|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
9.4.2013 13:38:44   
Ana RR
Sve smo imale pregled pred otpust ali ja to ne racunam u ovu temu, taj pregled se podrazumeva.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Sanja90)
Direktna veza do poruke: 126
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
9.4.2013 13:45:39   
caca81
I ja kada pročitam prvi pregled posle porođaja, pomislim na onaj pregled kada idete kod svog ginekologa posle mesec dana od porođaja, a onaj pregled u porodilištu pred otpust i ne računam, mada eto to je ustvari prvi ginekološki pregled posle porođaja. Ja sam se porodila u Frontu, oba puta sam imala ranu, a pregled nisam ni osetila. Zaista nežni i uviđajni doktori, ljubazni i smireni.

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 127
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
9.4.2013 19:20:33   
Figaro88

IZVORNA PORUKA: Ana RR

Sve smo imale pregled pred otpust ali ja to ne racunam u ovu temu, taj pregled se podrazumeva.

E onda sam isla posle dve nedelje kod ginekologa prvi put.Rana me je bolela uzasno i dobila sam jako visoku temperaturu.Posle toga sam isla svaki dan da mi ciste ranu,posto sam imala infekciju,to ciscenje me bolelo vise od svega vezanog za porodjaj........

_____________________________

Of course it is happening inside your head, but why on earth should that mean that it is not real?

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 128
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
17.4.2013 19:56:32   
sneza24
Evo je tema...
Ja sam posle oba porođaja radila papa test posle 6 meseci.

_____________________________

Nije vazno sto ne cinimo dobro, vazno je da ne cinimo zlo. - Mesa Selimovic

(odgovor članu Figaro88)
Direktna veza do poruke: 129
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
18.4.2013 9:23:45   
Rosita
Ok, meni je dr pogledala ranu i skinula konce 4 nedelje od porodjaja, tj juče. Ostao je jedan končić, ne znam zašto, rekla je da je bolje da se taj sam resorbuje, ako ne da dodjem opet. Nije me pregledala ručno. Doduše, kad legnem stomak mi je bukvalno uvučen pa je možda odokativno videla da je materica ne mestu, to ja samo pretpostavljam i verovatno lupetam. Elem, rekla da dodjem za papu i ostalo 6 meseci nakon porođaja pa se ja zapitah nije li to dug period i da l biste vi išle ranije, makar i privatno?

(odgovor članu sneza24)
Direktna veza do poruke: 130
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
18.4.2013 9:43:55   
Sanja90
Ja ne bi isla ranije,pa valjda ti doktori znaju zbog cega to govore,ja sam oba puta isla posle 6meseci,meni drugi put nisu ni radili kolposkopiju jer mi je trudnoca isla jedna za drugom pa je sve to vec radjeno...ipak je jos uvek rano,nemoj da brines,zar je bilo malo onog ceprkanja dok si se poradjala i posle togauser posted image ,nek ti se telo malo odmori.

_____________________________

Nije srecan onaj koji puno ima,vec je srecan onaj kome malo treba.

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 131
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
18.4.2013 11:28:56   
Ana RR
Za mene je 6 meseci mnogo, možda je u državnoj službi drugačija procedura, ne znam jer nisam nikad bila kod njih, ali 6 meseci je stvarno dug period.

_____________________________

Twenty years from now you will be more disappointed by the things you didn't do than by the ones you did. So throw off the bowlines, Sail away from the safe harbor. Catch the trade winds in your sails. Explore. Dream.

Jer smo tako u mogućnosti!

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 132
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
29.8.2013 9:40:55   
mali_mis
Bila sam juce, posle 11 nedelja nakon porodjaja. Nije me nista bolelo, a bilo mi je pomalo frka da ce boleti. Rane zarasle, sve ok user posted image

(odgovor članu Ana RR)
Direktna veza do poruke: 133
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
30.8.2013 15:23:16   
Rosita
Drage zene, da li je neka od vas koristila jod povidon vaginalete za vreme dojenja? Ginekolog mi je prepisao, ali je mm isao po nalaze pa gde ce on sve da pita, u uputstvu pise da se ne preporucuju jer navodno preparat prolazi u mleko? A ja treba da istrosim 2 kutije i da dodjem ponovo na pregled zbog neke promene na grlicu (rekla je da nije nista strasno, pa zbog toga na brinem, papa je dobar).

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 134
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
16.7.2014 15:28:47   
New Mom
Juce sam odradila prvi pregled. Manuelno i UZ. Blago mi je upaljen grlic, ali dr misli da je posledica porodjaja i da ce se smiriti. Za 2 meseca kontrola kad cu raditi i Papa test (on uvek insistira da prodje neki period od porodjaja pre tog testa).

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Rosita)
Direktna veza do poruke: 135
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
19.7.2014 18:11:13   
Maslacak15
u pravu je doktor. Mora da prodje 3m minimum od porodjaja da bi se radio Pap test. Hormonske promene u trudnoci izazivaju same po sebi promene epiteliuma cervixa tako da tesko ispravno potumaciti nalaze.

