|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: pumpica za izmlazanje
5.11.2013 13:03:53   
salle

IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: salle

drugarica mi se skoro porodila, trazi da kupi pumpicu TOMMEE TIPPEE, ali ne elektricnu, zna li neko gde ima da se kupi?


neka proba u enci menciju, oni drze tomi tipi program.

nemaju, imaju samo elektricnu, a sve enci menci radnje su zatvorili, u bgd ostala samo jedna user posted image

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 726
   RE: pumpica za izmlazanje
5.11.2013 22:45:07   
buds_of_may
[/quote]

Imas rzlicite velicine levaka, nadji onaj koji ti odgovara. Nemamo svi (*)(*) istog oblika i dimenzija...
[/quote]

Vukosava, znam da ima, ali ne znam gde da nadjem, u prodavnicama sam videla samo jednu vel i za Avent i za Medelu. Imas li ideju?

Dete ima tri meseca, dojim ga, pa ispumpavam, nisam do sada ispumpavala uopste pune dojke, ali vidim zene kazu da su izmuzle 90, 100, 150ml, pa se ja slogirah :)

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 727
   RE: pumpica za izmlazanje
5.11.2013 22:47:09   
pocahontas

IZVORNA PORUKA: salle


IZVORNA PORUKA: pocahontas


IZVORNA PORUKA: salle

drugarica mi se skoro porodila, trazi da kupi pumpicu TOMMEE TIPPEE, ali ne elektricnu, zna li neko gde ima da se kupi?


neka proba u enci menciju, oni drze tomi tipi program.

nemaju, imaju samo elektricnu, a sve enci menci radnje su zatvorili, u bgd ostala samo jedna user posted image


ja sam iz ns, ici cu ovih dana do centra pa cu pogledati, javim ti da li ima.

(odgovor članu salle)
Direktna veza do poruke: 728
   RE: pumpica za izmlazanje
7.11.2013 17:57:49   
minnica
tomee tipee ima u enci menciju. može i u njihovom online shopu da se kupi.

_____________________________

No need to run and hide
It's a wonderful, wonderful life

(odgovor članu pocahontas)
Direktna veza do poruke: 729
   RE: pumpica za izmlazanje
7.11.2013 20:06:12   
Tiziana
Buds nisam razmisljala o prodaji,ali realno mogla bih,nego ne znam ni za koliko bih je prodavala!?

(odgovor članu buds_of_may)
Direktna veza do poruke: 730
   RE: pumpica za izmlazanje
7.11.2013 22:01:05   
buds_of_may

IZVORNA PORUKA: Tiziana

Buds nisam razmisljala o prodaji,ali realno mogla bih,nego ne znam ni za koliko bih je prodavala!?


Poslala sam ti pp.

_____________________________

Rough winds do shake the darling buds of May...

(odgovor članu Tiziana)
Direktna veza do poruke: 731
   RE: pumpica za izmlazanje
7.11.2013 22:09:09   
vukosava

IZVORNA PORUKA: buds_of_may



Imas rzlicite velicine levaka, nadji onaj koji ti odgovara. Nemamo svi (*)(*) istog oblika i dimenzija...


Vukosava, znam da ima, ali ne znam gde da nadjem, u prodavnicama sam videla samo jednu vel i za Avent i za Medelu. Imas li ideju?

Dete ima tri meseca, dojim ga, pa ispumpavam, nisam do sada ispumpavala uopste pune dojke, ali vidim zene kazu da su izmuzle 90, 100, 150ml, pa se ja slogirah :)


Nemoj se nista uporedjivati sa drugima. Bitno da je beba sita, i ako je sita i ako ti lepo ide dojenje, mani pumpicu nego je doji kako je priroda predvidela.

Ja sam samo izmuzavala pumpicom i 200 ml iz obe bi mi bila puna kapa (a imam prilicne balone). Bila je ovde jedna koja je tvrdila da van dojenja ispumpa po 1l mleka (sto mi je prosto tesko i da poverujem da je moguce). Ali sta znas, nismo svi iste vrste, neke smo vece, neke manje sisarke :)

Samo doji dete i nemoj previse da se uzbudjujes. Ako nema, znaci da ti grudi prave onoliko koliko detetu treba ako ga ne dohranjujes. Ja sam od njenih 4 dana do 28 dana nisam pipnula pumpicu. I ne bi da sam mogla da ostanem kuci. Jedini razlog sto sam je koristila kasnije 7 meseci je sto sam morala da radim.

