|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vanmaterična trudnoća
6.8.2011 18:18:41   
mare82
obidjoh ceo grad, ovde nema laboratorije koja radi subotom popodne.
hvala devojke ipak ste me malo smirile. inace kod tog mog dr je pregled 30e, sad mi je malo jasnije sto mi je sve ovo ispricao...

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Vanmaterična trudnoća
11.8.2011 15:53:27   
Olga75
IZVORNA PORUKA: Dove

Videla sam na forumu da ima bezbroj postova u vezi ovog,pa sam resila da celokupno svoje iskustvo podelim da vama.
Posle porodjaja sa sinom resila sam da rodim i trece dete.Nakon 6 meseci izostao mi je ciklus i po BHCG hormonu utvrdjeno je da sam trudna. Dvadesetog dana sam prokrvarila, i lezala na odeljenju jer ploda nije bilo u materici.Srecom BHCG je opadao pa je doslo do tzv TUBARNOG ABORTUSA,gde plod istruli u jajovodu i putem tog krvarenja se cisti.Retke su zene koje imaju tu srecu da im se to desi.I onda dodje novembar...
Opet su mi ustanovili trudnocu,i ja tacno na sinovljev prvi rodjendan ponovo prokrvarim.Javim se na odeljenje,nema ploda u materici...Odradim Betu za 2 dana ona raste.Opet na odeljenje i opet nama ploda u materici...I tako pet puta...
Otisla BHCG u 3781...Pa vidite.Skapiram ja da nemaju nameru da me spakuju na odeljenje i lepo sednem na bus i odem kod mojih u Zajecar.Dva dana nakon toga jajovod pukne,i ja jedva spasim zivu glavu.Krvarila sam od 23.11-18.12. i niko nije preduzimao nista i ako je BHCG bila u konstantnom porastu bez vidljivih naznaka trudnoce u materici.Lekari u Zajecaru me odmah spakuju na odeljenje i onda pocinje haos.Prvo punkcija,pa exporativna kiretaza i na kraju tek operacija u kojoj sam ostala bez levog jajovoda. I dalje ne odustajem,i dalje zelim .Ali nemam smelosti da se javim lekarima.Posle svih iskustava jednostavno se plasim.Nadam se i verujem da mi oni nece biti potrebni da rodim trece dete.


_____________________________

Marija je moj najveci uspeh

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mare82)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Vanmaterična trudnoća
12.8.2011 13:09:06   
World
Ja mislim da vanmaterična trudnoća ne može da se vidi na UZ.


Moze da se vidi, meni su vidjeli, i to, srecom, jako rano...
Test mi je bio pozitivan, ali me stomak uzasno bolio, ono kao kad dobijem, smetalo mi je kad obucem bilo sta, imala sam nesvjestice. Bolove sam imala sa lijeve strane (na tom jajovodu je bila vm). Jedan dr je posumnjao i vidio je da ima tu nesto, ali su ipak sacekali mislim oko 5-6 dana jos da definitivno uvrde da je vm i nisam morala na operaciju nego su mi dali metotreksat (2x). Rekli su mi ako ne uspije to da idem na laparoskopiju ili, u najgorem slucaju, na hirursku operaciju, ipak rijeseno je sa injekcijama.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Vanmaterična trudnoća
15.8.2011 8:22:13   
m@j@25
moze da se vidi na uz, meni su odmah videli na uz(mozda ne moze na starim aparatima)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Vanmaterična trudnoća
25.8.2011 12:27:09   
World
Pozdrav meric i dobrodosla na forum.
Ja sam imala vanmatericnu, pisala sam vec ovdje o tome, dali su mi metotreksat i nakon toga savjetovali 6 mjeseci pauziranja, vjerovatno zbog toga sto je ipak to neka vrsta otrova, pa da se organizam malo oporavi.
Mislim da prvo trebas odraditi sve nalaze, a pogotovo hsg, ako vec nisi radila, jer mora biti neki uzrok tih tvojih desavanja.

Koliko je meni poznato, od nalaza i situacije zavisi da li ce te poslati na IUI ili VTO.

