|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Nuhalni nabor
15.4.2009 19:46:29   
Buba76
Meni je sa sinom u 12.nedelji bio 1,1.
Sada sam tek u 6. nedelji pa cekam...

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Nuhalni nabor
14.7.2009 22:27:58   
Anastazija
2.39 kod nas... nesto mi se cini veliko... user posted image

< Poruku je uredio Anastazija -- 14.7.2009 22:28:31 >

(odgovor članu Buba76)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Nuhalni nabor
15.7.2009 8:25:40   
marince1
Ne brini,nije veliko.Mislim da je do 3 normalno.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Nuhalni nabor
15.7.2009 8:32:05   
guppy RR
do 3 je normalno t.j. verovatnoća za down sindrom je mala.

(odgovor članu marince1)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Nuhalni nabor
15.7.2009 9:04:52   
Nanica1
Kod nas je bio u 12 nedelji 1.3

(odgovor članu guppy RR)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Nuhalni nabor
15.7.2009 10:07:57   
basso
Sa prvim detetom 1.6mm a sa drugim 1.03mm u 13-toj nedelji,dr je rekao da treba da bude manji od 3mm

(odgovor članu Nanica1)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Nuhalni nabor
15.7.2009 10:11:32   
Markovicka
Kod nas 1.2mm u 13 nedeljici.

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Nuhalni nabor
15.7.2009 10:21:01   
Anastazija
a od cega zavisi debljina nabora? vidim, manje - vise, sve vase bebice imale su 1, nesto.. a moja ima preko 2... znam da je 3mm granica i to je u redu, ali me zanima zasto je negde nabor veci zasto je drugima manji? sve smo to merenje radile u 13-toj nedelji (kod mene bila 12+1, mada je po uz beba 12+3) a brojke su vrlo razlicite...

da li neko moze da odgana crne oblake slutnje iz mojih misli? user posted image

(odgovor članu Markovicka)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Nuhalni nabor
15.7.2009 11:03:10   
basso
Da li si radila double test,jer nuhalni nabor je jedan od parametara koji utice na rezultat ovog testa a koji daje statisticku verovatnocu za downov i edvardsov sindrom.Ako ti je double dobar nema razloga za sekiraciju samo vodi racuna da ti gestacijsku nedelju racunaju po uz

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Nuhalni nabor
15.7.2009 11:09:27   
Anastazija
Sutra radim double.. a juce sam bila na 4D UZ, pa videh te mere...  Dr rece da je anatomski sve u redu, ali svakako treba da se radi double test...
U principu, radoznala sam... Evo, guglam i citam o tome... Sta sve necu saznati pod stare dane... user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu basso)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Nuhalni nabor
15.7.2009 11:48:13   
basso
Nuhalni nabor je deo doubla testa i ako on bude u redu nema ama bas nikakvih razloga za brigu.

(odgovor članu Anastazija)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Nuhalni nabor
16.7.2009 7:59:06   
Anoniman
I ja, kao i Eu sad tek saznajem za taj nuhalni nabor... pojma nemam da li mi je meren uopste, jer mi dr nije to spomenuo... a bila sam na double testu... pih!

(odgovor članu basso)
  Direktna veza do poruke: 37
   RE: Nuhalni nabor
16.7.2009 8:39:08   
marince1
Pre nego sto se vadi krv za duble,moras na uz.Na tom uz ti nere nuhalni nabor.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Nuhalni nabor
16.7.2009 8:40:09   
Anoniman
Zato se i nosi izveštaj ginekologa sa sobom u laboratoriju kada radiš Double.

(odgovor članu marince1)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Nuhalni nabor
16.7.2009 15:39:26   
Anoniman
Ahaaaaa, sad sam nasla nalaz double testa, i nadjoh taj nuhalni nabor, vrlo mi je mali bio, sad zaboravih, nesto malo preko 1...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 40
   RE: Nuhalni nabor
16.7.2009 22:08:24   
Debeljuca
ma narodski receno... to je tecnost nakupljena iza bebinog vrata...
i preko 3mm pokazuje da nesto moze a ne mora da bude lose sa bebom...

uglavnom je to rutinski pregled....

a nekad se i tragicno zavrsi... sto je u mojoj prethodnoj trudnoci bio slucaj....

tad je baor bio 14-15mm

a sad je bio 1mm cini mi se....

sad je beba super i evo nas u 5 mesecu user posted image trudnoce

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Nuhalni nabor
31.7.2009 13:35:38   
Anoniman
Zdravo devojke!
Evo i ja da vam se pridružim.... Trenutno sam u 14. nedelji i baš sam prošle nedelje imala dramu oko NT zbog greške lekara. Lekar je pogrešno izmerio,upisao mi neki veliki parametar i još rekao kako je to ODLIČNO!!!!user posted image Naravno kad sam otišla sa tim nalazom na biohemijski test odmah su me pitali ko mi je lekar i poslali me na nova merenja.
Ovako- sigurno je gornja granica 3mm, sve preko toga šalje se na dalje analize.
Meni je srećom rezultat bio 1.8mm (hvala Bogu), ali dok su me merili vodili su razgovore da se dešava da trudnice imaju i preko 3mm pa da se beba rađa potpuno genetski zdrava. Izgleda kao da ni oni ne znaju sa sigurnošću, a što se tiče utvrđivanja parametra NT (nuhalni nabor) jako malo lekara je obučeno sa preciznošću da obavi merenje. Tako da ako, ne daj Bože dobijete loš parametar obavezno potražite mišljenje još nekog lekara. user posted image


(odgovor članu Buba76)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Nuhalni nabor
31.7.2009 14:15:40   
Anoniman
Dobrodošla n i n a !

