|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ko pije tothemu?
13.7.2010 14:24:17   
cipiripi
Ja sam pocela da pijem ferrum za zvakanje, posto mi je bilo muka od heferola..
Pijem ga 2x1 i nadammmm se da ce mi se popraviti gvodzje... user posted image
Bila sam kod prof Boskovic-hematolog, zena lafica od 68godina, vezano za neki drugi problem, ali usput sam je pitala i za thothemu na sta mi je rekla "Tebi trebaju preparati gvozdja koji su najslicnij hrani a to je III-valentno gvozdje.. a to je ferum..idemo prvi sa njim pa cemo da vidimo da li ce da da rezultate..."

Ja ga uzimam ili za vreme jela ili neposredno posle jela..Zanima me je boji zube?


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Ko pije tothemu?
13.7.2010 15:47:29   
liliana
Cipi, ja sam pila Ferum kad sam bila trudna i mogu ti reči da mi  je jedino u životu tad bila dobra krvna slika. Stvarno je super lek i svima bih ga preporučila.
Ne znam kako misliš boji li zube_ Boji dok ga grickaš i posle su neko vreme tamni od njega. Ako misliš da li kasnije budu promenjene nianse-meni nisu-isti su mi kao i pre trudnoče. Hvala Bogu!


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Ko pije tothemu?
13.7.2010 15:49:07   
cipiripi
Da to sam mislila...ja ne primecujem da su se obojili..pa pitam.. onako user posted image
Radicu kontrolu za mesec dana pa cemo videti da li je feritin i gvozdje skocilo user posted image


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Ko pije tothemu?
10.8.2010 16:41:57   
CoKiLi
ja sam u 35 nedelji i bas sam anemicna, u bolnici su mi prepisali tothem 3x dnevno do kraja trudnoce , a zatim kontrola... pijem ga posle jela (tako su mi rekli), samo saspem ampulu u usta i malo vode popijem...meni ukus nije los.a da i obavezno perem zube svaki put, cula sam da potamne....

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Ko pije tothemu?
10.8.2010 17:18:02   
Anoniman
Ja sam pila posle spontanog... Valjda vise necu... Uzasno je..

(odgovor članu CoKiLi)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Ko pije tothemu?
12.8.2010 11:05:43   
nala
Pila sam je po jednu dnevno desetak dana, a sada po dve na dan. Mogu vam reci da se bolje osecam. Verovatno se KS popravila. Provericu je za jedno deset dana kad bidem isla na redovnu kontrolu. Kad smo vec kod totheme, pa zaboravih jutros da je popijem. Odoh sada. user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Ko pije tothemu?
13.9.2010 8:04:25   
miskic
e, evo jos jednog protivnika totheme! UHHHHHHH! Mene je zeludac toliko zabolio posle 3 ampule. A propisao mi je 2 puta dnevno ali ja sam pila po jednu dnevno. Uzas od bolova! Povracala i sutradan imala krv u stolici. A kroz dva - tri dana sam dobila takav gadan osip po prstima ruku i nogu da je to strasno! Svrbi i boli u isto vrijeme! Ma, uzas jedan! Dermatolog utvrdio da je od totheme i ne pijem je vise i nema boga da bi popila nikakvo gvozdje vise! Ni u kom obliku!

(odgovor članu nala)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Ko pije tothemu?
13.9.2010 13:59:51   
iris83
Ja sam na pocetku trudnoce bila neverovatno anemicna (gvozdje 1,8) i cudili su se kako uopste funkcionisem. Dr je rekla samo tothemu naredna 2 meseca turbo... I ja odmah kupila 60 ampula! Međutim nisam ni mogla pretpostaviti da je necu moci podneti- cim popijem, ispovracam dusu...isto i na prazan i na pun stomak user posted image  ... Ne izdrzim ni 5 min. user posted image  Presla na Ferrum koji sam nekako podnela i sad je OK. Ako nekom treba Tothema, rado cu mu je proslediti, da nisam dzabe bacila pare...Imam preko 50 ampula koje mi stoje...

