RE: Krečenje (Puna verzija)

Forum >> [Porodični život] >> Saveti (za) domaćice



Poruka


Anck Su Nmaun -> RE: Krečenje (10.3.2018 19:21:05)

Treba mi pomoc strucnjaka [sm=smiley36.gif]

Posto ove godine ne mozemo bas finansijski da odradimo zidove kako smo zamislili tj, jaaa [sm=jezicek.gif], a ja moooram da malo osvezim zidove, doslo mi je da sama okrecim belom.

E sad posto nam je u dnevnoj sobi kombinacija sa crvenom bojiom , znaci dva zida su crvena, interesuje me da li ce mi bela primiti, jer mm kaze da ce to mozda morati da se guli [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]
Ja sam optimista i mislim da moze da se prekrije belom, mozda iz par puta...

Ako je nekom muz brat moler, dobro bi mi dossao savet.

U potpisu buduci moler [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




veselicaa -> RE: Krečenje (10.3.2018 20:14:06)

Anck cini mi se da sam cula da ima neki premaz,prvo to naneses pa tek krecis.Svekijevci svake godine menjaju boju zidova,mada te boje nisu nesto jake i primi im se bela opet.




Anck Su Nmaun -> RE: Krečenje (10.3.2018 20:29:26)

Mi smo u spavacoj sobi imali plavu pa krecili zutom 3-4puta. Al ja bih nesto ako ima da predjem.da ne idem toliko.
Znas li kakav premaz je u pitanju




veselicaa -> RE: Krečenje (10.3.2018 20:34:14)

Pa i svekijevci imali ljubicaste,zute i zelene boje pa uglavnom im se lepo primi bela.Veruj mi da ne znam,znam kada smo renovirali kucu prvo smo zidove premazivali nekim premazom da se primi boja.Ako se ne varam to je i za te jace boje.Pitaj najbolje u farbari ili potrazi recimo Bekament online i pitaj ih.




Anck Su Nmaun -> RE: Krečenje (20.3.2018 20:00:44)

Jedva cekam da krenem sa krecenjem samo malko da otopli [sm=bravo.gif]
Nabacila sam i novi tepih uhh kako ce biti super [sm=sloncek.gif]




Ana RR -> RE: Krečenje (20.3.2018 22:15:33)

Anck, mi krečimo sa Vitex gustim perivim bojama, imali smo ranije u dnevnoj neku crvenu i bez problema smo je prekrečili u krem(ali istim takvim bojama). A premaz je prajmer, nanese se na zidove pre krečenja.




Anck Su Nmaun -> RE: Krečenje (5.4.2018 12:49:15)

Presla sam podlogom i presla jednom belom super je za sad
Za danas mi je dosta, da odmorim malo pa idem po dete u vrtic. Sutra il kasnije nastavljam [sm=jezicek.gif]

U potpisu...buduci moler [sm=jezicek.gif]




Ana RR -> RE: Krečenje (5.4.2018 12:58:04)

[sm=bravo.gif] svaka čast!

Nama ode jedan dan samo dok sve zaštitimo, izlepimo itd. Mm lepi trake po plafonu da mu ne bi prelazila boja gore pošto krečimo skroz do kraja zida, ne volimo da ima onu borduru.




Anck Su Nmaun -> RE: Krečenje (5.4.2018 13:12:34)

I ja isto al znam da mi je puno sve jedan dan. Juce sam oblepljivala i plafon i po kuhinji jer je ne mogu pomeriti.
I posle svake brlje odmah ribala da ne bih sebi dupli posao pravila. Podlogu sam presla svuda a okrecila danas samo jedan najveci zid. I onda morala sav namestaj nazad jer dolazi malisa.
Pa svaki dan po malo koliko mi vreme i deca dozvole. Za par dana gotovo.




mama Jo -> RE: Krečenje (5.4.2018 13:12:35)

Bravo Anck, bas si vredna 😁




Anck Su Nmaun -> RE: Krečenje (5.4.2018 13:14:50)

Ma da ima danas malisu neko da mi pricuva ceo dan zavrsila bih ja to...krenulo me [sm=smiley36.gif]




Maraj -> RE: Krečenje (5.4.2018 13:24:07)

Bravo anck. Veliki je to posao...




IvanaSK RR -> RE: Krečenje (5.4.2018 13:50:05)

Super [sm=bravo.gif]




jess021 -> RE: Krečenje (5.4.2018 14:19:13)

Anck, svaka cast!
Iskreno, meni nikad nije bilo jasno kad zena kreci u kuci. Zar to ipak nije posao za muskarca?!




Ana RR -> RE: Krečenje (5.4.2018 14:44:59)

Jess, ja se sećam da je moja mama uvek krečila, posle sam joj i ja pomagala. Tata nikad nije bio tu, uvek negde na terenu.