Virni ovde: Spisak RR trudnica KLIK OVDE

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 43
   RE: Nuhalni nabor
5.8.2009 17:42:40   
Zemfira
Zdravo, devojke! Evo jos jednog novog clana. Ja sam juce bila na UZ (obican, drzavna ustanova) i doktor je izmerio NT 2,5mm, sto je propratio sumjnicavim vrtenjem glave, a kada sam ga pitala koja je gornja granica rece 2,5mm! I uz to da ne panicim, da sacekam rezultate krvi...
Ali meni djavo nije dao mira, te evo sta sam pronasla na netu (preskocicu ili skratiti ono sto je vec receno). Merenje NT se radi od 11 do 13,6 nedelja. Tokom tog perioda on moze varirati, tj. rasti proporcionalno sa bebom, nakon toga se polako povlaci i nestaje, te merenje posle ulaska u 14.nedelju nema svrhe. Zato gornja granica debljine NT varira od 11 nedelje, kada je 2mm do 13,6 nedelja kada je 3mm (ovo su mere za abdom. ultrazvuk. za vagin.UZ su nesto manje - sredinom i na kraju perioda merenja do 2,5mm).
Takodje sam naisla na podatak da, u okviru ovih granicnih vrednosti, pi proceni rizika (osim, naravno markera iz krvi) treba uzeti u obzir i odnos NT i CRL (tj. duzine bebe jer NT 'raste' zajedno s njom), tako da je za pravu sliku potrebna analiza i ostalih parametara UZ i dobar doktor koji ume i zeli to da radi u svakom konkretnom slucaju (a ne da te pregleda i gleda na vrata pitajuci se jos koliko ih ima u cekaonici...)
I jos, evo izvesne utehe za one koje brinu granicne mere (kao i mene, jer uprkos svemu procitanom i gore naopisanom, ja i dalje, mada nesto manje, brinem) 9 od 10 beba koje imaju NT do 3,5mm je zdravo...
Sutra idem na 4D kod privatnika i nadam se da ce me to bar malo smiriti dok ne sacekam rezultate krvi (koje cu moci da podignem 'mozda u ponedeljak, a sigurno u sled.cetvrtak")...

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Nuhalni nabor
15.3.2010 22:12:39   
Anoniman
2mm

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Nuhalni nabor
15.3.2010 23:07:19   
magnetic
1.4 mm u 13-toj nedelji

< Poruku je uredio magnetic -- 15.3.2010 23:08:07 >


_____________________________

Dunja 27.07.2010.
Visnja 23.01.2012.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Nuhalni nabor
18.3.2010 23:00:46   
dakana
1.3mm u 13 nedelji

(odgovor članu magnetic)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Nuhalni nabor
28.5.2010 22:26:34   
Daisy
dobro je sto sam naisla na ove informacije. Meni je izmeren NT 2,9 u 12+2nedelji trudnoce, na ekspertnom UZsvi organi uredno razvijeni kao i nosna kost. Naredni dan radila sam markere gde sam dobila sledece: free beta hcg 2.34mom, papp-a 4.84 mom, a NT je izrazen kao 2.02mom.softver je izveo zakljucak da imam 1:18 rizik za daunov sindrom user posted image , prema godinama on je 1:219, ostali sindromi imaju nizak rizik. Imam 35 godina. Da li moze neko da mi pomogne u tumacenju ovih rezultata, nesto mi bas ne stima...user posted image neobicno mi je da je pappa tako visokuser posted image
pomozite da protumacim, jer kod geneticara imam zakazano tek za tri nedelje, a do tad bi mogla vec poprilicno da odlepimuser posted image
hvala unapred
dragana

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Nuhalni nabor
28.5.2010 22:45:22   
cipiripi
meni je bio 1,7mm u 13 nedelja!
27 godina, crl kako treba...UZ odlican, mere bebe, razvoj itd..

free beta ogromna 212,4, mom cor je 7,13
papp-a 2824, mom cor 0,78

age risk 1:745
rizik na daunov sindrom 1:49
ukupan kombinovani rizik 1:217

i sad ko je tu lud..uz kaze sve extra a ovaj glupi test katastrofa..
ja sam se ipak oducila za amneo i najverovatnije cu je raditi u cetvrtak...


_____________________________

saljem ti bebi prasinu draga! Nek uspe!!! ... by Verus ! :D

A sad Ivona kaze "Verus..al si mi zaprasnjavilaaaa mamuuuu" !!!!

:D :*:*:*





(odgovor članu Daisy)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Nuhalni nabor
28.5.2010 23:02:51   
Daisy
stvarno se nakon takvih rezultata upitas ko koga zaj...
a vidis, kod tebe je pappa bio nizak, citala sam da je to u redu..user posted image
ja za amniocintezu treba jos da se nacekam, za tri nedelje imam tek konsultacije sa geneticarem...da li si ti to vec obavila?

(odgovor članu cipiripi)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Uobičajeni pregledi i analize u trudnoći
Pred vama je spisak svih uobičajenih pregleda i analiza koje se rade u trudnoći i približni period kada se oni rade.
13 znakova da očekujete dečaka
Da li je moguće da postoje očigledni znaci koji nam mogu reći da ćemo biti ponosni roditelji malog dečaka? Čitajte dalje...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here