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 136
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
20.7.2014 19:23:09   
pari
Ja ću ići u utorak na prvi pregled kod moje dr, to će biti nekih 11 dana posle porođaja...Ja nemam epiziotomiju, ali imam dve kopče jer mi je malo pukla međica...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu Maslacak15)
Direktna veza do poruke: 137
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
25.7.2014 12:00:35   
pari
Ispostavilo se da imam ešerihiju koli u brisu lohija...uzimam antibiitike i na uz je dr videla u materici još neki sadržaj pa mi je dala neki lek koji radi na izbacivanju toga...
Je l' neko imao slično iskustvo?

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 138
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
25.7.2014 14:24:08   
dunja RR
Pari, kako su ti ustanovili ešerihiju?

Ja sam danas bila na prvoj kontroli, sve je ok. Papu i kolpo mi dr. zakazao za mesec i po dana.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 139
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
26.7.2014 11:04:51   
pari
čim sam legla na ginekološki sto, dr mi je rekla da misli da imam neku bakteriju jer se osećao neki specifičan miris...uzela mi bris lohija i posle dva dana iz laboratorije stigli rezultati da imam ešerihiju...nadam se da će proći od ovih antibiotika koje uzimam...

_____________________________

sitnice i emocije čine život...

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 140
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
24.9.2014 8:32:25   
dunja RR
Ja bila jutros rano na kolposkopiji i brisevima, u bolnici. Rezultati briseva će biti za dve-tri nedelje, a kolposkopija je ok, kaže dr. da je grlić super, nestala ranica.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu pari)
Direktna veza do poruke: 141
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
24.9.2014 8:35:36   
serpica

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja bila jutros rano na kolposkopiji i brisevima, u bolnici. Rezultati briseva će biti za dve-tri nedelje, a kolposkopija je ok, kaže dr. da je grlić super, nestala ranica.




Dunjci user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Zena je nastala od covekovog rebra,a ne od njegovih stopala da se gazi po njoj,ne od njegove glave da se zenom vlada,vec od njegovog boka da mu bude jednaka...ispod ruke da bude zasticena i pokraj covekovog srca da bude voljena..."

(odgovor članu dunja RR)
Direktna veza do poruke: 142
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
24.9.2014 10:57:16   
Klarita
Jos nisam otislauser posted image
Dunjci super za ranicu user posted image

(odgovor članu serpica)
Direktna veza do poruke: 143
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
24.9.2014 13:21:31   
dunja RR
IZVORNA PORUKA: Klarita

Jos nisam otisla
user posted image
Dunjci super za ranicu user posted image


Ja to sve školski, kada mi doca kaže, ubeležim i pojavim se user posted image
Ne mogu, jedna briga i obaveza manje. Mrzim kada mi stoje obaveze iznad glave, proganjaju me user posted image

< Poruku je uredio dunja RR -- 24.9.2014 13:22:27 >


_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 144
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
24.9.2014 13:27:00   
mirkam

IZVORNA PORUKA: Klarita

Jos nisam otislauser posted image
Dunjci super za ranicu user posted image

Isto user posted image

(odgovor članu Klarita)
Direktna veza do poruke: 145
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
25.9.2014 14:05:30   
Vekilica2
Dva puta porodjena u dvije godine, dva carska reza. Oba puta su mi prvi pregledi bili zakazani mjesec dana nakon porodjaja.

(odgovor članu mirkam)
Direktna veza do poruke: 146
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
25.9.2014 15:29:09   
mali_mis
Ja nisam otisla na drugi, upucace me ginekolog user posted image
A na prvi sam otisla 2 meseca posle porodjaja.

(odgovor članu Vekilica2)
Direktna veza do poruke: 147
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
25.9.2014 16:15:01   
Mala Elena
Ja sam isla mesec ipo dana nakon porodjaja i doktorka mi rekla da mi je materica u takvom stanju kao da sam se porodila pre 6 meseci! Kaze uglavnom su male mrsave zene opasnice -vestice , brzo se oporave user posted image

(odgovor članu mali_mis)
Direktna veza do poruke: 148
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
25.9.2014 16:19:42   
emicaa
Išla sam 45 dana posle porodjaja,sve je bilo super,sad idem opet u novembru nekad na redovnu godišnju kontrolu.

_____________________________

Od svih odluka koje sam donijela u životu za jednu se nikad nisam pokajala,da postanem majka <3

Jer smo tako u mogucnosti ...

(odgovor članu Mala Elena)
Direktna veza do poruke: 149
   RE: Prvi ginekološki pregled nakon porođaja
25.9.2014 23:29:43   
mati
Ja sam skidala konce iz vise puta... I jednom prilikom dok sam lezala vidim dr uzima spekulum(mozda tri ned od porodjaja) i onako sva uplasena "necete valjda to da gurate sad", ona se zena nasmeja i kaze " ma necu neko mi navika da ga uzimam".
Kad moram sve da vidim...
Cini mi se da je vise stresan psihicki nego fizicki taj prvi pregled.


_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu emicaa)
Direktna veza do poruke: 150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 [6] 7 8   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Krvarenje u drugom i trećem tromesečju tru...
Pročitajte koji su najčešći razlozi zbog kojih u drugom i trećem tromesečju dolazi do krvarenja u trudnoći.
Dobijanje na težini po nedeljama trudnoće
Koliko je preporučljivo ugojiti se u trudnoći i zbog čega kilogrami tako naglo rastu?



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here