|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
5.1.2009 23:20:17   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Koka Loka

Bebe koje su na dohrani treba da piju vodu


Samo ovaj deo rečenice sam komentarisala.

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 26
   RE: Voda
5.1.2009 23:22:23   
Koka Loka
A ha, sada sam shvatila. Doktor kaže da ni dete na veštačkom mleku ne treba da pije vodu? Ma ko će njih pohvatati, to sve poludelo u toj medicini user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Voda
5.1.2009 23:27:19   
Anoniman
Otvoril sam već takvu temu... "Pedijatar nije Bog!"

(odgovor članu Koka Loka)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Voda
5.1.2009 23:30:20   
Koka Loka
Kada stignem, ištrikaću tamo svoj "Rat i mir" user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 29
   RE: Voda
4.3.2009 22:23:09   
sonja999s
ja mom Alexu dajem i vodu i cajic. vodu mu ponudim posle svakog obroka pa kad je zedan, on uzme. nekad popije 10ml, nekad manje.
cajic mu dajem uvece, kad ga muci stomak jer mu vise vremena treba da podrigne.
nama je pedijatar tako rekao.

(odgovor članu Koka Loka)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Voda
26.5.2009 7:41:28   
NadaR
Koliko bi beba trebalo sada da popije vode na ovim vrucinama? Milosh popije otrilike one dve manje flasice( one su oko 150 ml,malo manje mozda) . Cesto ga nudim i rado pije. user posted image Dajem mu vise vode, soka vrlo malo

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu sonja999s)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Voda
26.5.2009 8:07:46   
mihi
To je sasvim ok toliko i moj Milosh popije oko 250 do 300 ml vode + voda iz mleka.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Voda
26.5.2009 8:18:59   
Anoniman
sad am sve procitala ... zbunjena sam ko i prvog dana ...ja sam poslusala svoju baku... oboje djece mi je pilo vodu od rodjenja ... i ako su dojili ....ili vrlo malo zasladjenu kamilicu...mada starija ćerka vise pije soka ....dok sin samo vodu ili kamilicu sok mu se ne svidja ....jedino kad iscijedim

e po novom tacnije po onome od kako sam prvo dijete rodila citrusi (limun, grejp, narandza...) ne daju se do 10 mjeseca...radi alergija mogucih....
ni to nisam slusala pedijatre nego sam davala limun sa D3 kapima

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 33
   RE: Voda
26.5.2009 8:32:36   
Anoniman
I ja sam detetu davala vode od rođenja. U vodu sam dodavala par kapi limuna i šećera (po maminoj i bakinoj preporuci, ne sećam se dal sam za to uopšte pitala pedijatra). Kada je štucao, dobio je par kapi limuna na kašiku.
Ja isto nisam mnogo slušala savete ovog tipa, jer je moj rezon bio da je to mleko (dal moje, dal adaptirano) toliko slatko, i da je to bebi hrana, da mora popiti malo vode.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 34
   RE: Voda
21.6.2009 15:12:44   
Anoniman
Meni su odmah po rodjenju rekli da slucajno ne dajem vodu, da nema potrebe bla bla bla. I vidim ja da su Davidu usta suva i ispucala. I poslusam ja mamu koja me od starta tjerala da mu dajem vodu. Od zelje se napilo dijete user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Voda
21.6.2009 21:51:21   
NadaR
Milos sad vodu pije samo iz one male casice... nece iz flasice.
Djed mu kaze da to vjezba za neka zesca picauser posted image

_____________________________

JER SMO TAKO U MOGUCNOSTI!

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Voda
21.6.2009 21:55:29   
2002m
Iskreno da vam kazem jako mi je cudno kada neko detetu nedaje vodu ili caj.Moj je pio caj od kamilice od tri dana, vodu nije hteo pa mi je pedijatar rekao da mu dajem kamilicu.I dan danas obozava da pije caj.

(odgovor članu NadaR)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Voda
24.6.2009 22:32:24   
komanci
Pre mesec dana sam rodila drugu cerku i iz iskustva tvrdim da bebi treba uvek ponuditi vodu posle mleka.Zasto? Da spere mleko od koga se stvara sor.Dati i izmedju obroka a posebno kad je vrucina.Pa i mi odrasli utolimo zedj samo vodom zar ne?user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 38
   RE: Voda
24.6.2009 22:34:47   
eugenija
E joj, pa i meni savetovala pedijatrica da ne dajem vodu... Čak ni čaj..
Pije veštačko mleko, ali, po svemu sudeći, trebala bih da promenim ovu naviku.


