|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.10.2010 0:39:15   
Netke
otisla prerano poruka.
...jer autosugestija ne pomaze:-(

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.10.2010 1:49:21   
Verus
Netke, bice sve u redu! Vidis da se on nije ni probudio, tesko je sigurna sam, ali se nemoj sekirati...

Meni jos nije da kucam u drvo...

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.10.2010 15:09:06   
Modessty
Danilo je prvi i za sada jedini put pao skreveta pre nekoliko dana. Sedeo je na trosedu u dnevnoj sobi i igrao se. Ja sam ga na trenutak ispustila iz vidia da nešto ostavim u kuhinji i samo se čulo jedno TUP i onda njegovo Maaam Maaam Maaam user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu Verus)
Direktna veza do poruke: 28
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
4.10.2010 20:08:25   
Netke
Hvala ti Verus RR. Danas bili na ultrazvuku kod lekara i sve je ok, hvala bogu! Ali sam ja ipak odlucila da kupim nova kolica...ipak su ova koja imamo polovna peg perego, a njih dvojica su sve tezi i tezi i hocu neka nova jaka koliko kosta da kosta. sad mi dodje zao i krivo sto sam stedela na njima...
pazi svoje detence, uzasan je osecaj ako se desi da padne....ok kad pocne da hoda pa tup na guzu na pelenu, to nekako ocekujes i sa njihove visine i to nije neki pad,,a ovako sa kreveta, kolica...to je uzasno i rizicno.
odoh da guglam kolica pa sutra u shopping:-)
pozdrav svim mamama!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
15.11.2010 21:56:16   
indy_25
Evo da se i ja javim u ovoj temi. Jutros je moja Sarah pala s kreveta. Stavila sam je na nas bracni krevet i lezale smo s druge strane je zid tako da je mogla da padne samo s moje strane  a na ovoj strani gdje je mogla pasti lezala sam ja koliko sam duga i siroka. Mene je nesto prenijelo pa sam zaspala. I odjednom sam cula tup i plac. pala je na parket jer nemamo tepihe. Vrisnula sam i uzela je ona me pogledala i samo se nasmijala. Ne mogu da vjerujem da je presla preko mene a da je nisam osjetila. Cijeli dan se ponasa normalno nisam je vodila doktoru. Dali da je vodim ili ne sta mislite?

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
15.11.2010 22:00:33   
Modessty
ma Indy ne paniči! vidiš da detetu nije ništa user posted image Tek će da pada user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
15.11.2010 22:05:44   
anajid
Indy draga,opusteno!vzno je da se nije istraumirala i uplasila.Sto kaze Mod tek pocinju da padaju!

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
15.11.2010 22:05:48   
indy_25
Hvala Mod al ne panicarim mnogo jer mi je sin redovno padao s kreveta al nikad na tvrdu podlogu a ona je bas opalila na parket. Al valjda bi promjenila ponasanje da nije nesto u redu pa se tjesim. Od sad je nikako ne stavljam na nas krevet. A moram i da spustim podlogu u krevetcu skroz dole jer sam je zatekla danas da se uhvatila za sipke i pokusava da ustane. Naglo je ojacala i pocela je da se prevrce okrece da se dize bas je postala aktivna beba.

(odgovor članu Modessty)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
15.11.2010 22:10:07   
Modessty
i treba da je aktivna. Samo nemoj ti da pokažeš da si se uplašila pred njom. Tek će da im se dešava da padju, udaraju glave i ostalo. user posted image Al mi roditelji moramo da budemo staloženi. Joooj kad vidim u aprku stariju decu  i shvatim šta me sve tek čeka user posted image user posted image

_____________________________

Imperfection is beauty, madness is genious, and its better to be absolutely ridiculous then to be absolutely boring.

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
15.11.2010 22:10:17   
lanajelena
Indy kazu da se prati ponasanje beba naredna 24h u slucaju povracanja vodi se dr,ali Sara je ok zato ne briniuser posted image

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 35
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
15.11.2010 22:21:53   
indy_25
Ok praticu  do ujutru hvala mnogo na savjetima zene moje.

(odgovor članu lanajelena)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
16.11.2010 0:01:23   
liliana
Indi, nađi moj post na prethodnoj ili strani pre nje. Izvini-baš me nešto mrzi da tražim...user posted image

_____________________________

" BOŽE, ČUVAJ MI OVO PILE...
OVU MRVU ZLATA I SVILE..."

