|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmaterična trudnoća
18.1.2010 18:59:59   
malaaa
drage moje da ta vanmatericna trudnoca je jako bolna ja stalno sada idem doktoru imala sam ija vanmatericnu trudnocu kad sadm vidjela dasam ostala nakon 3g trudna kako samse obradovala kad sam prokrvarila i dokror keko vanmatericna u soku sam bila odstranili sumi desni jajovod da cure moje ija se nadam adcemo imati imi bebe neznam drage treba uraditi sve nalaze dobro meni sad doktor kaze da imam neku cistu a u bilnici kazu daje zadebljanje kao pregradica svisume zbunili sad radim nalaze da vidim pa onda cu u akciju ponovo na trudnocu mada meje strah ko jednom dozivi vanmatericnu kasnije ima strah tosu jaki bolovi sad se bojim dase neponovi jer imam jedan jajovod ali moram dalje i sama neznam kako ali morase boriti koce ako necemo mi za sebe zelim vam puno srece

(odgovor članu mimaNS)
Direktna veza do poruke: 51
   RE: Vanmaterična trudnoća
23.1.2010 21:37:26   
any
samo da se javim................
bila sam na pregledu,treba da vadim nekih gomilu hormona pa cu verovatno na inseminaciju!!!!!!!!!

(odgovor članu malaaa)
Direktna veza do poruke: 52
   Vanmaterična trudnoća
27.1.2010 14:07:46   
Aneleja


Draga Anitaaa,

vidim da se razumes u tematiku pa sam htela da malo sa tobom procaskam, ako nemas nista protiv?
Naime, ja sam 29.12 primljena u KBC Dragisa Misovic, beta je bila 7.400, oskudno krvarenje, ali jak bol u levoj dojci. Materica je bila prazna, nigde se nije video plod, mislili su čak da bi mogla biti i normalna trudnoća. Međutim bolovi u stomaku su me brinuli, tako da sam slutila na vanmateričnu (ovo mi je druga vanmaterična, u prvoj sam primila metotrexat pa nije bilo operacije). Pregledali su me i sledeća dva dana, ali nista nisu videli ni sa doplerom. 31.12. sam iskrvarila na pregledu i tad mi je urađena kiretaža, to mi nije jasno.
Sledećeg jutra 01.01.2010. oko pet ujutru probudio me bol, doktorka me pregledala, po izrazu lica sam videla da nešto nije u redu. Sve što sam čula bilo je da mi je stomak pun krvi, tada još nisam znala da je pukao levi jajovod. Rečeno mi je da ću biti operisana ali da moram da čekam jer imaju dva hitan carska reza, a samo je 2 doktora u zgradi. Uhvatila me panika, kao laika, nikog nisam mogla dobiti na telefon jer su svi spavali posle dočeka!! U tom stanju sam ležala 2 puna sata čekajući da dođu da me vode u salu. Da li mi je život bio ugrožen u ta dva sata? Od straha mi je skočio puls pa su mi rekli da se smirim jer neće moći da me opiju. Tada me je najviše smirio anesteziolog dr. Radović koji me je milovao po glavi i objasnio kako će sve biti u redu, lepa reč tada znači više nego išta! Odstranjen mi je levi jajovod, desni je bio pun priraslica...
Zanima me da li je kiretaža prethodnog dana nešto prouzrokovala? Kako je moguće da dan ranije nisu videli na pregledu doplerom da je plod u levom jajovodu, kad je on prsnuo nekoliko sati kasnije?
Zahvaljujem se na strpljenju i na odgovoru.
Puno pozdrava.

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 53
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.1.2010 15:46:27   
cici78
Vec sam ovde pisala da sam pre 20 dana imala vanmatericnu i laparoskopsku operaciju, sve se dobro zavrsilo ali takav strah mi je ostao da nema dana da mi to sve ne prodje kroz glavu a posebno sto ponekad osetim da me malo bolucne cas sa leve, cas sa desne strane, tad izludim...iako je operaciju uradio savrsen strucnjak, iako sam proveravala beta hcg i videla da je opao...dzabe, strah je prisutanuser posted image

(odgovor članu Aneleja)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.1.2010 10:58:07   
Anitaaa
Aneleja,to što se tebi desilo je jedna od komplikacija nakon vanmaterične trudnoće koja nije toliko česta ali dešava se.Mislim da bi trebalo da popričaš sa hirurgom koji te je operisao i od njega tražiš stručne odgovore.Moja komšinica je imala iskustvo slično tvom ali kod nje je plod bio u levom jajovodu i odstranjen je a puko joj je desni jajovod nekoliko sati nakon operacije.Kod operativnog zahvata se u većini slučajeva odstrani jedan dio jajovoda. Ukoliko je ostatak jajovoda posle operacije zdrav, žena može ponovno zatrudneti bez ikakvih problema.

