trudnoca i hemoterapija (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porođaj



Poruka


miladarko -> trudnoca i hemoterapija (8.5.2012 20:15:10)

Imam jedno pitanje na koje ne mogu da nadjem odgovor nigde na netu pa mi je potrebna pomoc i odgovor da li je neko imao slicnu situaciju.
U trecem sam mesecu trudnoce, mojoj mami su se vratili recidivi i ponovo je na hemioterapiji ja sam jedina koja moze da brine o njoj po celi dan a pri tom spavamo u istoj prostoriji mnogo sam bliska sa njom a planiram da i dalje joj beskrajno pomazem u svemu...
Da li ne postoji nikakav rizik po moju bebu zbog boravka u istoj prostoriji jer prima jake citostatike???? Unapred hvala na odgovorima.




Verus -> RE: trudnoca i hemoterapija (8.5.2012 20:25:41)

Sin moje koleginice ima tumor mozga i pije hemoterapiju-lekove koje su u obliku kapsula. Posto je autistican, moraju da otvore kapsulu i sipaju sadrzaj u sok od jabuke. Receno joj je da nosi masku i rukavice dok otvara kapsule...ona mi sada kaze da misli da nije problem ukoliko se lek ne manipulise na ovaj nacin, ALI da pitas svog ginekologa koji ti vodi trudnocu da li moras preduzeti neke mere zastite kada joj dajes lek. Sama po sebi nije radioaktivna tako da ako spavate u istoj sobi to ti samo po sebi nece skoditi....Srecno i nadam se da ce mama brzo i lako podneti terapiju[sm=smiley1.gif]




Stranica: [1]