Ciscenje pupka kod starijih beba (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Zlatna ribica -> Ciscenje pupka kod starijih beba (13.7.2009 22:39:20)

Moj sin ima 11 meseci. Ima prelepo uvezan pupak, kao macije oko ( samo jedna vertikalna crta u sredini pupka). Pupak mu je uvek bio cist.
Medjutim, veceras sam primetila da je ta lepa linija u pupku prekrivena prljavstinom, koja se bas uvukla u pupak i zalepila. Kupanje u kadici nije pomoglo da se prljavstina skine, posle kupanja sam probala i vlaznom maramicom da brisanjem izbacim tu prljavstinu, ali ona se bas zalepila i podvukla u nabor, ne mogu samo brisanjem da je eliminisem.

Kako da mu ocistim pupak bezbedno ? Smem li hidrogenom ( kao pri nezi pupcanog patrljka) ?
Jel imala neka od vas ovakvo iskustvo ?




Maya21 -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (13.7.2009 22:48:30)

Ja stavim malko hidrogena, onog blagog i štapićem za uši iščistim [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Zlatna ribica -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (13.7.2009 22:58:09)

Hvala, sutra posle kupanja moram da probam tako.




oliveradj -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (14.7.2009 8:10:42)

Ja sam ranije očistila štapićem sa bebi uljem i onda smo išli na tuširanje bude dobro.




Anoniman -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (14.7.2009 8:16:49)

Stavi Pavlovićevu na štapić za uši, i prvo malo namaži, da onako ostane u pupku. Dok obaviš ostalo oko kupanja, tipa čišćenje ušiju, češljanje, krema će u pupku malo raskraviti prljavštinu, i posle samo suvim štapićem pokupiš.




Zlatna ribica -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (14.7.2009 12:56:40)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Stavi Pavlovićevu na štapić za uši, i prvo malo namaži, da onako ostane u pupku. Dok obaviš ostalo oko kupanja, tipa čišćenje ušiju, češljanje, krema će u pupku malo raskraviti prljavštinu, i posle samo suvim štapićem pokupiš.


Svakako cu probati veceras, hvala puno.




Zlatna ribica -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (14.7.2009 22:36:50)

IZVORNA PORUKA: Tasha RR

Stavi Pavlovićevu na štapić za uši, i prvo malo namaži, da onako ostane u pupku. Dok obaviš ostalo oko kupanja, tipa čišćenje ušiju, češljanje, krema će u pupku malo raskraviti prljavštinu, i posle samo suvim štapićem pokupiš.


Probala, nije uspelo. Moram sutra da probam sa hidrogenom.




sonja999s -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (25.7.2009 21:58:21)

juce sam primetila da se pupak mog malog koji uskoro puni 6 meseci malo crveni unutra
stavila sam hidrogen od 3% i ocistila stapicem za usi
to sam uradila i jutros i danas posle kupanja
stanje je nepromenjeno

ne znam da li je to od vrucine ili sta
to nam se ranije nije desavalo
dugo mi je da cekam ponedeljak da ga vodim kod lekara pa ako je neka od vas imala slicno iskustvo neka kaze sta je radila





Zlatna ribica -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (25.7.2009 22:34:10)

I meni se par puta ucinilo da je mom sinu pupak pomalo crven, na obodima unutra, ali se to crvenilo samo povlacilo, bez ikakvog tretmana.

Inace, da se nadovezem u vezi ciscenja pupka - nama ni hidrogen ne pomaze, nema sanse da izvucem prljavstinu. Izgleda da ce morati tete iz doma zdravlja da se pozabave time.




gagana83 -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (30.1.2010 18:49:31)

Meni je ovo bas bio problem jer nam je pupcic bas uvucen.Ocistim ja povrsno,ali ipak ostane prljavstina.Sasvim slucajno sam otkrila resenje..Bebi uljem sam joj masirala stomacic zbog problema sa grcevima.Mila majko,sta je stroke izaslo[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




mejra81 -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (12.3.2010 17:59:06)

Gagana,kako si to uspela,ja sam probala sa pavlovicevom i nista...
Bas je uvuceno a crni se samo tako....
Strah me da mnogo cackam,a bas me nervira ta stroka....Jel moze biti nesto od cackanja?
kako da ocistim.....?




gagana83 -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (12.3.2010 18:09:56)

IZVORNA PORUKA: mejra81

Gagana,kako si to uspela,ja sam probala sa pavlovicevom i nista...
Bas je uvuceno a crni se samo tako....
Strah me da mnogo cackam,a bas me nervira ta stroka....Jel moze biti nesto od cackanja?
kako da ocistim.....?