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
16.11.2010 0:11:51   
Dada81
indy,gledaj da budeš smirena!Mislim da je sve u redu!Teško mi i sad reći,ali moj David je pao sa nepuna 3 mes.Nije tako visoko bilo,ali parket je i kod mene,a on tako mali.Strašno sam se osećala,tresla kao prut ceo taj dan i mrzela sebe.Kada sam popila šećer i vodu,trudila sam se da ga samo nežno držim uz sebe i mazim i posmatram njegovo ponašanje kroz igru..
Ne priznajem gotovo nikome da i sada na njegov plač kao bez duše ulećem u njegovu sobu,iako je u krevetcu...Ali,hvalaBogu,nije bilo ničega po čemu bih bila više uplašena,čak šta više,mali nemirko se odmah to popodne i dalje valjao po krevetu sa leđa na stomak.
user posted image videćeš da je u redu

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu liliana)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
19.11.2010 11:48:06   
miky
Draga indy i moja beba (7,5 mj) je jutros oko 4 sata pala sa kreveta na parket .Jos sam u soku ne mogu sebi da dodjem. Stavila sam je kraj sebe da doji i tako zaspali oboje i samo odjednom cujem kako pade user posted image noge su mi se presjekle, drhtala sam ko luda. Zaplakao je ali cim sam ga uzela u narucje odmah je prestao i i poceo se smijati. Hvala Bogu nije imao nikakve modrice ni na glavi ni po tijelu, ali smo ga za svaki slucaj odmah odvezli u bolnici i doktori su ga pregledali i uradili rentgen glave i sve je u redu HVALA BOGU. Rekli su da pratimo ponasanje u naredna 24 sata,povracanje,umor i sl. Odmah su nas pitali jeli izgubio svijest nakon pada, da li je povratio, pregledali mu oci,usi,kompletno tijelo..Boze dragi,kako sam se uzasno osjecala i ne mogu sebi oprostiti sto sam dozvolila da se to desi..ali vidim da nisam jedina i to me malo tjesi. Naucila sam lekciju i dojenje u lezecem polozaju ili spavanje u nasem bracnom vise ne dolazi u obzi. Maleni sad spava a ja ga svakih 5 min. provjeravam. Nadam se da je i sa tvojim bebicom sve u redu, javi nam kako je sada..

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
19.11.2010 11:57:03   
Jeca*
drago mi je da ste ok....
dobrodošla na RR

vidiš, meni nije palo na pamet da snimamo glavu...a verujem da bi me i marsnuli kad bi sa tim zahtevom otisla u bolnicu user posted image  jesi li ti negde u inostranstvu?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu miky)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
19.11.2010 11:58:43   
Dada81
Biće u redu,mikyuser posted image posebno si mirna,jer si išla na pregled!Ja sebi ne mogu oprostiti što nisam,mada je,hvala Bogu sve u redu!I nije bilo komplikacija,ali mi opet kroz glavu,da mu to šta posle ne naškodiuser posted image A,znam da ne bi trebalo kada nije tada,uh..

_____________________________

U trenutku,ceo svet je stao,kada me je gledalo lice malo ..I moj ceo svet u jednom trenu što sam baš ja majka njemu!

(odgovor članu miky)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
19.11.2010 12:32:16   
indy_25
Miky ja svoju bebu nisam vodila doktoru i pratila sam je 24 sata ali nije se ponasala drugacije nego inace i mislim da je sve u redu. Drago mi je da je bebica tvoja super ma desava se to skoro svima.

(odgovor članu Dada81)
Direktna veza do poruke: 42
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
20.11.2010 1:37:34   
bojana87
joooj i meni je Lana juce ujutru pala sa kreveta user posted image user posted image user posted image
Ujutru se probudila i ja je samo prebacila kod mene u krevet (inace to nikad ne radim i ne znam sta mi bi)
Na tren zatvorim oci i samo cujem udarac u parket i vrisak
ona je skroz sa jednog kraja kreveta na drugi otpuzala u roku od 30-ak sekundi i pala
Uzasno sam se osecala,uzela je u ruke,place ona placem jauser posted image user posted image user posted image
Odmah sam je odvela kod lekara i hvala Bogu sve je bilo u redu.
pojela sam se ziva jer je vec nedeljam gledam kako sa jednog kraja ugaone za cas ode na drugi i opet nisam vodila racuna,a znala sam da moze da se desi
muzu nisam smela ni reci,rekla sam samo bratu i sad vama
Sad znam zasto babe kazu da nasim malim andjelima andjeli podmecu jastuk kada padajuuser posted image
Iskreno da vam kazem malo mi je lakse dok ovo citam jer vidim da nisam jedina i da se svakom moze desiti

(odgovor članu indy_25)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
20.11.2010 6:28:11   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Tash

IZVORNA PORUKA: Lu RR


Meni je gore je kad su veći, period prohodavanja recimo koji je meni bio najteži, pa lupe glavom od beton ili pločiceuser posted image


Da, to je trauma br 2.



