RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (Puna verzija)

Forum >> [Beba] >> Dohranjivanje gustom hranom



Poruka


Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 8:58:16)

ja sam prvi put dala negde oko druge godine


To me je zanimalo. Ja se ne sećam kada sam Luki prvi put dala, a kada sam pre koji dan čačkala po Merkatoru videh štrudle pa mi je palo na pamet.




Olga75 -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 9:16:18)

iskreno , nisam se usudila ranije da joj dam jer je jedine ozbilje grceve imala kad sam ja prozderala dva parceta strudle od maka , naravno da smo otisli kod dr koja je rekla da mak moze njima da napravi takvih problema pa sam cekala i cekalaaa




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 11:02:31)

Svi inhalatorni alergeni su negativni! [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/sloncek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/sloncek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/sloncek.gif[/image]

[img]http://www4.slikomat.com/11/0514/qpq-140520.jpg[/img]


Kaže dr da je super što je negativno, jer kod ovako rane astme, ako se pojavi i alergija na npr grinje, onda je to baš haos.
Takođe kaže da, u vreme kada bude prerastao alergiju na kravlje mleko, pojaviće se neka alergija na polen koja će ostati doživotna. Ali ja na to kažem "Ma super!"




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 11:05:11)

Kada kliknete na sliku, uveća se.
On je testiran na (za slučaj da vam ne otvori sliku uvećano):
kućnu prašinu, dlake životinja, perje, posteljina biljna, duvan, plesni, polen trave, polen stabala, polen korova, bakterije, dermatophagoides pteronyssinus.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:10:37)


IZVORNA PORUKA: Tash

A koji vam je dan jogurta?




ovako davala sam 4 dana samo jogurt, prvo po kasicicu, pa po 2,3, pa po nekliko gutljajcica. onda smo jedan dan preskocili, pa smo onda probali pavlaku. to smo klopali 2 dana, pa onda presli na kiselo mleko. nista joj nije bilo. ali sam primetila da joj se od svega najvise dopala pavlaka, valjda joj je ostalo ne dopada jer je kiselo. ona ima i dalje taj ekcem na bradi, jedan malecki ispod brade i malo oko usta (ispod oka vise nema). moguce da joj ta kiselina smeta, da je okida i da zato nece.. ili joj se jednostavno kiselo ne dopada.
zvala sam dr jutros.. ona kada je cuo i za najmanje crvenilo oko usta rece obustavljajte! ja rekoh mislim da je od kiseline iziritirala ekcem oko usta. kaze svejedno, nemojte da dajete do sledeceg testiranja. znaci, ni ja vise ne mogu da konzumiram mlecne proizvode.
bas sam se ubedacila. [sm=smiley13.gif]
nestle pahuljice koje jedemo pise da MOGU sadrzati mleko. pojma nemam sta bih sada, da li da joj dajem..
a mislila sam da ga pitam da li mozemo doci da je bocne samo na mleko, pa nisam... nista, cekacemo kontrolu.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:11:55)


IZVORNA PORUKA: Tash

Svi inhalatorni alergeni su negativni! 


[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]
SUPER!!!!!!!!!




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:17:20)

yula, moguce da mu je bilo previse mleka, sto rece tash. pokusaj da malo smanjis kolicinu, pa vidi kako ce reagovati.
ja K odaaaavno vise ne dizem da podrigne, ima jedno 5 meseci minimum. ona je ustavljuje sisajuci, ja se onda samo iskradem.
inace, sinoc nam je pala sa kreveta. [sm=smiley19.gif] zaspala je u nasem krevetu, ja je zagradila sa jedne strane, a sa druge samo jednim jastukom, i otisla do dnevne da donesem jos jastuka. onda sam zastala da vidim sta mm radi na kompu i posle 2,3 min cujemo mi samo bup i plac. mi trk u sobu, ona lezi licem na tepihu, ja je podignem, ona se zaceni od plakanja. posle meni nije bilo dobro, srce me drmalo i ruka pocela da trni, usta da plave.. mislila sam slogiracu se.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:24:19)

Macaki, imaš ogradicu?




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:29:32)

imam. sluzi mi kao magacin za igracke. [sm=smiley36.gif]
spavala je nocas u svom kreveticu. ali meni je tako teze, ustajem po sto puta u toku noci. bolje se naspavam kada spava sa nama. istrpim cak i udarce junacki (noge su mi pune modrica od nje).




