|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Voda
13.8.2009 12:36:03   
Anoniman
Vidi i ovo: Iz čega dete pije sok/vodu? KLIK OVDE

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 51
   RE: Voda
17.8.2009 15:53:49   
Anoniman
moram nešto dodati ...a potakla me je tema "Kravlje mleko" i svjetska zdravstvena organizacija

- radi tog ne davanje ničega sem da beba doji ili pije formulu do 6 mjeseca ... na KCUS su primili po ovim velikim vrućinama par beba koje su bile pred dehidracijom
- od moje poznanice sin je prije skoro 4 godine jedva živu glavu izvukao (samo dojio) - na klinici su je pedijatri napali što nije davala vodu i čaj

smatram, NE KAŽEM DA JE ISPRAVNO niti koga ubjeđujem, da su bebe su žedne i potrebna im je voda ili čaj
dojila sam 10 mjeseci drugo dijete i od prvog dana je pio nekada vodu nekada čaj, izmedju podoja

< Poruku je uredio Vučko.ba. -- 17.8.2009 15:55:37 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 52
   RE: Voda
17.8.2009 16:19:26   
Anoniman
David pije adaptirano mlijeko. Vodu mu prokuvavam. Problem je taj sto je kod nas toliko losa voda, serpa bude puna kreca kada ispraznim vodu, kao da je neko kredu izmrvio. Smije li se koristit Rosa ili Prolom umjesto cesmovace?

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 53
   RE: Voda
17.8.2009 16:28:51   
sanji
Sme Rosa!!! Ona je jedina od flaširanih preporučljiva za decu.

_____________________________

DOBILI SMO PRINCEZE

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 54
   RE: Voda
17.8.2009 16:40:03   
mihi
Rosa je jedna od tih voda u kojoj nema ničega sem molekula vode, minerala ni malo a bebama su oni potrebni, tako kad dete povraća ili ima proliv ili se znoji mora da unosi minerale, pa u tim slučajevima treba dati Humanin rastvor za rehidrataciju a ne samo Rosu..... Ja mom malom sinu dajem Rosu ali on pije adaptirano mleko u kome ima dovoljno minerala, vitamina, gvožđa.....

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 55
   RE: Voda
17.8.2009 16:48:53   
Anoniman

znaci adaptirano i rosa su ok kombinacija? sigurno bolj nego nasa voda.

IZVORNA PORUKA: mihi

Rosa je jedna od tih voda u kojoj nema ničega sem molekula vode, minerala ni malo a bebama su oni potrebni, tako kad dete povraća ili ima proliv ili se znoji mora da unosi minerale, pa u tim slučajevima treba dati Humanin rastvor za rehidrataciju a ne samo Rosu..... Ja mom malom sinu dajem Rosu ali on pije adaptirano mleko u kome ima dovoljno minerala, vitamina, gvožđa.....

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 56
   RE: Voda
17.8.2009 16:54:28   
mihi
Tako je draga, ne znam kakva je Vaša Novljanska voda? Ova beogradska puna CaCO3.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 57
   RE: Voda
17.8.2009 17:02:10   
Anoniman
Uf ne pitaj, nije ni cudo sto svaki drugi stanovnik ima kamen na bubrege, medju njimaa sam ja, mama, brat... Ne mozes da zamislis na sta serpa lici kada se otkuva voda, u dno budu nekakve mrvice kao od hleba, sa strane bijela puna krecnjaka, a voda po povrsini nekako masnjikava. Muka me hvata...

IZVORNA PORUKA: mihi

Tako je draga, ne znam kakva je Vaša Novljanska voda? Ova beogradska puna CaCO3.

(odgovor članu mihi)
  Direktna veza do poruke: 58
   RE: Voda
17.8.2009 17:06:21   
Verus
Moji starci u NS su uzeli onaj aparat sto drzi onu veeeliku bocu vode, pa moze da je hladi ili da je greje, tako da ne  piju iz cesme.  Ne znam tacno kakav kvalitet ima Novi Sad....Mada, znam da je lose grejati plastiku pa mi se ne dopada taj deo....trebali bi da prave te boce od stakla.

I nemojte grejati nista u plastici, ni u mikrotalasnoj!!!  Stetne materije "cure" tiim putem u hranu i vodu, a po nekim istrazivanjima su kancerogene.  Eeee sta sve unosimo u ova nasa draga tela..

