|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Pre nego što potvrdiš svoju odluku, upoznaj se sa detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (26.04 -30.04.2021) prilikom dolaska na portal prepoznamo i omogućimo ti neometano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvek želiš da odustaneš od takmičenja?
Ringeraja.rs koristi "kolačiće" u cilju pružanja boljeg korisničkog iskustva, praćenja posećenosti i prikaza oglasa. Postavke prihvatanja kolačića podesite u vašem internet pretraživaču.
Nastavkom korišćenja smatra se da se slažete sa korišćenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više.
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 22:18:20   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Vidim spominje se hranjenje u kolicima... Nisam imala problema sa tim. Od kada je prestao da sisa, uvek sam hranu nosila u tašnici, prosto... ne znam zašto bih se morala vraćati kući toliko brzo... mislim, ako dete jede na 3 sata... to izgleda ovako: Jede, onda se pakuješ, prepovijaš i presvačiš dete, presvlačiš sebe, napokon krećete. Do sledećeg obroka vam je ostalo 2,5 sata ako je mama bila brza. Ako ste odšetali nekuda dalje, "ne daj bože" sreli nekoga da popijete kafu nakon sat vremena šetnje (znači ostalo je još 1,5h do sledećeg obroka), kafu treba da zalijete sebi za vrat, i da jurite kući jer u suprotnom beba počinje da urla. Ja nisam videla ni jedan dobar razlog za to. U velikoj flašici sam nosila prokuvanu vodu, imala sam praznu flašicu, i u činijici jednoj adaptirano mleko u prahu. Tako sam na miru pila svoju kafu i postala mnogo opuštenija mama nego dok sam trčala kući na obroke. Dakle, prilagodili smo se jedno drugom. (isto je bilo i kasnije kada su krenule kašice.



Eh opet stvar organizacije,ovako sam ja to radila;
Prvo,dok je jeo na tri sata nisam ga nigdje ni vodila jer je bio premalen da bi se zadržavala s njim toliko bilo gdje,osim u kratke šetnjice,da naglasim to je moje mišljenje o malim bebama.
Znači išla sam sama a on je ostajao kod bake.
Drugo,ako bi ga i morala povesti negdje onda bi unaprijed napravila plan da krenem odmah nakon što on jede,spremila bi i njega i sebe i stvari za ponjeti prije,a hranjenje ostavila za pred izlazak iz kuće,tako da smo imali puna tri sata koja nikad nismo ni iskoristili,a naravno uvijek sam nosila pripremljenu bočicu adaptiranog mlijeka u termos torbi,za nedajbožeuser posted image

Još jedna anegdota iz mog predmajčinstva;

Kad god sam vidjela da mama ide za djetetom i nosi hranu meni je padao mrak na oči,
pa ženo jesi ti normalna...a predpostavljate da sam sada ja ta koja trči za njim po dvorištu zato što on nema vremena da sjedne i jede a u vrtiću normalno sjedi i jede,ma jede i kod kuće "u kući" kad je, ali kako ga natjerati u kuću kad se izvija i vrišti pa ljudi izlaze iz kuća da vide jel ga davimuser posted image

Evo sad se može reći da sam se dosta prilagodila JA bebi ali nisam o tome nikad razmišljala na taj način...
ma ovoj Eugeniji svašta padne na pamet,izvlači iz nas ono najskrivenijeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 26
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
19.7.2009 22:41:09   
eugenija
IZVORNA PORUKA: lu


ma ovoj Eugeniji svašta padne na pamet,izvlači iz nas ono najskrivenijeuser posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Lu)
Direktna veza do poruke: 27
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 0:25:11   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: lu


