|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 15:27:04   
branki*
uhuser posted image user posted image
nadaj se najboljem,ali budi spremna i na najgore..
user posted image drzi se.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 251
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 15:28:42   
happy2012
Drugi mi je inace zakazao u sredu da dodjem...mala je mislim nije mogla da vidi bebu nigde, ona sumnja na to...rekla mi je da se sutra javim i Front...a u sredu opet i kod nje da dodjem ukoliko ne budem imala jake bolove...

Ne znam...


(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 252
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 15:33:43   
World
meni su jedva u 6. nedelji posumnjali na vm, a onda su me ostavili jos 7 dana za svaki slucaj da utvrde da li je to to, tako da ne znam kako mogu da tvrde tako rano.. a ti za svaki slucaj pripazi na bolove, ako te zaboli ili ti se pocne nesvijestiti ili bilo sta neuobicajeno, trk u bolnicu.. ne daj se user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 253
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 16:01:19   
happy2012
Pa da ona nije videla nista kaze da je mozdaa...daj boze da je pogresila

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 254
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 16:59:00   
serpica
Ti si trebala da dobijes pre 7 dana jel tako? Rano je da se bilo sta vidi u materici,a ne znam ni da li moze da se vidi u jajniku,jajovodu ili na nekom drugom mestu. Javice se Maslacak ili neko ko se bolje razume da ti objasni. sacekaj jos 10 dana pa tek onda idi na uz ovako se bespotrebno opterecujes.

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 255
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 17:46:31   
happy2012
Pa da da budemo precizni pre 8...trebala sam da dobijem 18 Oktobra, radila sam betu u Subotu 19 to je dan nakon sto sam trebala da dobijem i bila je 1, nakon toga sam radila opet u petak 24 i bila je 88, danas sam radila i bila je 377....pitala me je doktorka da li sam mozda imala kasnije odnose...sto jeste istina :S

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 256
   RE: Vanmaterična trudnoća
27.10.2014 22:21:18   
serpica
Mozda je bila kasna O pa je zato tako,sacekaj,ili uradi opet betu da vidis koliko se povecala,navijam da sve bude ok user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 257
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.10.2014 9:43:34   
happy2012
Danas idem i Front cisto da me zavedu...a sutra opet vadim Betu i ultrazvuk...plase me ti bolovi nalik menstrualnim....

Generalno i meni lice na kasnu Ovulaciu ukoliko gledamo samo Betu...javljam vam

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 258
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.10.2014 9:46:03   
World
manje vise sve trudnice imaju na pocetku te menstrualne bolove, to nije nikakav pokazatelj, osim ako bolovi ne postanu bas jaki.. npr. meni je smetalo sve preko stomaka, nisam mogla pantalone da zakopcam, cak mi je i ves smetao.. srecno, nadam se da nije vm..

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 259
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.10.2014 10:35:07   
branki*
srecno,happy,iskreno se nadam da je plod u materici.javi nam sta kaze dr.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 260
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.10.2014 12:33:12   
happy2012
Agonija se nastavlja bila sam u Frontu 3 doktorka mi je radila UZ i isto ne vidi bebu u materici kao vidi nesto na jajniku kao i ona prethodna ali ne moze da garantuje sta je....poslala me je hitno opet da radim betu...i u zavisnosti od toga da me primi u bonicu :(

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 261
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.10.2014 14:41:26   
happy2012
Evo stigla mi je beta danas sto sam radila 614 rezultat...juce 377 znaci kao da se duplira...doktorka kaze da dodjem ujutru ponovo :S

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 262
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.10.2014 14:48:04   
World
pa meni to izgleda sasvim ok.. kako se ti osjecas?

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 263
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.10.2014 15:05:16   
happy2012
Daj boze, trenutno ok, juce sam imala malo mucninu i sinoc me je boleo stomak nalik menstrualnim bolovima....danas isto povremeno me zaboli, ma samo da sve bude ok

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 264
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.10.2014 22:28:57   
Bambiron
Draga Happy ja sam imala vanmatericnu, operisana sam 8. ovog meseca! Moja trudnoca je bila 6 nedelja stara i doktor je jasno video na UZ da je plod u desnom jajovodu, takodje je bilo malo slobodne tecnosti.. Mene je boluckao malo stomak bas sa desne strane.. Medjutim ja sam imala i smedji iscedak danima.. Drzim ti fige da je sve u redu! Zelim ti od srca da trudnoca bude normalna!!!

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 265
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.10.2014 9:57:56   
happy2012
Hvala Bambiron na podrsci, nadam se da nije to mada imam neke od tih simptoma...malo tecnosti u dopleru i blage menstrualne bolove...

Nesto sam juce ceprkala po rezultatima od prosle trudnoce i zakljucila sam da sam tada dobila 30.12.2011 i da sam 21.01.2011 imala Betu >1
Tek sam saznala da sam u drugom stanju 13.02. kada sam bila 6.2 nedelje...

Jutros sam rekla to doktoriki i ona kaze da je moguce da je bilo isto kasno zacece da imam kasnu ovulaciju...meni je beta juce bila 614...tako da me je ostavila jos da cekam i da opet sutra radim UZ...