(odgovor članu miskic)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Ko pije tothemu?
8.9.2011 11:50:05   
dacca
Ja sam pocela sinoc sa tothemom.RBC mi je palo sa 4,11 na 3,6, a HGB sa 118 na 104 za mjesec dana! Dr mi je pripisala tothemu 2x1 sa vitaminom C 2x1 i folnom 1x1. Meni se ukus ne svidja, kao da sisam gvozdenu sipku. Sa cime je najbolje popiti?

(odgovor članu iris83)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Ko pije tothemu?
8.9.2011 11:52:16   
Anoniman
Dacco, sa sokom od borovnice, višnje ili crne ribizle (mislim da sme da se kombinuje sa sokovimauser posted image )user posted image

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 60
   RE: Ko pije tothemu?
8.9.2011 11:59:06   
Anoniman
Тотхему УВЕК пијте на сламчицу. Ужас је за зубе.

Ја сам је пила и хтела сам желудац да исповратим, јако ми је сметала. Ко има ниско гвожђе нек проба Мелофер, супер стварчица.

Едит: тотхема сме у сок, али не у по'' литре већ у пола чаше.

< Poruku je uredio BubaMira -- 8.9.2011 12:01:46 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Ko pije tothemu?
8.9.2011 12:10:05   
Capa
Ja sam pila tothemu, doduše svaki drugi dan po jednu ampulu...

Meni lično nije stvarala nikakvu mučninu (što je čudno, jer je meni žaludac baš osetljiv), a nije mi mnogo smetao ni ukus. Ja sam pila sa pola čaše vode, ali znam da je drugi često piju sa sokom od borovnice.

Što se tiče pijenja na slamčicu, ja nisam tako i nije mi obojila zube. Mada, znam mnoge koji su imali problem te vrste, pa su morali da piju na slamčicu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Ko pije tothemu?
8.9.2011 12:56:20   
Anoniman
Није само проблем у томе боји ли зубе или не, већ су мени рекли да је некако "агресивнија" по зубну глеђ од осталих препарата Фе.

(odgovor članu Capa)
  Direktna veza do poruke: 63
   RE: Ko pije tothemu?
8.9.2011 12:59:26   
Anoniman
Jih... Ukus još ok, ali majko moja koja mučnina user posted image . Ja sam je pila puna dva meseca, prve 2 nedelje po 2 na dan, pa onda jedna ostatak perioda. Naravno, išla sam na poliranje zuba prvi put u životu, toliko mi je obojila zube (uglavnom sa unutrašnje strane). koliko mi je pomogla? Osrednje... Hrana mi je mnogo bolje regulisala gvožđe

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 64
   RE: Ko pije tothemu?
8.9.2011 13:53:36   
pepeljuga
Ja sam pila Ferum nekoliko meseci u trudnoci, onaj za zvakanje, meni je i to bilo user posted image

_____________________________

I''m sweet, romantic and traditional. I''m a bit prissy and naive, and I wont set_tle for less than a picture perfect life. (Charlotte York)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Ko pije tothemu?
25.11.2011 22:52:28   
minam
Ja sam u 8. mesecu počela sa totemom (20 dana po 1 ampula) videćemo da li će dati rezultate, moja rođaka je isto uzimala i njoj je baš pomogla-popravila je krvnu sliku tj. gvožđe..

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Ko pije tothemu?
25.11.2011 23:01:19   
madre
IZVORNA PORUKA: pepeljuga