Onda bi trauma br. 3. bila... lupanje glavom o oštre ivice... npr. stola!

Za mene je to nešto najgore, moj Nikola (brat) je nekoliko puta lupio glavicom o stočić u dnevnoj sobi... i to najčešće kad je hteo da se sagne po igračku user posted image kasnije je prešao na sto u kuhinji ispod kog je komotno prolazio dok je puzao i dok je bio manji... problem je nastao kad je prohodao i u jednom momentu je upuzao ispod stola i hteo je da ustane i bam i naravno plač i poplašio seuser posted image ozlede nisu strašne, na sreću!

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
20.11.2010 6:34:31   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: bojana87

Sad znam zasto babe kazu da nasim malim andjelima andjeli podmecu jastuk kada padajuuser posted image
Iskreno da vam kazem malo mi je lakse dok ovo citam jer vidim da nisam jedina i da se svakom moze desiti



A tu su i sestre koje su trenirale obojku... pa se o čas posla baci po koji upijačuser posted image user posted image user posted image

...ta trčkaranje, padanje, prevrtanje i ostalo preporučujem sveže pokožen travnjak... uvek sam bila najsigurnija kad mi se bata igra na travnjaku user posted image bude malo zelenila i po kolenima ali opere se user posted image

(odgovor članu bojana87)
  Direktna veza do poruke: 45
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
25.11.2010 12:58:21   
aleksandraz
Moja starija kcer kad je bila 4 meseci dva tri puta pala je od kreveta koje je bio kao lulka i ja i moj muz smo je stavili megu nas dvoje kad ona ista vecer preko nas pa na pod user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .I nije plakala onako produzi na spava jednostavno nesvesno.A mali sin do sada dva puta je ljubio pod u spalni sobi ma ne pomaze ni sta ga zagradim on jednostavno preko toga.

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
20.3.2011 23:06:09   
Kvrkac
Jao mi smo dva puta pali user posted image
Jednom je na tepih sa kreveta(nije visok) user posted image plakala je malo,odmah se umirila!
I sinoc je spavala sa mnom i preko jastuka tresnula na parket izmedju zida i kreveta...jedva sam je izvukla....user posted image ali takodje bez posledica

Padne li mi jos jednom  user posted image   cu se besim!
Zasto bas meni pada koja se ciimam i pazim ko luda,,a tata je opusten...''neka je nece nikud''  user posted image

(odgovor članu Netke)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
21.3.2011 0:36:03   
Dora
Meni je Sara dva puta pala. Jednom sa nekih 6 meseci, na tepih, nije joj bilo ništa i drugi put pre 10-ak dana na parket glavom. Bili smo kod dok. jer je imala veliku čvorugu i ogrebotinu i sve je u redu, ali ja sam mislila da ću crći. To mi se sa Lukom i Balšom nije dešavalo...mislila sam nikad neće...kad eto. Ne pazim više toliko, postala sam bezglava i zaboravna i dešavaju mi se glupe i opasne stvari s decom...user posted image

(odgovor članu Kvrkac)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
21.3.2011 0:39:01   
Jele
Ma Dora, ja sam pazila ko kobac. pa mi je Uroš kao mali pao metar pored mene, gledam u njega... Neke stvari se jednostavno dese koliko god mi pazile....

(odgovor članu Dora)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Šta kad beba padne sa kreveta?
21.3.2011 2:01:32   
mati
Meni je Mata pre jedno  dva mes,  dok ni on ni ja nismo znali sta sve moze, pao tri puta. Majka mi je tada rekla da ne panicim i da to nije nista toliko strasno, a ako odem kod lekara da ce da me naprave na ludu.  I da je to tek pocetak ispadanja iz kreveta i raznih akrobacija. Naravno ja sam bila u fazonu "ma da, bas cu ja da dozvolim da mi dete padne iz kreveta jos koji put", ali eto desilo se jos dva puta, na pola metra od mene. Uvek sam se tresla i plakala, ali izgleda da to tako jednostavno mora. Sve dok ne shvate da krevet nije preko cele sobe...

_____________________________

Vidi mama, Kica KOKAGAJ!
A sta je to mama Maja? Sta je to?
Mao...

(odgovor članu Jele)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
OJED I OSIP: KAKO LEČITI, A KAKO SPREČITI?
Posle nekoliko dana ovog kombinovanog tretmana (pranje, sušenje i mazanje, uz redovno menjanje pelena), kod većine beba ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here