_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu Aneleja)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.2.2010 15:21:01   
dorica
Cao svima! Nova sam ovde i zaista se slabo snalazim, pa vas molim za pomoc ako nesto ne bude u redu... ne znam da li treba da pisem na ovu temu, ali uputite me na drugo mesto ukoliko nesto ne valja... Hvala!
Imam 23 godine i dijagnoza mi je amenoreja sekundarna... tu dijagnozu je ginekolog postavio po sopstvenom nahodjenju bez ikakvih ispitivanja, a to kazem jer se moj slucaj ne poklapa sa nekim osnovnim karakteristikama te amenoreje. Pre tacno 7 meseci sam bila na pregledu i ustanovljena mi je ranica na grlicu materice koja je uklonjena jer idem redovno na sve kontrole i na vreme je otkrivena, sve je bilo ok... U braku sam 6 meseci i pocela sam sa ispitivanjem hormona, odnosno, drugi ginekolog mi je savetovao da sve ispitam i da nakon toga utvrdi da li imam plodne dane, kada su itd, da bi video kada, kako i da li cu moci da zatrudnim, jer moj dugogodisnji ginekolog to uopste nije ispitaouser posted image .
Pre nego sto sam trebala da izvadim krv i odradim sve te analize rekao mi je da popijem Primolut Nor da izazovem ciklus i nakon toga da mu se javim... Popila sam taj Primolut kako je i rekao i cekala da dobijem, medjutim nista! 5 dana nakon tih lekova osetila sam ostar bol u stomaku kao kad treba da dobijem ali nista. Naredne dve nedelje sam imala osecaj da cu dobiti ali nista. Jedina promena koju sam osetila bila je ta sto mi stomak polako rastao, i malo sam se kao gojila. Medjutim nije to bilo gojenje nego neka nadutost i konstantno mokrenje. Jedan dan sam otisla kod zene koja mi sije stvari, i kada me je izmerila rekla je da misli kako sam u drugom stanju. Mere su joj bile cudne. Odmah nakon toga sam otisla u apoteku i kupila test, a dan ranije zakazala pregled kod mog ginekologa kako bih otisla na rutinsku kontrolu. Test je bio pozitivan! Ne znam zasto ali nisam se previse radovala, kao da sam znala da nesto nije u redu. Sacekala sam vece i otisla na pregled, da bi mi on rekao kako nista ne vidi u materici, ali nije siguran za jajovode, pa ce mi izvaditi krv da uradi bhcg i da dodjem sutra po rezultate. Nikakve promene, tegobe ili bilo kakve poteskoce nisam osecala, samo sam bila uznemirena. Ujutro kada sam ustala osetila sam opet onaj bol, kao pred dobijanje i sad kad analiziram verovatno je taj pregled samo podstakao da krenu bolovi, ali sam sacekala vece da odem po rezultate. Odlazim tamo( inace to je privatna ordinacija) user posted image i sestra mi kaze kako sam trudna i da mi je povisen bhcg, tada je iznosio 765. Kaze mi da doktor jos uvek nije tu i da dodjem za sat vremena mora se konsultovati sa njim. Dolazim kasnije opet, da bi mi ona rekla kako mi je doktor zakazao pregled za sledecu sredu i da se vdimo tad! Navodno on ne moze da vidi trudnocu u materici ako je bhcg ispod 1000! Ali vece pre je sumnjao na vanmatericnu trudnocu i rekao da ce sutra odraditi pregled, ali verovatno je imao puno njih u redu pa nije stigao! Sada to vise nije ni vazno! Odlazim kuci i pocinju grozni bolovi, stomak se nadima, kao da sam u petom mesecu! Svi misle da umislajm to je na nervnoj bazi, kao da ja ne bih to volela, kao da ja ne bih volela da je sve bilo drugacije! Ali, sva sreca pa sam to vece imala rodjaku u betaniji i da me je primila, mada sam i ja resila odjednom da idem jer sam se bojala noci! Otisla sam tamo i svi su se uzmuvali, bhcg je bio 800, bili su u cudu kako moj ginekolog to nije video, pregledali me 20 minuta da bi me zamolili da mirujem i docekam jutro da rade laparoskopiju i da prodje bezbolnije! Da ne duzim, sacekala sam jutro iako sam malo porkrvarila, kazu verovatno od pregleda, ali su mi sacuvali jajovod, jer sam dosla na vreme, usisali su kako oni to kazu tu "vodu" i sve se dobro zavrsilo. Predlazu mi hsg za 4 meseca. Nakon svega dolazim do zakljucka da mogu da zatrudnim, ocigledno imam plodne dane, sa te strane problem ne postoji, ali se pitam da li je moguce da je Primolut izazvao tu vanmatericnu trudnocu?! mozda je i podstakao rad hormona i napravio citavu zbrku?! Nikada ranije nisam imala ni pobacaje, ni abortuse niti bilo sta slicno. Da li su oni mozda videli sta je bio uzrok, ili ipak moraju da urade hsg? jos uvek nisam imala kontrolu, tek je 10 dana proslo od operacije, a znate kako je to u drzavnim bolnicama, nemaju bas vremena za nas... Zato sam htela bar malo ovde da se informisem. Zanima me i koliko vrmena ne smem da zatrudnim, koliko sad ne smem da imam odnose...