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:35:23)

Dr nije imala vremena da priča danas sa mnom i namirnicama, rekla je da dođem neki drugi dan na odeljenje, da joj je danas haos. Ipak, uspela sam da pitam za sveže voće i povrće, ona reče da ona to ne bi dok traju poleni. Ali, kada budu prošli poleni, proći će i voće. Uglavnom, objašnjenje je bilo da kora voća, pa i samo viće sadrže polene (ako sam ja dobro raumela), i da, iako je test negativan, ona ne bi davala, jer on jako lepo napreduje i bez takvih akcija. Uspeh da pitam za pirinčano mleko, ona reče da ona ne bi davala, boji se da je umešan mleko u prahu... jednostavno je bila gužva da bih joj potanko objasnila sve što sam našla. Za piletinu i ćuretinu je rekla da može.
Moj plan je otprilike ovakav:
- maslinovo ulje
- boranija
- piletina
- ovas
- grašak
- proso
- pasulj
- mirođija
- ječam
- ćuretina
- heljda
- seme lana
- prašak za pecivo
- aleva paprika (ali ću kupiti one suve paprike povezane, i odatle koristiti a ne iz kesice)
- jabukovo sirće
- a onda ću da vidim šta ću sa kolačima, pa u skladu sa tim ću razmatrati palmino ulje, maltex, kandirano voće.





Olga75 -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:40:33)

a da li ti je preporucila neke tabletirane tj sinteticke vitamine ili tako nesto ?




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:41:52)

Ne, nikako, to ne ide kod atopičara. Ni gvožđe nije dala kada mu je HGB bio 88, rekla je da će se to srediti ishranom, i tako i bi.




Olga75 -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:43:12)

ja se nisam sreala sa tako malim pacijentima pa me interesuje , cisto da znam iz prve ruke [sm=smiley1.gif]




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:45:26)

Ustvari, ovako ćemo verovatno, malo sam pretumbala jer ću verovatno na put oko 20.06., a Luki je rođ 05.07. i do tada bih morala smisliti neki kolač koji Marko sme jesti...

15,16,17.05.  maslinovo ulje
18,19,20.05.  boranija
21,22,23.05.  piletina
24,25,26.05.  ovas
27,28,29.05.  grašak
30,31.05. I 01.06.  proso
02,03,04.06.  pasulj
07,08,09.06.  mirođija
10,11,12.06. prašak za pecivo   
13,14,15.06.  ćuretina
16,17,18.06 seme lana
19,20,21.06.  heljda  
ječam
- aleva paprika (ali ću kupiti one suve paprike povezane, i odatle koristiti a ne iz kesice)
- jabukovo sirće
- a onda ću da vidim šta ću sa kolačima, pa u skladu sa tim ću razmatrati palmino ulje, maltex, kandirano voće.




Olga75 -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:49:00)

ja se sad tako petljam , sorry [sm=smiley9.gif] ali sta ti je rekla za tresnje ( visnje jedete ? ) one stizu a stizu i maline




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:50:07)

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja se nisam sreala sa tako malim pacijentima pa me interesuje , cisto da znam iz prve ruke [sm=smiley1.gif]


Dr je ustvari stava da dokle god on dobro napreduje, a dobro napreduje pu pu pu, da nema potrebe davati nikakve vitamine, jer nikada ne znaš na šta mogu reagovati. Recimo, čak mi je i AD kapi ukinula sa 4m, zbog ribljeg ulja kao čestog alergena. Znači, baš sve za šta nije sigurna je ukinula. Ona i dalje tvrdi da će on prerasti mleko, ja sam nekako skeptična, ali ona je baš baš sigurna u to. Pa, valjda je u pravu... ipak je dugi niz godina iskustva iza nje. I ne volim da radim ništa mimo nje, jer je do sada uvek bila u pravu. I ustvari me nervira što je nisam pitala za ove žitarice... Videću da je navatam ovih dana kada bude u manjoj gužvi. Ili ću na svoju ruku, pa neka nam je Bog u pomoći.

Ono što sam zaboravila jeste MMR vakcina koju treba da primi, tako da ni ovaj plan neće biti baš ovakav...




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:52:09)


IZVORNA PORUKA: Tash

Ne, nikako, to ne ide kod atopičara. Ni gvožđe nije dala kada mu je HGB bio 88, rekla je da će se to srediti ishranom, i tako i bi.



mi sutra idemo kod hematologa. pretpostavljam da cemo dobiti sirup.
inace, njoj je hemoglobin bio isti i pre testiranja i dijete i nakon nje. to verovatno znaci da ona nije gubila krv preko crevnog trakta. nego verovatno znaci da ne unosi Fe dovoljno ishranom. citala sam da je to cesto kod samo dojenih beba. one na ad mleku primaju preko mleka vitamine i Fe, kao da piju vitaminski preparat. plus ona ishranom ne unosi ono sto bi trebalo, jer ne jede ni zumance, ni junetinu, dzigericu...




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 12:52:47)

IZVORNA PORUKA: Olga RR

ja se sad tako petljam , sorry [sm=smiley9.gif] ali sta ti je rekla za tresnje ( visnje jedete ? ) one stizu a stizu i maline


Slobodno se petljaj, ne zameram. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley1.gif[/image]

Nisam je pitala jer nisam stigla da izvadim spisak. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley13.gif[/image]
Maline, kupine, jagode ja ne bih davala.
Marko sve jede u kompotu, dr ne da sveže, pa ne znam ni šta bih sa ovim voćkama. Jel se to kuva? Znam da postoji slatko od toga, ali nemam pojma kako se slatko sprema. [image]http://www.ringeraja.rs/forum/smileys/smiley9.gif[/image]
ne sećam se šta mi je rekla prošle godine zašto trešnje ne. Da li je tada bio premalen pa se bojala da će mu biti teške, ili je nešto drugo bilo u pitanju - ne znam.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 22:34:11)



Danas sam pravila "Kolač bez jaja", tako se zove u nekim novinicama pod nazivom "Posni kolači".

