|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Double test
22.10.2010 10:00:07   
zeljo
Hvala smeško user posted image otrčala (bukvalno otrčala) sam odmah kod doktorke koja je potvrdila isto što i ti user posted image
e sad samo predstoji uživanje u trudnoći.. user posted image

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 826
   RE: Double test
22.10.2010 14:32:33   
dejana007
i ja juce radila ultrazvuk i svi parametri su u granicama, dr je rekao da je prezadovoljan a rezultati dabl testa 1:100.000. tako da sam mirna, konacno..

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu smeško)
Direktna veza do poruke: 827
   RE: Double test
22.10.2010 17:16:48   
dejana007
moram napisati dupli post. sad mi miz doneo rezultate. Ovako,

free bhcg 12,16 mlU/ml 0,45 MoM

papp-a 3563 mlU/l 0,96 MoM

level of NT 1,21mm 0,68MoM

age risk 1:509 imam 31 god
downs syndrome risk 1:10000
edwards and pataus syndrome risk 1:100000

Inace beba je super!

< Poruku je uredio dejana007 -- 22.10.2010 17:18:06 >


_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 828
   RE: Double test
22.10.2010 17:17:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dejana007

i ja juce radila ultrazvuk i svi parametri su u granicama, dr je rekao da je prezadovoljan a rezultati dabl testa 1:100.000. tako da sam mirna, konacno..


user posted image

(odgovor članu dejana007)
  Direktna veza do poruke: 829
   RE: Double test
23.10.2010 19:20:17   
Anoniman
Evo i mojih rezultata :
free beta hCG 13.4 IU/l jednak je 0.416 MoM
PAPP-A 1.637 IU/l jednak je 0.513 MoM

Down početni rizik 1:406 (na osnovu godina) korigovani rizik 1:8120
Edwards početni rizik 1:998 korigovani rizik 1: 3593
Patau početni rizik 1:3129 korigovani rizik 1:5979
Je li to O.K. Meni se čini da je dobro, ali bih volela da čujem još neko mišljenjeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 830
   RE: Double test
27.10.2010 1:57:21   
Bebolino*
Pozdrav za mame i buduce mame. Ako nekoj od Vas nije tesko, neka mi pomogne u tumacenju rezultata sa double testa.

CRL 59 mm 0,97 Mom
fb-hCG 29,6 0,69 Corr. MoM
PAPP-A 6,64 2,39 Corr. Mom

Rizici su 1:10 000 svi osim rizika vezanog za godine, on iznosi 1: 1479.
Ono sto me brine je povecan PAPP-A. Kada sam pitala dr sta moze biti uzrok, rekla mi je-moze biti mnogo uzroka, jedan od njih je i neki poremecaj ploda, zbog toga treba da uradim triple test i jako se plasim.
Inace imam 22 godine, double je radjen u 12+2 nedelji.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 831
   RE: Double test
27.10.2010 13:43:36   
Ivana.
Drage moje, ja jos uvek, i posle sedam dana zivim u neznanju. Radila sam dabl test prosle srede u institutu za majku i dete, i rekli mi da zovem danas. Ja zvala, oni kazu rezultati su gotovi, ali mogu tek sutra da ih podignem. A celu noc sam lose spavala od uzbudjenja, iako mi je NT 1.5mm, i svi ostali parametri sa ekspertnog dobri, nekako ne mogu da budem potpuno spokojna. 

(odgovor članu Bebolino*)
Direktna veza do poruke: 832
   RE: Double test
27.10.2010 13:48:40   
Bebolino*
Zaboravila sam da napisem da je NT-1,49

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 833
   RE: Double test
29.10.2010 13:54:05   
Ivana.
Bebolino, nemoj da se plasis, rizik ti je jako mali, u obzir se uzima inicijalni rizik trudnice, ekspertni uz ( koji je uz to i najmerodavniji) i koncentracija biohemijskih markera (dakle PAPP-A i free beta hcg).

Evo mog iskustva od juce, maltene sam izludela.

Kombinovani rizik:
21: 1:2105
18: 1:32217
13: 1:101540

Kaze meni doktorka kada sam usla po rezultate, da je rizik da se beba rodi sa anomalijom, jako mala, da nema potrebe za uzimanjem plodove vode. Ja sva srecna izadjem iz Instituta. Dodjem kuci, pocnem da ceprkam po forumima i shvatim da je meni beta hcg VISOK 238.2 IU/I - 4.96 MoM. Sva izbezumljena okrenem moju doktorku, koja mi kaze, upravo to, da beta hcg jeste povisen, da je bitno da u odnosu na njega PAPP-a ne opada (inace on mi je 3.991 - 1.332 MoM, i da se u obzir uzimaju ova dva markera, ekspertni uz i moje godine, navike itd. I da bi onda radili samo krv, da je on dobar pokazatelj. I da postoji mnogo faktora da bude ovakav rezultat, izmedju ostalog i to sto sam ja na terapiji injekcija progesterona, a kaze i da se desavalo da kod devojcica, potpuno zdravih, pokaze visok beta hcg, ali nemaju jos cvrste argumente, da bi ovo naucno potkrepili.