Prvo,dok je jeo na tri sata nisam ga nigdje ni vodila jer je bio premalen da bi se zadržavala s njim toliko bilo gdje,osim u kratke šetnjice,da naglasim to je moje mišljenje o malim bebama.
Znači išla sam sama a on je ostajao kod bake.
Drugo,ako bi ga i morala povesti negdje onda bi unaprijed napravila plan da krenem odmah nakon što on jede,spremila bi i njega i sebe i stvari za ponjeti prije,a hranjenje ostavila za pred izlazak iz kuće,tako da smo imali puna tri sata koja nikad nismo ni iskoristili,a naravno uvijek sam nosila pripremljenu bočicu adaptiranog mlijeka u termos torbi,za nedajbožeuser posted image




Ja sam se porodila u julu, i cele dane sam provodila napolju, prosto u hladu je bilo mnogo lepše nego u stanu. Nebitno, ne bih o tome... očigledno ne razmišljamo isto.

A što se tiče već smućkanog adaptiranog mleka u termos tašni... mislim da su mnogo veće šanse da se pokvar u takvom obliku nego da ga smućkaš na licu mesta. user posted image

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 28
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 8:24:03   
Anoniman
da....da....šuplja priča ....neće ono meni određivati ....tralalalalalalalala....i onda u nekom momentu istina izadje na vidjelo .... htjeli mi to ili ne na kraju se prilagodimo djetetu

što ne znači da ih neću ostaviti i izaći, pa otići na kafu, da neću otići na koncert ....ali ipak 90% života ti se pretumba, jer si mrtav umoran, jer skaču pa ne možeš s djecom svugdje, jer ti testeraju živce...itd...itd

(odgovor članu NadaR)
  Direktna veza do poruke: 29
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 8:57:14   
oliveradj
Potpisujem ovo što je Tasa rekla. Drugačije mislimo i govorimo pre nego postanemo majke i onda vidimo da nije baš sve kao što smo planirale. Jako puno sam čuvala polubrata i mislila sam da će sve ići po loju kada ja dobijem dete jer sam imala sa decom jako puno iskustva. Međutim nije tako uopšte bilo. Sa bratom bez obzira što je živo dete igrao se kako ja zamislim bez problema, dok mi Adrijana problem pravi da se iznenadim. Što joj više ugađam ona je sve gora i gora i tako mala me ispipava dokle mi je prag tolerancije dok ne poludim. Dobije malo po guzi ili viknem na nju i onda shvati da je preterala. iIzneneđuje me tako mala i totalno je drugačija od mene i muža energična jako, ja nisam bila takva.

_____________________________

Adrijana moje zlato 26.05.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 30
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 9:13:23   
Skoki
Potpuno ista situacija kao i kod Tashe.
Ja se nisam mnogo ustrucavala sa Leom. Imamo kucu sa dvoristem, tak da je 90% svog zivota provela napolju, setala sam je od prvog dana. Navikla je da spava uz muziku ili tv, i sada moze da se komira i pored velike buke. Inace vodila sam je svuda sa sobom, posto nikada nisam imala kome da je ostavim. Obicno je nahranim pre nego sto krenemo, imam termos i ponesem vrucu vodu, ako se i ohladi zamolim ljude u kaficu da mi je zagreju i napravim formulu, kada sam je dojila bilo je nesto teze, obicno trknem do kola da to obavim. Mogli smo da idemo bilo gde, posto je ona vecinom navikla da spava u kolicima (u dvoristu je to obozavala). Sa dva meseca sam je vodila na svadbu kod moje rodjene sestre, nisam mogla to da propustim, izdrzala je do trubaca, a tada je i meni bilo dosta pa smo otisle kuci. Sa cetiri meseca smo isli na more, naravno provodila je ceo dan na plazi, obicno uzmemo lezaljke i suncobrane i njoj je bilo extra. Imala je bazencic da se kupa, u kaficu smo joj spremali hranu (bas izlaze u susret), spavala je u kolicima ili na lezaljci i to bas lepo. Uvece smo je vodili u setnje, i premasimo njeno vreme za spavanje. Zato je sada uvek spremna na bilo koji put. Gledamo da svakog vikenda idemo negde, bili smo u Banji Vrujice na bazenima, u raznim mini klubovima. U svakom slucaju i mi smo se prilagodili njoj (svaki put vucemo gomilu stvari, i uvek ide sa nama) i ona se prilagodila nama (uziva u svakoj novoj avanturi na koju je povedemo).
Zaboravila sam da smo bili i na planini kada je imala 9 meseci, ista prica, izadjemo u 8h i vratimo se oko 20-21h uvece.

