|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Triple test
23.11.2012 23:18:21   
Nataša1
Dobri su rezultati, bez brige!

(odgovor članu ivana.j)
Direktna veza do poruke: 351
   RE: Triple test
30.11.2012 17:01:20   
Nanica1

Caos! I ja sam od onih trudnica sto treba da rade tripl test posto je vratni nabor bio na granici. Zanima me da li se stigne onda uraditi AC na vreme? Konkretno me zanima za NS?

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 352
   RE: Triple test
14.12.2012 19:04:58   
MarijanaMaka
Zdravo. Mozete li mi pomoci oko tumacenja tripl testa? Ocajna sam, ne znam da li je sve u redu, a kod lekara idem tek sledece nedelje.

Rezultati su sledeci:

AFP: 40,8 IU/ml - 1,33 Corr. MoM
uE3: 0,442 ng/ml - 0.58 Corr. MoM
HCG: 32025 mlU/ml - 1.26 Corr. MoM

Gestational age at sample date 16+5

Tr.21 risk at term 1:726
Age risk at term 1:420
Risk of trisomy 18 is <1:10000

Hvala unapred!

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 353
   RE: Triple test
18.11.2013 22:12:51   
zmajče
Meni je doktor savetovao da odradim tripl smatra da je pouzdaniji od dabl.
U kojoj nedelji je najpoželjnije uraditi tripl?

_____________________________

maj 2013 vto b=1,7
septembar 2013 prirodni radovi b=1324
čuli i videli naše sunce

(odgovor članu MarijanaMaka)
Direktna veza do poruke: 354
   RE: Triple test
18.11.2013 22:15:55   
New Mom
Eto, a ja stalno slusam da je dabl pouzdaniji od tripl testa.

Tripl se obicno radi u 16.nedelji.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu zmajče)
Direktna veza do poruke: 355
   RE: Triple test
19.11.2013 0:07:45   
Sanchy
Marijana rezultat je ok..,meni je dabl bio solidan a tripl uzasan,radila amnio i bebac ok,,,tako da u sledecoj trudnoci ne bih radila ni jedan ni drugi a ni amnio,nego u startu cvs i to je to...toliko sam se nervirala ni zbog cega,,tako da ne opterecujte se to su samo statisticki testovi i po meni ne znam zasto se uopste rade ali dobro,,to je moje lose iskustvo sa njima

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 356
   RE: Triple test
20.1.2014 19:35:31   
tina33
Zdravo svima! u petom sam mjesecu trudnoće
Raila sam double i triple test pa vas molim za pojašnjenje istih.
Rezultat double testa po mišljenju doktora je bio idealan 1:7831.
Kada sam uradila triple test rezultati su me zabrinuli.
Rezultati triple testa su 1:408 što je velika razlika u odnosu na double.
Ne znam da li je to normalno?
Ostali rezultati triple testa su mi:
AFP 45,5 ng/ml 0,71 corr.mom
uE3 1,05 ng/ml 0,75 corr.mom
HCG 19067 mlU/ml 1,35 corr.mom
Tr 21 risk at term 1:408
Age risk at term 1:492
Trisomy 18 manje 1:10000.


Rezultati double:
Papp-a 3,63mlU/ml 1,05 corr.mom
fb-hCG 33,3 ng/ml 0,89 corr.mom
CRL 61.1 mm
Biochemic risk + NT at term 1:7831 below cut off
Age risk at term 1:489
Trisomy 13/18+NT manje 1:10000 below cut off.

Kao što rekoh brine me ova velika razlika između odnosa double i triple. Ako je neko imao
sličnih iskustava ili umije da protumači ove rezulatete molim za savjet i pomoć.

Hvala!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 357
   RE: Triple test
21.1.2014 7:06:05   
New Mom
Tina, evo baš Sanchy iznad je pisala da je ona tako prošla. Zašto su te uopšte slali na tripl posle dabla koji je očigledno dobar?
Hormoni se menjaju tokom trudnoće, kao i veličina bebe. Naravno da se i statistika menja sa tim.
Ja lično sam radila amniocentezu i to je moj izbor, svi ovi testovi su statistika koja je 60-85 posto tačna, lično nisam želela da rizikujem.
Da li si išla kod genetičara na konsultacije? Da čuješ mišljenje?
U suštini imaš 2 izbora, da odradiš AC ili da jednostavno zanemariš tripl i nadaš se da je sve OK (pretpostavljam da je UZ bio dobar).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu tina33)
Direktna veza do poruke: 358
   RE: Triple test
22.1.2014 10:24:21   
tina33
Hvala na odgovoru.
Pošto mi je prva trudnoća izabrani lekar je tražio da
radim I double I triple. Valjda je takva praksa. Ne znam.
Kako I pored izabranog idem I kod privatnog lekara, kada sam mu
dostavila na uvid oba nalaza malo je bio zabrinut zasto tolika razlika
između double I triple. Ostalo je da ovih dana se dogovorim sa njim
oko detaljnog ultrazvuka pa da vidim šta će reći. Mada sam razgovarala
sa njim oko amnio I on kaže da oni preporucuju da se radi ukoliko
trudnica ima 35 godina I vise kao I da kod nje postoji neki rizik od pobačaja.
Kako imam 33 godine ostalo je da sačekamo ultrazvuk pa da vidim šta će dalje reći.
Malo sam se zabrinula oko svega ali videt ćemo....

