|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.5.2010 22:18:44   
JULIE
Pri otpustu iz bolnice su mi radili i ginekoloski pregled i UZ.Pregled stvarno osetila nisam...Posle toga sam bila tek nakon 4 meseca i osecaj je bio kao i pri svakom drugom pregledu

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
1.6.2010 17:45:50   
ana77
Bila sam juce, znaci posle skoro tri meseca i bilo je sasvim normalno, nista me posebno nije bolelo i rekla je da je sve u redu. Sledece nedelje bice gotovi i rezultati pape i briseva. Posle onih redovnih kontrola svako malo mogu reci da sam se odvikla, a nije da ne zelim da se odviknem i na duze :). Rekla mi je da dodjem u avgustu da uradimo jedan ultrazvuk :).

(odgovor članu JULIE)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
1.6.2010 17:54:46   
lanajelena
Ana i ja se spremam ovih dana da zakazem prvi pregled,sredila sam se i sad samo treba da se nakanem da odem user posted image

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
1.6.2010 18:33:09   
buhla
ja sam isla mesec dana posle porodjaja, samo je odradila pregled, i rekla mi u septembru da dodjem da uradimo papa i sekrete, jer sam ih u septembru prosle godine radila.pregled je bio kao i svaki drugi. nista (ne)prijatniji.


_____________________________

Proverite da li ste zaista dobar čovek. Pomozite onima koji vam ne mogu uzvratiti.
Dušan Radović

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
1.6.2010 19:10:45   
ana77
Ja sam se bila "sredila" jos pre skoro cetiri nedelje i od tad odugovlacim da zakazem, tako da sam na kraju otisla polunesredjena na pregled :).

(odgovor članu buhla)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
22.6.2010 14:50:15   
draganica
Meni je doktor sam još u porodilištu zakazao na 4 nedelje kontrolu. Ja naravno otišla, ubeđena da mi neće raditi pregled, već samo uz, jer krvarim ( a i doktor me prevario da će raditi samo to ). Ispalo je da je radio i pregled, koji nisam osetila, a bio je itekako koristan, jer mi je skinuo zaostale konce, a i granulom, pa su posle toga prestale sve muke koje sam imala a nisam znala zbog čega se javljaju. Na 6 nedelja idem opet i verovatno ću još posle toga, jer sam imala ranicu na grliću, koja se sad ponovo pojavila.

(odgovor članu ana77)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.6.2010 0:28:13   
Mishica 77
Ja bila tek posle dva meseca. user posted image
Trebala sam nakon 6 nedelja ali pošto sam bila ok user posted image nisam otišla. Mislila sam da će dr da me "nakrpi" ali je bio ok, pregledao me vaginalno i to je to.


_____________________________

Čovek koji nema dudu, zeca i žabu nije čovek..... :-))

(odgovor članu draganica)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.6.2010 0:48:36   
ciro
ja jos nisam bila na kontroli...ne znam meni nuka da se nakanim i da me opet cackaju dosta mi je toga za sav zivot...uh.ali moram otici...uzela sam i uput i sve ali nikako da odem...

(odgovor članu Mishica 77)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.6.2010 11:27:35   
Anck Su Nmaun
Idem sutra na prvi pregled  user posted image

(odgovor članu ciro)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.6.2010 12:00:33   
lanajelena
jos 1-og sam ispisala da se nakanjujem u medjuvremenu sam kao nesto dobila,sad idem 10 dana na odmor,ima da me dr nakrpi,ma i sa prvim sam otisla posle sest meseci necu da se opterecujem

(odgovor članu Anck Su Nmaun)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.6.2010 12:16:35   
jacikaci
Olakšanje mi je kad vidim da nisam jedina koja odlaze odlazak kod dr nakon porodjaja!user posted image
Što reče Ciro dosta mi je čačkanja "dole" za čitav zivot. Sva se stresem kad pomislim...user posted image  Al moraću, izvlačila sam se do sad, ali dr došla s odmora prekjuče pa ću verovatno naredne nedelje da odem.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
19.7.2010 16:26:59   
New Mom
Bila sam 7. nedelja posle porođaja. Pregledao me (čoveče, ala je bolelo!), uzeo bris za Papa test (pošto sam prethodni radila godinu dana pre) i pregledao me je UZ (da proveri da slučajno nema zaostataka od posteljice). Idem 2.08. po rezultate i ako je sve OK, vidimo se tek u novembru.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu jacikaci)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
19.7.2010 16:35:50   
Vekilica
Prvi pregled mi je bio zakazan tacno mjesec dana nakon CR, uradjen mi je samo UZ ali ne i vaginalni pregleduser posted image . Sve je bilo OK...

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
19.7.2010 17:48:03   
choopa choops
Prvi ginekoloski i uzv pregled sam imala na otpustu iz porodilista. A sledeci nakon cca mjesec dana, odnosno nakon prestanka lohija.

_____________________________

Debeli prsti+autocorrect=katastrofa. Izvinjavam se, mLogo se izvinjavam.

