RE: Double test (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


Maslacak15 -> RE: Double test (26.11.2014 17:38:37)

Naravno da moze da radi amniocentezu ko zeli ali i dalje mislim da vam ona daje laznu sigurnost. Ona je 100 procentna samo za sindrome koje proverava a proverava se ogranicen broj. Ukratko mozete dobiti itekako bolesno dete za teskim genetskim sindromom a da vam nalaz bude ok. Znam da jedna clanica foruma Nebih je pominjala iz razlog aprivatnosti ima uredan nalaz sa horionskih cupica sto je ekvivalentno amnio i dobila je dete sa teskom genetskim manom. Monogena oboljenja se ne proveravaju. Ja sam radila decu sa 34 i nepunih 36 i oba puta sam radila samo ekspertski ultrazvuk u 13 i 23 nedelji bez Double testa.




Valerie -> RE: Double test (26.11.2014 17:49:24)

serpice molim te ne ocajavaj, double test uopste nije sasvim precizan, i ako bi ga ponovila ili uradila triple, verujem da bi bolje!

Meni je sa 34 godine double bio jos gori bhcg 3,23 corr Mom, a papp-a 3,37 corr mom, nt 1,8 mm. double test 1 prema 352. radila u frontu.

kako sam i ja zelela da izbegnem ac po svaku cenu, uradila sam triple u Gradskoj i rezultati bili sasvim dobri. UZ uvek dobar. i nista dalje nisam radila i sve bilo super

verujem da ce i tebi biti.
saljem poljupce [sm=smiley1.gif]




wivern -> RE: Double test (26.11.2014 18:06:19)

Maslacak naravno da ne postoji analiza koja moze da ti garantuje 100% da dete nece imati ni jedno oboljenje. Ja sam htela da budem sto je moguce sigurnija, i da izbegnem ovakve stresove kao sto Serpi sada ima. Znam xy slucajeva u mojoj okolini gde su zbog double testa toliko istraumirali zene da je to strasno. Ovako meni glava bila mirna, i ako uspem opet da ostanem trudna opet bih radila ac.
Trco ac se radi izmedju 16-20 nedelje, MK je u pravu.




serpica -> RE: Double test (26.11.2014 18:08:06)

Hvala vam od srca na podrsci i ja nisam za AC,ali vec sam pisala da je ovaj moj dr vrlo opusten po pitanju nekih stvari u trudnoci,protiv lekova je i vestackih vitamina,i protiv AC je ako nema potrebe za njom,zato se i brinem kad sam cula da je predlozio,
Maslacak sto se mene tice ni ja ne bih isla na AC i nekako sam sigurna da je sve okali opet me muci taj 1% [sm=smiley13.gif]




serpica -> RE: Double test (26.11.2014 18:12:51)

Wiv izmedju 16-20 nedelje i cekas 4 nedelje rezultate i ako ne daj boze budu losi sta? prekines trudnocu u 24.nedelji? U 7.mesecu? Sta onda zena da radi?[sm=smiley13.gif]




plačljiva -> RE: Double test (26.11.2014 18:14:55)

Service i ja sam u julu ove godine radila Ac...Rezultati mi nisu bili loši ali mi je taj prokleti free bhcg bio povišen,moja glava je bila usijanja,ja plakala danima i bespotrebno odradim ac...Naravno rezultat ok.Povišen bhcg imaju devojčice.Srećno i biće sve ok.Mnoge ovde sa RR smo radile amniocentezu i svakoj je rezultat bio super iako su nam testovi bili očajni




Modessty -> RE: Double test (26.11.2014 18:24:47)

Pošto je tema dostigla kvotu od 100 stranica otvaram novu

Double test II




Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 97 98 [99]