RE: Vanmaterična trudnoća (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


dijana1* -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 10:44:56)

Vision prevremeni pa sada vanmatericna ufff[sm=smiley13.gif]
[sm=smiley31.gif]




Ana RR -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 10:51:50)


IZVORNA PORUKA: vision

U petak sam operisala vanmatericnu trudnocu laparoskopski. Ako nekoga nesto zanima, moze da me pita. Pozdrav.


[sm=smiley13.gif]




branki* -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 10:54:02)

vision[sm=smiley13.gif]....
je l su sacuvali jajovod?




bea83 -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 10:59:43)


IZVORNA PORUKA: vision

U petak sam operisala vanmatericnu trudnocu laparoskopski. Ako nekoga nesto zanima, moze da me pita. Pozdrav.


[sm=smiley31.gif][sm=smiley13.gif]




vision -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 11:04:24)

ne, izvadili su mi desni jajovod.




daca77 -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 11:06:56)

Vision, grlim te jakooo[sm=smiley31.gif]




vision -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 11:08:30)

Hvala vam svima [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image] dugo me nije bilo na RR, nisam ni imala neke volje, a ni zelje da pricam o svemu. Ali eto. Ako nekako nekome mogu da pomognem, nekim svojim iskustvom, tu sam.




vision -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 11:11:07)

Inace, operisana sam u bolnici Dragisa Misovic, dr Antic i dr Jakovljevic su radili laparoskopiju. Svi, ali svi su beskrajno dobri, ljubazni, divni i doktori i sestre na operativnom odeljenju i na prijemu, bukvalno svi... Svaka cast.




daca77 -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 11:20:29)

Vision, naravno da te se secam...[sm=smiley1.gif]




lesica -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 11:29:54)

Vision, draga, ti si jedna divna, jaka i hrabra žena!

Daj sebi vremena, oduška, grli i ljubi svoje zlato [sm=smiley31.gif]




mika79 -> RE: Vanmaterična trudnoća (4.3.2014 11:37:45)

Vision [sm=smiley31.gif] baš mi je žao[sm=smiley19.gif]




Bambiron -> RE: Vanmaterična trudnoća (18.10.2014 16:43:18)

Cao svima! Nova sam ovde, vidim da se dugo nije pisalo na ovu temu, sto mi je u neku ruku drago.ali eto resila sam da i ja podelim svoje iskustvo sa vama. Pre 10 dana sam operisana laparaskopijom zbog vanmatericne trudnoce. Verenik i ja dugo vec ne pazimo, oko 3 godine i nista se nije desavalo. Vec smo poceli da razmisljamo da mozda nesto nije u redu sa nama i da treba da idemo da uradimo potrebne nalaze. Kad ono eto trudnoce kad smo se najmanje nadali, ali na zalost ne na pravom mestu :( 20. septembra sam dobila menstruaciju da 4 dana kasnjenja i trajala je krace malo. Posle nje, krene neki braon iscedak koji nije prestajao vise od nedelju dana. Uradim ja test kad ono [sm=modricrtici.gif] Bili smo presrecni!!! Odmah sledeci dan kod ginekologa i on mi na UZ saopsti grooznu vest, vanmatericna [sm=smiley19.gif] odmah sam taj dan primljena u bolnicu i operisana. Odstranjen mi je desni jajovod. Kaze dr da imam upalu male karlice, da su mi oba jajovoda bila sa priraslicama i da se upala popela do jetre oko koje takodje imam priraslice (perihepatitis). Kako je moguce da ja uopste niam imala bolove koji bi ukazali na upalu?? nije mi jasno.. Ima li neko sa slicnim iskustvom ili da nesto vise znaju o ovome? hvala vam puno unapred..[sm=smiley13.gif]




doktorkakristal -> RE: Vanmaterična trudnoća (18.10.2014 16:51:12)

BAMBIRON ja samo mogu da ti pozelim da se sto pre oporavis [sm=smiley31.gif]




Maslacak15 -> RE: Vanmaterična trudnoća (18.10.2014 17:02:20)

Bembiron zao mi je jako zbog svega sto si prosla. Moguce je, cak se cesto desava da su upalni procesi u karlici neupadljivi. Obicno ih izazivaju neisseria ili hlamidija a to su bakerije koje ne izazivaju jako odgovor imunog sistema. Zavisi od organizma ali mogu biti asimptomaptske. Osim toga, jajovodi se ne vide dobro na klasicnom ultrazvuku pa onda zene obicno saznaju da su im jajovodi oseceni / zapuseni kada urade HSG ili laparoskopiju posto izostane trudnoca. Ako imas jos jedan jajovod nije iskljuceno da prirodno zatrudnis premda je pitanje zasto se tri godine nije nista desavalo ( mozda je i on ostecen). Da li su tu rekli da li je taj drugi prohodan ili to nisu ni proveravali tokom laparoskopije zbog uklanjanja vanmatericne. Naravno VTO je uvek opcija, imamo ovde vise zena koje su postale mame a nemaju jajovode. Zelim ti sve najbolje i da se brzo oporavis!!!