Ako neko bude imao vremena da mi odgovori bila bih mu veoma zahvalna! Pozdrav svima!user posted image user posted image

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 56
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.2.2010 17:48:51   
Anitaaa
Laparoskopija u ginekologiji
Pogledaj tu detaljnije
Negde sam pročitala da se odnosi ne smeju imati 10ak dana nakon zahvata  a da ako dodje do bolova i krvarenja tokom odnosa treba odnos prekinuti dok se simptomi ne povuku


_____________________________

"Before you were conceived I wanted you. Before you were born I loved you. Before you were an hour old I would die for you. This is the miracle of life."

(odgovor članu dorica)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Vanmaterična trudnoća
21.7.2010 22:06:49   
Lilly*
IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Josh sam u shoku posle poziva koji sam primila...gazim svoje obecanje da se na ovim temama vishe netju oglashavati...ali MORAM....puko mi je film...
Opisatju redom dogadjaje....
Juche me zove drugarica...i govori mi kako tje danas itji na chishtjenje jer navodno ima spontani...Naime...trebala je dobiti 15.09 ali je prokrvarila u nedelju.... u ponedeljak se javila lekaru...koji je rekao da je verovatno bila trudna i da pobacuje...te da dodje u sredu na chishtjenje... vrlo bitna chinjenica je da je ona kao i ja nulta negativna grupa...i da treba da primi rhogam....
Kada mi je rekla da joj doktor nije rekao ni da uradi test da vidi dal je uopshte trudnoca ( mogla je i zbog necheg drugog da krvari), i da joj je reviziju zakazao za 2 dana...a zbog njene krvne grupe trebao je najkasnije sutradan....rekla sam joj da dodje danas samnom kod mog lekara....da je pregleda...
Nije se pojavila...pa sam je zvala 100 puta...i naravno...zabrinula se....
Sad kad mi se javila...kaze da je notjas hitna unela u bolnicu....a doktorima je trebalo do sada da utvrde da ona ima vanmaterichnu trudnocu....!!! Sada cheka operaciju...i verovatno tje izgubiti jajovod(e)
Kako je mogutje da lekar nije video da neshto nije u redu....kako nije posumnjao na vanmaterichnu trudnocu....i malo pazljivije je pregledao!!!