Joj ne znam vise...bas sve ovo user posted image

(odgovor članu Bambiron)
Direktna veza do poruke: 266
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.10.2014 10:13:22   
vision
HAPPY, dok beta ne predje 1.500 ne mora nista da se vidi u materici. Odgovorno tvrdim, jer sam i ja u februaru operisala vanmatericnu i znam kroz sta sam sve prosla. Kod vanmatericne se beta ne udvostrucuje pravilno, nego nesto pomalo ili nesto nepravilno mnogo, sve zavisi, uglavnom nije pravilan rast, tj da se udvostrucuje na 48H. a kod tebe se vidim lepo duplira. normalno. kod mene se nije lepo duplirala. bila je recimo 300, pa za 4 dana 907, cini mi se. pa za 4 dana 1500... znaci nenormalno.
nemoj paniciti bez cvrstog dokaza. mene su operisali a da nisu znali gde je vanmatericna jer je nisu videli ni u materici ni van nje. pa kad su me otvorili su je nasli u desnom jajovodu i odstranili su mi i jajovod.
javi rezultate. nadam se da ce sve biti OK.

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 267
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.10.2014 10:33:12   
happy2012
Vision, nekako se podsvesno i ja nadam da je tako :)

Procitala sam na gomilu mesta da dok je beta ispod 1000 nema sanse nista da se vidi....

Utesno je sto nemam nikakvo krvarenje, i sto su mi bolovi malo popustili...po nekad me zaboli ako se napregnem nesto...

Sutra cu opet da vadim krv...posto su mi slabe vene...pa cemo znati...za sad i meni lici da se duplira na 48 sati (88 pa nakon 3 dana 377, pa nakon jedan dan 600, danas bi onda trebala da imam oko 750 - to je 377x2) :)

Imam veceras opet UZ...pa mozda nesto dijagnostikuju....Hvala svima na podrsci

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 268
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.10.2014 11:14:11   
vision
ja sam imala smedji iscedak. da bi posle to preslo u pravo tamno crveno krvarenje, kao kad dobijem ciklus i jos cini mi se jace. bolove nisam imala, osim nekog blagogo u krstima, ali zanemarljivo. bolovi kod vanmatericne trudnoce su obicno nesnosni, probadajuci. teraju te da se grcis i savijas, ali to je ona faza pred pucanje. i tad se operacija radi odmah i hitno.

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 269
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.10.2014 20:47:37   
happy2012
Upravo se vracam sa pregleda Endometrijum 10mm/2, II faze, sa malim GM 3x2.8mm, kaze doktor da jos nije sve potvrdjeno ali sve jedno ipak sam bila u pravu...i sve mi je govorilo da nije Vanmatericna...

Presrecna sam user posted image

(odgovor članu vision)
Direktna veza do poruke: 270
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.10.2014 21:35:53   
mamica 91
Happy cestitamuser posted image , drago mi je da nije vm...user posted image

< Poruku je uredio mamica 91 -- 29.10.2014 21:36:54 >

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 271
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.10.2014 21:37:14   
serpica

IZVORNA PORUKA: happy2012

Upravo se vracam sa pregleda Endometrijum 10mm/2, II faze, sa malim GM 3x2.8mm, kaze doktor da jos nije sve potvrdjeno ali sve jedno ipak sam bila u pravu...i sve mi je govorilo da nije Vanmatericna...

Presrecna sam user posted image




Bravo user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 272
   RE: Vanmaterična trudnoća
30.10.2014 6:43:12   
branki*
mnogo mi je drago,happy!

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 273
   RE: Vanmaterična trudnoća
30.10.2014 7:19:20   
zece
Ima sansi da se videgv iako je beta pod1000 kod mene je bio tako beta je bila na 21 dan od et je bila102 I video se gestaciskI mesak to nije pravilo da beta Mora biti nad 100 0 da bi se videlo gv

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 274
   RE: Vanmaterična trudnoća
30.10.2014 11:07:55   
World

IZVORNA PORUKA: happy2012

Upravo se vracam sa pregleda Endometrijum 10mm/2, II faze, sa malim GM 3x2.8mm, kaze doktor da jos nije sve potvrdjeno ali sve jedno ipak sam bila u pravu...i sve mi je govorilo da nije Vanmatericna...

Presrecna sam user posted image


bravo, cestitam user posted image



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu happy2012)
Direktna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Tumačenje ultrazvučnih nalaza u trudnoći
EDD, BPD, TCD, GS... pomažemo vam da razumete šta znače sve te skraćenice koje ginekolozi koriste za tumačenje razvoja v...
Može li intimni odnos zaista da "pokre...
Mnogi veruju u to da intimni odnos može da "pokrene" porođaj kod žena koje su već blizu termina porođaja. Ima li u tom...



image
Aleksandra*
Definitivno ih preporučujem svakoj trudnici i porodilji.
Pre dve godine i tri meseca na svet je došla moja devojčica, prvo dete. Dojenje je bilo nešto oko čega se uopšte nisam razmišljala. Težak porođaj, zbunjenost, bol su doveli do toga da uopšte nisam sigurna da li i koliko imam mleka. Beba je plakala, a ja sam došla u iskušenje da posegnem za adaptiranim mlekom. Drugarica koja je za Fitolat saznala na ovom forumu mi je poslala link. Iskreno, bila sam skeptična, ali bih sve uradila da imam što više mleka. Suprug je kupio isti dan ove divne tablete. Nisam verovala, ali sam uredno pila. Posle par dana sam imala osećaj da beba manje plače i da mleko više ide! Od tog trenutka kreće i uživanje u dojenju. Mogu slobodno napisati da od tog trenutka sam i ja mnogo srećnija i zadovoljnija bila. Nekoliko meseci sam ih redovno pila. A moja bebica je sisala punih godinu dana. Sada to više nije bebica nego devojčica koja će uskoro dobiti batu, a mama ovog puta ne ide u porodilište bez ovih fantastičnih tableta.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here