Probaj sa uljem.
Ja sam joj samo masirala stomacic i pupak nekoliko minuta,nisam dirala nista unutra.




mejra81 -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (14.3.2010 22:41:39)

Nisam imala ulje pa sam joj sa pavlovicevom masirala stomak i stvarno je izasla stroka[sm=smiley36.gif]
Nego onda zapazih da je njoj koza unutra crna,ja sam mislila da je i to prljavstina al nije...
U stvari vise je sivo...[sm=zmeden.gif]
Jel moze sad nesto da se desi sa pupkom,tipa neke infekcije ili slicno...[sm=zmeden.gif]




dunja RR -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 18:45:59)

Ja nisam niikada čistila pupak, nakon što je otpao. Jel sam trebala?
Pre neki dan primetismo da je crnkast, i sada uopšte ne mogu da se setim da li je to tako od rođenja ili je skoro promenio boju. Da li će to crnkasto izbledeti ili trebam da brinem, tipa da nije neka infekcija ili nešto slično?




Olga75 -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 19:00:35)

ja sam cistila kremom pupak
onako na prste bogato kreme pa preko pupka i onda pelenom to pokupila i sve je to nesto tamno ocistilo




dunja RR -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 19:16:20)

Hvala Oldži, probaću!




serpica -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 19:48:08)

Ja kad primetim da se nesto nakupilo uzmem hidrogen od 3% i nakapem na pupak,ono malo zapeni i onda stapicem za usi polako pokupim sto je ostalo.




mirkam -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 21:25:47)

Kad smo bili na prvoj kotroli sa 15 dana pedijatrica mi je sou napravila sto ne cistim bebi pupak.Iskreno niti mi je palo to tada na pamet, a i da jeste ja to 7 dana posle otpadanja pupcanog patrljka ne bih ni smjela taci.
E nekako sam skupila snagu pa kad ga kupam malo razvrznem njezno i sperem, i samo posle dobro posusim. Nikad i ije imao prljavstinu, nekako mu je takav pupak da i nema gdje prakticno da se skupi, cini mi se [sm=smiley36.gif]




Misha i Ljisha -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 23:00:20)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja nisam niikada čistila pupak, nakon što je otpao. Jel sam trebala?
Pre neki dan primetismo da je crnkast, i sada uopšte ne mogu da se setim da li je to tako od rođenja ili je skoro promenio boju. Da li će to crnkasto izbledeti ili trebam da brinem, tipa da nije neka infekcija ili nešto slično?

Dunja zar ti sebi ne cistis pupak?[sm=smiley36.gif] evo ja bas sad izadjoh ispod tusa i uzeh lepo stapic za usi i ocistila sam pupak kremom. Nekad uzmem alkohol nekad hidrogen sta prvo dohvatim, ali ga cistim redovno (bar jednom nedeljno tako). Isto i mojoj D. Nakupi im se tkanine od majice i sl i potrebno je da im se cisti pupak. Ne brinite to su mitovi da se nekom razvezao pupak. Mm kaze da ja to cak grubo radim D, ali ja bogme lepo uzmem hidrogen i stapic za usi i njoj lepo ocistim nije se nikad bunila i ima tu svasta, kad se sve to lepo stapicem prodje uvek ima nesto a ovako kad se gleda izgleda kao da je pupak skroz cist.




mati -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 23:03:07)


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja nisam niikada čistila pupak, nakon što je otpao. Jel sam trebala?
Pre neki dan primetismo da je crnkast, i sada uopšte ne mogu da se setim da li je to tako od rođenja ili je skoro promenio boju. Da li će to crnkasto izbledeti ili trebam da brinem, tipa da nije neka infekcija ili nešto slično?

