|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 15:58:33   
mali_mis
Ja nisam isla u skolicu, ali kad su me stisle kontrakcije, prodisala sam kako znam i umem, i pomoglo mi je user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 101
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 16:27:51   
Mala Elena
MM , pa bar da ti je neko pokazao, nije tesko ! Bolje nego sama da improvizujes !user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 102
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 16:30:20   
mali_mis
ME, mogla mi je jedino mama pokazati, a i ono sto mi je pokazala bilo isto kao sa filmova user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 103
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 16:34:52   
Mala Elena
user posted image ...verovatno je zena zaboravila posle toliko godina.
Ali postoje tri tehnike, nos-usta, usta-usta , usta-dugo usta. Mislim na udisaj -izdisaj user posted image Radis po pravilu, u zavisnosti od jacine kontrakcija ali ja to nisam mogla da pohvatam pa sam na svoju ruku!

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 104
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 19:43:30   
New Mom

IZVORNA PORUKA: wivern

Ali NM ja ne mogu da udahnem. Kad udahnem posle tog kratkog disanja meni se pomera stomak a ona kaze ne sme tako. A niko ne ume da mi objasni kako onda da udahnem. Odustala sam posle mesec dana vezbi jer dzabe idem. Ja i dalje nista nisam naucila.


Jesi li pokusala ciljano da dises (ne mora kratko/plitko; probaj bas duboko) tako da pomeras grudni kos? Onako da se siris gore? Cisto da steknes osecaj koji se misici pomeraju.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 105
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 19:47:18   
mati
Ni ja nisam isla u skolicu, prvi put nisam bila upucena, a drugi put mi rekli da nemam prava.user posted image
ali sam dosta citala na internetu i prvi put mi je bas pomoglo, dok drugi put nisam ni mogla da se skoncentrisem ili se set_im disanja...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 106
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 19:51:23   
bubulence
meni je mnogo pomoglo sto sam isla u skolicu, ne samo sto sam naucila tipove disanja nego sam i stekla kondiciju koja je jednako bitna...
wiv ne znam kako ona nije znala da ti objasni, zao mi je sto si odustala user posted image

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 107
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 20:01:09   
Trcosava
To sam joj i ja govorila, da prvo proba polako da udahne ali bez dizanja stomaka, pa onda te plitke. Ali ona ne ume na usta da diše i to joj očigledno problem. A ta sestra mora makar da pokaže na sebi kako to izgleda ili da stoji pored nje. Barem je tako kod nas bilo. Meni iskreno nije pomoglo user posted image i ti kratki udisaji meni nisu bili ok
IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: wivern

Ali NM ja ne mogu da udahnem. Kad udahnem posle tog kratkog disanja meni se pomera stomak a ona kaze ne sme tako. A niko ne ume da mi objasni kako onda da udahnem. Odustala sam posle mesec dana vezbi jer dzabe idem. Ja i dalje nista nisam naucila.


Jesi li pokusala ciljano da dises (ne mora kratko/plitko; probaj bas duboko) tako da pomeras grudni kos? Onako da se siris gore? Cisto da steknes osecaj koji se misici pomeraju.



_____________________________

I flunked anger management! }:->



(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 108
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 20:05:03   
Mala Elena
NM ja znam da treba plitko ali kako..., ja mislim da mora bar malo stomak da se pomera. Evo sad dahcem po kuci , muz me cudno gledauser posted image , pomeram stomak napred nazad.
evo uspela sam...user posted image

< Poruku je uredio Mala Elena -- 30.9.2014 20:06:45 >

(odgovor članu bubulence)
Direktna veza do poruke: 109
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 20:07:54   
emicaa
Ja nisam išla u te škole za trudnice ali sam zajedno uz babicu,i ona disala kao da će se porodit user posted image

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 110
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 20:30:00   
Mala Elena
Jadna zena, mora da joj se zavrtelo user posted image