IZVORNA PORUKA: Brand new mama

Stvarno mi je zao zbog tvoje drugarice,nadam se da ce sve ipak biti OK.Jako rijetko branim doktore(juce sam bila u fazi da ih tucem) ali sad sam trazila po net-u i vidim da svi kazu da je jako tesko utvrditi vanmatericnu trudnocu.Ima slucajeva kad se ona ostvari u jednom jajovodu, beta raste, ali zena ima menstruaciju bez posebnih bolova i sl.A sa druge strane-uzasno je opasna,jer cak moze zivotno ugroziti zenu. Mene je iznerviralo prije par godina kad sam u jednom domu zdravlja vidjela cjenovnik gdje je navedena i cijena operacije vanmatericne trudnoce-tad je bila valjkda oko 10000, a abortus je bio oko 4000 din.To mi je bilo strasno.
P.S. Kad je plod manji-moze da se radi laraskopska operacija.
Samo da njoj bude dobro

"Što se tiče kliničkih simptoma, naročito u ranoj fazi razvoja, vanmaterična trudnoća je kao kameleon. Može da liči na upalu jajnika ili slepog creva, na rani pobačaj, bubrežne i crevne kolike (bolove), itd. To je prava dijagnostička varalica, a pravovremeno otkrivanje mnogo zavisi od kliničkog iskustva dijagnostičara. Zbog maskiranih nekarakterističnih kliničkih simptoma i nepredvidivog toka - čim kliničar posumnja da se trudnoća ne razvija u materici, neophodna je hitna hospitalizacija žene. "
Nece da mi poveze link nikako,ali je na YUMAMA


IZVORNA PORUKA: Smeshkica

Pa on njoj nije rekao da proveri beta hcg pa iskljuchi trudnocu...to je bar lako...ne?
Da je to uradio...tj da je video da beta kaze da je trudna...a da on ne vidi plod...mogao je da zakljuchi da je van materichna...to sam joj i ja juche preko telefona rekla.... a nisam lekar....
Ja kad sam bila trudna....lekar se nije smirio dok nije video plod u materici...svaki put me je podsetjao da i na najmanji bol odem na hitan prijem...jer je to jako opasno.... (inache o mom lekaru sam chula svashta i dobro i loshe.... o njenom se samo najbolje pricha.... toliko o lekarima)

Ona tje sutra na laparoskopsku operaciju... koja koshta 30 000 dinara





_____________________________

Nemoj plakati, bata je tu

(odgovor članu Anitaaa)
Direktna veza do poruke: 58
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.7.2010 8:49:49   
pepino
Imam pitanje;Svi vi koji ste imali van matericnu kakvi su vam bili bolovi?
Mislim da li su bili konstantni ili u prekidima,jesu bili slicni menstrualnim?
Da li je pravilo da kada krenu bolovi krene ubrzo i krvarenje ili ne mora da znaci?

(odgovor članu Lilly*)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.8.2010 11:55:04   
Ljilja34
Pozdrav svima! Evo, danas mi je 11 dan od operaije laparoskopom. Moja prica je sledeca: Imala sam krvarenje koje je trajalo 15 dana posle `menstruacije`(ispostavilo se da to i nije bila menstruacija). Otisla sam kod ginekologa i posle 3 dana u bolnici je utvrdjena vanmatericna trudnoca, stara oko 2 meseca. Uradili su mi vrlo brzo laparaskopsku operaciju i izvadili levi jajnik (bio je zalepljen za crevo), zatim produvali oba jajovoda i naravno odstranili plod sa levog jajovoda. Tako da sam fakticki imala 3 operacije. Lekar je rekao da za 3 meseca mozemo opet da pokusamo trudnocu. Ja sam u panicnom strahu, jer svasta ovde citam, a naravno ne znam kako je tekla operacija i da li morao da odstrani jajnik? Svi rezutati ultra zvuka su mi bili odlicni, ali lekar tvrdi da ovo nije moglo da se vidi nicim sem laparoskopom.
Konce sam izvadila, ali sad na pupku imam neku infekciju. Ostale rane (jos 3) su zarasle. Ima li neko slicno iskustvo? Pila sam antibiotike, ali sad ne znam da li da nastavim. Sama operacija i oporavak nije tezak, jedino imam uzasne grceve u stomaku pre velike nuzde. Takodje me zanima ako neko zna da li je to normalno i naravno da li mogu da budem bezbrizna sto se zatrudnjivanja tice, kao sto je ginekolg rekao, ili da trazim jos neka misljenja?

