|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 0:14:29   
vukosava

IZVORNA PORUKA: BubaMira

IZVORNA PORUKA: vukosava

U mojoj skolici - 5 nedelja po 3 h su vise pricali o nezi bebe i raznim drugim stvarima a o disanju mozda samo pola sata. A kad je zabolelo jako samo se secam da sam kukala a cim sam kukala valjda sam i disala, nije mi u glavi bilo nikakav plan disanja...


Ja sam, za divno čudo, baš disala po knjizi.



Meni su bolovi poceli u petak a ovo oko 7 cm je vec bila nedelja popodne. Nisam nista jela od petka do nedelje pa nisam vise ni znala sta vise radim a kamoli kako disem. Na kraju sam dobila i temperaturu

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 2:30:18   
Brand new mama
Jaa moram reci da je meni disanje sada pomoglo,sa prvim bebcem nisam isla u skolicu jer smo se seljakali,a i rodio se ranije.I jednostavno sam bila suvise uplasena u pocetku da bih stvarno slusala babicu.Nisam mogla da se skoncentrisem na disanje i kad sam i gurala gubila sam snagu vristanjem(nije neuobicajeno,ali se ne dobija punouser posted image ) sada sam isla u skolicu isvaki put smo radili 15 minuta disanje i zbog opustanja i zbog vjezbe.Stvarno moram da pohvalim i to sto je dok nije dosao mm bila pored mene i jedna mlada babica koja je sa mnom prodisala skoro sve trudove i masirala me.Meni je bilo najlakse da budem trudove na lopti,hodanje i lezanje mi nije prijalo. I stvarno sam brzo rodila drugog bebca,nisam puno pukla("cuvale" su me,ali je beba brzo "izletjela sa svojih 4 440 gr). Kod mene je priroda u kombinaciji sa vjezbom ucinila da sve bude OK,sama priroda bi me zeznulauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 9:25:13   
*Alexx*
Meni je disanje itekako pomagalo na porodjaju. Ja sam imala kontrakcije koje su trajale po minut, a pauza bila 40 s izmedju (ili je bilo obrnuto, ne secam se). A i logicno je - disanjem dovodis kiseonik do misica koji onda imaju vise snage da izdrze grcenje. A i nekako se usredsredis na to disanje, pa i psihicki bude lakse.

_____________________________

Do not speak - unless it improves on silence.

(odgovor članu Brand new mama)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 9:56:03   
Leana
Meni je jako pomoglo i disanje i opustanje kad prodje kontrakcija. Izmedju dve kontrakcije sam sebe bodrila kako pomazem bebi da se rodi time sto sam (koliko toliko) prisebna, kako mu disanjem obezbedjujem vise kiseonika, kako je svaka kontrakcija samo znak da smo sve blizi upoznavanju...U principu mi je jako znacilo sve sto su nam pricali u skolici.

(odgovor članu *Alexx*)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 10:03:09   
Anoniman
Meni je disanje pomoglo, ali ne ono disanje što smo učili u školici... Hoću reći, slušala sam ja šta mi kažu sestrice, i krenula ja dugačko, pa kratko (ili kako već beše) a one će meni: pazi da ne hiperventiliraš!user posted image Onda sam posle disala već po osećaju, duboko i polako udisala i izdisala na usta i to mi je dosta pomoglo (45-50sec kontrakcija:40sec pauza) pogotovo što su meni finale trajale maltene 1.5 sat, a od toga sam pod naponima bila 45 minuta (bebac bio visoko)... I iskreno, otkad sam počela da guram-dakle tih 45 minuta do samog porođaja bili su mi najlakši! Mislim da su mi se bolovi u naponima prepolovili user posted image
Mnogi kažu da im je bilo najteže to izlaženje bebe, a ja taj trenutak skoro da nisam ni osetila...
Savet: samo slušajte babice! user posted image

(odgovor članu *Alexx*)
  Direktna veza do poruke: 55
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 11:12:55   
Brand new mama
A ja sam mislila da sam ja cudo sa tako kratkim kontrakcijama.Mislim da su me te kratke kontrakcije u prvom porodjaju najvise iscrpile,a pauza izmedju napona je tako kratka da nisam ni stigla da odmorim i udahnem duboko.A bila mi ista babica oba put.Rekla mi je da sam je drugi put bolje slusalauser posted image

_____________________________

Steh auf, wenn du am Boden bist

https://www.youtube.com/watch?v=I3z-gqLGIKU

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
26.7.2011 12:07:51   
Verus
Ovo je ono o cemu ja pricam.  Mislim da puno mama krene ono po skolici, spetlja se i sve "pokvari" umesto da dise polako po osecaju.  Iako u bolnici ne daju da pijes nista (nego samo da sisas led), posto smo mm i ja bili sami u sobi dosta vremena (sestre udju da te provere i vide da li sta treba), on je doneo u mojoj torbi nekoliko boca Gatorade-a, tj. elektrolite i ja sam to cugala ko luda.  I pisala ko ludauser posted image   Razumem da se ne sme piti zbog moguceg CR, ali oni su uglavnom u spinalnoj, tako da onda nema veze sa rizikom da voda ode u pluca.  A kada telo dehidrira, misici se samo jos vise grce i porodjaj je tezi.  Planiram da i ovaj put prokrijumcarim elektrolite na porodjaj.
IZVORNA PORUKA: n i n a

