|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
6.12.2012 14:54:36   
nena1410
Zdravo svima nova sam ovde i prosto neznam vise sta da radim!
Moja beba ima 6 meseci i imamo ogroman problem sa tvrdom i neredovnom stolicom user posted image ! Sve smo skoro probali, zasladjen caj, voda, kompot od sljiva , menjali
dohranu itd., ali to sve pomogne kratkotrajno i onda opet isto. On lepo napreduje i pedijatar kaze dace se to regulisati ali ga ja nemogu gledati kako se muci, sad nece ni da se napinje jer ga boli istim stvara jos veci problem! Molim za pomoc ako je neko imao slican problem! Pozdrav

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
6.12.2012 15:24:30   
Anoniman
pisala sam ti u drugoj temi, a posto ima vec 6 meseci, ako jede (a pretpostavljam da ste poceli) cvrstu hranu, onda malo pripazite i sta mu dajete, recimo izbegavajte banane, davajte drugo voce koje omeksava stolicu...

(odgovor članu nena1410)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
29.12.2012 18:24:12   
nina26
Ne znam gde da pitam, a vidim da se ovde spominje i menjanje formule...pa me zanima, mi nemamo problem sa tvrdom stolicom, ali sam primetila da se jako napinje i da ne kaki tako cesto...preko dana skoro uopste, i onda uvece krene, i to obicno ako joj dam formulu sa probiotskim kapima...

E, sad ove nedelje nisam nasla formulu koju inace koristimo, pa smo uzeli drugu, koju smo samo jednom koristili, i malecka od tada ima problem da kaki, ima grceve, gasove itd....

Ima li to veze sa promenom formule? Dala sam joj danas malo caj, i kakila je puno posle toga, ali samo jednom od juce...jel to malouser posted image

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
24.3.2013 21:29:18   
nina26
opet ja na ovoj temiuser posted image

kako smo uveli zitarice pre desetak dana, moja Zoi, je od juce pocela onako po malo da kaki,ali vidim da je dosta to cvrsto, i veceras posle zitarica, dala sam joj malo caja, posto nece vodu, vise je to bio razblazen cajic, i valjda joj je to pokrenulo creva..

koliko se ona drala, ja vama ne mogu da opisemuser posted image sve je stenjala,zarcvenela se i urlala, toliko smo se uplasili da nismo znali da sta da radimo. odnela sam je na sto za presvlacenje, vidim veca je kolicina ali opet tvrdo, digla sam joj nogice i rasirila, i tada je krenulo da izlazi sve vise, na kraju malo tecno(valjda od caja) pa jedan komad kao pastu kad iscedimouser posted image

sutra uvodim sargarepu,i to steze isto, ne znam kako to da regulisem, tj da joj pomognem???user posted image user posted image

HELP

_____________________________

Od sada slavim Dan Zaljubljenih :)))))

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
10.5.2013 21:27:23   
mica0
Nina imam isti problem, od pahuljica nema cvrstu, danas je pojela sargarepu i sad pre spavanja vristala je od bolova, prvo je iskakila onako tvedo kao pasta sto kazes tek na kraju malo tecno, bilo mi je zao, suze su joj isle na oci, sta da radim?

(odgovor članu nina26)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
10.5.2013 21:53:32   
Sanja90
Nina u kojoj kolicini si joj dala zitarice? Od kad jedete cvrstu hranu? Ako ste tek uveli onda se daje po malo,postepeno jedna supena kasika za jedan obrok dok se creva ne naviknu.
Mico to vazi i za tebe,ali sobzirom da je tvoja beba bas mala za cvrstu hranu nemoj preterivati u davanju,neka sika bude prioritet.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
10.5.2013 22:23:29   
Tiziana
Mico0, sad ti gledam ticker i vidim da ti bebence ima tek 4,5m, sto vec sargarepa?!cak i ako ne siki,ako je na formuli, mozda je malo rano za sargarepu..jel slabo napreduje pa vam dr rekla da uvedete cvrstu hranu tako rano?

