|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 12:57:26   
vonavoj

IZVORNA PORUKA: Lilla

user posted image
Ne bih vala ni ja, ali ga lazem cijelo vrijeme da je dobro. MM se nekad ubaci, laze te sine mama, ali ti to jos ne znas user posted image

user posted image user posted image user posted image bas tako!

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 76
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 13:02:54   
jance
ja sam isto nasla caku kako da to sve prodje bez vecih problema. parkiram ga u ljulju pred TV, ukljucim Baby tv, malko pojacam, on se zablene i ja prinesem kasicicu ustima pa kad on otvori usta ja ubacim... retki su slucajevi da npr jede bez toga da ima neku sporednu zabavu pa makar to bilo i trpanje ruku u ciniju iz koje jede. takodje se snalazim kad npr pregladni i pocne da histerise, dam mu malu flasicu sa vodom u ruke, pa on onda gricka cuclu, ja malko odmaknem cuclu od usta pa strpam hranu u usta i tako prvih nekoliko kasika dok mu se makar malko ne napuni stomacic i ne skonta da u stvari jede, pa onda gledam u njega i smejem se i kazem : bravo majstore, bas je ukusno! user posted image

ona varijanta da ga stavim u stolicu za hranjenje i za sto kod nas ne pali jos uvek, probala sada kod prijatelja, histerise i nece ni da udje u stolicu a jos ako je za stolom i ledjima okrenut TVu ili ljudima u kuci onda je jos gore...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 77
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 13:12:24   
Lilla
Varamo, ih varamo user posted image Ne mogu a da se ne pitam sta ce biti kad budu malo veci pa se ne budu dali prevariti, bice krompira, mrkve i svega ostalog i po plafonu user posted image

_____________________________

"Divno je biti nekome nesto, divno je biti tebi sve...Sve dok te drzim cvrsto za ruku, nikog na svijetu ja se ne bojim!"

(odgovor članu jance)
Direktna veza do poruke: 78
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 13:16:50   
Sashica82
Mi bez tv-a i crtaća nema šanse da jedemo čvrstu hranu. A kad se zablene u neki crtać što posebno voli, zaboravi da proguta, pa ga malo cimnem da se seti da ima hranu u ustima user posted image

(odgovor članu Lilla)
Direktna veza do poruke: 79
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 15:34:21   
Nina777
I mi nista bez Baby TVauser posted image , strasno, sta ce biti kad malo porastu, stalno sam pricala kako je glupo kad roditelji kroz kucu jure decu sa hranom, pa zalogaj ovde, drugi onde, kao ja sigurno necu tako a vec se vidim u istom filmu user posted image

(odgovor članu Sashica82)
Direktna veza do poruke: 80
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 18:00:06   
branki*

IZVORNA PORUKA: Nina777

stalno sam pricala kako je glupo kad roditelji kroz kucu jure decu sa hranom, pa zalogaj ovde, drugi onde, kao ja sigurno necu tako a vec se vidim u istom filmu user posted image

kad li cu ja da izadjem iz tog filmauser posted image ?

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Nina777)
Direktna veza do poruke: 81
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 18:26:05   
Anoniman
a recite mi, te povrcke, barite u vodi ili na pari?

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 82
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 18:28:29   
vonavoj
ja barim u vodi!
inace,evo sad sam joj dala pirincane pahuljice za veceru,jel to ok? 18h,to je vecera,i onda pre spavanja sikanje?
sve mi potamani,celu mericuuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 83
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 19:11:36   
jance
kseno, ako mozes da baris na pari onda ti je tako najbolje, najmanje se hranljivih sastojaka gubi. ja ne mogu pa prokuvavam...
inace spanac totalni fijasko! apsolutno nam se ne svidjati user posted image

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 84
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 21:34:49   
Anoniman
vidim da svi vi mnogo ranije uvodite cvrstu hranu i vise eksperimentisete. ja i da hocu, ne bi mi mm dozvolio, smorio bi me zivu, sve cemo morati po dr pravilima.
jance, mislim da se spanac ne savetuje bebama zbog nitrata, tako sam procitala u knjizi.

(odgovor članu jance)
  Direktna veza do poruke: 85
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 21:43:25   
Ana RR
Ksenči, radi onako kako misliš da je najbolje i nećeš pogrešiti. Moj savet je da odlučiš po kojim pravilima ćeš se voditi i da ne lutaš mnogo jer ćeš se sludeti, kad je već tako kako kažeš onda slušaj uputstva svog doktora i tako radi.

Kod nas se savetuje uvođenje čvrste hrane između 4. i 6. meseca. Počinje se sa pirinčanim cerealijama, pa sa kukuruznim, sledi povrće, voće, meso, mlečni proizvodi, jaje itd. Pre prve godine se ne savetuje uvođenje kravljeg mleka a poželjno je i duže.




_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 86
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 21:47:32   
cockic
sto se jelovnika tice i uvodjenja namirnica to najbolje mama oceni
ja sam malom svo zelenilo dala sa nekih 5-6 meseci.
i mislim da nisam pogresila isto tako i meso sam ranije.

mada nema nekog efekta jer je dojen do 14 meseca a gvodzdje mu
je i dalje lose.a sve jede meso telece biftek,konjsko..ma sve.

kasice pirincane su sa 4 meseca.
samo moj savet prvo voce,pa povrce da se da bebanama user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 87
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 21:49:33   
Anoniman
Samo da na Anin post dodam da se pre prvog rođendana ne preporučuje upotreba ni šećera ni soli.