Dunjci nisam ni ja, ali pre nego sto je otpao. To je radio mm. A nastavio je i kasnije, nakape malo pupu, saceka par sekundi i stapicem za usi pokupi...




Mala Elena -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 23:28:23)

Dunja, posto se maloj bojio pupak , isto to crno, pitala sam pedijatra kako da ocistim i rekla je da nakapam hidrogen i ako prsti treba dirati ako ne onda je to beznacajno i ne treba dirati, kao se samo vremenom skine.[sm=zmeden.gif] medjutim ja sam nakapala i cistila joj pelenom ali brzo se zacrveni pa odustanem , pa sledeci put opet. Sta cu kad mi bode oci. [sm=smiley13.gif]




Žapkić -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 23:35:12)

Ja imap problem sa Tinom kad treba da čistimo pupak (dobro, ona nije beba, ali možemo se uklopiti u temu); Ne da da joj se dohvati pupak. To je plakanje, dranje, kao da je neko kolje...[sm=smiley13.gif]




dunja RR -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 23:38:02)

Ne čistim [sm=smiley36.gif]
Nemam potrebe jer je prosto tako plitak, dovoljno je tuširanje, ništa se ne skuplja tu. A i tri operacije sam imala endometrioze, sve tri kroz pupak, pa možeš misliti koliko tu kopči ima, sve mi je to popunjeno. Ne bih se usudila to da pipam, plašim se.

Moj muž čisti, njegov je duboj i skuplja sve svašta.
Savin je ravan pupak, nema tu gde da se skupi prljavština. Zato se u plašim da tu nešto čačkam, sve mi deluje spojeno, ne znam kako da objasnim ...
Probaću sutra pa javljam! Znači smem 3% hidrogen?

IZVORNA PORUKA: Misha i Ljisha


IZVORNA PORUKA: dunja RR

Ja nisam niikada čistila pupak, nakon što je otpao. Jel sam trebala?
Pre neki dan primetismo da je crnkast, i sada uopšte ne mogu da se set_im da li je to tako od rođenja ili je skoro promenio boju. Da li će to crnkasto izbledeti ili trebam da brinem, tipa da nije neka infekcija ili nešto slično?

Dunja zar ti sebi ne cistis pupak?[sm=smiley36.gif] evo ja bas sad izadjoh ispod tusa i uzeh lepo stapic za usi i ocistila sam pupak kremom. Nekad uzmem alkohol nekad hidrogen sta prvo dohvatim, ali ga cistim redovno (bar jednom nedeljno tako). Isto i mojoj D. Nakupi im se tkanine od majice i sl i potrebno je da im se cisti pupak. Ne brinite to su mitovi da se nekom razvezao pupak. Mm kaze da ja to cak grubo radim D, ali ja bogme lepo uzmem hidrogen i stapic za usi i njoj lepo ocistim nije se nikad bunila i ima tu svasta, kad se sve to lepo stapicem prodje uvek ima nesto a ovako kad se gleda izgleda kao da je pupak skroz cist.






dunja RR -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 23:39:50)

IZVORNA PORUKA: mirkam
Nikad i ije imao prljavstinu, nekako mu je takav pupak da i nema gdje prakticno da se skupi, cini mi se [sm=smiley36.gif]


E pa baš to, tako je i kod nas! Sada se malo zarneo, od juče, na tim prevojima. Ali ne mogu da vidim prljavštinu, jednostavno samo potamneo. A to je verovatno prljavština [sm=smiley36.gif]




dunja RR -> RE: Ciscenje pupka kod starijih beba (28.9.2014 23:40:21)


IZVORNA PORUKA: Mala Elena

Dunja, posto se maloj bojio pupak , isto to crno, pitala sam pedijatra kako da ocistim i rekla je da nakapam hidrogen i ako prsti treba dirati ako ne onda je to beznacajno i ne treba dirati, kao se samo vremenom skine.[sm=zmeden.gif] medjutim ja sam nakapala i cistila joj pelenom ali brzo se zacrveni pa odustanem , pa sledeci put opet. Sta cu kad mi bode oci. [sm=smiley13.gif]


Da, samo se obojio, kao da je koža potamnela.




Stranica: [1] 2 3   Sledeća stranica >   >>