Bambiron -> RE: Vanmaterična trudnoća (18.10.2014 17:17:55)

Hvala vam puno! Rekao mi je dr da sam imala priraslice i na levom, ali su ga doveli u red i sada "lici na nesto" :( tako mi je rekao. Sumnjaju na hlamidiju, zato sam i pila nedelju dana doxycyclyn antibiotik. Mada smo verenik i ja pre 3 god uradili test i bio je negativan na hlamidiju. Za 2 nedelje ce rezultati biopsije, a ja treba da se javim na kontrolu tek za 6 nedelja! Bas mi je bilo jako tesko sto se to bas meni moralo desiti, ali ne dam se, razmisljam pozitivno iako znam da postoji veca sansa da i u levom bude vanmatericna. :( Nadam se cudu sledeci put [sm=duda.gif]




Maslacak15 -> RE: Vanmaterična trudnoća (18.10.2014 17:28:54)

Super ako su skinuli priraslice onda i treba pozitivno da razmisljas! Samo hrabro i bice brzo[sm=duda.gif]...




Bambiron -> RE: Vanmaterična trudnoća (18.10.2014 22:00:58)

Imam jos jedno pitanje :) Smem li ja na duzi put ? Zivim u Madjarskoj od nedavno, a jako bih volela da odem kuci kod mojih sada... 2 nedelje ce biti od laparoskopije




happy2012 -> RE: Vanmaterična trudnoća (27.10.2014 14:21:20)

Pozdrav devojke,

Jel moze neko da mi kaze sta tacno znaci da je normalno da se Beta HCG duplira...meni je beta u prosli petak bila 88 danas u ponedeljak je 377?

Sto znaci da mi je 4 puta skocila...pitam jel danas idem na 2 pregled zbog sumnje da imam vanmatericnu trudnocu...

Hvala puno na brzom odgovoru.

Pozdrav




pipi_coco -> RE: Vanmaterična trudnoća (27.10.2014 14:29:14)

Ja ti nisam baš strucna na ovu temu, ali mislim da se sumnje u pogledu postojanja vanmaternicne trudnoce rješavaju iskljucivo ultravukom.

Tako da moj ti je savjet idi kod dr na UZ sto prije da se rijesis sumnje.





branki* -> RE: Vanmaterična trudnoća (27.10.2014 14:30:19)

u prosli petak.mislis sad u petak pre 2 dana ili onaj tamo petak?ako je onaj tamo petak,mislim da bi trebalo da bude veca,ali ne tvrdim nista.kad je trebalo da dobijes,koliko si trudna?




happy2012 -> RE: Vanmaterična trudnoća (27.10.2014 14:38:56)

Da prosli petak pre 3 dana,

Naime u petak sam bila kod 2 lekara i dvaputa sam radila ultra zvuk jer mi je kasnilo par dana trebala sam da dobijem 18.10....

Na ultrazvuku se nije video plod....na desnom jajovodu lekar je uocio hematom i slobodnu tecnost te je posumnjao da nije vanmatericna posto je valjda niska beta bila za 5 nedelju trudnoce...i sad ostalo je kao da pratim i danas da izvadim opet betu i dodjem na pregled...tokom vikenda sam imala bolove u stomaku ali nisu bili nepodnosljivi...

Sad ne znam dal se ova beta udvostrucila meni vise lici da se ucetvorostrucila?




branki* -> RE: Vanmaterična trudnoća (27.10.2014 14:41:33)

posto je ovaj petak,po meni na osnovu ong sto znam i sto sam cula,beta je dobra.a,moguce da je rano da se vidi u materici nesto jer je mala trudnoca.ponavljas opet uz,tako?
drzim ti palceve da plod bude tamo gde treba i zelim svu srecu!




happy2012 -> RE: Vanmaterična trudnoća (27.10.2014 14:44:32)

Da da ponavljam UZ danas i u sredu opet...posto idem kod dva ginekologa istovremeno.

Daj boze da bude sve u redu javljam sta je bilo...uglavnom su me preplasili skroz a ovo je 2 trudnoca...prva je prosla besprekorno




happy2012 -> RE: Vanmaterična trudnoća (27.10.2014 15:22:46)

Upravo sam se vratila sa UZ...:(

Na zalost doktor nije video nista u materici...ali trenutno sumnja da se embrion zakacio na desni jajnik...i kaze da posto je beta 300 trebalo bi da se vidi...ostavio me je da sacekam do srede...da bi jos jednom zasigurno potvrdio vanmatericnu :(




World -> RE: Vanmaterična trudnoća (27.10.2014 15:24:06)

nisam bas sigurna da bi trebalo da se vidi tako rano, a i to je suvise mala beta... sta kaze taj drugi dr?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sledeća stranica >   >>