Ja sam pila Ferum nekoliko meseci u trudnoci, onaj za zvakanje, meni je i to bilo user posted image

ja sam obozavala ferum lekuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Ko pije tothemu?
3.3.2012 14:42:27   
New Mom
Meni su Fe i Hgb uvek bili savrseni (npr. u prvoj trudnoci Fe najnize je bilo 29, Hgb 129, nisam nikakve dodatke ili vitamine pila celu trudnocu, sem folne prvih 14.nedelja).
Sada sam se kretala sa Hgb oko 120 (to je donja granica), ali eritrociti i Fe su uvek bili sjajni.
Sad po prijemu u Betaniju pri analizi kks su konstatovali eritrocite na donjoj granici, a Hgb 111 i receno mi je da krenem sa Tothemom 2x1 ampula (nisu rekli do kada).
Do sada sam popila dve. Moj problem je nenormalna kiselina! Inace nikad nisam patila od toga, pa mi je jos strasnije.
A vidim da to niko nije spomenuo, svi kazu mucnina ili problemi sa stolicom.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Ko pije tothemu?
3.3.2012 14:45:23   
madre
NM, mislis na gorusicu?
ako je to pu pitanju, mozda se jednostavno potrefilo da ti krenu gorusice bas u tom periodu kada si pocela da je pijes, a nema veze jedno sa drugimuser posted image


_____________________________

Zivi za svoje hocu, a ne za tudje trebalo bi...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Ko pije tothemu?
3.3.2012 14:56:02   
New Mom
Ali prve tegobe su krenule sinoc nekih pola sata posto sam prvu ampulu popila.
A ponovilo se jutros opet tako negde posle druge doze.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu madre)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Ko pije tothemu?
11.2.2013 10:19:05   
LilianLu
Gvozdje ne bi smelo da bude nisko zato sto moze da izazove teske komplikacije i nikako ne sme da se zanemari. Preporucujem koriscenje heferola (kapsule) koji za razliku of ferogradumenta ne ostavlja ukus u ustima. Sto se tice toteme (teme razgovora) treba se koristiti u trudnoci od njenog pocetka. Ako govorimo o zadnjim mesecima, to je obicno premalo vremena da se gvozdje vrati u normalu. Da bi se heferol bolje apsorbovao treba jesti kivi dnavno jer vitamin C potpomoze apsorpciju. Dobra strana Toteme je sto sadrzi vitamin C i folnu kiselinu.
I jos, oni ljudi koji su malokrvni po prirodi cesto nemaju malo eritrocita (crvenih krvnih zrnaca), vec su ona jednostavno sitna. Pozdrav

(odgovor članu tomic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Ko pije tothemu?
11.2.2013 11:13:57   
janabons
Ja sam pila tothemu od 2-6 meseca trudnoce,sada sam presla na Heferol,jer mi se nije poboljsala krvna slika,nego je sve gorauser posted image i pijem kupinovo vino i jedem konjsko meso ,cveklu itd,videcemo sta ce sad bitiuser posted image

_____________________________

10.06.2013.- kao poklon mami i tati za godisnjicu rodila se nasa Jana :-))))

(odgovor članu LilianLu)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Ko pije tothemu?
11.2.2013 21:20:49   
Sanchy
ja sam pila tothemu recimo od sedmog meseca pa do mesec dana posle porodjaja posto je bio cr..,odlicno mi je popravila i gvozdje i hemoglobin

(odgovor članu janabons)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Ko pije tothemu?
12.2.2013 8:15:22   
jovana13
ja sam u trudnoci pila heferol jer mi nije bilo mnogo nisko gvozdje bilo je 8. posle porodjaja je zbog revizije palo na 3 tad sam pila tothemu nekih mesec dana pa mi se poboljsalo na 4.5 pa sam opet posle pila neko vreme,i dosla do 5. trebam ovih dana da proverim Fe. Meni tothema nije grozna popijem je bez problema i osecam da mi je za nijansu bolje kad je pijem.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Ko pije tothemu?
12.2.2013 9:39:06   
Nik Name
Meni je zeljezo bilo nisko i pila sam tothemu. Tothema mi je bilo otkrice, u casu soka i popijem, a ne one tablete za zvakanje. Ma ne osjetim je. Prvo sam probala sa vodom i to je bas gadno. Odmah sam dobila nagon za povracanje. Najbolje je piti sa nekim crvenim sokom, jagoda,brusnica, borovnica.

Jedino od nezeljenih efekata je bio problem sa stolicom i tamnija stolica.

(odgovor članu jovana13)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here