Sastojci:
3 šolje narendanih jabuka
1/2 šolje ulja
1/2 šolje ulja
1 šolja šećera
1 šolja griza
1 kesica praška za peivo
u originalnom (ali ne i mom receptu, ide još kakao tabla)

Sve pomenute sastojke sipati u odgovarajuću posudu i mikserom ih dobro izmešati da se masa izjednači. Mau sipati u odgovarajući podmazani pleh, odgore poravnati, pa ispeći u umereno zagrejanoj pećnici. Pečeni kolač preliti otopljenom čokoladom i iseći na željene kriške (to nisam uradila).

Ispalo je ovako:

[img]http://www4.slikomat.com/11/0514/ia7-140520.jpg[/img]


Odnosno:

[img]http://www4.slikomat.com/11/0514/jz8-140520.jpg[/img]


EXTRA JE! [sm=smiley1.gif] Na ovaj način ustvari uvodim detetu prašak za pecivo u ishranu (ostale sastojke već jede).
Čak je i Luka pojeo dva parčeta. Marko je coktao i vikao "Još!".
Meni se desilo nešto čudno nakon probanja: počelo je da me peče grlo i da me svrbi jezik (što se inače dešava samo od paradajza i oraha). Baka je promrljala nešto tipa "Nema šanse, nema puno praška za pecivo"... zar se to može desiti od puno praška za pecivo? Ili ako sam liznula presnu smesu? [sm=zmeden.gif]

Takođe, kada bih uvodila kakao, ovo bi mogao biti način. Ili u obliku u kom je napisano u originalnom receptu, ili bih prosto umešala kakao u smesu, i kraj.

Nego, ovo može stajati u frižideru 3 dana, dok uvodimo (da ne pečem ponovo), jel?




minavb -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 22:37:31)

[sm=smiley36.gif]
Moze stajati i van frizidera 3 dana. Ono sto je karakteristicno za posne kolace je da mogu da stoje dugo, i van frizidera. Zasto? Nema mleka i jaja, sastojaka koji se brzo i lako kvare.




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 22:41:29)

super [sm=bravo.gif]
imam ja taj recept, ili bar jako slican.

kad smo kod kolaca sa jabukama, ja sam juce pravila ovaj kolac http://www.ringeraja.rs/forum/m_781290/mpage_1/key_/tm.htm
ODLICAN JE!!!!
mozes sledeci put njega, cisto da promenis (samo izostavi cimet).




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 22:41:57)

Ma predpostavila sam, mislim, nema unutra ništa. [sm=smiley36.gif] Ali s obzirom na moj kulinarski staž, bolje da pitam. [sm=smiley9.gif]




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 22:44:19)


IZVORNA PORUKA: Macaki

super [sm=bravo.gif]
imam ja taj recept, ili bar jako slican.

kad smo kod kolaca sa jabukama, ja sam juce pravila ovaj kolac http://www.ringeraja.rs/forum/m_781290/mpage_1/key_/tm.htm
ODLICAN JE!!!!
mozes sledeci put njega, cisto da promenis (samo izostavi cimet).

I ne pomešaju se filovi, ili je baš poenta da se malko smešaju? Mislim, što ih pravimo odvojeno ako će da se pomešaju? Što ih ne zunemo sve odjednom u činiju? [sm=smiley4.gif][sm=smiley9.gif]




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 22:46:23)

obecala sam ti da cu ti prekucati sta dr komnenovic kaze koja moze biti zamena za jaje:
- 2 kasike vocnog pirea za svako jaje u receptu
- 2 kasike pirea od povrca za svako jaje u supi, sosu i ostalim jelima
- da bi se ukuvao vocni dezert, umesto svakog jajeta uzeti kasicicu zelatina pomesanog sa 2 kasike tecnosti
ne znam koliko vam ovo moze pomoci [sm=zmeden.gif]

inace, ima poglavlje "kako vegetarijanski hraniti decu", pa cu ti slikati i postaviti. mada se uglavnom zasniva na sojinom (pirincanom) mleku. mozda nadjes neku ideju..




Anoniman -> RE: Uvođenje čvrste hrane deci sa alergijama - II deo (14.5.2012 22:48:55)

mozes i da ih pomesas, ali je ovde fora u tome da se ne mesaju. bude onako bas na slojeve, kao na slikama koje je neko postavio. ja stavim pek papir, pa onda sipam kasikom prasak za testo, pa pospem jabukama i tako redom 3x dok sve ne potrosim. super je ukusan!
jel mare sme kupovne kore? ona u sebi nemaju nista posebno, samo brasno i vodu. da mu pravis pitu od jabuka/visanja/bundeve.. ?




Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>