|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ko pije tothemu?
30.8.2013 18:30:41   
malena_zvezdica
Evo mene i na ovoj temi ....naravno od pocetka trudnoce me pratila anemija pila Hefferol koji stvara uzasan zatvor kod mene ... one za zvakanje nemam pojma kakve su samo znam da postoje i te. Presla na Refferum sirup koji je bas bas skup/ 560 din 1 bocica od 100mg ali sad je malo jaca pa se pije 1 kasikica tj 5ml. ali je ok za stolicu jer je blagi laksativ user posted image i brzo dopunjuje hemoglobin. Posle operacije slepog creva mi je prepisana ova Tot hema amp ili tbl. verovatno da mi ne izaziva zatvor koji mi nije potreban sad nimalo zbog mogucih kontrakcija ...da ne pricam da koristim i glicer. cepice sad svaki put dok se ne oporavim od svega user posted image ...uzas

Pitala u apoteci Tot hemu ne daju na recept, 1 amp. 20 din a ja treba da pijem 2x1, 30 dana, jer po izlasku iz bolnice Hgb. je bio 96. / valjda su me tamo nakljukali i sa gvozdjem preko infuzije izmedju ostalih koktela user posted image
Planiram da predjem na te amp. ali samo ako ne izazivaju nikakav zatvor, inace jos sam na kasastoj hrani izbegavam sve sto moze da me zatvori, znaci supica svaki dan obavezno, is sve sto ide na kasiku cak i hleb samo ujutro kao sendvic recimo uz puuuuno jogurta.
Pa sad citam tu vase postove, nekom je ipak izazvao tu i tamo zatvor ... sta mi savetujete ? za ukus manje vise probacu sa sokovima koje preporucujete ...

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ko pije tothemu?
3.9.2013 12:58:20   
Ženče
Ja sam pila Tothemu, 30 ampula sam popila, svaki drugi dan ujutro prije jela. Trebalo je da pijem svaki dan, ali nisam mogla jer mi se gadila, mirise mi strasno na krv!!! Treba i sad da je pijem, ali ne mogu vise. Inace mi nije izazivala zatvor, uopste.

(odgovor članu malena_zvezdica)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ko pije tothemu?
3.9.2013 15:00:15   
New Mom
I ja sam imala stalan zatvor od Heferola ali od Totheme uopste nisam, cak kao laksativ je delovala.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Ženče)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ko pije tothemu?
23.2.2016 7:36:21   
Anck Su Nmaun
Dobila sam i ja Tothemu da pijem ali me interesuje kako ste je pile? Sa vodom samo ili sokici..mada meni bas nije preporucljivo sa sokovima zbog secera.
I nije mi los ukus sipala sam je u malo vode, cak mi je onako slatkasta ok za popiti.

Pila sam Ferum na poset_ku trudnoce i bila mi je ok Krvna slika. Sad mi je koa malo ispod granice pa su mi prepisali ovo.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 23.2.2016 7:45:28 >

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ko pije tothemu?
23.2.2016 11:54:26   
BubaBubica
Ja sam pila u prvoj trudnoći ali nemam pojma kako, ne sećam se da li mi je smetala, samo je bila odvratna. Onda sam žvakala neke tablete koje imaju kao ukus čokolade, zaboravila sam kako se zovu, njih sam obožavala user posted image

U ovoj trudnoći sam na prošloj kontroli krvi imala smanjena crvena krvna zrnca ali mi dr ništa nije dao, kao samo da jedem više mesa. Ja sam na svoju ruku kupila Floradix tonik i još nisam proveravala krvnu sliku ali onaj mrak na oči kad ustajem i osećaj umora je nestao, piše da ne uzrokuje digestrivne smetnje a tako je i bilo. Skoro sam negde čitala u nekom časopisu da veliku ulogu u apsorbovanju gvožđa ima i vitamin B12 kojeg ima samo u crvenom mesu i u cvekli, zato često ispijanje suplemenata gvožđa ne daje nikakve rezultate. Ovaj sirup - tonik ima taj vitamin i još neke vitamine i mislim da je ok, videću sad, sutra imam zakazan pregled pa će mi dati da proverim krvnu sliku. Za ovaj sirup sam pročitala baš na ovom forumu u temi anemija, jedna mama je davala sinu a sirup je za sve uzraste i za trudnice i dojile. Ima ukus gustog soka od pomaranče user posted image Pitaj doktora da ti promeni terapiju, verujem da će ti biti bolje od ovog sirupa. Meni je bilo čudno što su mi hemoglobin i gvožđe bili u redu, nisu bili ispod granice a krvna zrnca u minusu user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ko pije tothemu?
23.2.2016 12:50:31   
Anck Su Nmaun
Pa tek sam pocela , dok ovo ne popijem nista ...bar 20 tak dana.
Jutros prvu , tako mi je bilo muka da je to strasno!
Nije meni to tesko popiti, ima ok ukus ali posle mukaaaaaaaa user posted image user posted image

