RE: Pavlikovi remenčići za kukove (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Novorođenče, beba



Poruka


Persana -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (26.11.2014 17:46:08)

A jesu ti pomerali one remencice na kontolama? Meni ne rece nista za to, ipak dete raste. Rekao mi da to ne diram,a i ako diram vracam kako je bilo. Oznacio mi. Napred je na poslednjoj a pozadi na trecoj rupici.




dunja RR -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (26.11.2014 18:46:48)

Jesu, uvek je dr. pomerao, ja sam uvek vraćala kako je on stavio. jedino mi je na poslednjoj kontroli sugerisao da sam trebala da popustim jer su nogice napravile malo veći ugao u odnosu na bok. Ali nije pravio problem veliki, on je popustio. Sada je ugao 90 stepeni, tako i treba da bude.




Persana -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (26.11.2014 20:37:11)

A meni nista nije rekao, da li smem ja to sama kad primetim da je drugacije? Na koliko nedelja ti pomerao?




dunja RR -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.12.2014 13:30:15)


Bili na kontroli danas, desni kuk je dobar, skidamo preko dana kaiševe juhu, a noću nosimo još dva meseca, samo dok spava, da bi došli do idealnog stanja. Levi kuk je odličan, zrnca okoštavanja na oba prisutna koliko sam razumela.
U onoj gunguli zaboravih da pitam da li sme da sedi, da se diže, da li trebam da podignem kolica. Mislim da ću morati da zovem docu sledeće nedelje ili da prošetam do Tiršove da ispitam sve.




Trcosava -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.12.2014 13:37:12)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Bili na kontroli danas, desni kuk je dobar, skidamo preko dana kaiševe juhu, a noću nosimo još dva meseca, samo dok spava, da bi došli do idealnog stanja. Levi kuk je odličan, zrnca okoštavanja na oba prisutna koliko sam razumela.
U onoj gunguli zaboravih da pitam da li sme da sedi, da se diže, da li trebam da podignem kolica. Mislim da ću morati da zovem docu sledeće nedelje ili da prošetam do Tiršove da ispitam sve.

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Jupiiii!!!! Radost veselje i slobodica




mika79 -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.12.2014 13:41:46)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za Savu, sad će vam biti sve lakše.




mati -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.12.2014 13:42:12)

Dunjci super!!! [sm=bravo.gif] za Savu
Ja isto tako zaboravim da pitam neke najvaznije stvari, i milion puta obecam sebi da cu sve da stavim na papir pre nego odem kod dr i zaboravim.




dunja RR -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.12.2014 13:48:50)

Hvala vam drage moje [sm=smiley31.gif]

Mati, ispitah ja njega svašta, ali nisam uspela sve, usput skidala kaiševe za UZ, pa oblačila, pa nosila S u drugu ordinaciju gde mi dr. pokazivao na koliko rupa da mu nameštam kaiševe (tu ga opet skidala pa oblačila), pa sam dr. i sestri uz sve to u onoj gužvi u ordinaciji nekako proturila Ferero da se zaslade. stigoh da pitam da li trebaju vežbe - ne treba, i rekao je da ga puštam da radi sve što sam želi, da se okreće ... ali ne znam da li to važi za sedenje, tako da, smaraću ih još malo [sm=smiley36.gif]




madre -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.12.2014 13:57:08)

dunja, to su bas lepe vesti, mnogo mi je drago[sm=smiley1.gif]




degu -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.12.2014 15:01:43)

Dunja draga divne vesti [sm=bravo.gif]




Persana -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.12.2014 15:29:51)


IZVORNA PORUKA: Trcosava RR


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Bili na kontroli danas, desni kuk je dobar, skidamo preko dana kaiševe juhu, a noću nosimo još dva meseca, samo dok spava, da bi došli do idealnog stanja. Levi kuk je odličan, zrnca okoštavanja na oba prisutna koliko sam razumela.
U onoj gunguli zaboravih da pitam da li sme da sedi, da se diže, da li trebam da podignem kolica. Mislim da ću morati da zovem docu sledeće nedelje ili da prošetam do Tiršove da ispitam sve.

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]Jupiiii!!!! Radost veselje i slobodica

E bas lepo. Sad je lakse.
Mi imamo prvu kontrolu pocetkom januara pa cemo videti. :)




dijana1* -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.12.2014 16:32:49)

Dunjci to su divne vesti eeee sloboda i mlataranje nogicama[sm=smiley36.gif]
Pusti ga da lezi i da prvo nauci da se okrece. Mislim da ne trebas da zuris sa sedenjem. Sesce on sam kada dodje vreme. Sada je bitno da nauvi da se okrece. Ljubi mi Savu[sm=smiley1.gif]




mama krava -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.12.2014 16:35:04)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]

Super!!!




