|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Epiziotomija
29.7.2009 17:27:45   
Anoniman
I mislim da nema pravila, niti sam nesto preterano radila kegelove vezbe, na dan porodjaja sam imala skoro 30 kg viska, i beba nije bila mala...a nije ni neki nasledni faktor posto su sve zene iz moje porodice bile sivene.
Eto, malo ohrabrenja za buduce mame, iako sam od mnogih zena cula da je porodjaj bez epiziotomije neuporedivo bolniji nego kad naprave malo vise mesta...a nemam sa cime da poredim, meni je moj porodjaj bio najteza stvar na svetu.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Epiziotomija
7.9.2009 13:50:37   
BiBi81
Nisam uspela da pronadjem u ovoj temi koliko otprillike traje ušivanje... kakva su vaša iskustva?

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 52
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 10:49:29   
ZVONČICA
Naravno zavisi koliki je rez, ja sam imala 7 kopči i koliko se sećam trajalo je svega par minuta ali je delovalo kao čitava večnost jer je opet ponavljam užasno bolelo i pored anestezije. Osetila sam svaki ubod. Kad pomislim da me to opet čeka jeza mi niz kičmu prođe!!!

(odgovor članu BiBi81)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 10:55:15   
Anoniman
Mene vise strah od tog usivanja, nego od samog porodjaja! user posted image

(odgovor članu ZVONČICA)
  Direktna veza do poruke: 54
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 11:00:59   
prolece
nije toliko srašno, ako odmah nakon rađanja posteljice krenu sa šivenjem. ja sam imala 6ili 7user posted image , već sam zaboravila, a samo sam poslednja 2 spoljna osetila.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 11:05:35   
dana198495
Kao što kaze Prolece nije strasno ako se šije dok je što se kaže vruce,ja sam imala 8 konaca i samo sam zadnji konac osjetila jer je pravio neki čvori,ali sve to kratko traje i brzo se zaboravlja

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 11:08:13   
Rivana
Ja moje sivenje nikad necu zaboraviti ma pamticu do kraja zivota, uzasno me bolelo evo i posle osam meseci dize mi se kosa na glavi kad se setim sivenja user posted image

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 11:08:46   
Anoniman
ma lako cu ja to da zaboravim, samo da ga prezivim! user posted image

(odgovor članu dana198495)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 11:10:48   
prolece
user posted image user posted image user posted image preživećeš, draga.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 11:12:34   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Trinny

ma lako cu ja to da zaboravim, samo da ga prezivim! user posted image

Sve su prezivele ma mozda tebe nece ni seci pored mene bila zena koju nisu ni sekli nije pravilo da bas mora, mene jesu i pocepala sam se jos pride ali moja beba bila velika 4400 a ja uska prvo dete.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 11:13:59   
ZVONČICA
O još samo ovaj put i što bi rekli zatvaram radnju! Muka mi je više od bolova i tokom trudnoće i za vreme i posle porođaja! ALI NEMOJTE MENE OZBILJNO DA SHVATATE  JER ME SAMO HVATA PANIKA! Opisah već svoje muke na drugom forumu da sad ne ponavljam...

(odgovor članu dana198495)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 11:21:06   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Trinny

ma lako cu ja to da zaboravim, samo da ga prezivim! user posted image

Sve su prezivele ma mozda tebe nece ni seci pored mene bila zena koju nisu ni sekli nije pravilo da bas mora, mene jesu i pocepala sam se jos pride ali moja beba bila velika 4400 a ja uska prvo dete.


Ma ja cekam cetvrtak da mi dr kaze kolika je bebica, a i da uradi sve one silne preglede... dace Bog da mi je ne rade i da se ne pocepam, al nesto cisto sumnjam!

(odgovor članu Rivana)
  Direktna veza do poruke: 62
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 11:31:20   
simke
Draga moja nemoj da se opterecujesuser posted image Bice onako kako mora da budeuser posted image Sve ces zaboraviti kad ugledas svoguser posted image
I sad bezi sa ove temeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 12:01:17   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Trinny

IZVORNA PORUKA: Rivana


IZVORNA PORUKA: Trinny

ma lako cu ja to da zaboravim, samo da ga prezivim! user posted image

Sve su prezivele ma mozda tebe nece ni seci pored mene bila zena koju nisu ni sekli nije pravilo da bas mora, mene jesu i pocepala sam se jos pride ali moja beba bila velika 4400 a ja uska prvo dete.


Ma ja cekam cetvrtak da mi dr kaze kolika je bebica, a i da uradi sve one silne preglede... dace Bog da mi je ne rade i da se ne pocepam, al nesto cisto sumnjam!