Podaci sa ekspertnog:

Visulisation: good
Fetal heart rate 156 bpm
CRL 53 mm
NT 1.5 mm
BPD 16.0 mm
Placenta: anterior high
Cord: 3 vessels ( s tim sto nemam pojma sta je ovo ??? )
NAsal bone: Normal
Skull/Brain : Normal
Spine: Normal
Abdomen: Normal
Stomach: visible
Bladder: Visible
Hands: both visible
Feet: both visible

I nekako se smirih sada. Ne smem da padnem u malodusnost, pogotovo, ako tako nesto moze, a i ne mora nista da znaci. Lepo cekam 16. nedelju i idem da radim biohemijske markere drugog trimestra.

Izvinjavam se na duzini moga posta, mozda ovo nekom i pomogne, mozda cak i meni samoj user posted image

(odgovor članu Bebolino*)
Direktna veza do poruke: 834
   RE: Double test
29.10.2010 14:48:05   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: Ivana.


Cord: 3 vessels ( s tim sto nemam pojma sta je ovo ??? )



Cord, tj. pun naziv na engleskom umibilical cord, je pupcana vrpca.. koja u sebi ima 3 krvna suda.. 2 vene i 1 arteriju.

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 835
   RE: Double test
29.10.2010 16:08:13   
Ivana.
Natalie018, hvala ti na odgovoru user posted image

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 836
   RE: Double test
29.10.2010 17:31:43   
Bebolino*
Hvala na ohrabrenju :)... Izgleda da previse panicim. Pozdrav..Zelim Vam svima zdrave i lepe bebice :)

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 837
   RE: Double test
29.10.2010 19:22:50   
dejana007
jaoj sve smo mi takve. Meni posle 10 dana od ultrazvuka vec sumljivo dal je sve o.k :-)

_____________________________

Ponovo sam se rodila kad sam Nikolu rodila :)
A preporodila se kad sam Luku rodila :)

(odgovor članu Bebolino*)
Direktna veza do poruke: 838
   RE: Double test
31.10.2010 14:43:49   
janajana
Radila u cetvrtak, rezultati vec u petak bili gotovi. Sutra bi trebalo da se javim mojoj dr, ali koliko ja vidim sve je ok.
Free Beta hCG 165.9mlU/ml; 4.42Mom
PAPP-A 3273mlU/l; 1.18MoM
(Na drugoj strani sam dobila i ref. tj ocekivane vrednosti po nedeljama za hCG i PAPP-A *Free Beta hCG za 12 nedelju 14.63-105.69 a PAPP-A 1040-6560)
NT 1.8mm (CRL 59mm); 1.17MoM

Down''s syndrome risk 1:646 Low Risk; na osnovu godina 1:822
Edward''s & Patau''s syndrome Risk Less than 1:100000 Low Risk


< Poruku je uredio janajana -- 31.10.2010 14:44:42 >


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu dejana007)
Direktna veza do poruke: 839
   RE: Double test
31.10.2010 19:24:04   
Natalie018
IZVORNA PORUKA: Ivana.

Natalie018, hvala ti na odgovoru user posted image


Ivana, nema na cemu.. user posted image

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 840
   RE: Double test
1.11.2010 10:27:35   
Ivana.
Janajana, koliko vidim i tebi je free hcg slican kao i meni, i meni je negde oko 4. Ajde javi sta ti je rekao doca. user posted image

(odgovor članu Natalie018)
Direktna veza do poruke: 841
   RE: Double test
2.11.2010 12:46:20   
janajana
IZVORNA PORUKA: Ivana.

Janajana, koliko vidim i tebi je free hcg slican kao i meni, i meni je negde oko 4. Ajde javi sta ti je rekao doca. user posted image
Javljam... Moja dr u domu zdravlja prima samo ponedeljkom trudnice user posted image tako da cekam sledeci pon. Mada, sad cu da zovem moju drugu dr kod koje idem privatno.


_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 842
   RE: Double test
3.11.2010 11:29:28   
Ivana.
Isla juce u institut, zakazali mi dual test za 15.11., ne znam ni ja sta je taj test. Treba da ponesem plavi uput i da uradim uz. A kad god treba da idem na uz, ja se uspanicim, da li ce sve biti u redu. Janajana, sta ti rekao doca?

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 843
   RE: Double test
3.11.2010 13:08:51   
janajana
Imam danas u 17:45h zakazano pa cu videti sta ce reci moja dr.

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 844
   RE: Double test
3.11.2010 19:34:53   
janajana
Bila kod dr. i kaze rezultat je ok, jeste da je malo povisen beta hCG ali to ne mora nista da znaci i da je on cesto vezan za posteljicu. Takodje me je pitala da li neko od mojih ima visom pritisak, sto je opet mozda i to veza za povisenu betu. Predlozila je ipak da se radi tripl test cisto radi predostroznosti. I sto je najbitnije ja nisam oko toga u panici. 