MIKICANS -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (7.2.2015 17:34:37)

Evo da i ja podelim svoje grozno iskustvo...jednom recju ocajna sam...na dva uz sve ok i nrmalno(kod nas to radi pedijatar) i na tom drugom uz mi kaze ne moze da odstampa sliku ne radi joj uz da zakazemo u decijoj da potvrde...odem posle mesec ipo kako su zakazali i sok, kukovi u losem stanju, desni gori doslo bi vrlo brzo do iscasenja....daju nam kaiseve, ali se ja odlucim da odem i kod dr Tomasevica da potvrdi...samo je potvrdio da je to to i stavimo odmah...dr mi kaze posto sada ima vec 6 meseci da ce biti sve ok ali da ce duze lecenje trajati...ja sam uzasnuta kaze mi da se na prvom uz sve vidi a ona nije znala :( Meni je zgodnije da je u hulahopkicama pa da joj skinem kaisice kada je presvlacim...za 6 nedelja idemo na prvu kontrolu :(




Persana -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (7.2.2015 21:12:17)

Bice to sve ok. Mi smo stavili sa tri ipo meseca i nosio tacno deset nedelja. Skinuli smo pre tri dana.
U pocetku je tesko, ali navikne.




dunja RR -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (7.2.2015 21:26:32)


Mikica, žao mi je što je problem sa kukovima kasnije otkriven, istina je da se obično kraće nose remenčići prilikom ranijeg otkrivanja problema. Ali evo, nama je otkriven sa 2 meseca, pa i dalje nosimo (samo noću poslednja 2 meseca). Doduše, moj doktor ima princip da je bolje duže nositi, on kaže da želi idealno stanje, pa ih u poslednja 2 meseca nosimo samo noću, kako bi smo doterali do tog idelanog. Nikako bre da skinemo, taman se ponadamo, kad on opet produži ... Kontrola nam je za 6 dana, javljam..

Biće to ok, sve smo bile očajne u početku. Navićeš se i ti a i beba, posle će ti biti neobično kada skinete, videćeš [sm=smiley31.gif]


Persana, evo i ovde, bravo za vas [sm=bravo.gif]




MIKICANS -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (9.2.2015 17:59:40)

Ja sma odusevljena moja bebana se uopste ne buni, ne place...nosimo ceo dan i celu noc...Skidamo za kupanje i prilikom presvlacenja na 2-3 min lakse mi kada je u hulahopkicama...I nas dr hoce da je do savrsenog pa cemo videti, prva kontrola je za 6 nedelja, neka nam je Bog u pomoci




MIKICANS -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.2.2015 15:44:12)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Mikica, žao mi je što je problem sa kukovima kasnije otkriven, istina je da se obično kraće nose remenčići prilikom ranijeg otkrivanja problema. Ali evo, nama je otkriven sa 2 meseca, pa i dalje nosimo (samo noću poslednja 2 meseca). Doduše, moj doktor ima princip da je bolje duže nositi, on kaže da želi idealno stanje, pa ih u poslednja 2 meseca nosimo samo noću, kako bi smo doterali do tog idelanog. Nikako bre da skinemo, taman se ponadamo, kad on opet produži ... Kontrola nam je za 6 dana, javljam..

Biće to ok, sve smo bile očajne u početku. Navićeš se i ti a i beba, posle će ti biti neobično kada skinete, videćeš [sm=smiley31.gif]


Persana, evo i ovde, bravo za vas [sm=bravo.gif]

Jel bila kontrolica?




MIKICANS -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.2.2015 15:44:55)


IZVORNA PORUKA: Persana

Bice to sve ok. Mi smo stavili sa tri ipo meseca i nosio tacno deset nedelja. Skinuli smo pre tri dana.
U pocetku je tesko, ali navikne.

Kakva vam je bila dijagnoza? [sm=smiley19.gif]




dunja RR -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.2.2015 15:51:43)


Mikice, odlično što se bebana ne buni!


Kontrola nam je sutra, pa se javljam, nadam se sa lepim vestima :)




serpica -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (12.2.2015 17:21:46)

Dunjci,ja cu samo da posaljem velikiii [sm=smiley31.gif] za tebe i Savu




dunja RR -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (13.2.2015 4:01:51)


Šerpi dušo, i mi tebe i tvoje anđele grlimo i ljubimo! Inače, nikako da ti kažem, videh negde da ti je termin 13.6., a tada je Sava rođen :). Mada moguće da ćeš ti ranije zbog CR?
Izvinjavam se za off :)




serpica -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (13.2.2015 6:48:13)


IZVORNA PORUKA: dunja RR


Šerpi dušo, i mi tebe i tvoje anđele grlimo i ljubimo! Inače, nikako da ti kažem, videh negde da ti je termin 13.6., a tada je Sava rođen :). Mada moguće da ćeš ti ranije zbog CR?
Izvinjavam se za off :)




Dunjci javni kako je prosao pregled [sm=smiley31.gif] da,da 13.jun bas mi je zao sto nece biti taj datum ali gledacu da bude sto blize ako moze.[sm=smiley1.gif]




dunja RR -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (13.2.2015 14:04:34)

Stanje dobro, skinuli smo kaiševe, jeeej!
Inače ih nismo ni poneli na kontrolu, zaboravismo ih na krevetu, a dr. kaže,ma nema veze, ionako su prošlost [sm=smiley36.gif]

Možemo da stojimo, sedimo, dignemo kolica, kaže dr. da S radi sve što želi.
Kontrola sa rendgenom 2 meseca po prohodavanju.




mika79 -> RE: Pavlikovi remenčići za kukove (13.2.2015 15:10:11)

[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] za Savu[sm=smiley1.gif]




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sledeća stranica >   >>