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu meric)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Vanmaterična trudnoća
26.8.2011 18:25:01   
World
Hm... mislim da je 2 god malo previse, kao sto rekoh, obicno je 3-6 mjeseci, ali eto 6 kao za svaki slucaj...
A ne znam zasto ce ti uopste inseminacija, ako si vec prirodno ostajala trudna... vjerovatno ako dolazi do vanmatericne logicno mi nekako da se radi vantjelesna, inseminacija mi tu nema smisla, ne znam da li se druge zene slazu sa mnom... mozda jedino ako su ti inseminacije uslov da odes na VTO, mada je to po meni samo mucenje....
i ako si imala spontani, trebali su te valjda poslati da odradis one osnovne stvari, mikoplazme, hlamidije i ostalo sto bi potencijalno moglo biti uzrok... ali to ti bolje znaju zene koje su imale spontani, imas teme i o tome pa pogledaj...
ne znam kako ce ti dr odraditi 10. dan, inace prate folikule od nekog 9. dana obicno da vide kad ce ovulacija, pa onda svaka naredna 2 dana.... mislim, ne moze valjda on sa sigurnoscu znati da ti ovuliras bas 10. danuser posted image

a meni se vanmatericna desila prije 4 god. i od tada se svasta nesto izdesavalo, uglavnom trenutno sam u fazi cekanja inseminacije....

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu meric)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.9.2011 19:41:20   
mirjanam
Evo i mene u ovoj temi,ja sam trenutno u bolnici i dr.sumnja na vanmatericnu trudnocu,sada sam 8 nedelja,u zadnjih 12 dana bila sam kod najmanje 5 doktora od njih 3 nisu nista videli a 2 su potvrdili da je mesak u materici,juce ujutru sam imala jake bolove na desnoj strani i kad sam dosla u bolnici dr.je video mesak u materici ali je srcane radnje nije bilo i rekao je da ako dobijem bolove dodjem na kiretazu,danas sam dosla kod drugog doktora i kaze da je vanmatericna 90 posto i sada me prate.ja sam toliko razocarana u sve da jedva cekam da se sve zavrsi,ubija me ovo cekanje.

(odgovor članu meric)
Direktna veza do poruke: 82
   RE: Vanmaterična trudnoća
4.9.2011 23:23:12   
degu
mirjana jako mi je žao što ti se to događa user posted image
nadam se da je ipak neka greška user posted image
Baš me je Iva pitala za tebe, videla sam da se ne javljaš, a sad vidim i što :(
Drži se draga user posted image

_____________________________

Samo pozitivne misli privlače pozitivne stvari :)

U srcu moje mame i moje srce kuca <3

(odgovor članu mirjanam)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.9.2011 16:33:58   
Makedonka.
Cao svima
Evo moje price
Pre oko dva ipo meseca mi je prvi put u zivotu izostao menzis. Znala sam da sam trudna! 5dana nakon zakashnjenja, dobilla sam user posted image na testu. Mlada sam (22) i neudata,tako da tu je bilo puno izmesanih emocija, ali decko skim sam 5 godina bio je presrecan. Prvo nam palo na pamet da ce mo morati zuriti oko svadbe,pa sam odlucila da vec sledeci dan idem kod ginekologa, megjutim, Dr mi jr reko da nema nikakav znak normalne trudnoce. Nakon 6 dana, u koima sam imala 2 beta hcg testa i 3 pregleda ustaovili su mi vanmatericnu trudnocu u desnoj tubi. Sa sasvim malim bledo kafenik krvarenjem upucena sam u bolnicu.
Bila je to trudnoca od 7 nedelja. Dobila sam 3 inekcije metatreksat (UZAS!!! OTROV U SVAKOM SMISLU). Nakon nedelju dana, pustili su me kuci sa bhg = 1000 (u bolnici sam primljena sa 1200, u toku terapije je narasto na 1750, i eto,posle zadnje inekcije pade na 1000). Vec nakon nedelju dana sam uradila zadnji BHCGA- 100! To je bilo dobro za cuti. Psikicke traume u toku i nakon terapije su bile uzasne. nakon dve nedelje sam se sabrala nekako, morala sam znati zbog cega se bas meni to desilo.pregled kod Maticnog ginekologa je zavrsio sa rezultatom Jako Tanka Materica i 2 Hematoma, koi su se nakon 2-3 nedelje normaliizirale u potpunosti,ali ja nisam jos bila mirna. Zamolila sam doktora da utvrdi uzrok vanmatericne.Rezultati mikrobiologije kazu da nemam kandidu (moi dr je najvise sumnjao na kandidu ), ali imam ureoplazmu. Sutra idem kod ginekologa da vidimo kakvu cu terapiju dobiti. Za nekoliko meseca pravim analizu za proodnost jajevoda,pa videcemo kako ce ici lecenje dalje.
Progurala sam najtezi period u mom zivotu, jos uvek placem kad se setim bebe koja bi sad bila 15 nedelja stara, al se nedam! Idem do kraja, napravicu sve analize, sve sto je moguce, samo da se ako ikako moze ovo nikad ne ponovi! Mlada sam, i dosta zelena, al vas sve bodrim - demo dalje! Nesmemo se predati. Ova je duga bitka al pobedicemo... Ja vec sledeceg leta smem da ostanem trudna, pa sta Bog da. BORI CU SE,to je jedino sto znam!

