RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


jabukica -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (7.3.2012 21:32:35)

Ja sam uspela hemoglobin dici sa 111 na 117, tako sto sam ferum lek pila uz sumece gvozdje (multivita koje je sa vitaminom c i vitaminom B12, a oni doprinose apsorpciji gvozdja), i jos sam uz obrok sa mesom pila jos jednu sumecu tabletu gvozdja - trudnicama preporucuju 1-2.




serendipity -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (16.3.2012 20:48:25)

Juce sam vadile krv da proverim Fe posle mesec dana terapije, i gvozdje je 53 (prethodni put je bilo ispod 10), sa ref. vrednostima do 35. Posto nisam napravila pauzu sa terapijom, prethodni dan sam popodne popila tabletu, da li je ovo moguce da je samo vrednost same tablete (tako su mi objasnili u lab). Doktor mi je nedostupan do ponedeljka. Ima neko neki savet?




Jole84 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (4.4.2012 11:21:21)

Ineteresuje me kako se najbrže vrće gvožđe? [sm=smiley36.gif]
Ja kusam svako jutro koprivu i med (seme koprive) i jedem cveklu i kupus,kolko mogu.
Nešto u zadnje vreme imam vrtoglavice i to baš jake (ponadala sam se da je [sm=nosecka.gif] ali nije...) pa se setih da je možda zbog anemije,moraću da proverim opet ovih dana,al najpre da se aktiviram..




serendipity -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (4.4.2012 11:44:28)

Ja sam posle svoje brige i visokog gvozdja ponovo vadila krv, posle 2 nedelje bez lekova i gvozdje mi je 17 sto je bilo i na pocetku trudnoce... posle samo mesec dana pijanja leka/ Pila sam heferol i nije mi stvarao nikakve probleme...
Mozda nekom pomogne...




Anoniman -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (4.4.2012 11:58:25)

Pa pazi za brzo podizanje gvozdja su po meni najbolje ampule totheme, uz C vitamin i za nedelju dana osecas boljitak, ja sam to pila u trudnoci :) A kada sam spala na gvozdje 0.6, ali mi je bio dobar hemoglobin npr. verovali ili ne, pila sam heferol! Ali taj osecaj u telu, glavi, vrtoglavice, mene su kukovi otkidali, zglobovi, mnogo zeznuto ... proveri prvo KS :)




Jole84 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (4.4.2012 12:02:22)

Hvala vam [sm=smiley31.gif]
mislila sam da pokušam na prirodan način,bez lekova,ali izgleda ću ipak morati,baš se loše osećam.
Meni je Fe 1.
Izvini,a šta je KS? [sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (4.4.2012 12:20:56)

[sm=smiley1.gif] krvna slika ... sa takvim FE ti moras da pijes nesto, hrana tu ne moze mnogo, ali je takodje dobrodosla




Jole84 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (4.4.2012 17:47:50)

Hvala Ženetino,baš ću da idem da ponovo radim i rešim to.
Imala sam puno drugih prečih zdravstvenih tegoba pa sam zanemarila anemiju kao najmanje bitnu al sad ću morati.. [sm=jezicek.gif]




Anoniman -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (4.4.2012 22:35:19)

ma nema na cemu [sm=smiley31.gif] bitno da ti se to sredi [sm=smiley1.gif]




JAmy -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (6.4.2012 19:44:41)

Napravila sam fenomenalan uspjeh u regulaciji manjka gvozdja i hemoglobina za samo mjesec dana[sm=bravo.gif] ! Hgb je sa 92g/l dosao na 106 g/l,i to sve zahvaljujuci Tot'hemi. Jako sam zadovoljna ovim preparatom,jer to je za ovo vrijeme bio jedini izvor gvozdja koji sam unosila,nakon sto mi se smucilo od svega i batalila sve prirodne derivate kojima sam se dugo bez uspjeha kljukala.Cak nisam ni pila vitamin C,samo sam svakodnevno jela 1-2 pomorandze, 2 kivija,i 1 do 2 jabuke...tot'hema 2x1amp,ujutru i uvece.I to je to.Mislila sam nema sanse da bar malo popravim ks na taj nacin,jer mi cak ni transfuzija nije Bog zna kako pomogla.




Zemunka85 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (16.5.2012 11:39:31)

Sad dodjoh od lekara, kaze da je KS ok. Ja pogledah, cini minse da ima nekih odstupanja.
Gvozdje je 14,7, normala je 7-28,
ali HGB je 116, normala je 138-175,
a crvena krvna zrnca 3,69, normala je 4,34-5,72.
Cak pise da sam i anemicna?

Nisam nikada imala problema sa anemijom, pa ne znam da li su ovo mala odstupanja, te mi zbog toga nista nije rekao.
Da li je vreme da uzmem neki preparat i kako da znam sta smem, kada vec pijem PREGNACARE, koji u sebi vec ima dnevnu dozu svega, u nekom procentu?

Hvala




Sanchy -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (16.5.2012 13:07:37)

Zemunka to bas i nije sjajan rezultat,ja pijem Tot hemu sutra ponovo vadim krv pa cemo videti da li se ista popravilo...inace mi je gvozdje bilo 5,hemoglobin 89,a eritrociti 3.36 cini mi se...uzas...na pocetku trudnoce mi je bila sjajna krvna slika a sad sve mi je malisa pokupio[sm=smiley1.gif]-..




