|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
13.7.2013 23:15:06   
Ancibanchi
Slozila bih se sa predhodnim odgovorom. Ja licno vec par dana pijem Ferum i za sada sto se tice stolice (kuc, kuc :)), sve je ok. Vodim racuna da unosim sto vise vlakana i to mi za sada pomaze.

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 276
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
17.7.2013 0:26:40   
jelenazvezda
meni je gvozdje 17 i dr mi je preventivno prepisala heferol i folnak,jel ima neko da je pio tu kombinaciju

_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Ancibanchi)
Direktna veza do poruke: 277
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
18.7.2013 10:38:25   
Sanja90
Ajde i ovde da pitam,kako da pijem heferol u kombinaciji sa vitaminom C(u pitanju su sumece)? Da li da rastvorim vitamin C u casi sa vodom i popijem zajedno sa heferolom ili prvo popijem gvozdje pa onda popijem vitamin C? Nikad nisam koristila te dve kombinacije pa sam malo u dilemiuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 278
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
18.7.2013 11:55:28   
cvećka
Popij pola case tog rastvorenog vitamina C, pa heferol, pa ostatak vitamina, tako sam ja pila dok sam njega pila. Samo ne njega prvo da progutas, da se ne zalepi za zeludac, pa posle pravi problem, a ovako bucne u tecnost i bude OK.

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 279
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
18.7.2013 11:57:05   
cvećka
Jelena, ja ne pijem tu kombinaciju, vec Tothemu i folnak, ali su mi rekli da slobodno mogu da zamenim Heferolom sad, kad je bila nestacica Totheme, ali sam nabavila.. Sto, imas neki problemcic?

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 280
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
18.7.2013 12:04:06   
Sanja90

IZVORNA PORUKA: cvećka

Popij pola case tog rastvorenog vitamina C, pa heferol, pa ostatak vitamina, tako sam ja pila dok sam njega pila. Samo ne njega prvo da progutas, da se ne zalepi za zeludac, pa posle pravi problem, a ovako bucne u tecnost i bude OK.


Ok,hvala na savetu,poslusacu teuser posted image

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu cvećka)
Direktna veza do poruke: 281
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
18.7.2013 16:36:55   
jelenazvezda
nemam cvecka nego mi je dr prepisala neki lek koji se vise ne prodaje,pa su mi u apoteci rekli da je zamena heferol+folnak i rekli su mi da pijem na prazan stomak sat pre obroka,pa reko da vidim ima li ko iskustva

< Poruku je uredio jelenazvezda -- 18.7.2013 16:37:39 >


_____________________________

kakve su ti misli,takav ti je zivot <3

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 282
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
19.7.2013 10:30:51   
cvećka
Ma da, samo sto ima da te ubije zeludac za tih sat vremena dok se ne naviknes, ako tek pocinjes da pijes... Ja pola sata ranije i dosta. Cudi me samo da ti vit.C nisu isto rekli uz to, jer se Fe bez njega ne apsorbuje.

(odgovor članu jelenazvezda)
Direktna veza do poruke: 283
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
5.9.2013 9:09:42   
malena_zvezdica
IZVORNA PORUKA: doktorkakristal

GOCO svi preparati FE izazivaju zatvor,zato uz njih moras i nesto za stolicu ,mekinje ,vlakna lana ili laktulozu


Devojke ima jedan sirup zove se REFFERUM ...on je blagi laksativ pa stolica mi bila uredna pre nego sto sam zaglavila u bolnici zbog sl.creva ... sad opet pocinjem sa njim jer tokom hospitalizacije i komplikacija posle nisam ga uzimala. Ako necete svaki dan mozete ga piti svaki drugi dan, zavisi od deficita HMg u krvi. Brzo se nadoknadjuje i malo je skuplji ima od 50mg/5ml i 100mg/5ml obe bocice od 100ml. kostaju 569 din.
Naravno morate unositi i dnevnu dozu C vit i jesti vlakna recimo zitarice za dorucak :)
a Sirup prebacite u toku rucka. E da ukus je karamele i nije gadan ....bas je njam njam
Javljam vam promene user posted image

< Poruku je uredio malena_zvezdica -- 5.9.2013 9:11:57 >

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 284
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
20.9.2013 14:56:22   
Sanjica26 RR
Meni je gvozdje 9,1. Koje su referentne vrednostima za trudnice? Koliko vidim meni je nisko gvozdje. Zato imam ove vrtoglavice.

(odgovor članu malena_zvezdica)
Direktna veza do poruke: 285
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
20.9.2013 16:31:04   
doktorkakristal
SANJICE jeste malo nize neka granica je 11,ali nista strasno uzmi nesto od preparata fe,sto se sedimentacije tice ona se nikada ne radi u trudnoci jer je uvek povisena to je normalno.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 286
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
20.9.2013 17:21:56   
lesica
Sanjice, referentne vrednosti zavise i laboratorije tj. metode kojom se određuje. Uglavnom, kao što ti doca reče neki preparat, ili probaj pa uvedi sebi bar i po šolju kakaa dnevno.

_____________________________

"Majkooooo, bič pliiiiz!!!"

