|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 96 [97] 98   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 7:31:35   
mirkam
Tako sam nesto i ja mislila. On jede kasicu dok ne pocne da se buni i ne pljuje (znaci ne moze vise?), o posle pola sata popije toliko mlijeka, to me buni?
Ali sto kazes polako, jos isprobavamo. Nego mene sve strah da mu ne dajem malo, ali nije valjda, lijepo napreduje, veseo je, nocu spava (jednom se budi da pije mlijeko)...
U svakom slucaju hvala na ovako lijepom i detaljnom objasnjenju, svaki ovakav savjet mi znaci bas puno user posted image

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2401
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 7:36:32   
Misha i Ljisha
Ma kakvi hvala, meni je bas drago da mogu nekom da pomognemuser posted image . Ja sam isto bila totalno zbunjena oko uvodjenja cvrste hrane i zvala sam nasu dr jednom nedeljnouser posted image (stvarno je divna zenica i uvek me je lepo sve savetovala) plus i mame ovde, svaka im cast. Eto doslo vreme i ja nekom da pomognem.

Cim ti je on veseo i ne budi se njemu je to sve dovoljno. Videces odjednom se nekako to kod njih desi pa krenu mnogo vece porcije da jedu. Secam se moja D se uvek vrtela oko 200 gr, a mame su ovde govorile da im bebe jedu cak i oko 300 grama po obroku. Svako dete je za sebe. Znaces ti kad on bude gladan ne briniuser posted image

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2402
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 7:45:50   
mirkam
Super! Jutros cu da mu dam pirinac-kukuruz pahuljice, to jos nije probao.
A sa cim mogu da mixam tikvicu? Uvjek sam mu do sada davala "cistu"?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2403
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 7:50:22   
Misha i Ljisha
ja sam tikvicu davala u pocetku isto samu, a posle sam pocela sa krompirom ili sa palentom. Tikvicu je D obozavala i lepo je tikvica uticala na njenu stolicuuser posted image (mucili smo se sa tvrdom kakom). Mozes iskreno i sa pirincem (ja pirinac nisam cesto davala svojoj D upravo iz razloga jer steze stolicu). mozda ce se javiti neka mama koja je tikvicu kombinovala sa nekim drugim povrcem

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2404
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 7:55:04   
Sanjica26 RR
mirkam tako sam i ja mesala kao MLJ.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2405
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 10:49:08   
mirkam
Mame, koje pahuljice da kupim a da se ne razvodne posle 5 min?
Milupine pirincane pahuljice se razvodne posle 5 min, a jutros sam probala Nestle pirinac-kukuruz, bukvalno se posle 1 min razvodne user posted image

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 2406
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 12:36:48   
anci kv
čini mi se ako se stave u mleko ili sok,kasnije se razvodne nego kad ih prelijem. Ja sam stavljala posle manju količinu mleka da bi bilo gušće
Tikvicu kombinujemo sa krompirom,šangarepom,malo blitve,pirinač

< Poruku je uredio anci kv -- 20.6.2014 12:38:21 >


_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2407
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 23:16:56   
dijana1*
MiLjtvoj pedijatar je bas super. Ja sam kao i Mirkam dobila neki papir na kome je sve nesto uopsteno napisano nista konkretno. Zato i brljavim sa hranom i ovde sve pitam.
A koji pirinac dajete?
Mirkam ja sam voce pomesla sa grizom i super je ispalo. Bar sat-sat ipo treba sacekati posle voca pa dati mleko.
U pocetku sam ga posle obroka dojila, vise ne jer jako malo povuce.
Tikvicu mesam sa krompirom, sargarepom i piletinom.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2408
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
20.6.2014 23:27:16   
anci kv
ja kuvam integralni pirinač

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2409
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 7:25:02   
Misha i Ljisha
Dijana integralni pirinac je tezi za stomacic od obicnog belog. Tako da ja integralni nisam nikad davala a retko i beli jer kazem pirinac steze stolicu a mi smo imali problema sa tim.

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 2410
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 8:42:39   
mirkam
Dijana, psencni griz? Ja jos nisam uvodila gluen, zato i imam problem jer bas je malo zitarica i slcnih stvari bez glutena. Ne znam kad bih mogla da pocnem sa tim glutenskim stvarcicama, sve bi bilo mnogo lakse..
A sta mislite o Rizolinu od Lina? Moze li on da se mijesa sa adaptiranim mlijekom? Ne znam ni kada bih mogla da mu mijesam po nesto sa malo kravljeg, kao npr taj Rizolino?