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
10.5.2013 23:20:58   
mica0
ma ona sisa, nego sam joj dala malo da proba, nece ni da jede, samo trazi da sisa, inace samo sam joj tri puta dala povrce na nekolik okasicica, a pahuljice jede 2 nedelje. Ima solidnu kilazu, nego ja moram da se sa njenih punih 8 meseci vratim na posao, pa je postepeno navikavam... ali ocigledno gresim negde

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
10.5.2013 23:22:02   
mica0
user posted image

(odgovor članu nena1410)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
10.5.2013 23:50:58   
Moiraina
Pa grešiš (da se tako izrazim) u tome što misliš da ako ranije počnete, da će ranije prihvatiti čvrstu hranu, a njoj verovatno digestivni trakt nije dovoljno zreo još uvek. Mi smo počeli sa čvrstom hranom sa 5,5 meseci. Sada ima skoro 7 meseci i 2 obroka. Sa 8 meseci će imati 3 obroka čvrste hrane i oko 3 podoja (tako sam planirala, videćemo). Kada je beba spremna, i uvođenje ide brže, tako da bi svakako sa 8 meseci stigla da uvedeš dovoljno namirnica da joj lepo formiraš obroke i da se bez problema vratiš na posao, a i da nastaviš sa dojenjem ako želiš.
Da ne ispadne da ti pametujem - i ja sam se tako opekla, počela sa 4,5 meseca ali bebac nije dobro odreagovao i odustala sam, odložila na mesec dana. Sad je uvođenje pesma i nemamo nikakvih problema.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
10.5.2013 23:54:19   
Tiziana
Ne znam sta da ti kazem, moj sin, koji je dojen jedva mesec dana,poceo je sa pahuljicama sa 5m pa onda postepeno sve ostalo i s anjim je bila i ostala do dan danas borba sa hranom.cerka je sisala,njoj sam krneula te zitarice mesec i po dana kasnije,znaci sa nekih 6,5m pa i sve ostalo sa toliko 'zakasnjenja',ona jede sve,i sto bi pojela.nema ama nikakvih problema..sve se tripujem da mozda to rano uvodjenje ima veze. ali mozda i gresim!!!!! samo ti pisem moje iskustvo..

otisla previse u off,prekidam.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
11.5.2013 0:02:43   
Tiziana
Ona verovatno ne ume lepo ni da uzme hranu iz kasicice vec je jezikom gura napolje..

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
11.5.2013 8:55:10   
Sanja90
Mico zene su ti sve rekle,previse si rano krenula. Sacekaj jos malo,ne treba zuriti sa cvrstom hranom, treba postepeno uvoditi novu namirnicu da bi se pratila reakcija i nek bude doooobro izgnjeceno tj. ispasirana hrana,ali sacekaj jedno vreme,da joj se stolica unormali.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
17.11.2013 13:03:58   
ivaMark
Mame, imamo problem: J ima bas tvrdu stolicu od kako jede cvrstu hranu, a pocele smo pre mesec dana...prvo pirincane pahuljice, zatim krompir, sargrepa, tikvica, bundeva, jabuka... Znam da vecina od navedenog nije bas lagana i da zatvara ali sta da joj daaaam i sta bih mogla ja da jedem da joj bude lakse, jer coka i dalje? Ima po pet-sest stolica dnevno po malo i bas su tvrde, napinje se jako. Sve sam mislila proci ce posle par dana ali ne ide. I guza joj je crvena od svega toga. user posted image

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
17.11.2013 13:54:27   
Anoniman
ivamark, sve to sto sti navela steze. mozes da dodas od voca npr. krusku u kombinaciji ili sa jabukom ili sa bananom, mozes da stavis i malo cedjene pomorandze (znam da u srbiji to ne preporucuju, ali mi smo sa tim poceli) i mozda da joj ne dajes pirincane pahuljice ili barem ne svaki dan. sa 6 meseci vec mozes te pahuljice da zamenis npr. jogurtom. ili da napravis palentu...