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.8.2010 11:59:02   
Ljilja34
Da se dopunim: imala sam uzasan bol, znojenje i ne tako obilno krvarenje pa su me zadrzali u bolnici. Onda su i davali progesteron dok nisu utvrdili gde je plod, a posle su mi predlozili laparaskopiju. Ja sam se uzasno plasila da plod ne pukne, sto nije, hvala Bogu, jer bi onda morala da radim klasicnu operaciju. 

(odgovor članu Ljilja34)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.8.2010 12:04:10   
Ljilja34
IZVORNA PORUKA: pepino

Imam pitanje;Svi vi koji ste imali van matericnu kakvi su vam bili bolovi?
Mislim da li su bili konstantni ili u prekidima,jesu bili slicni menstrualnim?
Da li je pravilo da kada krenu bolovi krene ubrzo i krvarenje ili ne mora da znaci?



Meni su bili uzasni bolovi i slicni najgorim menstrualnim. Oba puta kad sam imala bolove bili su praceni krvarenjem,ali ne toliko obilnim.
Iskreno, mislim da je NAJBITNIJE KOD VANMATERICNE DA SE UMIRI I LEZI DA PLOD NE PUKNE. Meni su oba puta bolovi kretali od najmanjeg napora. Izdrzala sam 2 meseca da ne pukne, ali se bukvalno, sem do wc nisam pomerala iz kreveta. To mi je lekar savetovao ako hocu na laparoskopiju da mirujem.

(odgovor članu pepino)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.11.2010 9:13:44   
timi
molim neko da mi odgovori na moju dilemu.
posle operacije vanmatericne trudnoce,kako se ponasati,kad sam oporavljena,kad smem da radim,koliko tesko dizati,user posted image
timiuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.11.2010 17:48:29   
cici78
Timi, meni je bilo ovako...cim su mi skinuli konce, nedelju dana posle operacije sasvim sam normalno nastavila da funkcionisem, tada je moj sincic imao samo 5 meseci i nisam imala kud. Fizicki sam se dobro osecala, ali psihicki katastrofa...svaku sledecu menstruaciju docekivala sam u strahu. Od juna, otkad sam prestala da dojim, pocela sam sa Yaz pilulama za kontracepciju i malo sam se smirila. Kada je bila tvoja vanmatericna? Kakvo je tvoje iskustvo? Nadam se da si imala laparoskopsku operaciju, u tom slucaju oporavak je veoma brz. Pozdrav

(odgovor članu timi)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Vanmaterična trudnoća
30.11.2010 0:27:37   
jelena038
tini, je l bila laparoskopska, ili obicna operacija? posle secenja stomaka mesec i po dana treba da lezis, da se skroz oporavis, nista teze od kasike. ja sam tri puta operisana, sva tri puta sam lezala najmanje 40 dana. laparoskopija je laksa, ali ja nemam iskustva sa njom. 

_____________________________

dvoje da naprave dvoje,
ili troje,
ili bilo koje,
svoje...

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Vanmaterična trudnoća
2.12.2010 12:49:54   
cici78
Jelena038, jel tebi to 3 puta bila vanmatericna (nadam se da nije) ili su u pitanju razlicite operacije? Oporavak od laparoskopske operacije je neuporedivo laksi, opet kazem za nedelju dana kao da se nista nije desilo, mada sam nekih 15 dana izbegavala nosenje bebe.

(odgovor članu jelena038)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.12.2010 15:53:07   
timi
hvala sto se neko javio.bila sam tad ocajna,a ni sad nisam mnogo bolje.mislim psihicli.to je meni bilo pre mesec ipo dana,fiyicki oporavak dobar.bila je klasicna operacijja jos uvek sam na bolovanju,kuvar sam pa brinem kad mogu ikoliko tesko da radim.radim kod privatnika pa brinem i za posao i za zdravlje. 

timi

(odgovor članu cici78)
Direktna veza do poruke: 67
   RE: Vanmaterična trudnoća
31.7.2011 20:42:31   
mtajcica83
ja sam nedavno, tacnije 14.07 imala operaciju vanmatericne, skinut mi je lijevi jajovod. Ja se osjecam dobro, ustajem odavno, malo sam nesto i lezala, mada su mi i dr.rekli da se ne ulijenim.Ne smijem da dizem nista tesko, da se naprezem,.Kuci previjam ranu svaki 3 dan , tako su mi rekli da zbog toga ne moram da idem u DZ..Rana malo curka, ali to kazu nije nista strasno...Uglavnom, ne smijem da se tusiram pa to pranje izgleda katasrofa i traje po sat vremena...Prvo se istusiram dole, pa strogo pazim da se rana ne skvasi(tj zavoji) pa se onda obrisem i obmotam peskirima oko struka i perem se gore, sundjercicem i kupkom, uh..Bebca ne podizem, trudim se da se cuvam ali eto...

