RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 18:58:57)

jadna deca[sm=smiley36.gif]...ni ja ne bi jela krompir i tikvicu[sm=smiley11.gif]
ja ne mesam sa mlekom,mozda bi trebala..kada bi imala[sm=zmeden.gif]..nesto mi se ne izmuzava,pa posle nece da jede,i sta mi ostane u sikama?!




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:02:08)

znaci isto kao krompiric, obarim, izblendam, i mogu dodati moga mleka. a da li su mi one tikvice iz maxija dobre za nju?

Von za njihov obrok je dosta 20-30 ml mleka naseg




vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:10:55)

UM,ondak cu da se izmuzem toliko...ali onda ce morati sve da pojede...nema bacanja[sm=smiley36.gif]
a sto ne bi bile dobre tikvice iz Maxija...nemamo svi sve domace,ja prva...pa sta cu[sm=zmeden.gif]




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:16:40)

toliko ti je dosta, cak bude i malo redje, a ja stavim poveci krompir.
pa meni je krompir iz maxija, i jabuke cu njihove dajoj dajem, pa pitam, ja uvek jedem njihove tikvice...




vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:19:49)

ma da...neko je cak rekao da je bolje iz velikih radnji nego od preprodavaca...jer moraju da postuju skladistenje i te stvari oko voca i povrca...ih,najbolje da svi imamo vocnjak,povrcnjak...svoje pilice[sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif].,,bla,bla!




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:30:05)

nama je dr rekao da za 10ak dana pocnemo da dajemo voce - izmiksanu jabuku, bananu, sa malo kivija i kruske, a za 15ak dana i one kao pirincane pahuljice sa ukusom vanile.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:34:47)

Von i t sto kazes, ja imam jednu radnju gde uvek kupujem meso, i tu cu i za nju da kupujem , sveki za nas kupuje curke sa sela, te cu i njoj davati, baba mi je malopre poslala sargarepu domacu, sto imam domace davacu joj, sto nemam, davacu joj kupovno.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:34:51)


IZVORNA PORUKA: vonavoj

jadna deca[sm=smiley36.gif]...ni ja ne bi jela krompir i tikvicu[sm=smiley11.gif]
ja ne mesam sa mlekom,mozda bi trebala..kada bi imala[sm=zmeden.gif]..nesto mi se ne izmuzava,pa posle nece da jede,i sta mi ostane u sikama?!


Ne bi verovala šta bebe vole da jedu. Ova moja obožavala neku kupovnu kašicu sa spanaćem, mogla je samo to da jede, ostalo mrljavila a na to zevala. E ta je kašica toooliiikooo smrdela da sam okretala glavu kad je hranim. Meni muka a ona sva srećna mljacka...[sm=smiley36.gif]




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:36:01)

Zabetina voli sve[sm=smiley36.gif].
E sta je posle tikvice na redu od povrca...




vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:39:26)

[sm=smiley11.gif][sm=smiley11.gif] gae,to si u pravu,sve to nama smrdi...
kseno,kod vas je malo drugaciji redosled uvodjenja hrane?




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:42:59)

tako izgleda. nama je ovako dr rekao. sta ste vi prvo uveli?




vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:45:07)

ja sam pirincane pahuljice sa mojim mlekom,pa onda ove sa ad mlekom..a sada prelazimo na krompir,sargareu,povrce...pa tek onda jabuka,voce...[sm=zmeden.gif]tako je kod nas!




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:46:26)


IZVORNA PORUKA: Unina mama

Zabetina voli sve[sm=smiley36.gif].
E sta je posle tikvice na redu od povrca...


Brokoli, karfiol, spanać, peršun, paškanat...




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:48:04)

i kod nas je tako kao sto von kaze, a banana je zadnja




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 19:57:00)

a zasto prvo povrce? mi smo ga pitali pogotovo sto je rekao i malo kivija. a za kivi nam je rekao posto pije samo ad mleko, kivi je dobar izvor c vitamina i sprecice zatvor.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 20:00:14)

pa bebe se pre naviknu na sladak ukus, nego na slani, pa zato valjda...
a kazu da je vitamin c jak za bebina creva, pa se pojavi krvavi koncici u stolici...