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu komanci)
Direktna veza do poruke: 39
   RE: Voda
13.8.2009 11:11:04   
mikanica
Moja beba danas tacno ima 3 meseca.Kaki bar dva puta ako ne i veise puta na dan.Odbija vodu a sa cajem nisam probala, nisam cak ni zasladjenu vodu sa limunom , ali su toliko podeljena misljenja da lepo neznam sta da radim???user posted image Nisam napomenula da bebu dojim.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Voda
13.8.2009 11:13:39   
dacca
E pa stvarno smijesno. Hiljadu doktora, hiljadu i jedno misljenje! Neki kazu voda obavezno, neki nikako, mislim stvarno...
Mislim da im je voda potrebna, e sada kako koje dijete pije , odnosno prihvata...

(odgovor članu mikanica)
Direktna veza do poruke: 41
   RE: Voda
13.8.2009 11:14:39   
Anoniman
Beba od tri meseca više nije mala. Ne sećam se koliki je bio moj Luka kada sam prestala da prokuvavam vodu i dajem flaširanu neprokuvanu. Nikada nije popio više od 2 gutljaja, i ni sada ne pije vode.
Konsultuj pedijatra.

(odgovor članu mikanica)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Voda
13.8.2009 11:19:05   
dacca
Ovamo kod nas ljelkari preporucuju Rosu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Voda
13.8.2009 11:20:57   
Anoniman
Rosa ima najmnje kamenca kada se prokuva (prokuvavala sam zbog adapt. mleka, i probala sam razne vode).

(odgovor članu dacca)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Voda
13.8.2009 11:21:27   
Rivana
Moj Luka nikada nije sisao, a vodu jako slabo pa ni sada, jedva nekoliko gutljaja, a sokove obozava.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Voda
13.8.2009 11:22:11   
Rivana
Inace ja mu jos uvek prokuvavam vodu rekli mi do godinu dana ne znam user posted image

(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Voda
13.8.2009 11:31:20   
mikanica
probala sam na kasicicu da dajem vodu, ali ona pravi neke cudne face i smeje se, i sva bude mokra, jer sve izbaci.
mozda ne bi bilo lose da probam sa kamilicom, e sad dali postoji kamilica za bebe ili jednostavno da kupim u vrecicama caj od kamilice, onaj koji i mi pijemo?? i daali da ga malo zasladim??? user posted image koja dilema!
negde sam procitala da si ti Tasha pocela sa jabukom i sargarepom sa tri meseca? Znam da ovo nije tema ali prosto neznam kojim redosledom voda-caj-jabuka-sargarepa??user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Voda
13.8.2009 11:41:25   
Anoniman
Vodu sam pokušavala od rođenja - odbijao je (odbija i sada.

Lično, nisam za tečnost putem kašičice (mada većina žena to preferira), jer bebe nameštaju jezik u slovo U, kojim bi obuhvatile bradavicu da sisaju. Kada ubaciš tečnost, iz tog U se jezik pretvori u vodoravnu liniju, pola beba proguta, pola izbaci (nenamerno). Tako su meni objasnili.

Čaj... (ima tema o čajevima)... ja sam i nedavno (a Luka sada ima 3god) imala dilemu oko toga. Naime, ja ne pravim problem oko šećera, nego prosto... čajevi nisu za igru. Obično svaki od njih služi nečemu. Predlažem da vidiš temu o čajevima (imaš u gornjem desnom uglu google search), jer su tamo žene pisale o nekim dečijim čajevima.

Šargarepu i jabuku sam cedila isti dan. Zajedno je iz oba izašlo 50ml soka. user posted image  Dala sam Luki kada je imao 3-3,5 meseca (da ne lažem... ako sam negde već pisala, verovatno sam prepisala iz radosnice pa je tačno). Face... cirkus. Ali je navikao. (obožava sokove) No, pošto ne pije vode, sa godinu dana sam počela da mu razblažujem sokove. Na otprilike 50 ml soka, dodam 200ml vode. Njemu je bitno da ima boje i da nije skroz bezukusno kao voda. Ne razumem kako može da pije taj grozni razblaženi sok.

(odgovor članu mikanica)
  Direktna veza do poruke: 48
   RE: Voda
13.8.2009 12:31:22   
mikanica
Hvala Tasha, probacu vodu na flasicu iznova, ali cu ovog puta po tvom savetu malo da je zasladim, pa da vidimo.user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 49
   RE: Voda
13.8.2009 12:34:46   
Anoniman
Ako je sladiš, to znači da recimo na malu AVENTovu flašicu staviš šećera bukvalno na vrh kašičice. Jako malo.

(odgovor članu mikanica)
  Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here