RE: Toplomer (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


cockic -> RE: Toplomer (16.1.2013 14:16:02)

y gyzy i ne iskake i netara ih da kake na 4h se najmanji razmak moze praviti mozda je i bolje od sirypa jer neide preko stomaka mada ni sirypi nesmetajy pyno.ja sam od jyce pocela cepice kao sto rekoh nista drygo joj nije delovalo.za ovako vise tyre ko sto je lena imala 39.3 a za one preko 38.5 daj my na 6-8h pa kad vides da je opet porasla preko te das npr.ja sam joj dala jytros y 2h pa tek pre pola dvanaest popodne.jer nije imala visoky jytros je imala 37.7 pa joj nista nisam dala ali vec oko 12h 38.5 pa sam joj stavila opet a kao sto vec rece jyce sam na 4h stavljala jer je imala ceo dan tyry i tesko je padala.

izvinjavam se moderatorima sto ovde odgovori.nego zyrim ljyljm jednom nogom kolica ona drema i onda da sad netrazim temy ako neko moze nek prebaci y odgovarajycy temy [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




jacagoga -> RE: Toplomer (18.1.2013 19:58:24)

Jel zna neko gde moze da se kupi onaj meda toplomer sto menja boje ili onaj sto se stavi na celo? Trazila sam u aksi, nemaju




Figaro88 -> RE: Toplomer (18.1.2013 20:09:29)

Ja sam kupovala u Liliju one za celo[sm=smiley1.gif]




jacagoga -> RE: Toplomer (18.1.2013 21:14:47)


IZVORNA PORUKA: Figaro88

Ja sam kupovala u Liliju one za celo[sm=smiley1.gif]

Hvala ti, nisam se setila da tamo proverim da li ima




bokicans -> RE: Toplomer (26.3.2013 9:35:33)

Ja bih zamolila mame koje imaju omron digitalni tioplomer za uvo da mi kazu kako potrefe istu tem kao zivin,meni ni jednom nije pokazao istu.Razocarala sam se totalno,Jel smanjujetee izmerenu tem,Jel racunate da 37.5 nije povisena u uhu(tako piše u prospektu) Ima sada da ga vratim nazad




Sanchy -> RE: Toplomer (26.3.2013 9:49:48)

Ja imam taj,meni je odlican,bas smo u subotu merili sa njim pokazao mi je 36 sa 8 a u DZ sat kasnije sa njihovim 36 sa 5,,,inace ja sam bila bolesna ove zime i pokazivao mi je povisenu temp.,mislim ja kuci ni nemam zivin pa sad da uporedjujem ali normalno funkcionise




bokicans -> RE: Toplomer (26.3.2013 12:19:53)

Jel menjas stalno navlake ili kada se zaprlja?Nemam pojma mozda se,ja nisam dovoljno izvestila,Juce je npr cerki zivin pokazivao 37 a omron 37.7[sm=zmeden.gif] zbunila sam se ,totalno.




caca81 -> RE: Toplomer (26.3.2013 13:06:33)

Ja iz iskustva znam da živin i digitalni toplomer ne pokazuju istu T, digitalni uvek pokaže manju od živinog.




bokicans -> RE: Toplomer (26.3.2013 13:50:43)

Ovde je obrnuto!
[sm=smiley36.gif]




viking -> RE: Toplomer (26.3.2013 13:57:45)

I kod mene je tako. U stvari, moj digitalni retko kad pokaže iznad 35C [sm=smiley36.gif]

IZVORNA PORUKA: caca81

Ja iz iskustva znam da živin i digitalni toplomer ne pokazuju istu T, digitalni uvek pokaže manju od živinog.





bokicans -> RE: Toplomer (26.3.2013 14:22:26)

Ali ja sam totalno zbunjena,jednom dobro ,drugi put nije,ili ja ne znam lepo da uperim u bubnu opnu,[sm=hudicek1.gif].Juce sam i Prizmu zvala[sm=smiley36.gif] I On mi rece.da je tem u uhu normalna 35.6- 37.5.




Sanchy -> RE: Toplomer (26.3.2013 15:40:48)

..meni meri ok,menjam navlaku posle par koriscenja,ja inace nemam nijedan drugi toplomer i ne uporedjujem vrednosti ali pokazuje mi povisenu temp,pad temp,i normalnu,to sam na sebi iskusila ,drugo me ni neinteresuje..i da,bebi su merili u privatnom dz i sa onim na celo isto je pokazao kao i moj mozda razlika do 0.3..




Ana RR -> RE: Toplomer (26.3.2013 22:37:20)

Ja imam i živin toplomer ali ne merim detetu temperaturu sa njim jer je to nemoguća misija, znači samo u uhu mu merim tako da nikad nisam upoređivala.




babyblue -> RE: Toplomer (26.3.2013 23:54:55)


IZVORNA PORUKA: viking RR

I kod mene je tako. U stvari, moj digitalni retko kad pokaže iznad 35C [sm=smiley36.gif]

IZVORNA PORUKA: caca81

Ja iz iskustva znam da živin i digitalni toplomer ne pokazuju istu T, digitalni uvek pokaže manju od živinog.