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 111
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 20:48:40   
jance
nije mi pomoglo ni prvi ni drugi put. kad je o porodjaju rec, moje telo ne slusa moju glavu. mogu ja da se koncentrisem i trudim i disem koliko hocu. jadna babica je kod prvog porodjaja klecala pored mog kreveta (da bi mi bila u nivou glave) i pokusavala da mi pomogne da predisem otvaranje od 8 do 10 prstiju, ali dzaba. ja je gledam, i lepo joj kazem da se ni ne trudi :)

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 112
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 20:49:16   
emicaa
Niko je nije tjerao,meni je posle nekog vremena išla malo na živce ali ipak sam joj zahvalna do neba

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 113
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 21:14:20   
big mum
Meni je itekako pomoglo

_____________________________

Neko iz djetinjstva ponese samo uspomene, a neko sačuva u očima, ušima, u srcu još malo one radoznalosti i nemira, pa umije da se igra i raduje malim stvarima.
DUŠKO RADOVIĆ

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 114
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 21:51:52   
wivern

IZVORNA PORUKA: New Mom


IZVORNA PORUKA: wivern

Ali NM ja ne mogu da udahnem. Kad udahnem posle tog kratkog disanja meni se pomera stomak a ona kaze ne sme tako. A niko ne ume da mi objasni kako onda da udahnem. Odustala sam posle mesec dana vezbi jer dzabe idem. Ja i dalje nista nisam naucila.


Jesi li pokusala ciljano da dises (ne mora kratko/plitko; probaj bas duboko) tako da pomeras grudni kos? Onako da se siris gore? Cisto da steknes osecaj koji se misici pomeraju.

Mogu ja to polako i duboko, ali kad treba kratko i brzo ne mogu da udahnem bez stomaka. I uopste ne kapiram sta treba da uradim. Jednostavno ne umem da disem na usta brzo bez da mi se pomera stomak. Jedino da pravim pauze kad se umorim od izbacivanja vazduha.
Sestra stoji pored, ali uopste ne konstatuje moj problem. Nije joj jasno da ja ne mogu da udahnem. Njoj je sve komentar ne razmisljaj da li udises ili izdises vazduh. I kad joj kazem da ja ne umem da udahnem jer ne znam kako ona kaze VEZBAJ?!? Pa sta da vezbam majku mu kad ne radim pravilno a i ne znam kako treba da radim. Tako da moje zene, verovale ili ne ali postoje i primerci koje ne umeju da disu na usta i ne mogu da savladaju tu tehniku disanja.

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 115
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 21:54:59   
jovicaa
mislim da je epidural efikasniji od disanjauser posted image ali ako nema epidurala, svakako bih probala sa disanjem!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 116
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 21:55:09   
mati
Wiv user posted image
Kako god da dises porodices se, moze samomalo da ti pomogne ali nije pitanje zivota ako ne znas...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 117
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 21:59:53   
wivern
Jovice ja svakako hocu epidural user posted image ovo je za slucaj da ne mogu da ga dobijem.
Mati jako je ponizavajuce kad ne umes da naucis disanje?!? pa majku mu kao da sam potpuni retard user posted image
Ali jednostavno ne umem, meni je u stvari problem sta ja uvek disem punim plucima i ne umem to na sitno. To kao da ne uzmem dovoljno vazduha. Hvala vam zene svakako user posted image

_____________________________

But it ain't how hard you're hit; it's about how hard you can get hit, and keep moving


Honey, I'm Home

(odgovor članu mati)
Direktna veza do poruke: 118
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 22:03:26   
jovicaa
wiwern, ja sam duuugooo vezbala to disanje u drugoj trudnoci, par meseci, nije mi bas dobro islo i iskreno uvek sam se osecala kao debil dok disem i osecala da ce me biti sramota u bolnici, srecom dobila sam epi, pa mi nije bilo ni potrebno disanje.. znam da je glupo osecati sramotu dok dises, ali mene je bas bilo blam.. stidela sam se i pred mm-om da vezbam.
mislim.. user posted image hocu da kazem i meni je islo tesko to.. nisi jedinauser posted image
samo opusteno, verovatno ces dobiti epi, sto da ne i bice sve cool!