(odgovor članu Misha i Ljisha)
Direktna veza do poruke: 2411
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 8:51:01   
dijana1*
Mirkam imamo temu o glutenu bas smo pisali pre 2-3 dana. Za kravlje je rano, svi pedijatri su mi rekli nikako pre godinu dana.
MiLJ obicni beli pirinac koji mi koristimo? Npr uncle benc?

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2412
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 8:56:31   
mirkam
Ok hvala. A sto si ti jos u ovoj temi?user posted image

(odgovor članu dijana1*)
Direktna veza do poruke: 2413
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 9:01:47   
mirkam
A sa cim pravite griz, ako kravlje mlijko ne moze prije navrsene godine?

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2414
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 9:14:44   
doktorkakristal
ne znam sto toliko bezite od tog glutena ,to sto cete ga kasnije uvesti moze samo povecati sansu za alergiju
sto se kravljeg tice ja sa tim pravim dorucak zitarice ili poparu ,doduse uzimam domace

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2415
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 9:21:16   
dijana1*
Ja sam ga pravila sa vodom. Kravlje mleko je tesko a mi ionako imamo problem sa stomacicem.

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu doktorkakristal)
Direktna veza do poruke: 2416
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 12:24:07   
Dani.kv
Evo i nas. Mi smo posle milupe startera uveli pecenu jabuku, krompir, sargarepu, grasak, tikvicu, secerac, bananu, breskvu sa pirincem. Danas uvodimo piletinu. Maksic razvaljuje. Jeo bi vise nego sto mu dam a Joka mrljavi. Prava beba. Sto se tice kravljeg mleka mi smo na nan-u do punih sest meseci. Posle cu nan-2 jos mesec i prelazimo na farmadovo mleko za kuvanje 2.8. Pricala sam sa decjim hirurgom koji mi vodi Maksica zbog pijalona na bubregu. Kaze na seminarima savetuju do godine ad ali praksa je nesto drugo. Ako on svojoj bebi tako radi a pritom mom ne steti oko bubrega ja cu tako. Gluten isto posle sedam meseci

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2417
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 12:30:03   
little_one
Dani, ja bih na tvom mjestu, ako si vec odlucila da ukidas AD, nudila samo uvedeni jogurt, sir, pavlaku i ostale preradjevine a samo mlijeko ne bih davala do godine, jako je tesko i bebe ne mogu da gavare, a mlijecne preradjevine su vec druga stvar i mozes komotno da prebacis bebu sa ad na to, mada je ad ili sika najbolje do godine...ja sam dojila do 9 mjeseci a do godine davala nan, a poslije godine kravlje...

Nego pratim temu, planirala sam i sa ovom curom da krenem sa 4 mjeseca sa dohranom, al zbog opravdane sumnje na alergiju na pkm mislim da cemo krenuti ipak sa 6. O tom moram jos da razmislim i razgovaram sa pedijatricom. Ali nama 6 mjeseci nastupa tek u oktobru....bice dosta toga za zamrzavanje, a vise i ne znam sta da spremam redom user posted image najzalije mi je voca, smrznuto voce i svjeze se ne moze porediti.

< Poruku je uredio little_one -- 21.6.2014 12:31:28 >

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 2418
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 12:42:57   
milicicak
LO, iz mog iskustva alergija na pkm nema nikakve veze sa vremenom uvodjenja cvrste hrane, ja sam pocela sa T 4,5 meseca samo sam bila oprezna sa uvodjenjem. Pocela od voca i povrca, pa tek sa oko 6 meseci uvela palentu prvo sa vocnim sokom pa posle sa Allernovom.
A sto se kravljeg mleka tice, ako dete pije AD onda mu ni kravlje nece smetati u grizu, kasici i kombinovanom obroku. Kravlje jedino nije dobro davati kao samostalan obrok deci do godinu dana, al to opet svako treba da proceni za sebe.