O da, i moj dig. toplomer cesto pokazuje koliko smo hladni a ne topli [sm=smiley36.gif], tako da ga nisam koristila nikada za dete. Hvala bogu nije mi nesto puno do sada ni trebao, ali ja sam se sa zivinim sazivela [sm=jezicek.gif] a moja D. kad zatreba da se meri temp. sad je bas nesto pre mesec dva bila prehladjena, ja nosim toplomer i idem ka njoj a ona kaze:"mama pujica" popne se kod mene u krilo, sedi uredno 3-5min. izmerimo pujicu i superiska. I dok je bas bila bebica, merila sam joj zivinim tplomerom. Prvih nekoliko puta u guzu, a onda su mi i u Tirsovoj i na IMD rekli da nema potrebe za tim vec ispod pazuha, i to da je dovoljno 3min da se pokaze kolika je temp. Naravno verujem da ima dobrih i digitalnih toplomera, nego ja sam bas imala neki potpuno bzvz.




bokicans -> RE: Toplomer (30.3.2013 16:33:13)

Evo ja cu da budem prva koja ce na ovim stranicama da kudi toplomer Prizmin za uvo,Nije nikakav a pogotovo ne dobar,Juce Dete ima 39 on pokazuje 37.7 ,ja reko nemoguce i izmerim obicnim i sokiram se.Ili sam ja luda ili moja deca nemaju "DOBRE" usi,ali pouzdan nije nikako,Zali boze para .[sm=hudicek1.gif]




lanajelena -> RE: Toplomer (30.3.2013 16:58:19)

Bokice ja sam veeeliki protivnik digitalne opreme,sto toplomera sto meraca pritisaka itd.da nemam zivin pojela bih se ziva




Snelle -> RE: Toplomer (30.3.2013 17:02:01)

Slazem se sa Lj. Najgore od svega je sto se zivini toplomeri izbacuju iz prodaje [sm=hudicek1.gif]




Sanchy -> RE: Toplomer (30.3.2013 18:23:41)

Moram da kazem da mi nemamo zivin toplomer u kuci,a pogotovu zbog deteta ,ziva je jako otrovna i opasna i iskreno ziva bih se pojela da se slucajno razbije sto sa malim detetom nije nemoguce,..iz istog razloga ne drzimo ni stedljive sijalice u kuci ,skoro sam citala protokol ukoliko dodje do razbijanja takve sijalice u stanu pa odprilike samo sto jos ne kazu stavite gas maske na glavu[sm=smiley29.gif]...tako da zahvalna sam digitalnoj tehnologiji[sm=smiley1.gif]..i moj toplomer radi odlicno ,stvarno nemam primedbi..




lanajelena -> RE: Toplomer (30.3.2013 18:34:04)

Sanchi nama se zivin polomio i mm je samo skupio kartonom i nije bilo nista a posle Dusanovog frasa ne bi rizikovala sa digitalnim jer je u bolnici na njemu pokazalo 36,9 a on na nasem zivinom imao 39,sad postoji novi koji je sa galijumom ali retko moze da se nadje,Galijum nije stetan




isidora88 -> RE: Toplomer (30.3.2013 18:42:13)

ja koristim digitalni i meni je ok[sm=smiley1.gif]
ja sam zivin razbila, igrala se sa njim kao u tom i dzeriju, drzala toplomer i upalila upaljac i zagrevala ga i on naravno pukao, nista se nije desilo,ne secam se sta sa uradila sa tim, mislim da je mama ocistila




Sanchy -> RE: Toplomer (30.3.2013 19:40:56)

KLIK




bokicans -> RE: Toplomer (30.3.2013 22:03:38)

E ja imama sa Galijumom,ima ga u svim apotekama 480 din,potpuno je isti kao zivin,nema razlike




dunja RR -> RE: Toplomer (1.10.2014 21:56:51)

IZVORNA PORUKA: dunja RR

Kakav je to, neki poseban?
Ja trebam uzeti toplomer za njega, imam digitalni ali ni meni nikada ne izmeri kako treba (uvek manje). Čime vi merite T kod beba?

IZVORNA PORUKA: Lu

Joj da...toplomjer za čelo ili uho,da nemam taj nema šanse da bi mu izmjerila temperaturu[image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]







dunja RR -> RE: Toplomer (1.10.2014 21:57:54)


IZVORNA PORUKA: lanajelena

Sanchi nama se zivin polomio i mm je samo skupio kartonom i nije bilo nista a posle Dusanovog frasa ne bi rizikovala sa digitalnim jer je u bolnici na njemu pokazalo 36,9 a on na nasem zivinom imao 39,sad postoji novi koji je sa galijumom ali retko moze da se nadje,Galijum nije stetan


Sada tek vidim ovo. Jel ste zadovoljni sa ovom toplomer sa galijumom, nikad čula iskreno?




branki* -> RE: Toplomer (1.10.2014 21:59:59)

ja sam merila starinskim,zivinim ispod pazuha.ako je bas nervozan i nece da saradjuje onda digitalnim,bio neki u obliku cucle,ali mi to nije bilo sigurno.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sledeća stranica >   >>