|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 22:11:54   
Vika
Mi uključujemo TV samo ako nešto određeno hoćemo da gledamo, ne zvrji da bi zvrjao. Lazar baš voli Baby Tv, a posebno proteklih dana dok je bolovao pa sam mu ga više i puštala. Meni se takođe dopada, a na rođendanske pesmice otkida

< Poruku je uredio Vika -- 16.11.2011 22:12:22 >

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 22:14:50   
Ana RR
IZVORNA PORUKA: Vika

Mi uključujemo TV samo ako nešto određeno hoćemo da gledamo, ne zvrji da bi zvrjao.


To je super, moraću nekako da se naviknem i ja na to. Dok sam živela sama tv mi je stalno bio upaljen, ton na mute jer mi je uvek svirala muzika na radiju, ali nekako mi je bilo lakše kad tv radi, kao da nisam sama user posted image


_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 22:18:42   
Sanjica26 RR
Meni je tv po ceo dan ukljucen, ali ukljucim opciju za teletekst i Teodora ne gleda u tv. Samo slusamo muziku. Uvek imamo pauzicu kad onda ukljucim beby tv.user posted image

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 16.11.2011 22:19:31 >

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 22:25:04   
Vika
E žao mi je što nisam uslikala Teodoru i Lazara kad sam uključila Tv! Oboje se zablenuli i ne dišuuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 22:28:21   
Sanjica26 RR
Bice prilike user posted image

(odgovor članu Vika)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 22:30:25   
Anoniman
Kodnas je stalno upaljen TV, od kada imamo Marka, upaljena su dva TV-a, Luka priča kao navijen 24h, a i Marko je počeo da izgovara koju reč.
Mislim da TV nema nikakve veze sa razvojen govora. user posted image

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 81
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 22:40:16   
Vika
I ja! Samo imam naviku da ga uključujem kad nešto hoću da gledam. Ali pošto se mali interesuje, možda je pokvarim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 22:49:04   
Anoniman
Marko može da dohvati TV u dnevnoj sobi i sam je provalio da ga upali na dugme. Onda pogleda šta ide na njemu, okret, trči u Lukinu sobu, i viče MMMMMMMMMMMMMMMM dok mu ne upalim i taj. user posted image

(odgovor članu Vika)
  Direktna veza do poruke: 83
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 23:37:20   
vukosava

IZVORNA PORUKA: stevajela

Tv ne  potstice niti jednu mehanicku ni intelektualnu radnju.Bas sam skoro pitala klinickog psihologa za tv,rekla mi je "nikako",docice vreme kada to vise necu moci kontrolisati.U uzrastu u kom je moje dete najbitnije su ruke.Ne treba zaboraviti su nervni zavrsetci na vrhovima jagodica i da se motorickim edukativnim igrama detetu stimulise mozak,a samim tim i potstice govor.Ja sam videla dva decaka koji dolaze na stimulativne tretmane kod psiholoskinje,bas zbog tv-a.To sto su naucili preko tv,onesposobilo ih na drugim mnogo bitnijim razvojnim vestinama.
Prema tome ne slazem se ni sa jednim postom koji je u korist tv.Ono sto je jaaako zgodno je sto mame stave dete ispred te sarene kutije,koja jos i zraci i slobodne su svo vreme,a dete samo ogranicava intelekt i mogu decidno reci zaglupljuje.


Moje dete ima pune ruke igracaka non stop a TV je isto tako uvek ukljucen, pustam joj muziku i crtane, ona slusa, pogleda ponekad ali igracke ne ispusta iz ruku. Ne zablene se kao ja non stop vec samo povremeno.

(odgovor članu stevajela)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: TV usporava razvoj govora
16.11.2011 23:53:06   
minavb

IZVORNA PORUKA: vukosava


IZVORNA PORUKA: stevajela

Tv ne  potstice niti jednu mehanicku ni intelektualnu radnju.Bas sam skoro pitala klinickog psihologa za tv,rekla mi je "nikako",docice vreme kada to vise necu moci kontrolisati.U uzrastu u kom je moje dete najbitnije su ruke.Ne treba zaboraviti su nervni zavrsetci na vrhovima jagodica i da se motorickim edukativnim igrama detetu stimulise mozak,a samim tim i potstice govor.Ja sam videla dva decaka koji dolaze na stimulativne tretmane kod psiholoskinje,bas zbog tv-a.To sto su naucili preko tv,onesposobilo ih na drugim mnogo bitnijim razvojnim vestinama.
Prema tome ne slazem se ni sa jednim postom koji je u korist tv.Ono sto je jaaako zgodno je sto mame stave dete ispred te sarene kutije,koja jos i zraci i slobodne su svo vreme,a dete samo ogranicava intelekt i mogu decidno reci zaglupljuje.