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 20:00:56)

Prvo povrće jer je mleko slatkastog ukusa pa još se krene sa voćem mnoge (ne sve ali mnoooogeee) bebe naviknu na slatko pa posle dugo odbijaju povrće i meso. Takođe što se pre krene sa povrćem pre će se stići do mesa koje je važan izvor gvožđa, sa 6 meseci počinju da presušuju bebine zalihe istog.




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 20:15:13)

von, zar ti nisi ostavljala svoje mleko u zamrzivac?
idu mi na nerve one milupine pahuljice, razvodnje se dok si reko "keks" pa opet ispadne da pije umesto da jede! jel se sve razvodnje ili samo one? i ovim tempom moracu da bacim ostatak, nema sanse da mi pojede celu kutiju za 3 nedelje, nece da pojede napravljenog vise od 50 ml, dosisa do 90 i kraj!




nenja22 -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 20:16:49)

evo ja da se oglasim, sto kosta nije od ovih mnogih [sm=smiley36.gif]

za ozbiljno, mislim i da je bitno ispratiti svoju bebe naravski, kao i za sve...ja da sma kostu terala sa krompirom, tikvicom i tako tim stvarcicama, mislim da bi mnogo sporije se projeo, da tako kazem...jer njemu je glavni problem bio da savlada kasicicu i hranu preko iste, a onda ako je to bivalo nesto bezukusno, nije hteo ama uopste da se zamara...

tako da smo mi krenuli sa vocem, pa cak u pocetku kombinovali voce i povrce i u roku od nekih mesec i nesto, sasvim lepo je poceo prakticno sve da prihvata sto mu se ponudi...




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 20:17:17)

Sve se posle izvesnog vremena pretvore u bljuzgavicu.




jance -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 20:23:10)

meni se ozbiljno to sa baby king pahuljicama nikad nije desilo, sve sam probala da ih i napravim vodenastije, i opet postanu onako sundjeraste.. cak sam mu pre koji dan napravila visnjicu sa nemlecnim pirincanim pahuljicama i stavila u teglicu da imam u gradu, ni 2 sata kasnije nisu se razvodnile...




vonavoj -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 20:32:42)

BB,ostavljala sam u decembru,a tome je prosao rok...u februaru sam ostavljala kada sam radila u frizu,tako da je sve popijeno..a posle se nisam toliko ni izmuzavala...nisam imala mesta u zamrzivacu!
a sto se tice razvodnjavanja,i meni se razvodnje,ali je jako brzo hranim,i pojede svih 150ml,tek se na kraju razbistre![sm=smiley36.gif]...samo trpam!




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 20:39:14)

ma ovo nesto u 3 minuta postane retko kao mleko samo! pitala sam za baby king pa je moja dr rekla bolje milupa, nije se upustala u objasnjenje
e, ili da nauci brze da jede ili neka pije rucak, sta da mu radim!




Anoniman -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 20:41:19)


IZVORNA PORUKA: jance

meni se ozbiljno to sa baby king pahuljicama nikad nije desilo, sve sam probala da ih i napravim vodenastije, i opet postanu onako sundjeraste.. cak sam mu pre koji dan napravila visnjicu sa nemlecnim pirincanim pahuljicama i stavila u teglicu da imam u gradu, ni 2 sata kasnije nisu se razvodnile...


Baby King nisam probala ali ove ostale se prvo zgusnu a posle 20ak minuta se razvodnje.




jance -> RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo (8.4.2012 20:41:47)

da, i meni je rekla da uzmem Milupine al ih majstor nije voleo nikako, probala sam i HIPP i Nestle, ali je na baby king ubedljivo najbolje reagovao....
jedino Impamilove nisam, imam averziju jos od AD mleka, prosto ih se bojim...




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>