(odgovor članu buds_of_may)
Direktna veza do poruke: 732
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:01:15   
New Mom
Kupila sam novu pumpicu za ovo trece. Imala sam rucnu Aventovu i uspesno i zadovoljno je koristila sa ovo dvoje starijih, ali sad nije dobro stvarala vakuum, nije dobro prijanjala i zbog toga je izmlazanje bolelo. Pa sam odlucila da nabavim novu. Isto je rucna Aventova. Ali tacno se vidi da je unapredjena za ove 4 godine, za sad deluje jos i bolje od one.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vukosava)
Direktna veza do poruke: 733
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:06:24   
Torbica
Sto ne rece? Imami i ja novu.. Isto za trece, aliiii. Pozajmila sam prijateljici staru... E sad, ona je iskoristila i bez pitanja prosledila cerki svog muza (iz prvog braka...) A ona smotana, otkuvala je nesto i upropastila. I insistirala da mi novu kupi jer sam trudna, odgovarala sam je i ipak mi je kupila... Tako da sam je koristila za trece dete, celih mesec dana. Eno je stoji. Avent je zakon!

< Poruku je uredio Torbica -- 7.6.2014 23:07:20 >


_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 734
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:08:03   
New Mom
E pa sad. Kako sam mogla znati?user posted image
Avent je sjajan, vredi svaku paru.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 735
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:09:08   
viking
I ja kažem - Avent i nećete pogrešiti!

_____________________________

Bolje biti nečija baba nego samo baba! - moja mama u filozofskom raspoloženju

"Čovek je rođen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne čini, mora propasti." Nikola Tesla

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 736
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:10:50   
anci kv
Avent.user posted image

_____________________________

"Osmehneš li se deci, ona uzvrate osmehom. Osmehneš li se odraslima, oni se pitaju: “Zašto se ovaj smeje?”Momo Kapor

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 737
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:11:10   
vonavoj
Torbice cuvaj,mozda ce meni trebati..i ja imam staru avent,davala sam je i sestri..pitanje da li valja! Pa da mi prodas!user posted image

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 738
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:12:25   
dijana1*
I ja imam Avent ali stari model od pre 4 godine i super sluziuser posted image

_____________________________

Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu viking)
Direktna veza do poruke: 739
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:13:03   
Sanjica26 RR
Avent,naravno. Iscedela sam joj dusu sa prvim detetom. Posle sam prosledila sestri posto je moja elektricna. Za drugo dete mi je isto koristila.

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu anci kv)
Direktna veza do poruke: 740
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:13:17   
dunja RR
Ja sam dobila od Lesice ručnu Avent, njoj je valjala pa verujem da će i meni.

_____________________________

310 poljubaca vrelih
prosuću po licu tvom
310 poljubaca nježnih
...



Bitku dobija onaj koji je čvrsto odlučio da je dobije.

Šekspir

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 741
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:13:50   
Torbica

IZVORNA PORUKA: New Mom

E pa sad. Kako sam mogla znati?user posted image
Avent je sjajan, vredi svaku paru.


Bas mi je zao. Nije mi palo na pamet da te pitam, sve sam mislila da imas od ranije.
Von, cuvam!

_____________________________

Možda je na ovom svetu neistine, nepravde i mržnje više, ali su istina, pravda i ljubav moćnije.
Patrijarh Pavle


(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 742
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:17:38   
vonavoj
Cak sam razmisljala da li elektricnu da kupim! Jer sam se 4meseca izmlazavala dok sam Tiku dojila..grudi su mi i sad ogromne! Sanjice,kakva je tvoja? Jel dobro radi posao!

(odgovor članu Torbica)
Direktna veza do poruke: 743
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:19:16   
New Mom
Rucna je oko 5 i po hiljada, elektricna oko 11. Cisto eto info.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 744
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:22:15   
Sanjica26 RR
Vredi svaku paru. Cak radi i na baterije. Vrsila mi je i posao u porodilistu. Namestis je kojom brzinom da pumpa i sama radi. Osim sto je drzis. Za to vreme mozes da gledas tv ili da pricas telefonom.user posted image

_____________________________

"Obavezni smo i u najtežoj situaciji da postupamo kao ljudi i nema tog interesa, ni nacionalnog ni pojedinačnog, koji bi nam mogao biti izgovor da budemo neljudi"


Jer smo tako u mogucnosti!