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 59
   RE: Voda
17.8.2009 21:35:19   
Leki 77
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

moram nešto dodati ...a potakla me je tema "Kravlje mleko" i svjetska zdravstvena organizacija

- radi tog ne davanje ničega sem da beba doji ili pije formulu do 6 mjeseca ... na KCUS su primili po ovim velikim vrućinama par beba koje su bile pred dehidracijom
- od moje poznanice sin je prije skoro 4 godine jedva živu glavu izvukao (samo dojio) - na klinici su je pedijatri napali što nije davala vodu i čaj

smatram, NE KAŽEM DA JE ISPRAVNO niti koga ubjeđujem, da su bebe su žedne i potrebna im je voda ili čaj
dojila sam 10 mjeseci drugo dijete i od prvog dana je pio nekada vodu nekada čaj, izmedju podoja


Skroz tacno. Osim toga da bebe na formuli ne treba da piju vodu. Po preporuci SZO, koliko sam ja shvatila , treba. Medjutim, meni je pedijatar rekao da dete nudim vodom, pa ako hoce neka pije,a ako nece nista. To mi se nije nesto spec dopalo jer nisam sigurna koliko on to bas moze da zna. Ali, primetila sam da kada je vruce sisa i na 45min po 5min, tacno samo da utoli zedj. A vodu nece ni na kasicicu, odmah je ispljune. Borili smo se, ali ne vredi. Borimo se i dalje, ali za sada nemam nekog uspeha. To me bas zalosti jer je voda moje omiljeno pice. Naravno, i ja mu dajem iskljucivo prokuvanu Rosu.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 60
   RE: Voda
17.8.2009 21:43:36   
božana
Ja imam muke sa detetom, čistu vodu neće da okusi.Pije čajeve, vodu sa malo soka, limunadu, a čistu vodu jok.Jako je bitno da dete pije čistu vodu i zbog stolice.Zato moje dete i ima tvrdu stolicu, kaki klikere.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 61
   RE: Voda
17.8.2009 21:47:42   
Leki 77
Moj nema tvrdu stolicu. Skroz knjisku (pu pu pu  da ga ne ureknem user posted image ) - senf boje (osim ako ja nisam nesto spec jela ) i vodnjikavu .  Ima redovnu stolicu, kaki a da ni ne primetim, sto znaci bez muke. To me jedino tesi. Moj je mali za limunadu, ima tek pet i po meseci user posted image .

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 62
   RE: Voda
17.8.2009 21:51:57   
SUPER MAMA
Moja mala do 6 meseca nije pila vodi jer sam je dojila i nije bilo potrebe.Od 6 meseca pocela sam da joj dajem vodu prokuvanu i zasladzenu i to nije volela, takodze i sokove nije htela, nezeli ih ni sada,a ima 10,5 meseci i po preporuci pedijatra pocela sam da dajem flasiranu vodu Rosa koja je fenomenalna i moja mala pije i to mogu reci u velikim kolicinama pogotovo kada je bilo vruce,a inace i dalje je dojim.Jedini problem je sto nece flasicu nego ili od case ili od one flase s vodom koji imaju kao cucu. 

(odgovor članu božana)
Direktna veza do poruke: 63
   RE: Voda
17.8.2009 21:55:59   
božana
Ma neće ni prokuvanu, a ni Rosu, sve sam probala.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 64
   RE: Voda
17.8.2009 22:10:24   
Leki 77
Ma ni moj nece Rosuuser posted image . Uskoro cu probati da mu malo "nacedim" soka od neke slatke jabuke. To je upalilo suprugovoj sestri. I ona je do 6. meseca muku mucila sa bliznakinjama jer nisu htele ni da liznu vodu pa joj pedijatar rekao da "zacini" Rosu kojom kapi soka od jabuke i to je upalilo. Videcemo.

(odgovor članu SUPER MAMA)
Direktna veza do poruke: 65
   RE: Voda
17.8.2009 22:18:14   
SUPER MAMA
Leki 77 pa probas da izcedis malo soka od jabuke u vodi, a ako nece rosu onda dobra je i voda voda.Svaka flasirana voda ima razlicit ukus e sad, do bebe je koju ce vodu odabrati.Ja sam imala srece ali jer pije vodu koja e naravno zdravija nego soka, a i ugasi zedz za razliku od soka koji ima energetsu vrednost ali ne i hranljivu vrednost.

