|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
16.6.2014 13:05:50   
Biserce
Blitva prosla super, juce je sve poruckao. Jutros premijerno breskva. Dadoh mu svezu, samo je izmiksala i nije odusevljen. Kako bih mogla visnje da mu dam? Meso necu uvoditi dok pedijatar ne odobri, sl kontrola nam je pocetkom jula

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2376
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
16.6.2014 13:15:00   
tijatija
visnje mozes skuvati sa jabukom, barem sam ja tako mojoj djeci...

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 2377
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
16.6.2014 13:27:26   
dijana1*
A zar se ne sme dati sveze ?
Ja bih probala blitvu ali sve me nesto strah. Ponudicu mu sutra malo pa cemo videti kako ce proci. Ja sam mu dala svezu breskvu i super je proslo.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 2378
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
16.6.2014 16:06:10   
anci kv
dijana,slobodno blitvu daj,obrok dobije lep ukus,sve će poručkati
Ja višnju nisam još svežu davala,mada bih mogla pošto je velika. Kuvanu jesam

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2379
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
16.6.2014 16:35:18   
tijatija
Ja sam davala kuvanu jer sam im cesto kuvala jabuku i kombinovala sa ostalim vocem tako i sa visnjom, ja mislim da moze i sveza ( mislim user posted image )

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2380
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
16.6.2014 21:23:19   
dijana1*
Ccccc kao da nemam vec jedno dete user posted image user posted image ali stvarno sam sve zaboravila.
Prvo cu blitvu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 2381
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
17.6.2014 19:15:53   
Biserce
Jutros poruckao celu breskvu, za rucak krompiric i malo piletine iz batine supice.

_____________________________

Ako si bogat samo onim sto lopovi mogu ukrasti i moljci pojesti....sa cim ces ostati ako lopovi zbilja ukradu i moljci pojedu???

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2382
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
17.6.2014 22:58:49   
dijana1*
Ujutru mi mama donosi domacu blitvu, neprskanu user posted image
Biserce bravo user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 2383
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
18.6.2014 23:14:10   
dijana1*
Blitva user posted image
Prvo se meni smucila a naravno i njemu. Dala sam mu samo 2 kasicice i poceo je da place. Ali stvarno je ruzno. Inace mu pravim domace kasice ali blitvu od sada kupujem. Verujem da je lepsa.
Sledece mu uvodim karfiol.
Dr mi je rekla da mu mogu dati i teletinu a sa 7 meseci junetinu.
Nego mi smo juce napunili 6 meseci tako da prelazimo u temu ishrana od 6-9 meseci user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2384
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
18.6.2014 23:29:01   
Dani.kv
Da li neko moze da mi kaze kako uvodim piletinu? Belo ili batak i koja kolicina?
Ja blitvu nisam. Imam kasicu spanaca pa cu to za neki dan

(odgovor članu Biserce)
Direktna veza do poruke: 2385
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
18.6.2014 23:41:13   
tijatija
Ja sam kuvala supu od bataka i krila o od toga sam davala... Belo meso mi je nekako suvo kuvano...

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 2386
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 1:59:20   
Sanjica26 RR
Dani prvo se uvodi blitva, pa tek onda spanac.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu tijatija)
Direktna veza do poruke: 2387
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 7:20:19   
Misha i Ljisha
tijatija ja sam prvo davala belo meso jer se tako preporucuje ali i meni je logicno prvo batak jer je socniji. Vrlo brzo smo mi presli na bataciceuser posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2388
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 7:26:17   
milicicak
Ja sam prvo kuvala krilca i batacice. I sad najredje jede belo meso, najvise voli batak user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2389
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 9:59:51   
mirkam
E da znate kako sam unisila dijte prkjuce sa breskvom user posted image
Izmiksam mu tri svjeze breskve (reko kud da kuvam raspasce se) i od toga mi izadje tacno teglica od 120gr. I on je pojeo mozda 100gr i bas mu se svidjelo. E muke e sa somakom popodne..Bas se namuciouser posted image

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2390
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 10:53:24   
dijana1*
Mirkam mislim da je mnogo tri breskve da pojede.
Ja K mesam malo breskve, jabuke, banane. Svega po malo. I obavezno skidam kozicu sa breskve.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2391
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 10:56:54   
Sanjica26 RR
Tacno. Ubacis dve vockice razlicite. I nama je mnogo da pojedemo tri breskve. Na pocetku se nista ne daje sveze, sem banana i avokada.