_____________________________

*Every saint has a past and every sinner has a future.
(Oscar Wilde)

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 845
   RE: Double test
6.11.2010 9:46:41   
nunica
Drage moje, ja sam juce dobila nalaze double testa i dok ne odem kod dr, mislim da cu skrenuti.
Elem, ako neko nesto zna, nek pomaze.
Ovo su rezultati:
CRL 59mm
Gestational age 12+2
Nuchal translucency 1.6mm
fb-hCG 102.6 ng/ml   Corr MoM 2.72
PAPP-A 4.94 mlU/ml   Corr MoM  1.91
Biochem. risk + NT  1:5840 below cut off
Double test 1: 1779 below cut off
Age risk 1: 1002
Trisomy 18+NT <1:10000 below cut off

(odgovor članu janajana)
Direktna veza do poruke: 846
   RE: Double test
6.11.2010 9:48:48   
Ivana.
Nunice, rezultati su ti dobri. Nemoj da brines user posted image

(odgovor članu nunica)
Direktna veza do poruke: 847
   RE: Double test
14.11.2010 8:11:10   
potyi
Pozdrav svima na forumu!
Da li neko moze da mi pomogne?
Kao sto je Nunica rekla, i ja sam potpuno izbezumljena, ali vec mesec dana (Nunice, i po meni su ti rezultati sasvim ok)
Moji rezultati su sledeci:
ekspertski UZ:
starost 11+4, UZ starost 11+6
BPD: 18.3 mm
CRL: 53 mm
NT: 2.4 na trece merenje, dva puta pre toga 2.0, ali se bebica toliko mrdala, da nisam bas ubedena da je to ok
Nosna kost videna,
sve ostalo ok, sve u svemu OK, nista sto ukayuje na Down.

Isti dan Double odvratni, ja ga nikad vide ne bih radila, po cenu zivota
Starost: 38+7 meseci (pogresno su uneli, ja imam 37+10 meseci, ok, nije neka razlika, ali ipak)
dalje: pusac (sto ja nisam, i to su pogresili).
frekvenca rada srca 160 otkucaja u min, to je ok
i sad>
free b hCG: 49.3 IU/l, jednak 1.029 MoM - znaci ok, posto je medijana 1 MOM
PAPP-a> 7.516 IU/l, jednak 2.814 MoM - visok, ali ne znam referentne vrednosti, cini mi se da je neko spominjao 5 MoM

posle svega toga, procenjen je rizik na Down sindrom, 1 : 164!!!!!!!
Nazvala, trazila da mi unesu validne podatke o starosti i nepusenju. Rekli su mi ovako, u tom slucaju je oko 1:230, ali vama to ne pomaze, podvlacim, svakako morate na amnio.

Ako sumiram sva nasa saznanja ovde, zar kod Downa nije VISOK hCG i NIZAK PAPP-A??????
Visok PAPP-A moze biti prouzrokovan necim drugim (neka druga anomalija, ali bi u tom slucaju i rad srca bebe bio los, ili upalnim procesom, ili krvarenjem, ili sta god) ali KAKO DOWN???????
Ocajna sam .
Da li ja nesto ne razumem? Da li vama ovo lici nan Down????
Da li iko moze da mi kaze nesto utesno?

(odgovor članu Ivana.)
Direktna veza do poruke: 848
   RE: Double test
14.11.2010 9:22:40   
mamamam
Može. Idi na amniocinteyu, ili  na cvs. Godine su ti dobro napisane, unose se godine u trenutku rodjenja bebe, a ne u trenutku izrade testa.
Dogadja se da dabl bude loš, a beba zdrava. Ali se dogadja i da dabl bude lažno dobar. To svakako nije test posle kog bih ja bila spokojna.
Amnio ili cvs, to je već druga priča.

(odgovor članu potyi)
Direktna veza do poruke: 849
   RE: Double test
14.11.2010 9:46:33   
potyi
Hvala na brzom odgovoru.
Ne, cinjenica da su mi pogresno uneli datum rodenja - (ne 3.12, nego 12.3). Posle tih gresaka imam ekstra poverenje u ljude user posted image
Da li 4D moze da zameni toliko ozloglasenu amniocentezu?
No i dalje mislim da ovo nije Down slika?

(odgovor članu mamamam)
Direktna veza do poruke: 850
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  32 33 [34] 35 36   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Ime za devojcicu
pahuljce91

Koje je najlepse ime za devojcicu?

Milica (32%)

Mirjana (3%)

Marija (17%)

Valentina (14%)

Sara (30%)

Dusica (4%)


Ukupan broj glasova: 316

Hvala za glasove. Glasao/la si za sve aktuelne ankete. Izradi svoju anketu!
Click Here