Meni je disanje pomoglo, ali ne ono disanje što smo učili u školici... Hoću reći, slušala sam ja šta mi kažu sestrice, i krenula ja dugačko, pa kratko (ili kako već beše) a one će meni: pazi da ne hiperventiliraš!user posted image Onda sam posle disala već po osećaju, duboko i polako udisala i izdisala na usta i to mi je dosta pomoglo (45-50sec kontrakcija:40sec pauza) pogotovo što su meni finale trajale maltene 1.5 sat, a od toga sam pod naponima bila 45 minuta (bebac bio visoko)... I iskreno, otkad sam počela da guram-dakle tih 45 minuta do samog porođaja bili su mi najlakši! Mislim da su mi se bolovi u naponima prepolovili user posted image
Mnogi kažu da im je bilo najteže to izlaženje bebe, a ja taj trenutak skoro da nisam ni osetila...
Savet: samo slušajte babice! user posted image


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
6.8.2011 19:45:41   
milia
I meni nisu dali da u porodiliste unesem bilo sta osim pribora za higijenu. A posle porodjaja me pitaju - je l' imas neku vodu da ne dehidriras? Pa nemam, vratili ste je, baksuzi su samo otisli i niko nije doneo ni kap! A onda je neka zenica koja se porodila predjasnjeg dana ustala i dala mi svoju vodu. Strasno. Ovog puta cu krijumcariti.
A disanje, da pomoglo je i to mnogo. Cini mi se da bi mi se onako vrtelo u glavi od svega, a ovako predisem i nije tako strasno. mene nije boleo trbuh ni jednog trena, samo noge, butine su se grcile kao da su propustili jednosmernu struju kroz njih!

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
7.9.2011 20:35:27   
Didy
Da, mnogo mi je pomoglo. Prvi put nisam išla u školicu i disala sam onako kako sam mislila da treba. Sad sam predisala sve kontrakcije i posle porođaja sam pomislila - Kakav epidural, ovo je smešno, pa ništa ne boli.

_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
7.9.2011 21:37:40   
Anck Su Nmaun
NE ali uopste....  kad su kontrakcije bile toliko jake samo mi je bilo jos gore ako kontrolisem disanje

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
7.9.2011 23:29:02   
Anoniman
da, jako puno mi je pomoglo disanje. kada su kontrakcije bile najjace nisam disala kao u skolici, nego po svom osecaju. inace, u jednom trenutku mi se zamantalo u glavi od tolikog disanja pa mi je babica rekla da iskuliram. user posted image

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
  Direktna veza do poruke: 61
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
8.9.2011 8:08:32   
Crvenkapa85
ja u skolicu nisam isla,tako da sam disala kako je meni godilo,kontrakcija za kontrakcijom,jedva sam imala vremena i da udahnem user posted image ,i onda polako izbacivala vazduh kroz zube...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
8.9.2011 9:33:03   
New Mom

IZVORNA PORUKA: Didy

Da, mnogo mi je pomoglo. Sad sam predisala sve kontrakcije i posle porođaja sam pomislila - Kakav epidural, ovo je smešno, pa ništa ne boli.

Kao da sam ja ovo napisala!user posted image

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Didy)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
8.9.2011 10:42:49   
lanajelena
Na prvom porodjaju nisam disala kako treba ustvari sam disala kao i koleginica do mene(sto nema logike ali renovirala se skolica za trudnice tadauser posted image ) pre drugog porodjaja sam se dobro informisala o disanju i tome sam se posvetila,puno mi je pomoglo jer sam vise bila usredsredjena da pravilno disem nego na sam bol

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
8.9.2011 11:05:27   
JMPM
Meni disanje koje smo ucili u skolici ni malo nije pomoglo. Nisam mogla da se usredsredim na to. Nasla sam ritam disanja koji je meni odgovarao u tim momentima (bilo je razlicitih, ipak mi je porodjaj trajao 20 sati).
Sto rece  n i n a , kad su krenuli naponi tu mi je laknulo, taj deo nisam ni osetila user posted image

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
5.2.2012 14:11:20   
ivana70a
pomaze,i to u smislu sto pomaze bebi da dodje do kiseonika (kada su kontrakcije treba disato brzo i plitko jer beba tada ima najmanje kiseonika jer je sve stisnuto oko nje) a u isto vreme i meni je pomoglo jer mi je skretalo paznju sa grceva, tj jakse se prebrodi jer se igras sa svojim umom,kao dajes sebi neku zanimaciju i nisi 100% skoncentrisan na bol nego nekih mozda 60-70% a ta razlika znaci i te kako..