(odgovor članu Leki 77)
Direktna veza do poruke: 66
   RE: Voda
17.8.2009 23:19:52   
Anoniman
Ni moj nije htjeo vodu u pocetku. Onda sam kupila Hippov caj od kamilice, koji nimalo nije sladak, samo zamaskira bljutavi ukus vode. Od tada popije najmanje 60ml dnevno caja. Na kutiji pise stavljati jednu kafenu kasicicu na 100ml vode, ja stavim pola.

(odgovor članu SUPER MAMA)
  Direktna veza do poruke: 67
   RE: Voda
18.8.2009 8:52:26   
Anoniman
ja sam u vodu stavljala par kapi limuna od starta
davala hippov komorač i kamilicu

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 68
   RE: Voda
18.8.2009 8:57:08   
prolece
ja sam vodu prokuvavala sa par zrna kima, to je pila od početka i Hippov čaj od komorača

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 69
   RE: Voda
18.8.2009 17:19:23   
bordan
Voda pijemo od 2mesec ali sa kasikom mu dajem ne iz flase.Moze ko hoce u vodu da stavi kap dva limun kazu da beba posle polako prihvata kisela hrana.user posted image

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 70
   RE: Voda
18.10.2009 18:25:03   
cicko
Sad nisam najbolje shvatila, da li je npr. Rosu potrebno prokuvati pre nego sto se ponudi novorodjencetu?


IZVORNA PORUKA: sanji

Sme Rosa!!! Ona je jedina od flaširanih preporučljiva za decu.

(odgovor članu sanji)
Direktna veza do poruke: 71
   RE: Voda
18.10.2009 20:05:10   
Anoniman
Cicko, ja sam neprokuvanu flasiranu vodu uvela sa 6 meseci, dotad je pio prokuvanu cesmovacu,ili prokuvanu rosu. Ne znam da li je bas neophodno, ali sam kupila ono kuvalo za vodu pa mi nije bio problem da prokuvam.

(odgovor članu cicko)
  Direktna veza do poruke: 72
   RE: Voda
19.10.2009 7:25:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nedja

Cicko, ja sam neprokuvanu flasiranu vodu uvela sa 6 meseci, dotad je pio prokuvanu cesmovacu,ili prokuvanu rosu. Ne znam da li je bas neophodno, ali sam kupila ono kuvalo za vodu pa mi nije bio problem da prokuvam.


Isto sam ja radila, samo mislima da sam ranije uvela neprokuvanu, ne sećam se tačno, ali mislim posle prvog ili drugog savetovališta.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 73
   RE: Voda
27.10.2009 15:14:27   
vrabac
sto se tice vode zasladjena ili ne, secer definitivno nema nikakve veze sa elektrolitima. Prvo elektroliti u vodi su minerali ( Ca, Mg, Na, K,...) oni se uništavaju spaljivanjem na T većim od 200- 300 stepeni tako da im T pri prokuvavanju ne moze nista. secer dodaju u vodu zato sto pri prokuvavanju vode deo vode isparava tako da koncentracija tih minerala postaje veca i to vodi daje metalni ukus pa se secerom maskira taj ukus.
ovo pisem jer imam veze sa hemijom - to mi je zanimanje.
sto se tice prokuvane i neprokuvane vode - ne postoji sterilna voda bilo da je flaširana ili ne. mislim da treba prokuvavati svaku vodu jer i kod flasirane postoji određeni broj mikroorganizama (kod njih se radi filtracija izvorske vode- m.o. su najmanjeg precnikai mogu proci kroz filtere) naravno neuporedivo manji nego u cesmenskoj vodi ali i to je puno za nasa mala zlata i njihove osetljive organizme- i ova tvrdnja je potkrepljena analizama radjenim na flasiranim i cesmenskim vodama - licno ih radila.


(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 74
   RE: Voda
27.10.2009 19:52:48   
gagana83
ja mojoj maloj dajem obicnu prokuvanu vodu,zapravo pokusavam da joj dajem ali ona nece ni na flasicu ni na kasicicu. U porodilistu nam je jedan doktor rekao da bebama dajemo vodu,drugi da im ne dsajemo a jedna babica nam je rekla da im dajemo zasecerenu vodu. I ko je sad tu lud?!

_____________________________

ISKLJUCI PINK , UKLJUCI MOZAK!!!!!!

(odgovor članu vrabac)
Direktna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Prirodan izbor za miran san vaših mališana
Odabir pravilne i kvalitetne ishrane kojom ćete omogućiti da vaši mališani utonu u miran san predstavlja izazov za svako...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



Anketa

Да сазнате...
пеперутка16

...да носите тројке, шта бисте радили?

Click Here