|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.7.2020 12:21:01   
Misha i Ljisha
Lubenica ima dosta gvozdja. Idealna leti za vrucine i td. Mislim ne mora nuzno meso da se jede ali meso preporuce jer u relativno kratkom roku krkanjem mesa vratis nivo gvozdja na optimalni


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 426
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.7.2020 12:38:10   
Mirko Svirko
Stvarno lubenica ima? 

Ja sam mislila to vodurina. I od nje piskimo 100_x_.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 427
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.7.2020 12:40:21   
Misha i Ljisha
Da da lubenica sad svi da krkamo😁


(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 428
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.7.2020 12:59:29   
flamingos
Moje dete mesaroš.😀Oduvek je volela meso,zato krvna slika savršena.Naravno,voće obožava,jabuke,lubenice itd.


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 429
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.7.2020 13:27:31   
physio70
https://www.organicnet.co/magazine/glavna-dilema-posta-da-li-unosite-dovoljno-gvozda


(odgovor članu flamingos)
Direktna veza do poruke: 430
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.7.2020 13:41:27   
Misha i Ljisha
Physio slazem se sve. Ali bebama se ne daju orasasti plodovi a jabuka je jedna od prvih namirnica. Ja sve volim orasasto. Imamo 200 lesnika samo na salasu.


(odgovor članu physio70)
Direktna veza do poruke: 431
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.7.2020 13:45:08   
flamingos
Bravo Ljisho za lešnik.Da,na bezbroj načina može gvožđe da se unese,ali pitanje je i uzrasta,šta ko može da jede.Jabuka je uvek pravi izbor.👍


(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 432
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.7.2020 13:48:32   
Mirko Svirko
Ljisho, kod tebe Cipiripi 😉


Jabuka je uvek najbolja i za bebe i za nas. Cvekla, sada znam da i lubenica... Mesoooo.. Spanac,blitva, rukola.

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 433
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.1.2021 10:53:23   
mama Jo
Da li je neko imao problem i da je ispitivao anemiju, i sta se pokazalo kao uzrok?
Vec sam pisala da moja mama ima problem, isla je kod gastrenterologa (i opet treba), on je jos dodatno trazio i izvestaj ginekologa?

Da li mozda u sve to treba da se ukljuci hematolog, endokrinolog?
Ja sam kao laik svasta citala, pa zato pitam.


_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Mirko Svirko)
Direktna veza do poruke: 434
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.1.2021 12:44:29   
lesli
Mama jo, naravno da je hematolog opcija i verovatno najbolja adresa za ispitivanje i lecenje anemije.
Koliko mama ima godina? Je li joj prestao ciklus?Stitna zlezda kakva je? Je li imala i inace problema sa anemijama?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 435
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.1.2021 13:36:25   
mama Jo
Mama ima 62 godine, i nema ciklus vec 10tak godina recimo.
Njoj su na prvoj gastroskopiji otkrili cir na dvanaestopalacnom crevu, to je bilo pre 6 meseci kad je i anemija i otkrivena, i rekli su tada da je od cira. Ali evo vec 6 meseci, i uz terapiju, ne prestaje.
.. Zato me cudi da je nisu uopste spomenuli hematologa.
Nije imala nikada pre problem.

Hemoglobin joj je bio 50 kad su je primili u Kamenicu, i jedva uspeli do 70 da joj podignu iz 4 boce krvi. Sad je 90 i kazu da je to sad pod kontrolom, pa cim se oporavi na ispitivanja.
Prvo su spominjali krvarenje u crevima, onda posle da je mozda do krvnih sudova.
Svasta moze biti...



_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 436
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.1.2021 14:10:18   
jess021
Mama jo, nesto mi ne lici da je cir uzrok. Definitivno pravac internista/hematolog



_____________________________

Ono sto verujemo o sebi i o zivotu-postaje nasa istina.
U mom svetu sve je dobro!

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 437
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.1.2021 14:37:16   
lesli
Mama jo, to su bas niske vrednosti. Neka poset_i nekog dobrog hematologa. U Bg-u je na glasu profesor Ivo Elezovic. Radio je u Belmedicu.Ne znam za NS.

Moja mama je pred ulazak u menopauzu nekoliko godina imala cikluse u dan tacne, sa obilnim krvarenjima i anemiju kao posledicu istih, a nikada nije imala problema sa anemijama. Zato sam te i pitala... Ali ovo zvuci mnogo ozbiljnije. Za pocetak dobar hematolog, koji ce je uputiti na daljnje preglede i gde vec misli da je potrebno.


(odgovor članu jess021)
Direktna veza do poruke: 438
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.1.2021 15:33:27   
Maslacak15
uh ja sam pre za internistu. Mislim da je tu pre sekundarni uzrok....mislim nagadjamo samo. Vidis da sumnjaju na hronicna unutrasnja krvarenja u principu. to na to lici. Hematolozi su uskospecijalizovani za probeme gde je u pitanju iskljucivo poremecaj krvi. Ali ja ne vidim da ima naznak
a ( to bi se videlo po parametrima krvne slike). Sigurno da moze da ode i do hematologa za svaki slucaj, ali ja nebih isla samo kod hematologa.

Nadam se da ce biti sve ok, jos je ona mlada zena..