Zemunka85 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (16.5.2012 16:12:13)

Ali pijes i neki kompleks vitamina? Svi oni sadrze neki procenat dnevne potrebe za GVOZDJEM, tako?
A citam da pored gvozdja zene piju i folnu, kadi boljeg vezivanja, ili votevr.
Da to nije previse svega?

Ja pijem Pregnacare, koji ima 200% dnevnih potreba folne.
Lekar mi je za gvozdje preporucio jos pre 3meseca FEROGLOBIN. Ali tada nije bilo potrebe da uzimam, bila je perfrktna svaka stavka, tako da neotvoren stoji kuci. Sad bih mogla poceti da pijem. On u sebi ima i folnu, b12, b6..kao i vecina tih preparata za gvozdje. ( http://www.google.com/search?hl=en&cp=5&gs_id=0&xhr=t&q=feroglobin&client=tablet-android-samsung&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=800&ion=1&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=o7OzT6DuH5GWhQeosuyECQ).

Tako da - Pregnacare + Feroglobin - da nije to mnogo i gvozdja.. i folne?
Ili je bolje pokusati prirodno, a ostati samo na PREGNACARE?




Sanchy -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (16.5.2012 16:24:53)

Ne moze prirodno,veruj mi,suvise hrane bi ti trebalo da popunis depoe,tako mi je dr rekao a i slazem se,ja inace celu trudnocu se hranim vise nego zdravo i dzabe bebac sve uze[sm=smiley1.gif] isto mi je kks bila bas dobra...mora ti dr reci sta da oijes ja iskreno kad sam videla koliko mi je opala kks uopste nisam razmisljala da li je ili nije puno...ovako mi je licno on napisao pri tom je dr.koji je jedan od boljih bas za rizicne trudnoce sa Gaka...folna dva puta dnevno ,ona od 400 mikrograma,mamavit puta jedan i tot hema 2 puta jedna ampula...i da ponovim kks sto je sutra pa cemo videti..




New Mom -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (16.5.2012 16:48:24)


IZVORNA PORUKA: Zemunka85

Sad dodjoh od lekara, kaze da je KS ok. Ja pogledah, cini minse da ima nekih odstupanja.
Gvozdje je 14,7, normala je 7-28,
ali HGB je 116, normala je 138-175,
a crvena krvna zrnca 3,69, normala je 4,34-5,72.
Cak pise da sam i anemicna?


Jeste malo odstupanje s obzirom da si trudna. Referetne vrednosti tada nisu 100% merodavne.




nina26 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (14.8.2012 20:48:28)

Ja pijem gvozdje, ali zadnja 2 meseca mi se hemoglobin stalno ispod granice, ne puno ali jeste.

I danas uzmem rezultate, kad gvozde 17, a ref.vrednosto od 11 do 100[sm=smiley13.gif]

Ne znam da li utice sto popijem nekad kalcijum posle gvozdja ili pre[sm=zmeden.gif]




2002m -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (14.8.2012 20:56:51)

evo jos jedne sa niskim hemoglobinom[sm=smiley36.gif]
mesec dana sam pila tothemu i nije mi pomogla,hemog. spao sa 109 na 104.Zadnjih mesec dana pijem sirup legofer i odmah izgrickam acerola vitamin C.Sutra idem u lab. pa cu videti kakvo je sad stanje.Ostali nalazi su ok sem hemoglobina.




nina26 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (14.8.2012 21:00:01)

pa ja sam pila legofer na pocetku i bilo mi je super, posle promenim dr on mi da drge tablete, kaze legofer je prevara[sm=smiley29.gif]

aj bas javi kakvi su ti rezultati




2002m -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (14.8.2012 21:04:57)

meni je legofer preporucila farm. koja radi u apoteci,rekla je da je najbolji.A ja sam sama odlucila da menjam tothemu posto mi nije dala rez.
Obavezno posle uzimanja gvozdja uzmite vitamin c.
u cetvrtak kupim rezultate pre kontrole pa javljam kako sam prosla.




nink -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (14.8.2012 21:07:05)

ni meni tothema nije digla gvozdje,ama bas nista mi nije pomogla mada doktorka mi kaze da mora dugo da se pijea beba mi je sve veca i veca i vise uzima...




nina26 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (14.8.2012 21:22:40)

pa ja uz gvodzje popijem djus kao, ali sve mislim da me zezne kalcijum koji popijem ubrzo. a gvozdje uzimama 2 puta dnevno.

nink, i meni dr kaze da sto je beba veca vise uzima gvozdje ali bez obzira trebalo bi da nam bude ok ako uzimamo terapiju[sm=smiley13.gif]




2002m -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (14.8.2012 21:24:10)

Nina po koliko ml pijes sirupa,ja popijem 10ml




Zemunka85 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (14.8.2012 21:24:39)

Meni je isto, uvek, sve bilo ok sem hemoglobina. Blag pad. Nisu puno pridavali znacaj. Kako ko. Pila sam Feroglobin ampule, pa batalila. Evo zadnji nalaz - i to OK. Samo od sebe.




nina26 -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (15.8.2012 16:34:42)


IZVORNA PORUKA: 2002m

Nina po koliko ml pijes sirupa,ja popijem 10ml



pa ne znam koliko ta mala bocica ima, pila sam jednu dnevno ali to na pocetku trudnoce, sad pijem neke druge tablete.




Anoniman -> RE: Anemija / malokrvnost / nedostatak gvožđa (15.8.2012 18:26:21)

Aronija, cvekla, kupine...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  7 8 [9] 10 11   Sledeća stranica >   >>