(odgovor članu oliveradj)
Direktna veza do poruke: 31
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 9:33:26   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

da....da....šuplja priča ....neće ono meni određivati ....tralalalalalalalala....i onda u nekom momentu istina izadje na vidjelo .... htjeli mi to ili ne na kraju se prilagodimo djetetu

što ne znači da ih neću ostaviti i izaći, pa otići na kafu, da neću otići na koncert ....ali ipak 90% života ti se pretumba, jer si mrtav umoran, jer skaču pa ne možeš s djecom svugdje, jer ti testeraju živce...itd...itd



Potpisujem!!!!!!!!!!!! user posted image
skroz im se prilagodjavamo, hteli mi to ili ne. Ja idem kod kozm, frizera i to je to. Ako cu na koncert moram bez muza jer on mora da cuva dete...a meni se najvise ide sa njim. Odosmo onda u Novi Sad, Luka je na putu nazad bio nervozan, umoran, kenjkav....jeuser posted image  ti ja takav put. Tako da je Lenka skroz u pravu to isto i ja mislim. Mozemo mi da se kao nesto borimo za neki svoj minut i treba, ali szstina je da mi vise nismo same...sad imamo dete koje je potpuno zavisno od nas i njemu smo nezamenljive i nema nam vise onog devojackog zivota. Ja, od kako sam se porodila, stalno govorim da za dete moras biti i te kako spreman a nikada nisi dovoljno spreman. Neka mi neko kaze ako postoji teza stvar od roditeljstva?

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 32
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 9:35:29   
Jeca*
IZVORNA PORUKA: Skoki

Potpuno ista situacija kao i kod Tashe.
Ja se nisam mnogo ustrucavala sa Leom. Imamo kucu sa dvoristem, tak da je 90% svog zivota provela napolju, setala sam je od prvog dana. Navikla je da spava uz muziku ili tv, i sada moze da se komira i pored velike buke. Inace vodila sam je svuda sa sobom, posto nikada nisam imala kome da je ostavim. Obicno je nahranim pre nego sto krenemo, imam termos i ponesem vrucu vodu, ako se i ohladi zamolim ljude u kaficu da mi je zagreju i napravim formulu, kada sam je dojila bilo je nesto teze, obicno trknem do kola da to obavim. Mogli smo da idemo bilo gde, posto je ona vecinom navikla da spava u kolicima (u dvoristu je to obozavala). Sa dva meseca sam je vodila na svadbu kod moje rodjene sestre, nisam mogla to da propustim, izdrzala je do trubaca, a tada je i meni bilo dosta pa smo otisle kuci. Sa cetiri meseca smo isli na more, naravno provodila je ceo dan na plazi, obicno uzmemo lezaljke i suncobrane i njoj je bilo extra. Imala je bazencic da se kupa, u kaficu smo joj spremali hranu (bas izlaze u susret), spavala je u kolicima ili na lezaljci i to bas lepo. Uvece smo je vodili u setnje, i premasimo njeno vreme za spavanje. Zato je sada uvek spremna na bilo koji put. Gledamo da svakog vikenda idemo negde, bili smo u Banji Vrujice na bazenima, u raznim mini klubovima. U svakom slucaju i mi smo se prilagodili njoj (svaki put vucemo gomilu stvari, i uvek ide sa nama) i ona se prilagodila nama (uziva u svakoj novoj avanturi na koju je povedemo).
Zaboravila sam da smo bili i na planini kada je imala 9 meseci, ista prica, izadjemo u 8h i vratimo se oko 20-21h uvece.


ovo što sam boldirala je baš lepo rečeno!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Skoki)
Direktna veza do poruke: 33
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 10:20:10   
Lu
IZVORNA PORUKA: Tasha RR


Ja sam se porodila u julu, i cele dane sam provodila napolju, prosto u hladu je bilo mnogo lepše nego u stanu. Nebitno, ne bih o tome... očigledno ne razmišljamo isto.

