|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
1.4.2009 9:03:45   
Anoniman
Pa ja koliko sam slušala žene, kaže ti majka priroda koji da koristiš... jednostavno vidiš koji ti prija... Nije da porođaj traje 10 min pa se nisi snašla... traje satima, pa ćeš valjda da provališ koka da dišeš. (tako ja mislim, ja naučila disanje, ali sam otišla na CR) user posted image

(odgovor članu Verus)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
4.4.2009 10:19:10   
NadaR
Puno pomaze... pogotovo skoncentrises se na to pa je i bol podnosljivijiuser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
18.6.2009 16:25:18   
Anoniman
Pomaze bebi da se brze spusti niz porodjajni kanal, a meni su samo odmagale, jer sam gubila zrak i zednjala. Ali sam puvala koliko sam mogla, sve zbog njega! Ali lakse mi nije bilo.

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Pomaže li zaista to disnje na porođaju?
25.7.2011 23:13:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MERYEN

Da pomaze,meni jeste pomoglo,i to je kod nas bio zadnji tip disanja tri puta kratko udisanje i sistanje izdisanje,to nikada necu zaboraviti kod kontrakcija nekako sam se sva skoncentrisala na to sistanje.ssssssssssssssssssssssssssuser posted image


eee vidi se da si moja sugradjanka!! user posted image
bas tako smo i mi ucili u skolici, 3x brzi udah, pa brzi izdah kroz zube.

zene, samo me zanima  jel nije glupo da sistim tamo kroz zube? nekako me sramota... user posted image

(odgovor članu MERYEN)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Pomaže li zaista to disnje na porođaju?
25.7.2011 23:14:30   
Anoniman
Ja nisam doživela kontrakcije, ali mislim da te u bolovima neće biti sramota ništa što će te bolove ublažiti. 

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 30
   RE: Pomaže li zaista to disnje na porođaju?
25.7.2011 23:15:54   
Verus
Nece te nista biti sramota veruj miuser posted image   ja sam negde pisala o tome, mislim u temi kontrakcije: sad cu da prebacim..

IZVORNA PORUKA: Verus RR

kontrakcije ce pred kraj biti jedna za drugom bez puno pauze...osetices uskoro pred samo guranje neku vrelinu koja ce te obliti, to je taj "prelaz" i tad ces i znati da si skroz otvorena i spremna.

U pocetku dok su kontrakcije razmaknute, obavezno disi duuugo i polako.  Ono "sitno" disanje hu hu ha ha u stvari, uopste nije korisno.  Pomisli samo ovo: kad te uhvati grc u nozi, ti uhvatis prste noge i vuces ka nozi da bi isteglila misic koje se zgrcio tj. skratio.  Isto je sa matericom: grci se da istisne plod.  A ti onda kad osetis da krece grc, lagano i polako udises vazduh (kroz nos ili usta sta ti odgovara-bolje nos jer ce ti se usta brzo susiti), ali dises stomakom ne grudima.  I tako polako teglis u suprotnom smeru od grca.  Meni je to SUPER pomagalo.  Al pred kraj bude zestoko pa ti to ne pomaze.  Tad malo hukces, stisnes se za krevet  i tako.

Koncentracija je VEOMA bitna.  Moras reci sebi da si tu da se porodis, i da je to nesto sto moras da odradis i gotovo.  Nema vristanja, panike, bez veze scena, jer to odmaze i tebi i lekarima.  Trosis energiju na nepotrebno.  I kazes sebi da to cinis za svoju bebu i da za nju sve mozes. 

Ja stvarno nisam mislila da je porodjaj najgora bol na svetu, zaista ne.  I cim je gotovo stvarno sve nestane, bol ma sve!  I da, kad pocnes da guras, ne guraj "u glavu", guraj kao da kakis   Guranje me ni malo nije bolelo.  Bilo je cak stavise olaksanje.  Zabolelo je na sekund kad su izvukli bebu.  I tako.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Pomaže li zaista to disnje na porođaju?
25.7.2011 23:16:11   
snješka
Ma gdje će biti glupo, neće ti ni pasti na pamet da bi možda bilo glupo. Samo nemoj davati napone u glavu. Meni na prvom porođaju svi kapilari na licu popucali, i u očima. Bila sam kao iz filmova naučne fantastike, ali ono protiv čega se bore. Samo slušaj njih šta ti govore.

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Pomaže li zaista to disnje na porođaju?
25.7.2011 23:25:07   
Anoniman
hvala vam user posted image

sto se tice napona, da li je moguce da sam pre neko vece posle upotrebe toaleta spustila bebu? user posted image
bilo je malo naprezanja, a kad sam krenula da ustanem vidim kao da je malo nize nego sto je bila....  bas mi je to neverovatno bilo.

meni je najgore sto je ovakva vrucina sada, pa i po kuci disem kao riba. kako da disem kako treba kad inace jedva disem... plasim se da ce sve da potraje dugo, da cu ostati bez daha, da ce mi se osusiti usta, grlo. a vodu ne daju da se unosi unutra.

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Pomaže li zaista to disnje na porođaju?
25.7.2011 23:27:37   
isidora88
meni je disanje pomagalo dok su bile slabije kontrakcije,poslednjih 3,4 cm mi disanje nije pomagalo ali sam i dalje disala po ''skolici''user posted image
ja sam mislila da ce me biti sramota i da obavljam nuzdu posle klistira i da tako dahcem ali kad sam tamo dosla nisam uopste razmisljala o tomeuser posted image

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu snješka)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Pomaže li zaista to disnje na porođaju?
25.7.2011 23:27:47   
snješka
Meni je sestra donosila vode i kvasila mi usta nakvašenom gazom. A da li se beba spustila, pa moguće, ali je moguće i da se samo okrenula i drugačije namjestila. user posted image

_____________________________

"Čovjek ti je, bona, teški hajvan i ovo malo duše šejtan mu dade da mu teže bude!"