A sada prepuštam mm sve te grube poslove, ja samo biram boju, govorim koji zid kako da oboji itd. Menadžerišem [sm=smiley36.gif]




jess021 -> RE: Krečenje (5.4.2018 15:01:07)

Ana, tako je i moja tetka, citav zivot krecila, meni je to bas bilo bzvz i kad sam bila mala. Moja mama nije nikad, uvek tata.
I ja menadzerisem [sm=smiley1.gif]




Ana RR -> RE: Krečenje (5.4.2018 15:06:18)

Mm sve oriba posle, on je baš pedanterija po tom pitanju.

Moja mama da je čekala tatu mnogo čega ne bi bilo. Jbg, navikla tako.




Sanjica26 RR -> RE: Krečenje (5.4.2018 15:09:39)

Moja baka je stalno sama krecila, jer je deda umro mlad. Kod nas je tata krecio. Nemam nista protiv da i zena kreci, ali eto nisam se oko toga petljala. Jedino boju izaberem.
Svaka cast Anck. [sm=bravo.gif]




jess021 -> RE: Krečenje (5.4.2018 15:10:50)

Iskreno, mi smo krecili dok je stan bio prazan, kasnije smo angazovali majstore.
Verovatno cemo kreciti sledece godine, ali nadam se da cemo opet nekog pravog molera jer kad mi to radimo nije to bas to.




Anck Su Nmaun -> RE: Krečenje (5.4.2018 15:22:42)

Kod nas svi krece i majstori i mm a sad sam htela ja. Muski il ne muski posao to mene ne zanima. Sama sam imala zelju da krecim. A nije puno komplikovano vise tu ima posla oko same pripreme oblepiti oscistiti zidove i posle prebrisati.




isidora88 -> RE: Krečenje (5.4.2018 16:46:25)

Mm i ja sami krecimo[sm=smiley1.gif] ja bas volim, mm uglavnom ide za mnom i riba i izvlaci linije cetkom, a ja sam strucnjak za valjak i kombinacu boja[sm=smiley36.gif]
Sad smo krecili pre 2 meseca dnevnu sobu, dva zida u prugice razlicitih boja i ekstra je ispalo. Ako me ne bude mrzelo slikacu da vidite[sm=bravo.gif]




Anck Su Nmaun -> RE: Krečenje (5.4.2018 18:01:53)

Mm kaze da sam opsednuta otisli u Uradi sam a ja snimam valjkove i cetke hahahahah




Misha i Ljisha -> RE: Krečenje (6.4.2018 7:48:22)

Haha Anck super i svaka cast. Moja mama je sama krecila celu kucu. Ju kad s e setim. Kuca na sprat ogromna i sve je uspevala.
Ja sam krecila samo u belo ono sto je vec bilo belo. Npr predsoblje na salasu se vecito najvise prlja jos pogotovo sto zimi ja u predsoblje pustim i mace i kuce [sm=smiley36.gif] sta ces kad sam luda. I onda u belo i cao. I krecila sam bas krecom. To mi je bilo pravo zadovoljstvo. Miris kreca i svezine onako sve bas mirisalo na dezinfikovano.

Sto se tice boja. Ako smo mi uspeli tamno braon da prekrecimo i to perivu boju verujem da ti nece biti problem crvena iz par puta da predjes da bude belo.
Mi smo uzimali neke vauuu boje. Marco nesto. Italijanske i stbarno su ekstra ali ja se nisam mesala mm u posao. On je ipak to radio od kako smo zajedno. No ja smatram da svaka zena moze sve sto i muski i bolje. I naravno da si pedantnija i da vise pazis i sebi ne pravis nered sto je jedan veliki plus. Jer muski o tome ne razmisljaju.




vocicana -> RE: Krečenje (7.4.2018 22:46:42)

Tih sto ne volim ovu temu, a nas ceka to, bice vrlo brzo razmontiravanje stana i krecenje i haos.




Anck Su Nmaun -> RE: Krečenje (8.4.2018 10:39:35)

Ljiso podloga pa jedna bela i onda boja sve extra pokrilo.
Zavrsili smo dnevnu preddiivnooo jeee ! Ma kakav majstor ja sam expert [sm=jezicek.gif] nigde.ni jedna strafta.
Inace ubacila.sam.i sljokice .u boju za jedan zid izgleda boli glava!

Planiram i hodnik ove godine jer je on najgori svuda prsti, kad se obuvaju svi se hvataju za zid. Al tu sam gledala neke kombinacije rada sa sundjerom il krpom ( na YT) pa cu probati tako da se.ne vide prsti kad se dohvati super izgleda.




Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sledeća stranica >   >>