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 359
   RE: Triple test
22.1.2014 10:25:56   
New Mom
Nadam se da će sve biti dobro!

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu tina33)
Direktna veza do poruke: 360
   RE: Triple test
22.1.2014 10:44:26   
tina33
Evo I ja. Verovatno cu osedeti od brige dok se porodim user posted image

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 361
   RE: Triple test
22.1.2014 13:59:31   
17 joka
Tina, bice to sve dobrouser posted image

_____________________________

Što duže čekaš na nesto , više ceniš kad to dobiješ.Jer sve što je vredno imati ....VREDNO JE I ČEKATI...

(odgovor članu tina33)
Direktna veza do poruke: 362
   RE: Triple test
22.1.2014 15:18:54   
Sanchy

IZVORNA PORUKA: New Mom


Ja lično sam radila amniocentezu i to je moj izbor, svi ovi testovi su statistika koja je 60-85 posto tačna, lično nisam želela da rizikujem.
Da li si išla kod genetičara na konsultacije? Da čuješ mišljenje?
U suštini imaš 2 izbora, da odradiš AC ili da jednostavno zanemariš tripl i nadaš se da je sve OK (pretpostavljam da je UZ bio dobar).

Slazem se,testovi su totalno nepouzdani,meni je triple bio 1 prema 67 na Daunov sindrom,,toliko sam se nervirala ,strasno,radila ac i sve ok,toliko o tim testovima,,

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 363
   RE: Triple test
24.1.2014 14:25:08   
tina33
Hvala , evo I ja se nadam da će sve biti ok user posted image
Triple opet nije prenizak. Valjda je granica 250 a meni je 408.
Samo što je velika razlika u odnosu na double. Pa eto videt ćemo šta
pokazuje ultrazvuk...

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 364
   RE: Triple test
28.2.2014 20:24:59   
Anoniman
Rizik trisomy 21 - 1:280
rizik trisomy 18  -1:4180



Imam jedno pitanje u ovoj temi, moja jetrva je radila tripl test prosle nedelje i rezultati su sledeci za daun 1: 125, a za 18 je 1:10 000. Dr. je uputila na amniocintezu, i ona je bas zabrinuta, dr. kaze da je po uz sve u redu sa bebom, ali je brinu ovi reyultati za Daunov sindrom, sada ja znam da je sve to statistika, ali mi treba mala pomoc...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 365
   RE: Triple test
28.2.2014 20:29:44   
Sanchy
Ev dva posta iznad,moj triple je bio 1 prema 67,amniocenteza,bebac ok ..neka se ne opterecuje mnogo,bice sve ok

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 366
   RE: Triple test
28.2.2014 20:45:04   
Anoniman
I ja kazem da ce biti sve ok, jer je UZ odlican,a a ima 26 godina, nema neki rizik od toga, ja iskreno nisam radila ni dabl, ni tripl. Ali ona se zabrinula, jer kaze da samo misli o tome...

(odgovor članu Sanchy)
  Direktna veza do poruke: 367
   RE: Triple test
28.2.2014 20:50:42   
Sanchy
U potpunosti je razumem i ja sam bila vrlo zabrinuta i ako je uz bio odlican i eto nije bilo razloga za tolikom brigom a rezultat mi je bio jos gori nego njen,,analizu sam radila privatno i analizu pcr metodom sam dobila istog dana popodne na pet najcescih hromozopatija ukljucujuci Dauna,tako da bar nisam cekala tri nedelje da cujem da li je sve ok..Pcr metoda je kostala oko 12000 privatno ,nije tako strasno,,ja sam radila i citogenetiku za svaki slucaj,tu sam cekala desetak dana ali ovi preliminarni rezultati su mi bili najvazniji u sustini

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 368
   RE: Triple test
6.3.2014 10:33:52   
Maslacak15
Unina mama ako je ultrazvuk u redu onda je najverovatnije sve ok. Ultrazvucni pregled je tu daleko najvazniji, posto hormoni u krvi mogu da odstupaju u dosta zdravih trudnoca. Vazno je da je osoba koja radi ultrazvuk obucena i specijalista za to, ali ako jeste onda treba imati poverenja. Smatra se da je dobrom ultrazvucnom dijagnostikom moguce spaziti 97% beba pogodjeno DAunovim sindromom.
Nije 1:280 tako ni veliki rizik. To znaci da se od 28o trudnoca koje imaju takve rezultate samo jedna biti sa stvarno obolelim detetom. Zavisi kakvi su pojedinacni rezultati. Obicno odstupa jedan hormon, kod Sanchy ako sam dobro upamtila je bila visoka b HCG i onda se ispostavi da je sve ok. Ali sustina je, bebe sa Daunovim sindromom obicno imaju kombinaciju Veliki HCG + snizen PAPPA (manje od 0,5 Mom).