Nisu loša vremena nego ljudi!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Pomaže li zaista to disnje na porođaju?
25.7.2011 23:39:00   
Anoniman
znaci kad odem tamo vise nema nikakve sramote user posted image

(odgovor članu snješka)
  Direktna veza do poruke: 36
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
25.7.2011 23:42:47   
Ana RR
Valjda do tada neću zaboraviti sve što sam naučila u školici, ali kako mi mozak radi ne bi me čudilo. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
25.7.2011 23:44:14   
Sanjica26 RR
Nisam ni isla u skolicu, ni ti mi je neko pokazao kako se dise..i super sam prosla. Mislim da nam je to prirodno da znamo kad dodje taj trenutak.

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
25.7.2011 23:47:35   
isidora88
ana i ja sam mislila da cu zaboravit,i ali kad osetis bolove vrati ti se secanje,svega se setis sto pomaze u ublazavanju bolova user posted image


_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
25.7.2011 23:57:16   
Anoniman
i ja sam pozaboravljala, pa sam napala ovih dana da citam svoje beleske iz skolice i onu knjigu bezbolni porodjaj.
pokusavam da ugojim prase uoci bozica. user posted image  

(odgovor članu isidora88)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
25.7.2011 23:57:36   
Didy

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Nisam ni isla u skolicu, ni ti mi je neko pokazao kako se dise..i super sam prosla. Mislim da nam je to prirodno da znamo kad dodje taj trenutak.


Sanjice, ja nisam isla u skolicu za prvi porodjaj, nije je bilo tad. Sad idem i vidim gde sam gresila, tj. sta sam mogla bolje uraditi da sve ide brze. Ne verujem da nam je prirodno. Ja sma imala napone kad sam bila otvorena 5 cm i nikog nije bilo u blizini da mi kaze da ne guram. Da sam slusala svoje telo i instikte, verovatno bih se napinjala i popucala bi mi materica. I ono, kao, instinktivno znas sta da radis sa bebom kad se rodi. Ja nisam imala pojma, sve sam trazila u knjigama i na internetu. Ono sto mi je svekrva savetovala (sto je nasim babama bilo instinktivno i sto se prenosi s kolena na koleno), bilo je bas ono sa cime se nisam slagala i sto mi nije ni pomagalo, ni odgovaralo.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
25.7.2011 23:59:34   
Sanjica26 RR
Eto Didy ja imam bas pozitivno iskustvo sto se tice porodjaja. I ja sam se brinula kako cu da disem obzirom da imam slaba pluca..ali eto prosao je porodjaj brzo.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 0:02:23   
Didy

IZVORNA PORUKA: Sanjica26

Eto Didy ja imam bas pozitivno iskustvo sto se tice porodjaja. I ja sam se brinula kako cu da disem obzirom da imam slaba pluca..ali eto prosao je porodjaj brzo.


Htedoh reci da bi verovatno uocila da bi bilo jos brze da si isla u skolicu. Ja pricam jer sam jednom prosla bez skolice i bila ubedjena kako sam odlicno sve uradila, a tek sad vidim da ima dosta caka koje olaksavaju i skracuju vreme porodjaja.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 0:04:23   
Sanjica26 RR
Razumem. Nadam se kad budem sledeci put trudna da ce biti skolica u mom gradu. Verujem da je jako bitna.

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 0:07:28   
Anoniman
Hm... ja sam disala i siktala ko blesava. Pomaže tako što ti odvuče misli, tj koncentrišeš se na to disanje pa manje misliš na bol. I nekako lakše preguraš. Više mislim da psihički odradi posao.

(odgovor članu Sanjica26 RR)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 0:09:49   
vukosava
U mojoj skolici - 5 nedelja po 3 h su vise pricali o nezi bebe i raznim drugim stvarima a o disanju mozda samo pola sata. A kad je zabolelo jako samo se secam da sam kukala a cim sam kukala valjda sam i disala, nije mi u glavi bilo nikakav plan disanja...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 0:10:13   
Didy

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Hm... ja sam disala i siktala ko blesava. Pomaže tako što ti odvuče misli, tj koncentrišeš se na to disanje pa manje misliš na bol. I nekako lakše preguraš. Više mislim da psihički odradi posao.


Ja sam vise mislila na napinjanje. To mi je nekako najvazniji deo porodjaja i to mozes da uradis samo ti, niko drugi.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 0:11:02   
Anoniman
Ja sam na kraju završila na carskom pa nemam pojma o napinjanju...

(odgovor članu Didy)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 0:12:53   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: vukosava

U mojoj skolici - 5 nedelja po 3 h su vise pricali o nezi bebe i raznim drugim stvarima a o disanju mozda samo pola sata. A kad je zabolelo jako samo se secam da sam kukala a cim sam kukala valjda sam i disala, nije mi u glavi bilo nikakav plan disanja...


Ja sam, za divno čudo, baš disala po knjizi.Setila sam se kako su nas učili a nekako mi je i stvarno bilo najlakše tako da dišem.


< Poruku je uredio BubaMira -- 26.7.2011 0:13:48 >

(odgovor članu vukosava)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 0:13:06   
vukosava

IZVORNA PORUKA: BubaMira

Ja sam na kraju završila na carskom pa nemam pojma o napinjanju...


Ja isto. Bolelo me jako a oni vicu ne guraj opusti se. A gde da se opustam. Pre 8 cm nema guranja

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće
Krvarenje u prvom tromesečju trudnoće je znak da postoji mogući problem.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here