Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (Puna verzija)

Forum >> [Zajednica RR] >> Razgovori … o svemu i svačemu



Poruka


Anoniman -> Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (13.7.2009 10:28:46)

Veliki broj maloletnika u Srbiji svakodnevno koristi neku psihoaktivnu supstancu, cigarete i alkohol, rezultat je istraživanja koje je sprovela agencija ESPAD.

Iako su nalepnice sa upozorenjem da je prodaja cigareta maloletnicima zabranjena, zalepljene na gotovo svim trafikama, ova zabrana se očigledno ne poštuje, budući da je skoro polovina školaraca mlađih od 16 godina već popušila prvu cigaretu. Prodavci sami procenjuju godine kupca, ali generalno skoro niko od njih ne traži lična dokumenta, jer smatraju da za tako nešto nemaju ovlašćenja. Ipak i pored toga što se zna da je prodaja duvana maloletnicima zabranjena inspekcija godišnje dobije samo 160 prijava. Kazne su novčane ili u vidu privremene obustava rada objekta, i one se izriču.
Detaljnije: Blic




krin 40 -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (11.8.2017 11:42:57)

žalosna istina i u našoj zemlji i u okruženju.Vodim maloprodaje i to vudjam svakodnevno.Naravno niko od nadležnih ne kažnhava vlasnike a oni svi brinu samo o profitu




emicaa -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (11.8.2017 13:12:48)

ja redovno vidjam djecu od 13-14 godina sa cigarama i stalno se pitam kako dolaze do njih jer ovde stvarno kontrolisu.




krin 40 -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (11.8.2017 13:20:50)

Ovde još uvek neki roditelji šalju decu po cigsrete i pivo i trgovci im daju umesto da ih vrate kući




mama Jo -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (13.11.2017 0:40:55)

A jos odavno je navodno zavladalo da nece moci malolernici da kupuju...
Strasno




MamaNecaVo -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (13.11.2017 11:48:36)

Jos uvek pali fora poslali me moji.
Mada tri Maksija kod mene ne dozvoljavaju deci,samo ih sa kase proslede ka izlazu.




isidora88 -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (13.11.2017 11:58:42)

Uzasava me kad vidim malu decu kako puse na ulici, pitam se cemu sluzi socijalna sluzba? (Mislim na Rome) mada vidjam i oko skole decu koja puse, grozim se toga, mislim da bih haos napravila da uhvatim svoje dete kako pusi[sm=hudicek1.gif]
A da cesto vidjam i klince kako sede i piju, te radnje koji deci to prodaju treba zatvoriti i klepiti takvu kaznu da im nece vise pasti na pamet da im prodaju.




sneza24 -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (13.11.2017 15:59:30)

U radnji u kojoj idem skoro svaki dan ne daju deci ni cigarete ni alkohol. Ali zato u drugoj radnji odmah preko puta ove daju bez problema.




MamaNecaVo -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (13.11.2017 16:04:05)

Danas deca jako brzo propuse jos u osnovnoj skoli.
Roditelji bi ipak trebali decu da kontrolisu iako vecina kaze kako nisu znali.




Sarav -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (25.2.2018 0:33:37)

I dalje se ne poštuje zakon, na trafici može da kupi ko šta hoće[sm=smiley13.gif]




Srecko47E -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (25.2.2018 0:36:19)

Od ovoga se iskreno grozim.




Sarav -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (25.2.2018 1:18:13)

A ovo je samo početak priče. Kraj i posledice na žalost čujemo na vestima.




Srecko47E -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (25.2.2018 1:28:37)

Nazalost.Roditelji danas slabo obracaju paznju na deci.Bdz tenpo zivota.Cast izuzecima




mama Jo -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (25.2.2018 10:56:03)

Tu je krivo celokupno drustvo




Anck Su Nmaun -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (25.2.2018 11:25:06)


IZVORNA PORUKA: Srecko47E

Nazalost.Roditelji danas slabo obracaju paznju na deci.Bdz tenpo zivota.Cast izuzecima

Bilo je toga uvek nije samo danas.




Mala Elena -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (25.2.2018 11:40:42)

Pustis dete uvece sa drustvom, uz dzeparac, oni odu u parkic puse cigarete i piju pivo...jer im se prodaje.




Srecko47E -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (25.2.2018 12:49:47)

Slazem se Anck.A to je ogromna greska.Deca ispastaju..




Anck Su Nmaun -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (25.2.2018 12:55:26)

Pa ne znam, niko nije poceo da pusi uz dozvolu roditelja. Znaci svi smo to radili.




Srecko47E -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (26.2.2018 1:13:59)

Pusenje manje vise..Alkohol je kriticniji




Sarav -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (26.2.2018 12:00:58)


IZVORNA PORUKA: Anck Su Nmaun

Pa ne znam, niko nije poceo da pusi uz dozvolu roditelja. Znaci svi smo to radili.

Istina




Srecko47E -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (26.2.2018 12:27:08)

U principu svi se radimo sami,bez pitanja.Pogotovo kao tinejdzeri




Dora89 -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (28.2.2018 9:42:00)

Ih, rade i mnogo gore stvari bez provere identiteta. Ja bih tražila da svi pre ulaska u diskoteku ili noćni bar pokažu ličnu kartu. Ali gde će takav izvor prihoda da ukinu ako su maloletnici rezervisali separe, a i kako će dileri po diskotekama da zarade.




MimaKos -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (2.5.2018 2:22:34)

Kazniti prodavce pa da vidis kako ce prestati




mama Jo -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (2.5.2018 8:35:32)

Trebali bi konacno poceti sa kaznama




Anck Su Nmaun -> RE: Maloletnici nesmetano kupuju cigarete i alkoholna pića (2.5.2018 8:51:52)


IZVORNA PORUKA: MimaKos

Kazniti prodavce pa da vidis kako ce prestati

To je malo neizvdivo, od kud oni znaju koliko imaju godina?




Stranica: [1] 2   Sledeća stranica >   >>