(odgovor članu Vekilica)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
19.7.2010 23:00:17   
red sonia
prvi pregled sam imala nakon 6 nedelja i to samo UZ,a ne i vaginalni (mozda zbog CRuser posted image ), a zaboravih da pitam dr kad da dodjem na drugi pregled,a on mi nije rekao...znam da je tema prvi ali kad se ide na drugi pregleduser posted image

(odgovor članu choopa choops)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
19.7.2010 23:02:11   
Nensi*
Ja sam u petak bila na prvom pregledu posle porodjaja,a danas je 6 nedelja...
Rekla mi je da na drugi pregled dodjem za 4-6 meseci da mi uradi Papu,jer se ne radi pre zbog hormona koji divljaju u organizmu,pa ni rezultat ne bi bio validan...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu red sonia)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
19.7.2010 23:02:57   
Nensi*
A i ja sam imala CR pa me pregledala da vidi da li je sve na svom mestu user posted image

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
19.7.2010 23:37:12   
red sonia
IZVORNA PORUKA: nensi27

A i ja sam imala CR pa me pregledala da vidi da li je sve na svom mestu user posted image


haha,pa valjda je i meni sve na mestu,nekako mu nisam zamerila sto me nije narodski receno prodzagaouser posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.7.2010 15:57:24   
draganica
IZVORNA PORUKA: Tashke

Ja i inače mrzim onu spravu što gurnu unutra da bi raširili rupu (narodski rečeno), jer uvek mislim da kada bude sklapala instrument da bi ga izvukla, će da me uštine. user posted image  A onda bi verovatno dobila petu u usta. user posted image

Ovo se meni dogodilo na pregledu nakon porođaja! I ne da boli.... Kao brisao ja taj granulom, a ovamo držao instrument i tako to. A mislila sam da nije moguće[

Ali nakon porođaja na pregledu, za malo da je dobije (petu) i dok je pokušavala da gurne taj instrument. Bože, kao da sam zarasla i tada ponovo gubila nevinost.

A zašto kad si se porodila carskim, ne razumem.




< Poruku je uredio draganica -- 23.7.2010 15:59:26 >

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
23.7.2010 18:32:11   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: Tashke



Ali nakon porođaja na pregledu, za malo da je dobije (petu) i dok je pokušavala da gurne taj instrument. Bože, kao da sam zarasla i tada ponovo gubila nevinost.





Tako je i meni bilo,kao da sam prvi put bila na pregledu,iako sam se i ja porodila carskim...

_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
30.7.2010 15:52:08   
pepeljuga
ja sam bila na pregledu proslog vikenda, sedam nedelja nakon cr, nije bilo bas prijatno (kako li izgleda tek posle prirodnog porodjaja user posted image )
sta vam je radjeno na prvom pregledu?
meni samo pregled i UZ, kaze papu radimo za sest meseci a onda se cujem sa cimerkom iz porodilista koja se porodila istog dana i isto cr i njoj je njen dr radio papu... user posted image

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
30.7.2010 15:53:22   
Rivana

IZVORNA PORUKA: pepeljuga

ja sam bila na pregledu proslog vikenda, sedam nedelja nakon cr, nije bilo bas prijatno (kako li izgleda tek posle prirodnog porodjaja user posted image )
sta vam je radjeno na prvom pregledu?
meni samo pregled i UZ, kaze papu radimo za sest meseci a onda se cujem sa cimerkom iz porodilista koja se porodila istog dana i isto cr i njoj je njen dr radio papu... user posted image


Ja sam papu radila 4 meseca posle porodjaja

(odgovor članu pepeljuga)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
30.7.2010 15:56:46   
Nensi*

IZVORNA PORUKA: nensi27


Rekla mi je da na drugi pregled dodjem za 4-6 meseci da mi uradi Papu,jer se ne radi pre zbog hormona koji divljaju u organizmu,pa ni rezultat ne bi bio validan...



_____________________________

Nena+Danilo=Vuk :)

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
30.7.2010 15:59:29   
Snelle
I meni je dr radio samo običan pregled, bez uz. A sistematski će mi raditi krajem godine, jer će biti navršenih godinu dana od poslednjeg pregleda.

Pepeljugo, možda je takav slučaj i sa tvojom cimerkom, možda je vreme da joj se radi papa?


_____________________________

"Nemoj da plačeš, tu je tvoja seka"
"Bato, puno te volim"

(odgovor članu Nensi*)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
30.7.2010 16:03:28   
pepeljuga
pa mozda, nisam pitala user posted image
ma samo sam htela da proverim, mislila sam da to sve odmah treba da se isproverava ali ima logike to sa hormonima

(odgovor članu Snelle)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







VIDEO: Beba spava u vodenjaku, doktori je ...
Neverovatan video bebe rođene u plodovoj vrećici, dok je lekari bude pre dolaska na svet.
D.L.: Moja porođajna priča
Doktor me prima na patologiju i kaze da ne mrdam, jer beba je po svim parametrima sitna i porođaj se može završiti elekt...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here