Moje dete ima pune ruke igracaka non stop a TV je isto tako uvek ukljucen, pustam joj muziku i crtane, ona slusa, pogleda ponekad ali igracke ne ispusta iz ruku. Ne zablene se kao ja non stop vec samo povremeno.

Vanja takodje po ceo dan drzi igracke u rukama, pa i kad gleda crtac. Nikad nije mirno sedeo ispred tv-a i buljio u njega, vec se igrao, jurcao, pentrao i slusao pesmice i povremeno bacao pogled na crtac. Moja sestricina ima 4 i po godine. Odraspa je uz baby tv a par meseci, dok je lezala u gipsanom koritu i na ekstenziji zbog slomljenog kuka, non stop je gledala Pocoyo i baby tv. Dete fenomenalno crta, ima neverovatnu mastu, divno se igra sama i sa drugom decom, i jako lepo se izrazava. Mali genijalac. Nikako se ne slazem da tv zaglupljuje, narocito ne programi specijalno osmisljeni za njih.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: TV usporava razvoj govora
17.11.2011 0:08:19   
gagana83
I kod nas je TV uvek ukljucen. Oduvek tako. A moje dete bas lepo govori za svoj uzrast. Mislim da bi mi dete bilo neuhranjeno da joj ne pustam TV ili crtace na kompu. Nece drugacije da jede osim uz crtani. U pocetku je bio aktuelan BabyTV, sad smo to prerasli i presli na prave crtace.

Naravno, nisam za to da dete provodi previse vremena ispred TV-ja ali povremeno da.

Una je sad pokupila neke fore iz Pepe Prase i redovno ih prosipa" Kako je to zabavno", "Kakav je to cudan zvuk?"...user posted image



_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: TV usporava razvoj govora
17.11.2011 17:08:06   
vukosava
Mada ako pustis detetu nesto kao npr Grand Paradu sa Pink-a i slicno, ima da mu ubrzas odumiranje mozdanih celija garant user posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: TV usporava razvoj govora
30.11.2011 11:27:05   
Anoniman
Khm, mislim nije za hvalu da moje dete obožava da sluša "Zmiju i žabu" user posted image , ali on je samo gledajući spot na You tubu (sigurno 1000 puta) sam skinuo kompletnu koreografiju iz refrena i pomalo peva: miiijaaaa, a aba aba, mo petiiis, dzabaaaaaa user posted image
Sve ruke na kukove pa cupka levo desno, pa zmija i žaba rukicom, pa prstić za pretiš, pa se uhvati za nos kad "upada u zamku u šipražju" user posted image user posted image user posted image Tako da ne samo da smo naučili da pevamo, već znamo i da igramo user posted image

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: TV usporava razvoj govora
30.11.2011 11:30:46   
AndreaK
hehe... bas si to lepo opisala, skroz sam ga zamislila kako tako slatko djuska! user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: TV usporava razvoj govora
30.11.2011 11:32:22   
Anoniman
Andrea user posted image nema te dugoooooooooooooooooooooooooooo

(odgovor članu AndreaK)
  Direktna veza do poruke: 90
   RE: TV usporava razvoj govora
30.11.2011 15:17:17   
marica983
Imam bratanicu od 2 god i 3meseca i još uvek ne priča, samo osnovne reči-baba,deda.. kaže jasno, sve ostalo nagađa ili pokazuje. Da li je to normalno za dete tog uzrasta?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: TV usporava razvoj govora
30.11.2011 15:18:01   
marica983
I da, vidi se da nas ona sve razume kad joj kažemo..

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: TV usporava razvoj govora
2.12.2011 14:36:04   
aster
Marice, da sam ja roditelj čije dete nije progovorilo sa 2 godine i 3 meseca, odvela bih ga do logopeda. Uvek sam za varijantu da se nešto proveri, da se bude odgovoran, a ne posle da se mislim.. Znam par primera gde su deca kasnije propričala,jednostavno je bio takav tempo njihovog razvoja.