(odgovor članu JMPM)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
5.2.2012 14:18:09   
Anoniman
Mene je spasilo. Pomaze prvo bebi, a i ublazava i bol. Kontrakcije proizvode mlecnu kiselinu (kao kod upale misica) a kiseonik je razlaze na ugljen dioksid i vodu. Tako da ko pravilno nauci i nije mu problem da to sprovodi, pomoci ce i sebi i detetu. Idite na vezbe! Stvarno pomaze a i priprema na sve sto mozete da ocekujete, tako da vam je lakse da se koncentrisete a ne da mislite sta je sledece i slicno.

(odgovor članu ivana70a)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
5.2.2012 14:29:14   
Anoniman
ja nisam isla na vezbe, nego mi je na licu mesta dr rekla kako da disem i zahvaljujuci tome sam izdrzala dosta dugo pre nego sto su mi dali epidural.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
9.2.2012 12:01:57   
MaryJane
Ja sam se porodila 26 sati nakon što mi je pukao vodenjak, a bolove sam imala poslednjih 14.
Da nisam disala, ili bih mnogo gore prošla, ili bih počela da paničim, i ko zna kako bi se sve završilo. Ipak su vežbe zakon, a i trudnica treba da je smirena i sigurna u sebe.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
9.2.2012 12:07:53   
cockic
disanje na porodjaju jako znaci barem meni user posted image

na prvom to nisam praktikovala dok mi dr nije rekao samo sam se vrtela,
i kad sam pokusala videla sam da deluje.

ali zato sad sam znala sta me ceka i pokusla to sa disanjem i bilo je super user posted image

(odgovor članu MaryJane)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
11.2.2012 13:16:08   
IRJ82
meni je disanje koje smo naucili u skolici itekako pomoglo na porodjaju, ja sam imala bezbolne kontrakcije tako da sam osetila tek kada je pocela beba da izlazi, ali mi je tada znacilo sve sto sam naucila

_____________________________

najveca sreca nam je stigla 28.01.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
14.12.2012 19:27:40   
bojanica7
sad razmisljam kako hocu da krenem opet u skolicu da bih se podsetila disanja i da bih stekla kondiciju. meni je disanje uzasno pomoglo. u jednom momentu sam se zapricala s devojkom pored i krenula kontrakcija a ja kao da joj zavrsim recenicu, i nisam je predisala, boleeelooo jeeee pet puta jace... zato sledeci put, krene konytrakcija, ja odmah c c c c c c c... i supeer je bilo!user posted image

_____________________________

Panta rei

(odgovor članu IRJ82)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
2.11.2013 12:08:54   
dijana1*

IZVORNA PORUKA: srna001

Ja sam to sve pokupila u školici za trudnice. user posted image U principu porođaj je mačka u džaku i nikad ne znaš kako će biti pa da si se ne znam koliko puta porađala ali se u suštini psihički pripremaš da će biti brzo i lako, sugestija je čudo.Pošto vežbe disanja nisu ništa drugo nego stvaranje uslovnog refleksa kontrakcija(bol) -disanje, praktično žena dok diše skoncentrisana je i neće se pogubiti od bolova.Diše se za bebu, tad su tonovi mnogo bolji i za mlečnu kiselinu koja je uzrok bola.Više kiseonika, manje mlečne kiseline i bola. A da boli, boli.E sad postoji par varijanti porođaja i kontrakcija koje opet ako znaš da prepoznaš bude ti lakše, jer onda tačno znaš u kojoj si fazi i koliko će to da traje.Barem je meni to nooogo pomoglo.Kad krene onaj najjači bol znam šta da radim da tu fazu skratim i ubrzam porođaj.Da vas ne davim, ako vas bude zanimalo pisaću, ja bih ovako mogla do sutra. :-)



Srna uopste ne davis, ako te ne mrzi bilo bi lepo da nam napisesuser posted image
Ja sam se na prvom porodjaju maksimalno trudila da disem pravilno. Sve vreme su mi govorili da ocekujem da ce biti gotovo oko 8 h a ja sam se porodila u 6h.
Tako da verujem da disanje pomaze.

(odgovor članu bojanica7)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
2.11.2013 12:28:15   
suki
Evo i ovde da napisem, pisi Srna da znam sta treba da radim i kako da disem. Na prvom porodjaju se pola stvari ni ne secam od bolova a o disanju i da ne govorim...user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
2.11.2013 12:33:03   
Torbica
Mnogo pomaze, sva tri prirodna porodjaja bez epidurala, predisala uspesno!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu suki)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Za vas mame, koje ste se porodile c...
videophoto
Ima li među vama onih koje se osećaju nesavršeno jer je vaše dete rođeno carskim rezom? Da li ti je teško jer nisi mogla...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here