|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ko pije tothemu?
19.12.2009 11:57:55   
Dora
IZVORNA PORUKA: mihi

Savet dugogodišnjeg anemičara, HEFEROL ili FOLIRON kapsule. gGledala sa Tothema ima 50mg elementarnog gvožđa+folna+vitC. Heferol se pije 2X dnevno i jedna kapsula ima 100mg elementarnog gvožđa ) u pitanju je so gvožđa+fumarat (jabučna kiselina) i odlično se podnosi......., možda je Foliron, istog je sastava bolja opcija jer ima i folnu kiselinu, tako da je bolja opcija od totheme, E sad Ferum lek ne znam šta je pogledaću pa ću napisati.....


Mihi, dobila sam totemu da pijem ali čisto preventivno jer su mi rezultati krvi na donjoj granici, ne svaki dan nego 2 puta nedeljno..pošto još imam mučnine i povraćam, ne znam kako ću to podneti...
Razmišljam o ovome što si ti napisala...ali, heferol ili foliron?

(odgovor članu mihi)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Ko pije tothemu?
22.12.2009 18:50:48   
Trudi
Ja sam pila tothemu prije trudnoće i brzo mi je popravljala krvnu sliku. Zbog graničnih vrijednosti hemoglobina od 7. mjeseca trudnoće sam je opet počela piti i nije dala nikakve rezultate user posted image
Sad je dr promijenila terapiju, pijem hferol, pa ćemo da vidimo za desetak dana kakva je situacija.

Inače, ko pije tothemu, preporučujem da je pije na slamku, jer manje šteti zubićima.

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Ko pije tothemu?
22.12.2009 18:54:29   
Anoniman
Ferum lek je onaj sirup (Fe) koliko ja znam user posted image   Grozan je ... pila sam ga.... Tothema je ok, ja sam rsatvarala kapsulu u čaši soka od borovnice (jedva sam i tako uspela) ali mi se zaista popravila krvna slika... mislim da kutija ima 20 kom, 2x na dan ...

(odgovor članu Trudi)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Ko pije tothemu?
2.4.2010 10:42:44   
Tara
I ja sam dobila da pijem tothemu , ima odrvatan ukus user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Ko pije tothemu?
2.4.2010 10:48:12   
maslinica
IZVORNA PORUKA: kaliopi

Ferum lek je onaj sirup (Fe) koliko ja znam user posted image   Grozan je ... pila sam ga.... Tothema je ok, ja sam rsatvarala kapsulu u čaši soka od borovnice (jedva sam i tako uspela) ali mi se zaista popravila krvna slika... mislim da kutija ima 20 kom, 2x na dan ...


jeste 20 kom, 2x dnevno i ja sam, ampulu u casu i cedjeni limun..obavezno, ili neki oblik  c vitamina...nemojte jedno 2h uzimati nista mlecno i kafu,, usporava apsorpciju i do 50%, cak i vise...
ferum lek uzimam isto..to je kod mene tableta za zvakanjeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Ko pije tothemu?
2.4.2010 10:57:26   
NONA79
juče završila sa tothemom, pila sam je uz sok od jabuke
ukus katastrofa, ali...
treba da provjerim krvnu sliku pa da vidim efekat

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Ko pije tothemu?
2.4.2010 11:00:25   
maslinica
IZVORNA PORUKA: NONA79

juče završila sa tothemom, pila sam je uz sok od jabuke
ukus katastrofa, ali...
treba da provjerim krvnu sliku pa da vidim efekat



meni je tek treca tura totheme pomogla...tako da, nemoj da se tripujes ako nije uspelo...i nemoj odmah vaditi krv, da ne dobijes laznu sliku, sacekaj koji dan....iako s obzirom na nedelju, samo da je pomoglo!

(odgovor članu NONA79)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Ko pije tothemu?
2.4.2010 23:09:21   
bebuska
Za sest nedelja koliko pijem tothemu (svakodnevno) hemoglobin sam popravila sa 100 na 104 user posted image
I nije neka pomoc al pijem je i dalje dr. kaze bar ne ide dole...


_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu maslinica)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Ko pije tothemu?
3.4.2010 11:05:03   
bojana87
ja sam dobila sad terapiju 2xdnevno tothemu. Pila sam mesec dana po jednu,ali mi je hemaglobin ostao isti

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Ko pije tothemu?
3.4.2010 11:09:06   
Tara
Jel neko dobio dijareju od Totheme user posted image

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Ko pije tothemu?
3.4.2010 11:09:56   
gagins
Meni je za manje od mesec dana sa tothemom hemoglobin popravio sa 104 na 117,a pila sam samo ujutro 1 ampulu!

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Ko pije tothemu?
3.4.2010 11:11:10   
gagins
Ja ne,mada nisam imala problema sa stolicom od kako je pijem!

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Ko pije tothemu?
3.4.2010 11:15:28   
Tara
Pa ne znam da li je bas dijareja , a mozda mi je samo neobicno sto nemam zatvor user posted image user posted image

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Ko pije tothemu?
3.4.2010 11:16:36   
bojana87
ja sam tara imala i imam malo redju stolicu od nje

(odgovor članu Tara)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Ko pije tothemu?
3.4.2010 12:08:39   
bebuska
Ja od totheme imam zatvor pa svako jutro starim prirodnim preparatima rjesavam taj problem...A sad sam dobila da pijem magnezijum a kazu da on omeksava stolicu pa valjda ce se sad izbalansirat da konacno bude normalna...user posted image

_____________________________

Pre nego sto krenete da trazite srecu, proverite - mozda ste vec srecni. Sreca je mala, obicna i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide!