(odgovor članu degu)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Vanmaterična trudnoća
28.9.2011 23:23:30   
m@j@25
neprohodni jajovodi i priraslice su najcesci uzrok vanmatericne trudnoce a prvi put cujem da kandida moze uzrokovati vm trudnocu, inace sam imala dve vanmatreicne trudnoce

< Poruku je uredio m@j@25 -- 28.9.2011 23:24:06 >

(odgovor članu Makedonka.)
Direktna veza do poruke: 85
   RE: Vanmaterična trudnoća
29.9.2011 13:27:37   
mirjanam
evo i mene 15 dana je proslo od operacije,nazalost su morali da mi odstrane desni jajovod,vanmatericna mi se desila zbog velikih priraslica,beta 2 dana pre operacije je bila 50000.na kontrolu idem tek za nedeju dana pa me zanima koliku ste pauzu pravili,kada ste ponovo poceli raditi na bebi?!

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.10.2011 21:43:04   
World
evo da postavim i ovdje:

sad sam pricala sa jelenom, jos uvijek nista ne vide na UZ, a beta joj je skocila na 8000. I to je prvi put kad se uduplala, a prije toga se trostruko povecavala... Ima li neka ideju?



_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu mirjanam)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.10.2011 21:59:21   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: m@j@25

neprohodni jajovodi i priraslice su najcesci uzrok vanmatericne trudnoce


endometrioza je vrlo čest uzrok, ajd da je svrstam u priraslice.

< Poruku je uredio dunja RR -- 16.10.2011 22:00:14 >

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 88
   RE: Vanmaterična trudnoća
16.10.2011 22:04:12   
m@j@25
a

< Poruku je uredio m@j@25 -- 16.10.2011 22:05:50 >

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 15:45:30   
World
jelenu su operisali, bila je vanmatericna, izvadili jajovod.... user posted image

_____________________________

Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.

(odgovor članu m@j@25)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 15:50:08   
Nensi*
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 15:51:51   
Ana RR
E u p.m. user posted image

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu World)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 15:54:05   
Snelle
Strašno mi je žao...više nema nijedan user posted image

_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 15:57:10   
JMPM
E ne mogu da verujem, majke mi. Danasnji dan je najuzasniji dan od ne pamtim kada!!!!

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 15:57:10   
Anoniman
E Anci bas tako. Bas mi je zao user posted image

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 95
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 16:06:15   
Anoniman
Joj, tugauser posted image Drži se Jelenauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 16:06:26   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 97
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 16:08:04   
vonavoj
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 16:09:30   
Anoniman
i meni je bas zao.user posted image
Jelenauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 99
   RE: Vanmaterična trudnoća
17.10.2011 16:12:04   
lanajelena
user posted image user posted image  Jelo drzi se user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Engimengi: Moja porođajna priča
photo
Ctg je pokazao velike kontrakcije, doktor je rekao da me spremaju za 5 min u salu na carski rez! Ja sam samo stigla da j...
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here