JER SMO TAKO U MOGUĆNOSTI

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 287
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
20.9.2013 17:33:36   
srna001
Sanjice sigurno su ti uz te rezultate dali i neke parametre sve zavisi kojom je metodom rađena analiza.Evo npr kod mene je parametar za gvožđe koje sam radila u KOnzilijumu od 5,83-34,5 a moj rezultat je 10,25 a recimo pre toga sam radila u Hexelabu i njihova referentna vrednost se kreće je 10,7 do 32,2 a moje gvožđe je tad bilo 13,9.Tako da neko univerzalno rešenje ne može niko da ti da.Pogledaj sa desane strane mora da stoji neka referentna vrednost.A sedimentacija hoće da bude povećana u trudnoći.
Pogledaj kakav ti je Hemoglobin i kakvi su ti proteini.Ja pijem Feroglobin za gvožđe ali pošto su mi proteini niži gvožđe nema zašta da se veže pa mi se to odražava na Hemoglobin koji je nizak.A Hemoglobin je pokazatelj kvaliteta ishrane.

(odgovor članu lesica)
Direktna veza do poruke: 288
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
20.9.2013 17:52:54   
Dani.kv
Meni je gvozdje dobro a hemoglobin los. Sta bi trebalo da ubacim u ishranu?

(odgovor članu Ancibanchi)
Direktna veza do poruke: 289
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
20.9.2013 19:55:52   
viking
Jesi li vadila feritin? Meni dr reče da se "ne palim" na gvožđe jer je to promenljiva kategorija i može da zavisi od toga šta si jela prethodnih dana, nego da vadim feritin i da to gledam. Inače, to je protein koji "taloži" i oslobađa gvođže u krvotok. Visina feritina govori kolike su ti zalihe gvožđa u krvi.
IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Kad gledam parametre gvozdje mi je jako nisko. Zato imam vrtoglavice. Sutra cu pitam dr.


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 290
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
21.9.2013 9:15:46   
Milica cica
Meni je gvožđe 34, a gornja granica je 32,2. A recimo hemoglobin je 128, eritrociti 4,48.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 291
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
25.9.2013 12:03:14   
Sanjica26 RR
Vik tek sad vidim sta si mi pisala. Kaze dr da mi je gvozdje dobro. Po onim parametrima krece se 9,0 do 31,3. A meni je 9,1. Imam skoro ceo dan vrtoglavice. Koja je oznaka za feritin?

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 292
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
25.9.2013 12:06:32   
viking
Nemam pojma za oznaku, na nalazu mi piše samo feritin, a ja u laboratoriji tako i tražim (uradite mi krvnu sliku plus feritin), kao dodatnu analizu.
Moja drugarica ceo život ima višak gvožđa, i isto uvek radi feritin jer je i njoj dr rekao da je to bitnije od samog gvožđa.

< Poruku je uredio viking RR -- 25.9.2013 12:07:24 >


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 293
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
25.9.2013 12:08:43   
Sanjica26 RR
Moram onda da i to odradim.

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 294
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
25.9.2013 12:09:05   
dunja RR
E i meni je Miljić isto tražio Feritin u trudnoći, zato što sam blago anemična, ali je to kod mene od rođenja, prosto mi je uvek bio nizak hemoglobin.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 295
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.12.2013 12:24:39   
Milica cica
Znači uz kks tražim feritin da urade ili i feritin i gvožđe? Meni je sad hgb 110 i dr mi ukinuo Heferol i ja se sad bojim da će padati.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 296
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
7.12.2013 8:50:05   
mirkam
Meni je hemoglobin 109 i dr mi je dao da pijem Ferrum. A meni se bas i ne pije, cula sam da se tesko podnosi.
Kako ste ga vi pile?Prije ili posle jela , sa sokom, vodom?

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 297
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
7.12.2013 16:29:16   
viking
Izvini, tek sad vidim ovo. Tražiš i feritin i gvožđe.

IZVORNA PORUKA: Milica cica

Znači uz kks tražim feritin da urade ili i feritin i gvožđe? Meni je sad hgb 110 i dr mi ukinuo Heferol i ja se sad bojim da će padati.


_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu Milica cica)
Direktna veza do poruke: 298
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
7.12.2013 16:56:54   
jole82
mirkam imaš i druge preparate gvožđa, kao npr Femibion gvožđe ili šta ja znam..ovaj znam da se dobro podnosi..
Al ako ti je lekar reko taj da piješ, onda ima razloga..ili ga pitaj jel možeš neki drugi.

_____________________________

Enyoj the silence!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 299
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
8.12.2013 10:07:11   
mirkam
Jole82 ovako mi je dr rekao,tj napisao : Ferrum a u koliko bude problema Heferol, pa i ako on pravi problem Tothema. Znaci popuno nebitno koji cu. Ja sam mislila da probam ipak sa cveklom, koprivom ,mesom....nego ne znam da li ce ove namirnice dovoljno podici gvozdje kao sto bi tablete, s obzirom da za tri dana ulazim u 9-ti mjesec..

(odgovor članu jole82)
Direktna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here