(odgovor članu timi)
Direktna veza do poruke: 68
   RE: Vanmaterična trudnoća
31.7.2011 21:18:16   
dunja RR
Žao mi je mila, veliki je rez? 

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Vanmaterična trudnoća
1.8.2011 10:17:14   
mtajcica83
Dunja imam 8 kopci, pa onako nije ni veliki, a ni mali rez...Ja se zezam na svoj racun da skupljam rezove, s obzirom da sam kao mala operisala bruh, pa i od toga imam rez i oziljak...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Vanmaterična trudnoća
6.8.2011 16:34:11   
mare82
devojke izvinite sto ja upadam ovako s neba pa u rebra ali u strasnoj sam frci- da li je moguce da lekar na UZ vidi gestacioni mesak ali ne moze da kaze da li je u materici ili na nekom drugom mestu jer je trudnoca mlada (u pitanju je peta nedelja)?
cudno mi je da moze da ga vidi ali ne zna gde ga vidi user posted image
rekao mi je dodjem za 10dana, tada ce moci da zna gde je, user posted image

(odgovor članu mtajcica83)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Vanmaterična trudnoća
6.8.2011 16:39:35   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: mare82

devojke izvinite sto ja upadam ovako s neba pa u rebra ali u strasnoj sam frci- da li je moguce da lekar na UZ vidi gestacioni mesak ali ne moze da kaze da li je u materici ili na nekom drugom mestu jer je trudnoca mlada (u pitanju je peta nedelja)?
cudno mi je da moze da ga vidi ali ne zna gde ga vidi user posted image
rekao mi je dodjem za 10dana, tada ce moci da zna gde je, user posted image



Ja mislim da vanmaterična trudnoća ne može da se vidi na UZ.

Čudno mi je to što je tvoj dr. rekao ...

Vanmaterična trudnoća se utvrdi najčešće tako što beta raste a gest.meška nema u materici. Često se vanmaterična ni ne utvrdi nego tek kada je kasno (hitna operacija).

(odgovor članu mare82)
Direktna veza do poruke: 72
   RE: Vanmaterična trudnoća
6.8.2011 16:44:30   
Anoniman
Mare, izvadi betu danas i prekosutra, i ako se duplira sve je ok...
To moze da se desi, samo u slucaju da se mesak usadjuje tik na ulazu u jajovod i to tretiraju kao vanmatericnu...Ali to je 1:10000 sansa....Sigurno je sve ok...Samo proveri betu i bices mirna...

(odgovor članu dunja RR)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Vanmaterična trudnoća
6.8.2011 16:48:46   
liliana
IZVORNA PORUKA: dunja RR




Ja mislim da vanmaterična trudnoća ne može da se vidi na UZ.

Čudno mi je to što je tvoj dr. rekao ...

Vanmaterična trudnoća se utvrdi najčešće tako što beta raste a gest.meška nema u materici. Često se vanmaterična ni ne utvrdi nego tek kada je kasno (hitna operacija).


Da, Dunja je u pravu.


_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Vanmaterična trudnoća
6.8.2011 16:52:30   
cockic
ja mislim da se to najbolje vidi obicnim ginekoloskom pregledom,
jer je tad materica tj grlic naduven.
tako sam ja nesto shvatila.

jer je meni u obe trudnoce radjen odican pregled u 7 nedelji.
i tu uzmu briseve i td.

pre 25 koliko ja imam i moja mama nije imala uz vec
pregled.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...
Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.



image
AnaTamara
Preporuka budućim mamama!
Porođaj je sve bliže, pripremaju se stvarčice, između ostalog i Fitolat, koji mi je mnogo pomogao sa prvim detetom, uspeli smo da uspostavimo laktaciju!  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here