajeva, ono je bilo aktuelno jedno vreme jer je dr Emre tamo radio, mislim da je vecina ljudi tako i cula za njega... Vise ne radi...
Iskreno sve je ovo preskupo.... ali ne treba gledati u par stotina evra...
Turska je svakako bolja opcija

(odgovor članu Nemanja111)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kada je šansa da ostanem u drugom stanju n...
Do ovulacije dođe kad se jajna ćelija koja je sazrevala u jajniku odvoji i započne svoj put jajovodom u matericu.
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje?
Kako prepoznati implantacijsko krvarenje i po čemu se ono razlikuje od menstruacije?



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here