|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
2.10.2012 9:30:43   
mufika
Dok je osoblje stiglo da obavi porodjaj bebina glavica je vec bila napolju i tako nisu imali sanse da me seku user posted image . Prosla sam na drugom prodjaju bez ikakve rane i veselo sam sedela u svim mogucim pozama sve dok mi nisu izasli hemoroidi user posted image No, proslo je i to.

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 576
   RE: Epiziotomija
2.10.2012 9:39:47   
Anoniman
U Subotici ne skidaju konce... A desi mi se na promenu vremena da mi seva samo tako tamo dole user posted image Mislim da će i mene seći ponovo, pogotovo što sam i prvi put bila tako stegnuta iako skroz otvorena, da Miško nije mogao napolje, a obim glavice bio svega 33cm...
Valjda sam se ipak malo razglavila za drugi put user posted image

(odgovor članu mufika)
  Direktna veza do poruke: 577
   RE: Epiziotomija
3.10.2012 8:50:18   
tanjicak79
IZVORNA PORUKA: Tiziana

Znaci eto dokaya da se ne radi epiziotimija pod obavezno! Gde si se poradjala tanjicak79?ja mislim da sve ove price o secenju,obaveznom secenju i jos mnoge druge price vezano za razne uzasne i stetne stvari na porodjaju samo zastrasuju zene koje nisu prosle to iskustvo..a nije bas uvek sve tako strasno i nema potrebe da zene sa tolikom strahom od SVEGA idu na porodjaj.

Oba puta u KBC Zvezdara.

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 578
   RE: Epiziotomija
19.10.2012 16:14:57   
ana77
IZVORNA PORUKA: mufika

Prosla sam na drugom prodjaju bez ikakve rane i veselo sam sedela u svim mogucim pozama


Ovako sam i ja prosla na drugom porodjaju. Iskustvo - kao da se nisam ni poradjala. I dojenje je odmah super uspostavljeno, tako da je to jedno potpuno fantasticno porodjajno iskustvo u odnosu na prvi put - em secena, em dojenje katastrofa, em beba sa groznom zuticom.
Mislim da zavisi od doktora, ja sam naletela na super doktorku i super babicu u Visegradskoj i ja sam stvarno saradjivala najbolje sto sam mogla i lepo su se stvari slozile.
Ali kako god da saradjujes, prvi put uvek seku i mislim da to nije OK. Ipak to oni mogu da procene.

(odgovor članu mufika)
Direktna veza do poruke: 579
   RE: Epiziotomija
19.10.2012 17:10:07   
MicinaMama
Uh i ja ovaj porodjaj prodjoh bez epiziotomije...divno!Malo sam popuckala ali nije bilo za usivanje,proslo je nakon 4 dana..malo me je peckalo dok sam mokrila ali proslo mnooogoo brzo.Sedela sam bez problema bez da me je ista bolelo.

A prvi porod je bila i te kakva ep. bolelo me je i dok sam se pomerala u krevetu u lezecem stavu.

Ali pila sam i maslinovo ulje tokom trudnoce pa neznam da li je i to pomoglo da ne pucam toliko ili da me seku

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 580
   RE: Epiziotomija
19.10.2012 17:21:52   
Bebilina
A jel nema samorazgradljivih konaca? Ja sam oba puta takve imala.
Znam da se mame zale da ih oziljak boli na promenu vremena isl. Ja to nemam, oziljak se ne vidi jer je tako srastao da se utapa u tu boju koze okolo i i ne znam da ga imam, ne osecam ga...

_____________________________

You give them life, they give you more to live for...

(odgovor članu milia)
Direktna veza do poruke: 581
   RE: Epiziotomija
19.10.2012 17:30:26   
MicinaMama
Pa ja mislim da su to ti konci ,kakorana zarasta oni se otope na tom mestu i sami ispadaju,tj samo onaj gornji cvoric ili delic konca....ja nisam isla na vadjenje konaca,ali sto se tice rane....obicnoje ne osecam ali nekada me zna malo zignuti...ali i nije bas na promenu vremena nego eto cisto nekada.Ne secam se kada je zadni put me dole zabolelo ali jeste par puta.

Jbg mene su basss sekli i grlic mi je usivan...zato jer me dr porodio sa svega 5cm otvorenu...ako sam bila i toliko,odmahme je dobrooo zasekao i tek onda pocela sa porodjajem.Drugacije nije moglo,ali mi je pre svega dao injekciju protiv bolova,tj da ne osetim.Dao mi injekciju dole da prostite u user posted image

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 582
   RE: Epiziotomija
19.10.2012 19:18:42   
Tiziana
Jeste to su samorazgradivi konci,ali oni mogu da se razgrade i posle mesec dana,a do tad da srastaju i da te sve zateze i boli. Meni su ti razgradivi konci posle prvog porodjaja skinuti 5 dana nakon porodjaja i procvetala sam. jedva sam se popela na ginekoloski sto da mi skine konce koliko me je bolelo i zatezalo,a kad sam sila kao da me nikad nisu sekli i usivali..ali ti isti konci bi se sigurno kad tad razgradili,a do tad bi me sve zatezalo i bolelo.zato ja svim buducim mamam preporucujem da odu se skinu i te samorazgradive konce! na drugom porodjaju sam prosla bez konaca..to je stvarno kao da se nikad nisi porodio.