< Poruku je uredio Sanjica26 -- 19.6.2014 10:57:49 >


_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2392
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 10:59:39   
dijana1*
Sanjice ja sam sve sveze davala. Nekada mu skuvam jabuku a nekada pecem, a vecinom je bila sveza. Breskvu i bananu svezu.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2393
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 11:04:20   
Sanjica26 RR
Gde god sam citala svuda pise pise da se na pocetku daje kuvano. Cekam jos koji zubic da izadje, pa da joj dajem svezu jabukicu svezu da gricka. Mnogo sam pogresila sa T zato je sad razmazena sa hranom.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2394
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 11:08:25   
dijana1*
Tu sam i ja pogresila i jos uvek ga hranim i molim da zvace. Uzas user posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2395
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 13:59:26   
mirkam
Naravno da je mnogo..ali ja sam se vodila time sto je prije jeo kupovnu kasicu od breskve, i skoro cijelu pojede znaci oko 120gr i super je podnio...
Nego dobro, sad znamo pa necemo tako ubuduce. Mislim da ima veze i to sto je mozda nisam malo prokuvala...

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2396
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
19.6.2014 14:02:27   
anci kv
mirkam,cedni breskvu pa u taj sokić stavi bananu
Ja sam dundi tek skoro počela svežu breskvu jer je tek sad i počela sezona

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2397
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 7:06:02   
Misha i Ljisha

IZVORNA PORUKA: mirkam

Naravno da je mnogo..ali ja sam se vodila time sto je prije jeo kupovnu kasicu od breskve, i skoro cijelu pojede znaci oko 120gr i super je podnio...
Nego dobro, sad znamo pa necemo tako ubuduce. Mislim da ima veze i to sto je mozda nisam malo prokuvala...



U kupovnim kasicama ima pirinca. Znaci nije sto posto voce. A ako mi napravimo bebi kasicu od samog svezeg voca to im bude previse. Nasa dr je preporucivala jednu svezu vocku. Ako beba nema problema sa varenjem. Ako ima onda ipak da se prokuva voce. Inace nam je takodje savetovala posto to bebama i dalje predstavlja obrok nakon voca ide podoj jer voce nije sito. Tek tamo negde iskreno oko 11tog meseca sam izbacila taj podoj nakon voca i onda smo ostali na podoju ujutru i uvece ali sa 11 meseci mi je za uzinu jela samo jednu vocku. Znaci jedna jabuka, jedna banana, jedna kruska i td

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2398
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 7:13:43   
mirkam
Blago vama sa tako dobrim pedijatrima. Meni je nasa samo stampala kao neke preporuke i to je to. Nista da ti kaze , da te posavjetuje, kao tu vam sve pise. A na papiru...gluposti. Nisa bitno, konkretno, sve uopsteno.
Strasno sam pogrijesila, kao da sam blesava, dala mu da jedem koliko on hoce...Nego eto, sad znam za ubuduce.
Ja mu posle i slane i slatke kasice dam mlijeko i nemama pojma do kada treba tako.
On npr pojede 70-80gr blitve ili nebino bilo cega drugo i posle toga popije 150ml mlijekauser posted image A inace pije (kad ne jede kasicu) 180ml nekad i 210ml.
Vjerovano ce postepeno povecavai kasicu a smanjivati mlijeko?
I dajem mu ujutro oko 10h voce i oko 13h-14h slani obrok, jel to uredu bebi od 5 ipo mjeseci? Mislim treba li nesto i popodne - predvece ili je ovo za sada dovoljno?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2399
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 7:21:41   
Misha i Ljisha
mozda vam je rano da imate dva obroka vec? A pije mleko posle toga upravo jer tih 80 gr nije dovoljno. A opet nama je takodje dr rekla dokle god se ne uvede meso njima ni to povrce nije sito ali ako hoces da to bude ceo obrok i sit onda pravis povrce sa krompirom, pirincom ili palentom. To daje sitost. Da bi beba bila sita u tom uzrastu treba da porucka oko 120gr, znaci ona mala kasica, brzo oni to povecaju pa sa sest meseci su vec na oko 200 grama. Trebalo bi uskoro da ti poveca unus cvrste hrane. Das bebi da jede kolko hoce (tog slanog obroka) znaci do sitosti i onda vise nakon tog obroka ne dajes mleko. Znaci posle voca jedno sat vremena nakon voca ide mleko (treba dati malo i sansu stomacicu da svari to voce). Polako uhodaces se. Ako zelis bas ceo obrok da zamenis i taj vocni onda voce pravis opet ili sa pirincem ili grizom. Mame ovde su npr u griz stavljale voce i onda je to takodje sito pa posle toga ne ide mleko. Ja sam radila kako nam je nasa dr preporucila i urodilo je plodom. D obozava sveze voceuser posted image

dovoljno je to a predvece mozes davati one pirincane kasice jer su site ali to nam je dr rekla samo ukoliko se dete budi nocu. No mislim da bi to kod vas bilo previse da imate tri obroka. Jos ste vi u fazi isprobavanja svega i svacega. za sad je to bebici dovoljno ne brini.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 20.6.2014 7:24:37 >

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2400
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 [96] 97 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here