(odgovor članu bojana87)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Ko pije tothemu?
3.6.2010 21:16:35   
Lilly*
Da se prijavim u nezadovoljne "Tothemičare" user posted image Pijem je već 6 nedelja i svaki put se silim da je popijem user posted image Ukus mi i nije tako grozan, ali mi je PRESLATKA user posted image user posted image Bilo mi je i nekoliko puta baš muka od nje i sve to za džabe, hemoglobin mi je i dalje ispod donje granice user posted image Videću u ponedeljak šta će mi dr reći, u svakom slučaju ću mu reći da mi da nešto drugo user posted image

(odgovor članu bebuska)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Ko pije tothemu?
3.6.2010 21:18:03   
anuksunamun
lili meni hemoglobin i gvozdje prvi put u normali posle deset godina zahvaljujuci maki ....to sam vec pisala negde

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Ko pije tothemu?
3.6.2010 21:25:46   
Lilly*
Ne bih smela sada experimentisati u trudnoći user posted image Videću šta će mi dr reći da pijem. U svakom slučaju hvala, imaću je u vidu posle porođaja, pošto sam oduvek i očigledno zauvek (bez nekih preparata) anemična user posted image

(odgovor članu anuksunamun)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Ko pije tothemu?
3.6.2010 21:29:30   
anuksunamun
da ja konacno nisam vise posle 10 jeb***ih godina...konacno...naravno...slazem se ...ali je stvarno super...

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Ko pije tothemu?
3.6.2010 22:04:41   
gagins
IZVORNA PORUKA: Lilly RR

Da se prijavim u nezadovoljne "Tothemičare" user posted image Pijem je već 6 nedelja i svaki put se silim da je popijem user posted image Ukus mi i nije tako grozan, ali mi je PRESLATKA user posted image user posted image Bilo mi je i nekoliko puta baš muka od nje i sve to za džabe, hemoglobin mi je i dalje ispod donje granice user posted image Videću u ponedeljak šta će mi dr reći, u svakom slučaju ću mu reći da mi da nešto drugo user posted image


Lilly,da li je pijes sa vitaminom c,ja sam po preporuci pila tothemu sa svezom limunadom,suknem tothemu pa odmah za njom casu limunade,ne na potpuno prazan stomak,racimo posle neke vockice,ali obavezno pre jela!Krvna slika mi se pocela popravljati jako brzo.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Ko pije tothemu?
3.6.2010 23:17:39   
Lilly*
Jesam Gagi, i ja sam je pila uz limunadu, koju inače pijem bez šećera da sperem onaj odvratno sladak ukus, ali mi ne pomaže dovoljno

(odgovor članu gagins)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Ko pije tothemu?
3.6.2010 23:34:44   
choopa choops
Ja sam uvijek imala lose Fe. I u prvoj trudnoci sam pila tothemu od petog mjeseca. Fuj. Stanje se mrvicu popravilo. u ovoj trudnoci nisam pila nikakve vitamine, jer sam stalno povracala od njih. Gvozdje mi je na gornjoj granici bilo!!!!Dr nije mogao da vjeruje. Ja se bila istripovala da su mi pogrijesili rezultate user posted image . Ali ipak nisu...sad je vec pocelo da opada, pa moram poceti bar sa Prenatalom. I dalje mi nije jasno kako moze Fe tako da oscilira? Isto se hranim (nije da sam sad pocela naprasno da jedem dzigericu user posted image ), cak sad pijem manje Fe nego u prvoj trudnoci, a u mom organizmu ga ima vise? potpuno cudno....

Eh da i ja preporucujem da se tothema (ili bilo koje ''tecno Fe") pije na slamkicu radi zuba user posted image


< Poruku je uredio choopa choops -- 3.6.2010 23:36:04 >


_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Ko pije tothemu?
4.6.2010 0:57:21   
liliana
Ja sam je pila. Bila mi je užasnog ukusa. I-obavezno vrhove lomite preko neke krpe ili peškiriča-jako su oštri i možete se poseči.

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Ko pije tothemu?
4.6.2010 1:31:44   
bratzz
Nista gore u zivotu nisam pila a sada umesto totheme pijem ferum lek

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Ko pije tothemu?
4.6.2010 12:05:12   
annemarie
Ja sam pila Tothemu u prvoj trudnoci cetiri meseca pred porodjaja i mesec i po dana posle porodjaja, posto sam na porodjaju puno iskrvarila, i Tothema me je spasila transfuzije. Sada, u drugoj trudnoci, pocela sam da je pijem vec u cetvrtom mesecu i hemoglobin se popravio od 105 do 114 za devet nedelja, sto je otprilike za 1 mmol nedeljno, a koliko sam citala to je maximalna moguca vrednost za oralno gvozdje.
Kao iskusna Tothemicarka, preporucujem da se Tothema pije uz folnu kiselinu (ja uzimam vit-up od galenike 400 mg) i vitamin c u prahu (pola kesice od 500 mg uz jednu ampulu) i sa pola case vode, najbolje pola sata pre rucka, jer tada stomak nije skroz prazan (da biste izbegle mucninu), a prisustvo hrane smanjuje resorpciju.

(odgovor članu bratzz)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here