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: TV usporava razvoj govora
2.12.2011 14:49:13   
Leki 77
U proseku njeni vršnjaci uveliko brbljaju. Što NAGLAŠAVAM ne mora da znači ništa. Možda niko ne podstiče komunikaciju. Ja svome detetu nisam izlazila u susret na njegovo pokazivanje ručicom. Mora da kaže šta hoće, kako god to zvučalo, pa će dobiti.
Ja bih je svakako odvela kod logopeda. Iako verujem da je sve ok, jer znam puno dece koja nisu brbljivala u tom uzrastu. Ali ne bih rizikovala.

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: TV usporava razvoj govora
2.12.2011 14:52:42   
*Alexx*
Marice, moje dete nije progovorilo dok nije krenuo u vrtić, sa dve godine. Sad ima 2 godine i 3 meseca i priča, mada mnogo manje od, recimo, njegove vršnjakinje koja je blebetala sa godinu i po dana i sad priča kao velika. Strana literatura kaže da dokle god ona izvršava jednostavne naredbe, kaže ponešto (dakle, ne ćuti sve vreme) - do treće godine nema razloga nekoj većoj zabrinutosti. Ja bih čekala do dve i po godine, pa odvela dete na kontrolni pregled, neće da boli user posted image

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu aster)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: TV usporava razvoj govora
2.12.2011 15:02:04   
zoća
moja Teodora je odrasla uz TV,Tečno govori Engleski progovorila je rano i veoma čisto je pričala od početka sada je odličan đak i samostalna je.Katarina je rasla po protokolu.Mislim da je Teodora mnogo samostalnija od starije seste

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: TV usporava razvoj govora
13.12.2011 19:37:56   
marica983
Moguće da je samo malo lenja, jer joj roditelji izlaze u susret na pokazivanje prstom i na slične signale.. Ne ćuti ona, brblja nešto na svom jeziku a roditelji naučili da prepoznaju šta joj treba, pa se ne trudi dovoljno zbog toga verovatno... Ja bih svoje dete pustila da se pomuči malo, verovatno bi pre bilo rezultata..

(odgovor članu zoća)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: TV usporava razvoj govora
13.12.2011 19:43:43   
Olga75
moje dete je bilingvalno i dosta kasno je progovorila a sa dve i po godine smo vec isli kod logopeda jer mi se cinilo da ne sklapa recenice po razvojnoj mapi
Marice , mozda je najbolje da dete ode kod logopeda koji ce razresiti sve dileme


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu marica983)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: TV usporava razvoj govora
13.12.2011 19:51:57   
jovicaa
ako je ovo tacno onda moje dete nikad nece progovoriti.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Olga75)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: TV usporava razvoj govora
13.12.2011 19:56:06   
Olga75
koje ako je tacno user posted image

_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MAJKE i SINOVI - to je jedna nežna i neras...
Ali postoji ta mekoća i nekomplikovana nežnost u odnosu majka-sin, nešto što postaje sve snažnije kako moji sinovi rastu...
Moja mama divno priča svake noći
Autor: Svetislav Sveta Vuković, Peva: Dečiji hor Kolibri



image
MamaNecaVo
CortinaT krema je postala obavezan deo naše kućne apoteke!
Porodično smo atopičari i mesečno potrošimo jednu, a mažemo je svuda. Sin mi ima oset_ljivu kožu i generalno je sklon pojavi ekcema čim imunitet ode ka dole ili ako ne namažemo lice cak i kada vetric pirka. Ja imam užasne ekceme često po rukama od pranja sudova, pa izlazak napolje i tako u krug. Stoga slobodno mogu reći da ko god ima sličan problem ili AD da uzme CortinaT kremu, neće se pokajati. U moru krema slične namene, jedino nam se ova pokazala delotvorno i jedino ona održi duže vreme stanje remisije. Miris je sasvim ok, možda malo jači za moj ukus, ali ima efekta i samo to je na kraju bitno. Takođe, krema nije ni gusta a ni retka pa nema problema sa mazanjem. Moj sin se privikao sam na mazanje kože lica konkretno, pa smo tu da nazovem svakodnevnu "terapiju" i nešto bez čega se ne može, pretvorili u zabavu.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here