< Poruku je uredio gae_gr -- 9.4.2012 21:50:13 >

(odgovor članu Ana RR)
  Direktna veza do poruke: 88
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 21:54:46   
minavb

IZVORNA PORUKA: cockic

sto se jelovnika tice i uvodjenja namirnica to najbolje mama oceni
ja sam malom svo zelenilo dala sa nekih 5-6 meseci.
i mislim da nisam pogresila isto tako i meso sam ranije.

mada nema nekog efekta jer je dojen do 14 meseca a gvodzdje mu
je i dalje lose.a sve jede meso telece biftek,konjsko..ma sve.

kasice pirincane su sa 4 meseca.
samo moj savet prvo voce,pa povrce da se da bebanama user posted image


-sto se uvodjenja i jelovnika ticem najbolje znaju pedijatri a mame slusaju njihove savete
-dojene bebe obicno imaju nize Fe i cesce imaju anemiju, jer su adaptirana mleka fortifikovana
-u ishrani beba, prvo se uvodi povrce pa onda voce


_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu cockic)
Direktna veza do poruke: 89
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 22:49:51   
PoisonEve
Mm je kupio milupine zitarice od pirinca i kukuruza, ali pise da sadrzi i skrob, tj. griz.
Jel to ok ili da menjam?

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 90
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 22:51:17   
branki*
da,ali to je verovatno kukuruzni skrob.one ne sadrze gluten.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 91
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 22:53:27   
PoisonEve
Da. Bez glutena, bez secera, sa vitaminom B1
tapioka skrob

_____________________________

"Svi smo mi deca. Jedina razlika je u nasim igrackama"
Ajrton Sena

(odgovor članu branki*)
Direktna veza do poruke: 92
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 23:02:03   
branki*
tapioka je neka biljka,odnosno koren.jesi davala bebi cisto pirincane pahuljice?ja sam prvo te,pa kad sam potrosila kutiju,uzela te pirincano-kukuruzne.

_____________________________

branki

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 93
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 23:02:39   
minavb
Opusti se, gluten je protein iz psenice i drugih zitarica, a skroba ima u mnogo razlicitih namirnica. Gluten inace sme i od 6 meseci da se daje.

_____________________________

Mina, persona non grata :)

Mišljenje je kao zadnjica - svako ga ima.I ne samo što ga ima, već ima i potrebu da skine gaće i drugima maše istim ispred nosa.

(odgovor članu PoisonEve)
Direktna veza do poruke: 94
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 23:04:42   
maslackic
BB, ja imam knjigu dr Komnenović (nutricionista i pedijatar) "Od prvog obroka do školske užine" se zove i ima finih recepata i dosta dobrih saveta od kada se šta uvodi. Na njenom sajtu možeš poručiti.


Anci, ovo si ti pisala, ali ja ne mogu na netu da nadjem, za porucivanje.. mozes li mi pomoci da je nadjem..

nasla sam odlomke negde i svidela mi se...user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu minavb)
Direktna veza do poruke: 95
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
9.4.2012 23:31:35   
Anoniman
Ima na sajtu mobilni, pozoveš i poručiš. Ja kad sam zvala porudžbine je primao gospon suprug (podsetio me na gospođu ministarku user posted image )

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 96
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
10.4.2012 0:13:12   
maslackic
hahaha :) kako ti se cini knjiga?

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 97
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
10.4.2012 0:14:54   
maslackic

IZVORNA PORUKA: gae_gr

Ima na sajtu mobilni, pozoveš i poručiš. Ja kad sam zvala porudžbine je primao gospon suprug (podsetio me na gospođu ministarku user posted image )


jao, mozes li mi molim te poslati link sajta..ja se istripovala da se sajt zove Mobilni pa kucam u google..uhh, ne treba ja cesto u nocnu smenu da dolazim..user posted image

_____________________________

"Sundjer Bobe, nista te ne cujem previse je mracno !"

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 98
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
10.4.2012 8:09:45   
jance
kseno, nama je dr savetovala spanac jos pre mesec dana da mozemo da krenemo sa uvodjenjem, no ali ja sam prvo uzela blitvu, pa sam onda uzela visnju i nisam htela nista sa povrcem, pa sam onda pravila pauzu, i evo tek nedelju dana pre punih 6 meseci sam probala spanac...

_____________________________

Bez dece kuća ne raste

(odgovor članu maslackic)
Direktna veza do poruke: 99
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
10.4.2012 9:17:28   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: maslackic


IZVORNA PORUKA: gae_gr

Ima na sajtu mobilni, pozoveš i poručiš. Ja kad sam zvala porudžbine je primao gospon suprug (podsetio me na gospođu ministarku user posted image )


jao, mozes li mi molim te poslati link sajta..ja se istripovala da se sajt zove Mobilni pa kucam u google..uhh, ne treba ja cesto u nocnu smenu da dolazim..user posted image


Draga moja, definitivno ti ne prija treća smena. user posted image Na sajtu dr Komnenović KLIK imaš na početnoj strani broj mobilnog telefona koji možeš da pozoveš da poručiš knjigu

Sa sajta:

Knjigu doktorke Komnenović
možete naručiti na telefon
066/010 068

(odgovor članu maslackic)
  Direktna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Kako se pravi beba u jednom afričkom plemenu
Roditelji su ti koji odlučuju da li će i kada imati dete, ali dete u stvari samo bira svoje roditelje i pronalazi put do...
Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here