Tacno vidim po sebi da sam anemicna, nemam snage, spava mi se, kao mrtav konj .... taman mi treba da me podigne malo user posted image


Neznam samo da li smem to popiti Posle jela, mozda ne bih imala tako mucninu user posted image

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 23.2.2016 12:51:44 >

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ko pije tothemu?
23.2.2016 12:52:49   
IvanaSK RR
Ja sam u prvoj trudnoći mesec dana pila Heferol i vitamin C. Posle mesec dana gvozdje je bilo ok. Nisam imala mucnine od Heferola, ok sam ga podnosila. Ako se i sada desi da mi treba gvozdje, uzecu Heferol.

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ko pije tothemu?
25.2.2016 15:15:49   
vocicana
Kod mene je situacija ne dramaticna sa gvozdjem, ali palo je malo ispod granice tek sada u osmom mesecu. Ispila sam tek 15 kapsula "Ferroglobin" on je sa dodatkom vit b6, b12, koji su naravno najvazniji da se to III valentno gvozdje bolje veze i ostane u organizmu. Za dodatak ishrani zbog sideropenijske anemije, svaki preparat gvozdja treba uzimatii sa vi tc jer se bolje vezuje.
Ja sam ga lose podnela u pocetku jer sam pila na prazan stomak, posle sam uz jelo to uzimala i super. Zatvora nema, ja ga inemam uopste. Ako bude gvozdje nisko uzecu Tothemu, malo da izmiksujem, pa cemno videti.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ko pije tothemu?
25.2.2016 19:22:43   
Petkovici
Ja sam je pila nekih mesec dana i em mi je bilo bas muka, em nije dala neke rezultate. Onda sam presla na Ferum Sandoz tabletice i njih pila do kraja prve trudnoce. Sredile su mi krvnu sliku skroz, i serumsko gvozdje i bilirubin. U drugoj trudnoci ih pijem od 6 meseca i super mi je gvozdje, a nemam ni mucnine ni zatvor od njih.

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ko pije tothemu?
26.2.2016 12:04:12   
Anck Su Nmaun
Ja idem sledece nedelje da radim KKS pa cu videti ima li poboljsanja mada sam tek pocela da pijem. Ali secam se da mi se sa Ferumom brzo poporvavila k slika.

Inace sad Tothemu pijem posle jela i nemam mucnine.

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ko pije tothemu?
26.2.2016 12:17:49   
Petkovici
Samo vodi racuna da obrok nije sa mlecnim proizvodima ili kafom, posto kalcijum iz mleka vezuje gvozdje, pa se ne resorbuje kako treba.

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ko pije tothemu?
27.2.2016 22:27:13   
misika
Ja sam sad zavrsila kutiju 2 puta dnevno, super mi se oporavila krvna slika i gvozdje.
Hb mi je bio ispod 100, sad je 114..
Ja sam kupila i sporo otapajuci vitamin C (jer inace onaj obicni nista ne vredi) i pila zajedno
Inace ulazim u 9 mesec za koji dan..

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ko pije tothemu?
2.3.2016 16:23:18   
vocicana
Moje gvozdje se podiglo do skoro 12, a bilo je malo manje od 8. Jako sam srecna, Feroglobin kapsule su odlicne a i Tot hema je super, samo je sa sokicem od jabuke spremim, popijem sa ostalim suplementima, vit C obavezno!
Zelim vam dobre ks.user posted image

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu misika)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ko pije tothemu?
2.3.2016 16:43:29   
Anck Su Nmaun
Danas radila Ks i gvozdje se lepo popelo sa 116 na 128 za samo 9 dana user posted image
C vitamin sam popila mozda 2-3 puta nikad da se set_im. Ali sam zadovoljna.