Pre dva meseca se porodila moja drugarica prva joj beba i nije se ni pocepal niti su je sekli prosla je suuuuuper.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 12:22:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: simke

Draga moja nemoj da se opterecujesuser posted image Bice onako kako mora da budeuser posted image Sve ces zaboraviti kad ugledas svoguser posted image
I sad bezi sa ove temeuser posted image user posted image user posted image


Begam, Simke, nemoj me samo ganjas sa tim cekicem! user posted image

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 65
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 12:25:28   
simke
Juuuu izaci ce mi chmichak,ako sam te iznerviralauser posted image Ja to za tvoje dobro govorimuser posted image ,a chekic nije mojuser posted image user posted image user posted image nego Sinishinuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Epiziotomija
8.9.2009 12:28:31   
Anoniman
Ma kakvi iznervirala, nema razloga za to... samo pomislih da ne dobijem koju cusku... bebce moze da vrne, koliko mi je ratoborno (iako se ova dva dana malo i smirila moja malena)

(odgovor članu simke)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Epiziotomija
2.10.2009 20:56:07   
Anoniman
Moram da pitam kad su poceli konci da vam ispadaju? Evo meni 12 dan, a ni jedan konac mi ne ispada... nervira me!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Epiziotomija
2.10.2009 21:08:05   
Anoniman
Draga meni su poceli tek oko trece nedelje, i tek sa 6 nedelja sam izvukla poslednji.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 69
   RE: Epiziotomija
2.10.2009 21:46:32   
Anoniman
Nakon 2 mjeseca mi je ispao zadnji. A mozda ne bi ni tada da mi prije toga nije dr izvadila jer sam ja insistirala. I do 4 mjeseca zna da ne ispadnu. Polako mila, tek si se porodila. Ali cim ispadnu bice lakse.

IZVORNA PORUKA: Trinny

Moram da pitam kad su poceli konci da vam ispadaju? Evo meni 12 dan, a ni jedan konac mi ne ispada... nervira me!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 70
   RE: Epiziotomija
2.10.2009 23:08:51   
sneza24
IZVORNA PORUKA: gagi

IZVORNA PORUKA: simke

I mene su sekli,a da nisam bila ni svesna....al zato shivenje...osetila sam svaki ubod i pored anestezijeuser posted image


draga Suzi,Simke mene su sivali tek kad su popili kavu a ja lezala na stolu i sve se ohladilo e onda je dosao i rekao e sad cemo te usiti uzas taj bol ni pri porodaju nisam tako dozivjela user posted image user posted image user posted image

Znaci nisam jedina.Mene je dr usivao posle 1,5 h od porodjaja.Dao mi je anesteziju i odmah poceo da sije.Alo bre majmune valjda treba da se saceka da anestezija deluje pa onda.user posted image

(odgovor članu Brisani korisnik)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Epiziotomija
2.10.2009 23:10:54   
sneza24
IZVORNA PORUKA: Trinny

Moram da pitam kad su poceli konci da vam ispadaju? Evo meni 12 dan, a ni jedan konac mi ne ispada... nervira me!

Ja nesmam ni da pogledam dole.Moram da nateram mm a ako ne sledece nedejle idem kod moje dr na kontrolu pa ce mi ona reci.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Epiziotomija
2.10.2009 23:12:15   
2002m
mene je vise bolelo usivanjeuser posted image user posted image od porodjaja.

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 73
   RE: Epiziotomija
2.10.2009 23:23:00   
gagana83
I mene su sekli a plus sam se i pocepala a usivali su me bez anestezije a bolelo je ko sam djavo. Konci mi jos uvek nisu ispali a proslo je vise od 20 dana ali sam se oporavila relativno brzo,posle desetak dana sam sedela. Sad ranu i ne osecam. Najveci problem su mi pravile dlacice koje su posle par dana pocele da rastu i udaraju pravo u ranu. Imam bas jake dlacice dole i pri svakom koraku sam imala osecaj kao da me iglom neko bode direktno u ranuuser posted image

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu 2002m)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Epiziotomija
2.10.2009 23:25:51   
cicko
Znaci Gagana, ipak ti nisu radili CR.


IZVORNA PORUKA: gagana83

I mene su sekli a plus sam se i pocepala a usivali su me bez anestezije a bolelo je ko sam djavo. Konci mi jos uvek nisu ispali a proslo je vise od 20 dana ali sam se oporavila relativno brzo,posle desetak dana sam sedela. Sad ranu i ne osecam. Najveci problem su mi pravile dlacice koje su posle par dana pocele da rastu i udaraju pravo u ranu. Imam bas jake dlacice dole i pri svakom koraku sam imala osecaj kao da me iglom neko bode direktno u ranuuser posted image

(odgovor članu gagana83)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here