Pitanje je filozofije i nacina razmisljanja. Ja nisam ni radila double a kamoli amniocentezu. Ekspertski ultrazvuk sam radila kod jednog od najpriznatijih strucnjaka za fetalnu dijagnostiku u Berlinu, On mi nije ni savetovao da radim bilo sta vise iako sam u prvoj trudnoci imala 33+ a u drugoj 35 godina posto nije bilo apsolutno nikakviih indikacija. Eto ima zena koje zele da budu apsolutno sigurne pa prolaze kroz amniocentezu i to im je ok. Sto ljudi sto cudi:)

Bice sve ok !!!!!!

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 369
   RE: Triple test
6.3.2014 10:37:33   
Anoniman
Maslacak, hvala na savetu, ali njoj je rizik 1:125. Uz je u redu, mada i ja mislim da nesto ne valja videlo bi se na ultrazvuku, ona sutra ide na amnio, jer sa nasih mm strane, ima jedna osoba obolele od toga unuce muzeve rodjene tetke...pa se sada uplasila

rece mi i da je ona u nekoj zutoj zoniuser posted image



< Poruku je uredio Unina mama -- 6.3.2014 10:48:43 >

(odgovor članu Maslacak15)
  Direktna veza do poruke: 370
   RE: Triple test
6.3.2014 12:56:14   
New Mom
IZVORNA PORUKA: Unina mama
sada ja znam da je sve to statistika, ali mi treba mala pomoc...

Smatra se da je tacnost ovih testova 60-85%. Ja sam iskreno stava kao Sanchy, amniocenteza i znas na cemu si. Pogotovo gde vec postoji porodicno opterecenje.


< Poruku je uredio New Mom -- 6.3.2014 12:57:16 >


_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 371
   RE: Triple test
30.3.2014 13:48:33   
izgubljeni anđeo
DRAGE TRUDNICE MOLIM VAS ZA POMOĆ. JA SAM IZ BANJA LUKE I DOBILA SAM REZULAT DOUBLE TESTA SA POVEĆANIM RIZIKOM ZA DOVUNOV SINDROM. 1:544 OD SVIH PARAMETARA POVEĆANA MI JE SAMO BETA HCG 140. JA IMAM 29 GOD I OVDJE ME ŠALJU NA AMNICENTEZU. JA TO NE ZELIM DA RADIM . MOLIM VAS DA MI KAŽETE KOD KOGA JE NAJBOLJE U BEOGRADU ODRADITI TRIPL TEST I EXPERTNI UZ? MOLIM VAS JA TAMO NE POZNAJEM LJEKARE A VI IPAK IMATE VIŠE INFORMACIJA. HAVALA VAM. INAČE IMAM JEDNOG ANĐELA A NA PORODU SMO JEDVA PREŽIVELE I SAD TREBA OVDJE DA RADIM AMNICENTEZU. NEMA ŠANSE OPET MI JE VISOKO RIZIČNA TRUDNOĆA.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 372
   RE: Triple test
30.3.2014 14:53:25   
ms_do
Izgubljeni andjele, na temi "double test" Maslacak 15 je objasnila djevojci sa nickom "lorelaj" double test i to da kako se tumace - vjerujem da ce ti pomoci (zadnja stranica). Isto predlazem da razgovaras sa geneticarkom Ninom Maric u KC B.Luka, ako vec nisi. Razumijem koliko si zabrinuta i koliki je stres, uz tebe sam! Srecno!

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Direktna veza do poruke: 373
   RE: Triple test
30.3.2014 16:28:23   
izgubljeni anđeo
ms_do, hvala ti. razgovarala sam sa dr. Marić,jako prijatna i fina žena. i ona misli da je to sve ok ali ipak da idem na amnicentezu. ja ne smem da radim amnio jer imam hipotireozu. prvu trudnoću sam izgubila, drugu jedva izgurala ležeći na patologiji i kod kuće. svašta me zadesilo a između ostalog i oticanje plodove vode. i na kraju Borić i vakum, bebu bili otpisali. Ja ne smem sad da radim amnio jer i sad je visoko rizična trudnoća zbog štitne žlezde.
Rezultati double testa su:
betahCG 140mIU/mL :4,82MoM
nivo PAPP-A 4105mIU/mL: 1,18MoM
nivoNT1,0mm(CRL65,5mm):0.6Mom

Rizik prema starosnoj dobi 1:632
rizik za Downov s 1:544
rizik za Edwarsov i Patau s 1:100 ooo

(odgovor članu ms_do)
Direktna veza do poruke: 374
   RE: Triple test
31.3.2014 8:08:23   
pari
što se tiče dobrog ultrazvuka, mogu da preporučim dr Živanića u Analife klinici...meni su ga isto preporučili, ja idem kod njega sledeće nedelje...
Želim ti sve najbolje i probaj da se ne nerviraš!

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu izgubljeni anđeo)
Direktna veza do poruke: 375
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  13 14 [15] 16 17   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Pregledi u trudnoći i njihov redosled
photo
Od trenutka kada se na testu za trudnoću pojavi druga crtica, posete ginekologu postaju mnogo češće.



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here