(odgovor članu Bebilina)
Direktna veza do poruke: 583
   RE: Epiziotomija
19.10.2012 23:00:24   
jovicaa
ja kada sam otisla otprilike 10. dan posle porodjaja kod doktora zato sto mi se upalila epiziotomija, umirala sam od bolova i pila antibiotike on nije hteo jos uvek da mi skine konce..
i ostao mi je oziljak, a kaze mm do tog momenta dok se nije upalila jako je dobro izgledala, kao da nisam ni sivena.
e sad ne znam da li bi ovakav oziljak ostao i da se nije upalila, mislim jako je mali oziljak ali oseti se bas pod rukom.

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 584
   RE: Epiziotomija
20.10.2012 8:01:42   
Tiziana
Meni je taj prvi put rez bas bio veliki.Ja pod rukom vise nista ne osecam,a pitala sam i muza,a i dr da li s enesto vidi,muz kazenista,a dr kaze da se vrlo vrlo malo vidi..
Ovde su doktori u fazonu da skidaju te konce...od puno drugarica sam cula,a nismo sve isle kod istog dr...

(odgovor članu jovicaa)
Direktna veza do poruke: 585
   RE: Epiziotomija
20.10.2012 15:38:12   
jovana13
oba puta mi je radjena epiziotomija mada sam se nadala da drugi put nece al ipak jesu a rez je drugi put bio veci nego prvi. Obim glave je bio i cerkici i sinu 37cm.. Nisam ni ja isla na skidanje sami su ispali konci. I oni sa grlica materice su dugo ispadali i bilo ih je baas dosta.

_____________________________

Hodaj,nebo strpljive voli... Hodaj,mozda se ipak sve u dobro pretvori......

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 586
   RE: Epiziotomija
20.11.2012 16:30:02   
Anoniman
Pitanje: da li seku po staroj rani ili prave novi rez?

(odgovor članu jovana13)
  Direktna veza do poruke: 587
   RE: Epiziotomija
20.11.2012 20:24:35   
Anoniman
ne znam da li je svuda isto... ali ja sam cula da seku preko stare rane. ili bar na istoj strani.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 588
   RE: Epiziotomija
20.11.2012 21:40:05   
New Mom

IZVORNA PORUKA: n i n a

Pitanje: da li seku po staroj rani ili prave novi rez?

Po staroj rani ako je ožiljak OK. Meni su pravili novi rez iznad jer mi je ožiljak jako loš, nepravilno je zaraslo pa bi jako bolelo da se išlo preko toga.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 589
   RE: Epiziotomija
20.11.2012 22:06:10   
jovicaa
mene su sekli po oziljku

_____________________________

don't shit where you eat :))

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 590
   RE: Epiziotomija
21.11.2012 8:41:47   
Anoniman
Hvala žemske user posted image onda će mene verovatno po ožiljku, jer mi je lep vez urađen user posted image

(odgovor članu jovicaa)
  Direktna veza do poruke: 591
   RE: Epiziotomija
29.11.2012 16:54:24   
mica0
mene mnogo strah old usivanja a moj dr ne daje anesteziju, jao samo o tome mislim

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 592
   RE: Epiziotomija
29.11.2012 17:06:08   
Janncica
Mica0 Ja sam osetila samo kao neprijatnost to usivanje... A nisam dobila anesteziju... Jos su mi i noge vezali. Samo se opusti...to nije nista strasno. I onako to dole sve utrne od poraodjaja. neces ni osetiti,a i brzo se zavrsi.

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 593
   RE: Epiziotomija
29.11.2012 20:34:39   
mica0
Jao ja sanjam svako vece ti usivanje, jos drugarica mi se porodila pre 15 dana, isti dr kaze da ju je bolelo

(odgovor članu Janncica)
Direktna veza do poruke: 594
   RE: Epiziotomija
14.12.2012 19:52:18   
adulence
zenske cime ste tretirale ranu,mene onalo pecka i zateze,jedino oktanisept sam stavljala...

(odgovor članu mica0)
Direktna veza do poruke: 595
   RE: Epiziotomija
14.12.2012 20:25:03   
isidora88
Ja sam samo oktanisept i kupala sam sam se posle svakog odlaska u wc.

_____________________________

Moja baka srce ima,
ovoliko, ovoliko,
znam da baka mene voli,
kao niko, kao niko...

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 596
   RE: Epiziotomija
14.12.2012 21:27:41   
MarijaBg
Adulence, ja sam samo mlakom vodim ispirala posle svakog koriscenja wc-a i tapkala papirnim ubrusima da osusim. Dr mi je rekla da ne prskam cak ni oktanisept, jer i on isusuje, pa hoce da malo zateze rana... Ako te jako bude zatezalo, idi za koji dan da ti skinu konce, cim konci spadnu, prestanu sve muke user posted image

(odgovor članu isidora88)
Direktna veza do poruke: 597
   RE: Epiziotomija
14.12.2012 21:44:47   
sneza24
Posle svakog odlaska u wc sam se prala bebi sapunom dok rana ne zaraste dr mi je tako savetovao.
Drugi put me nisu sekli,imala sam samo 2-3 unutrašnja šava ali nisam ni osetila da ih imam.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu MarijaBg)
Direktna veza do poruke: 598
   RE: Epiziotomija
15.12.2012 10:43:47   
Tiziana
Obavezno idi skini konce 7 dan nakon izlaska iz porodilista. Preporodices se..

(odgovor članu adulence)
Direktna veza do poruke: 599
   RE: Epiziotomija
15.12.2012 11:37:06   
Tiziana
I meni je dr naglasio nikakvo mazanje bilo cega na ranu, samo voda!

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 600
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  22 23 [24] 25 26   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Ne postoji trofej za prirodni porođaj ili ...
To su najbolje riječi koje mi je suprug mogao reći u rađaoni.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here