(odgovor članu ivaMark)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
17.5.2014 16:34:11   
Sanjalicaaa
Mame, beba ima 3 mesecu i do pre dve nedelje je samo sisala i tada je imao stolicu na po 7-10 dana. Po savetu lekara veli smo mu aptamil comfort kao dohranu posle dojenja, medjutim od tada se bas muci. Kaki na 4-5 dana i to bas malo. Svaki put pre nego sto kaki on bude nervozan i place. Imate li neki savet sta bih mogla da mu dam?

Greska, u pogresnoj temi sam postavila pitanje, ne znam da obrisem.

< Poruku je uredio Sanjalicaaa -- 17.5.2014 16:37:14 >


_____________________________

Ali, ja sam sanjalica. Verujem u nestvarno. Verujem u ono "ali" svaki put kada mi kažu da se ne zavaravam. Jer nemoguće postaje moguće, ako dovoljno želiš.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
1.11.2016 15:35:22   
Animsaj9
Moj D je jutros imao malo tvrdju stolicu ... bas se jadnik namucio , jos juce sam mu davala jabuku , ne znam da li da mu skuvam malo suvih sljivauser posted image

(odgovor članu Sanjalicaaa)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
1.11.2016 15:41:14   
suzi kju
Možeš slobodno. Koliko on ima? Jabuka je isto dobra za probavu, neće biti tvrđa od jabuke, bar mama nikad nije bila.

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
1.11.2016 15:48:41   
Animsaj9
pa ja mu dala bas jabuku malo da se ocisti , sad kad ustane skuvacu mu sljivu ..ima 10 m Suzi , prekosutra ce napuniti

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
1.11.2016 15:59:13   
suzi kju
Vi već možete i sveže voće, pa mu daj svežu jabuku sa tog šljivom. Jeste uveli palentu? Palenta i šljiva dobitna kombinacija

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
1.11.2016 16:05:58   
Animsaj9
jede mi Suzi bas cesto palentu , ali ga nesto zatvorilo , nekad mi zna pojesti i jednu i po bananu u toku dana , pa ga ne zatvori , ne znam ..
a ja njemu odavno dajem sveze voce tj jabuku i sljivu sam mu davala ,al vise nemamo svezu pa sam otisla da mu kupim suvu

(odgovor članu suzi kju)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
5.8.2018 10:19:56   
mama Jo
Mame, da li je necija beba na uvodjenje mesa odreagovala zatvorom, i bas tvrdom stolicom?

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
5.8.2018 10:37:05   
IvanaSK RR
Normalno je da se to desi. Mozes da joj das taj dan voce koje je dobro za stolicu. Da napraviš balans kakeuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
5.8.2018 20:49:14   
mama Jo
Jeste i dr mi je rekla da je normalna reakcija na uvodjenje cvrste hrane. A pokusala sam da ,,provalim" da li joj neka konkretna hrana smeta. Prosli put se desilo kad je dva dana za redom jela meso. Onda smo napravili pauzu od 10 dana sa mesom, sad smo opet poceli. I opet je bila tvrda kaka, ali sam joj onda vocem ,,razmeksavala"... i ok je sada. Samo taj put se desilo da 5 dana nije kakila.... joj sto je to strasno 😯

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Tvrda stolica kod novorodjenceta
10.7.2019 21:22:40   
nata11
Moje dete ima zlatno zutu kaku kao plastelin, koja isplada u malim klikerima. Toliko se muci svako popodne da ludim gledajuci je.


Pije malo vode + bebi caj oko 100 ml dnevno + kapi za grceve (koje su ovde nebitne). 
Da li smem sama promeniti mleko? Da li smem izeti 1 kutiju mleka za bebe sa zatvorom pa nakon sto malo isprazni creva nastaviti opet sa Humanom od koje super napreduje? 

_____________________________





(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ovo je najbolja starosna razlika među decom
Stručnjaci su istraživali kako mala, srednja i velika starosna razlika između dece utiče na majku, decu i celu porodicu ...
NAJLEPŠA IMENA ZA DEVOJČICE koja ste vi iz...
Napravili smo listu najlepših imena za devojčice prema vašem izboru.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image
Click Here