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 745
   RE: pumpica za izmlazanje
7.6.2014 23:26:20   
vonavoj
Hoces li ti tvoju da prodajes?user posted image Puno mi 11000..a brze ce mi raditi posao!

(odgovor članu Sanjica26 RR)
Direktna veza do poruke: 746
   RE: pumpica za izmlazanje
8.6.2014 0:03:40   
Sanchy
Avent rucna,odlicna..

_____________________________

Verujem u ružičasto. Verujem da smeh najbolje troši kalorije. Verujem u ljubljenje, u mnogo ljubljenja. Verujem da treba biti snažan kad sve krene po zlu. Verujem da su srećne devojke najlepše devojke. Verujem da je sutra novi dan. Verujem u čuda!

(odgovor članu vonavoj)
Direktna veza do poruke: 747
   RE: pumpica za izmlazanje
8.6.2014 1:26:17   
Jeltje
Ja nemam pumpicu, ali se ozbiljno razmisljam da nabavim...Za sada se izmlazam rucno, sto mi je bas mucenje, jer se sva nesto iskrivim ne bi li nahvatala mleka, a i bole me i ruke i grudi od svega toga...Takodje kad ona sama sisa bole me bradavice uzasno, a i onda ona izvuce manje, pa posle trazi ponovo vrlo brzo...Zato mi je lakse da se izmlazam, pa joj to dam na flasicu i onda je duze sita...
Pitala sam patronaznusestru koja mi je rekla da mi navodno ne treba pumpica, jer nemam puno mleka...Da li neko zna da li to uopste ima neke veze, ja po jednom izmlazanju uspem da nakupim oko 100ml iz obe dojke, jel to ok kolicina za pumpicu...?!?

_____________________________

“If you can’t smell the fragrance, don’t come in to the garden of love”

(odgovor članu Sanchy)
Direktna veza do poruke: 748
   RE: pumpica za izmlazanje
8.6.2014 8:06:59   
New Mom
Poenta pumpice je da ppdstaknes kolicinu mleka. To imitira nastavak da beba sisa.
Naravno ako ima prevelike kolicine time ces odvajati mleko da olaksas dojke (osecaj napetosti) da se ne bi upalile.

A off: bradavice te bole najverovatnije jer beba ne hvata dobro. Jako vodi racuna da celu areolu obuhvati ne samo samu bradavicu. Lanolin je dobar i ne mora da se skida pred podoj (regenerise kozu bradavica).
A davanje svog mleka je naravno bolje nego AD ali davanje na flasicu je za bebu zbunjujuce po pitanju dojke jer na flasicu curi samo a za dojku mora da se potrudi. Pokusaj da se potrudite da duze bude na dojci. Ili jedan period pa pauza (podrigivanje, presvlacenje i sl.) pa nastavite na istoj dojci.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu Jeltje)
Direktna veza do poruke: 749
   RE: pumpica za izmlazanje
8.6.2014 8:08:30   
New Mom
A za 100ml svaka cast. Meni se retko desi preko 40ml da uspem da izvucem. Al seti se da beba vecinski izvuce koliko joj treba. I uvek vise nego pumpica.

_____________________________

"Bunim se. Dakle, postojim!" - Alber Kami
"Korenje vaspitanja je gorko, ali su mu plodovi slatki." - Aristotel

(odgovor članu New Mom)
Direktna veza do poruke: 750
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  28 29 [30] 31 32   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







MOTORNI RAZVOJ DETETA - ENIGMA DO DANAŠNJI...
U potrazi za odgovorom gde je istina i kako odbraniti sebe kao roditelja i svoje dete koje je jedinstveno u onom najlepš...
KAKO DA ODGOJITE SREĆNU BEBU
Vaša beba je srećna beba? Naučite ključne elemente osnovnih potreba, stimulacije i prilagođavanja. Otkrijte kako da podi...



Anketa

Нос.
пеперутка16

Како чистите нос мале деце?

Click Here