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 119
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 22:21:29   
cockic
ja nisam isla u skolicu,meni je jedan od 10 gin.koji te cacka svakih 5 min rekao samo disi,disi.ispada da ja nisam ni dislauser posted image i stvarno mi je bilo lakse kad sam prodisalauser posted image .to je bilo na prvom porodjaju.na drugom sam vec znala,valjda.mada svakako se porodis znao ili ne.

ja od porodjaja pamtim divan oseca kad sam se porodila,kao da sam se ja ponovo rodila.ne znam kako drugacije da opsisem.

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 120
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
30.9.2014 22:24:39   
srculence25

IZVORNA PORUKA: Mala Elena

user posted image ...verovatno je zena zaboravila posle toliko godina.
Ali postoje tri tehnike, nos-usta, usta-usta , usta-dugo usta. Mislim na udisaj -izdisaj user posted image Radis po pravilu, u zavisnosti od jacine kontrakcija ali ja to nisam mogla da pohvatam pa sam na svoju ruku!

ME kako si lepo slikovito objasnila pokusavam nesto da improvizujem user posted image
Da me neko vidi a ja dahcem ispred monitora user posted image user posted image

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 121
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
3.10.2014 13:12:20   
Mariya
DA, itekako mi je pomoglo!
Prvi put nisam znala kako se dise jer tad jos nije bilo skole za trudnice, pa sam za vreme kontrakcija zadrzavala dah, stiskala zube i vecinom vristala, pretpostavljam da je i to odmoglo bebi i zato se rodila sa AS 7/8. E drugi put sam isla u skolicu, naucila da disem, predisala sam kontrakcije i napone, ma sve mi je bilo neuporedivo lakse i mnogo manje bolno.

(odgovor članu srculence25)
Direktna veza do poruke: 122
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
3.10.2014 13:29:48   
Mariya

IZVORNA PORUKA: wivern

Mogu ja to polako i duboko, ali kad treba kratko i brzo ne mogu da udahnem bez stomaka. I uopste ne kapiram sta treba da uradim. Jednostavno ne umem da disem na usta brzo bez da mi se pomera stomak. Jedino da pravim pauze kad se umorim od izbacivanja vazduha.



Wiv, evo kako su nas ucili:
1.tip disanja - Duboko udahnes na nos, izdises polaako na nos - dises kao kad meditirasuser posted image to je da predises kontrakcije.

2.tip disanja - Duboko udahnes na nos i brzo i isprekidano izduvavas vazduh kroz usta uz zvuk po zelji / moze hu-hu-hu-hu, moze s-s-s-s-s, moze f-f-f-f-f, moze H-h-h-h-h. (E sad, ovo je nemoguce raditi tako da ti se ne pomera stomakuser posted image , mora da se pomera kad dises) a ako ti se kod ovog tipa disanja zavrti u glavi onda dahces kao pasuser posted image znaci dises plitko, brzo udises i izdises. Ovo je da predises napone, kad osecas da moras da guras a ne smes jos. Stos je u tome da ti se pomera dijafragma, da se ne napinjes. Meni je ovo dahtanje zaista pomoglo kod napona.

3. tip disanja - zadrzis dah i gurasuser posted image da ne objasnjavam sad.

I jos da dodam da osim sto mi je prijalo vezbanje u trudnoci, bila sam razgibana i elasticna, zaista sam imala kondicije, porodjaj mi je bio laksi jer sam imala snage, a evo i sad posle porodjaja sam razgibana i bas fit, a i dr nam je rekao da je oporavak posle porodjaja neuporedivo laksi i brzi ako si bila aktivna trudnica, pa nemoj da odustajes od vezbi. Dahciuser posted image

(odgovor članu wivern)
Direktna veza do poruke: 123
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
3.10.2014 13:30:23   
Mariya
error

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 124
   RE: Pomaže li zaista to disanje na porođaju?
3.10.2014 13:57:30   
degu
Meni nije pomoglo ono ccc, ssss i slično, a naučila sam. Na kraju sam samo dahćala a na kraju svakog dahtanja je bilo jooooooooooooooj user posted image bilo mi je u glavi da samo moram da dišem kako god znam i umem zbog bebe

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu Mariya)
Direktna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here