(odgovor članu little_one)
Direktna veza do poruke: 2419
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 12:49:24   
little_one

IZVORNA PORUKA: milicicak

LO, iz mog iskustva alergija na pkm nema nikakve veze sa vremenom uvodjenja cvrste hrane, ja sam pocela sa T 4,5 meseca samo sam bila oprezna sa uvodjenjem. Pocela od voca i povrca, pa tek sa oko 6 meseci uvela palentu prvo sa vocnim sokom pa posle sa Allernovom.
A sto se kravljeg mleka tice, ako dete pije AD onda mu ni kravlje nece smetati u grizu, kasici i kombinovanom obroku. Kravlje jedino nije dobro davati kao samostalan obrok deci do godinu dana, al to opet svako treba da proceni za sebe.


Znaci ipak da razmislim o uvodjenju sa 4 mjeseca, zao mi da propustim avgust i septembar i oktobar kad toliko toga ima svjezeg a kad udjemo u zimu bice nam monotono...a tako sam ja radila i sa starijom, povrce i voce do 6tog a od 6tog polako krenula i sa zitaricama, mesom...oprezno naravno...a za kravlje, se potpuno slazem, preradjevine su ok, al kao samostalan obrok nikako...

(odgovor članu milicicak)
Direktna veza do poruke: 2420
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 13:51:55   
Dani.kv
Meso je proslo ocajno. Da li da kombinujem sa necim ili pokusam za neki dan opet?

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2421
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 14:05:20   
doktorkakristal
DANI meso u kombinaciji sa povrcem, krompir sargarepa tikvica, sve sto su vec jeli e sad ja ubacim malu kasiku pavlake jer Dora nece bez toga,pa ti probaj kako hoces, kazu da ne treba mesati meso i mlecne zbog resorpcije Fe ali mislim da mala kolicina pavlake ne smeta

_____________________________

'OVO JE ZIVOT NIJE RAJ,NE MORAS DA BUDES SAVRSENA "
Čekanje je tihi i surovi ubica. Okrutni krvnik.

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI !

(odgovor članu Dani.kv)
Direktna veza do poruke: 2422
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 14:24:46   
Dani.kv
Taman da meso malo zgusne tikvicu. Bice to Ok

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2423
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 14:36:09   
Didy
IZVORNA PORUKA: mirkam

A sa cim pravite griz, ako kravlje mlijko ne moze prije navrsene godine?


Ja sam griz kuvala na vodi i onda dodam ad mleko, tj. prah u vruće i promešam. Pazim da odmerim vodu i da onda toliko dodam ad praha. Nisam uvodila kravlje do godine, Sofiji i duže.
Dani, ne vidim ti tiker, ne znam kolike su ti bebice. Meso uvek mešaj s povrćem jer je tako lakše za "žvakanje", pogotovo ako su se već navikli na ukus povrća. Dodaj prvi put u povrćnu kašu samo malo mesa, pa postepeno povećavaj svakog dana do željene količine.


_____________________________

Na pučini je mir... I mir će nas udaviti...

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2424
   RE: Ishrana bebe od 3-6 meseci-III deo
21.6.2014 15:14:22   
Misha i Ljisha
IZVORNA PORUKA: dijana1 RR

MiLJ obicni beli pirinac koji mi koristimo? Npr uncle benc?


Da najobicniji dobro iskuvaj.

IZVORNA PORUKA: mirkam

Ok hvala. A sto si ti jos u ovoj temi?user posted image


imam saosecanja za Dijaninog Koleta koji ima probleme sa gasovima pa svracam stvarno u ovu temu cesto u poslednje vremeuser posted image . Mi smo se napatili.
I druge mame svracaju, da nije bilo Torbice, Peace, LO i jos par mama koje su meni davale savete ko zna, mozda bih svoju dr zvala svaki dan user posted image

Nego moram da dodam. Nasa dr kaze kad uvedes jogurt prakticno si uveo u ishranu mlecno tj sve mlecno i kaze moze tada sve da se pravi sa mlekom (u smislu recimo testo u koje ide mleko, proja, palacinke jel i td) ali i dalje ne davati detetu kravlje mleko da pije. Znaci moze i griz eventualno i sta ti ja znam ali ne dete da ga pije.

D nije htela kravlje da pije samo kozije (koje je mnogo bolja varijanta i lakse varljivo, slicnije majcinom mleko-iako ima grozan miris fuj ja ga ne bih pila nikad) a iskreno sad nekad hoce kravlje ali ona ima gasove od kravljeg i boli je tiba. Znaci ni ne prija joj.

< Poruku je uredio Misha i Ljisha -- 21.6.2014 15:17:47 >

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  94 95 96 [97] 98   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  94 95 96 [97] 98   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here