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 439
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.1.2021 17:16:49   
Maslacak15
da li je neko preporucio do sad kolonoskopiju?? znaci mislim na debelo crevo...ja bih to prvo proverila.


(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 440
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.1.2021 18:05:47   
mama Jo
Kada je prvi put uradjena gastrskopija (pre 6 meseci) i otkriven cir na dvanaestopalacnom crevu, uradili su tada samo rektalni pregled i rekli da ne treba kolonoskopija, a kada je sada dosla opet na kontrolu, zakazali su opet gastroskopiju i kolonoskopiju.
Ne znam da li si Maslacak iscitala, ja sam pisala u temi Razgovori mama, da je ona prosli cetvrtak imala infarkt 😔 tako da nije ni uspela da ode opet na gastroskopiju i tu, sada, zakazanu kolonoskopiju.
Sada su rekli da mora oporavak od infarkta i da u narednih 6 nedelja nije ni za kakvu invanzivnu dijagnostiku kada je anemija u pitanju.
Sada samo pije preparat gvozdja koji joj je dr prepisao, i treba da kontrolise krv.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 441
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.1.2021 18:10:52   
Maslacak15
nisam isla toliko u nazad mama jo :(( zao mi je ....vidim da kod tako teskih anemija bas eksplicitno preporucuju kolonoskopiju. nista onda jedno po jedno pa.kad stigne na red. drzite se !!!!


(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 442
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
31.1.2021 18:14:00   
mama Jo
Da, na zalost to se desilo...
Samo sad da prodje taj neki period i da se ispita sve. Uopste ne znam zasto joj jos tada nisu rekli da odradi kolonoakopiju. Naravno, sad i sebe nerviram sto nismo otisli privatno jos tada... Ali ko bi predpostavio da ce dovde doci, uveravali su da ne treba.
Hvala vam puno na svemu sto mi napisaste.
user posted image

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 443
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
26.2.2021 19:09:39   
lesli
Imam susenu koprivu. Domacu.Kako da napravim caj od nje?Koliko lista, koliko vode? Da li se samo prelije kljucalom vodom ili treba da kljuca na sporetu i odstoji nakon toga?

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 444
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.3.2021 19:12:01   
mama Jo
Ja caj od lista koprive pravim ovako: supena kasika koprive prelijem sa 2dcl vode i jedno 10tak minuta da vri tiho, onda ostavim tako da se prohladi malo i procedim i pijem, tipa 10-15 minuta pa onda procedim.

Koren koprive mislim da se potapa vece pre pa ujutru da provri..

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 445
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.3.2021 19:42:43   
BubaBubica
Ja jedem seme koprive, 1/3 semena i 2/3 meda, pomeša se i jede po kašikicu na dan, ovo sam jela u poslednjoj trudnoći i po prvi put nisam imala nisko gvožđe u trudnoći. I kad oset_im malaksalost inače kad krenem da uzimam ovo za par dana me vrati iz mrtvih.

_____________________________

*2009*
*2011*
*2016*
*2019*
*2021*

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 446
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
2.3.2021 21:24:08   
mama Jo
I ja cesto jedem tu kombinaciju - seme koprive i med, meni je to skroz dobar ukus.
Deci napravim, a i ja jedem, kombinaciju jednakih kolicina med, kakao, kokosovo ulje. Da se stvori onako homogena smesa i onda najcesce stavim u neke modlice pa u zamrzivac na 2-3h pa inda drzimo u frizideru. Mi ih zovemo ledene cokoladice. Uz to imdam limunadu ili cedjenu narandzu. Jako je ukusno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu BubaBubica)
Direktna veza do poruke: 447
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
3.3.2021 14:14:00   
lesli


IZVORNA PORUKA: mama Jo

Ja caj od lista koprive pravim ovako: supena kasika koprive prelijem sa 2dcl vode i jedno 10tak minuta da vri tiho, onda ostavim tako da se prohladi malo i procedim i pijem, tipa 10-15 minuta pa onda procedim.

Koren koprive mislim da se potapa vece pre pa ujutru da provri..



Hvala mama jo.Caj od lista sme u trudnoci koliko znam?Koren mi se cini da ne.
A ne bih kupovala po zdravoj hrani, kad vec imam domacu (list samo), za koju znam gde je i kako brana, susena itd.

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 448
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
3.3.2021 20:14:02   
mama Jo
Uf, ja sad nisam sigurna bas 100% ali mislim isto kao i ti - da koren ne sme, a list sme... Ne mogu tacno ni da se setim kako sam ja u trudnoci, znam da sam seme sa medom jela sigurno a cibi mi se i caj od lista redovno.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu lesli)
Direktna veza do poruke: 449
   RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa
20.3.2021 15:34:50   
mama Jo
Da li neko ima iskustva sa polipima i kapilarima na debelom crevu kao uzrok anemije?
Polipi su skinuti pri kolonoskopiji, ali postojao je jedan izolovani kapilar na koji su stavljene dve kopce jer ispusta krv. Posle par dana krvna slika se nije popravila ni malo, i kazu da se desava da te kopce popuste i otpadnu 🤔
Moguce li je to? Ja sam skroz zbunjena.
Biopsija je pokazala uredan nalaz.

_____________________________

,,Carpe diem"

(odgovor članu mama Jo)
Direktna veza do poruke: 450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  15 16 17 [18] 19   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here