Inace Tothemu sam pila posle jela i mesala sa sumecom , da joj da malo ukus multivitamin ili magnezijum onako cisto malo okrnjim tableticu da da lepsi ukus.

< Poruku je uredio Anck Su Nmaun -- 2.3.2016 16:45:11 >

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ko pije tothemu?
2.3.2016 18:31:34   
IvanaSK RR
Dobro je, devojke. Ja tek krecem ovih dana sa gvozdjem.
Anck, drago mi je da si uspela da pijes Tothemu bez mucnina.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ko pije tothemu?
2.3.2016 21:10:34   
Petkovici
U, pa vi ste odlicne! Ja sam bas imala prenisko serumsko gvozdje- 3,8 koje Tothema nije mogla da sredi, samo sam se bezveze maltretirala sa mucninama. Ako vam je tako brzo popravila krvnu sliku-fantasticno!

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu IvanaSK RR)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ko pije tothemu?
2.3.2016 21:20:04   
vocicana
Petkovici, meni je gvozdje palo tek u osmom mesecu, a kks je bila uvek ekstra, samo sto je hgb na zadnjoj bio bas na samoj granici, ali ove kapsulice, vit c, malo ampule, super majke mi.Jako sam zadovoljna i srecna zbog toga.
Anck user posted image za tebe i bebicu.

_____________________________

Tri svecice upaljene jedna za drugom u noci...prva da ti vidim lice, druga da ti vidim usne, treca da ti vidim oci...
Jer smo tako u mogucnosti!!!

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ko pije tothemu?
2.3.2016 21:32:31   
Petkovici
Voci, svaka cast! Obicno trudnice kubure s tim gvozdjem...

_____________________________

Jedno je biti stvoren, a drugo ~ biti ostvaren.

(odgovor članu vocicana)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ko pije tothemu?
3.3.2016 13:17:14   
Animsaj9
Ja sam tothemu pila posle porodjaja hgb 85 mi je bio , dosta sam.iskrvarila
Pila sam je u kombinaciji sa Folnakom i vit.C da sto vise se veze Fe , posle mesec dana hgb 120

(odgovor članu Petkovici)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ko pije tothemu?
8.3.2016 0:06:59   
Khaleesi
Obe trudnoce mi je dr prepisivao samo tothemu nekad jednu nekad dve amp dnevno... Meni je bolja slika bila od njih, ali kako prestanem da ih pijem, jer mi je prepisivao 20 dana pijem pa dve nedelje pauza, meni je bilo jos losije nego pre njih... Uzasne vrtoglavice i malaksalost...

(odgovor članu Animsaj9)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ko pije tothemu?
4.4.2016 9:26:39   
Anck Su Nmaun
super mi je podigla gvozdje ali cim sam prestala da pijem posle 10 dana mi se srozalo gvozdje user posted image sad sam uzela Ferum tabletice.

(odgovor članu Khaleesi)
Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ko pije tothemu?
4.4.2016 9:30:42   
superm
Meni je Feroglobin sirup zakon za brzo podizanje gvožđa. Nije mi izazivao mučnine.

_____________________________

3 je moj srećan broj!!!

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ko pije tothemu?
4.4.2016 9:31:33   
IvanaSK RR
Anck, mozes i Heferol da probas.

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ko pije tothemu?
4.4.2016 9:45:26   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

super mi je podigla gvozdje ali cim sam prestala da pijem posle 10 dana mi se srozalo gvozdje user posted image sad sam uzela Ferum tabletice.

Zato se i vadi kks posle 10 dana pauze, jer je to realnije stanje. Ako vadis ranije ili dok jos pijes, to je farbana krv, da tako kazem, ocitava to sto pijes a ne rezerve.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ko pije tothemu?
2.7.2016 14:58:58   
IvanaSK RR
Meni je doktorka rekla da pijem mesec dana posle porođaja tri puta dnevno po dve Totheme. Ja sam pila dvadesetak dana pa napravila malu pauzu, jer mislim da me je zeludac boleo od Totheme.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.



Anketa

koje ime Vam se svidja
lanajelena

mm je celu trudnocu zeleo da on da ime detetu i sad su ga svi ubedili da je Dusan staromodno ime,sta nam vi predlazete?

Dusan (40%)

Danilo (25%)

Jakov (7%)

Marko (20%)

? (8%)


Ukupan broj glasova: 118

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here