A što se tiče već smućkanog adaptiranog mleka u termos tašni... mislim da su mnogo veće šanse da se pokvar u takvom obliku nego da ga smućkaš na licu mesta. user posted image


Baš so otišle off...ali da onda i ja kažem svojeuser posted image
Ja sam se porodila u 11.mjesecu ali bez obzira na to svaki dan sam iznosila malog vani,bar na terasu po 10 min. po savjetu pedijatra a kad sam ja "prohodala" išli smo u šetnjice.
Ja jednostavno smatram da bebama nije mjesto u kafani, ok ljeti u baštama na kratko ali u zatvorenom zadimljenom prostoru nikako,iako sam u to vrijeme izgubila dosta prijateljica ne žalim,jer ja znam šta je meni najbitnije,a one su dokazale da nisu vrijedne da žalim za njima.

Što se tiče adaptiranog mlijeka nosila sam ga spremljenog u Avent termos torbi i  na plažu i nikada se nije pokvarilo!
Unutra tečnost može da ostane do 5 sati hladna ili topla ovisno o potrebi,super stvar,toplo preporučujem mladim mamamauser posted image

Uglavnom sve mi mame kao što rekoste MORAMO na neki način da se prilagodimo našim bebama,htjele mi to ili ne,
a svaka će od nas naći svoj način kako da to odradi,to je nebitno to su nijanseuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 34
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 10:26:01   
Anoniman
samo jos jedna stvar ...mislim da je lakse s bebom do godine dana hodati nego poslije toga ... jer starije dijete već počinje postavljati svoje zahtjeve 

(odgovor članu Lu)
  Direktna veza do poruke: 35
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 10:27:59   
prolece
u pravu si definitivno.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 36
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 10:38:42   
ZVONČICA
Ako niste pročitajte "Ta slatka mala čedovišta" od Kreativnog centra. Na karikiran i šaljiv način prikazana su prava koja gubimo kada postanemo roditelji. Simpatično... mislim da će se mnogi pronaći.

(odgovor članu prolece)
Direktna veza do poruke: 37
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 10:41:21   
Anoniman
Imam tu knjigu kod kuće! Živa istina! user posted image

(odgovor članu ZVONČICA)
  Direktna veza do poruke: 38
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 10:52:18   
Anoniman
Dok je bila beba, striktno sam se pridrzavala njenog ustaljenog ritma spavanja i hranjenja.
Kad je presla na cvrstu hranu, ostalo je pridrzavanja vremena za spavanje, i vrlo sam shizela kad nas gospodja svekrva zove na ultimativni rucak i pita kada nam odgovara. Ne odgovara nam, jer dete spava od 14-17h, a kako kod babe nema gde da spava u miru i tisini, svejedno je. Naravno, njene unuke (cerkina deca) su vec odrasle i briga je za nase malo.. Po cenu rata sa svima drzala sam se Aninog rasporeda jer bi odstupanje od uobicajenog ritma svima pravilo haos i preselo bi nam, pa sam izasla na los glas kao "ustogljena".

Sada je lako, u 4. godini je, u rancu je uvek garderoba za presvalcenje, nesto topliije, flasa vode i sendvic. Pokazalo se kao dobro jer u vrticu ruca rano, pa se uzjoguni gladna oko 19h i mora se kuci. Ovako smaze sendvic napolju i u 20:30 kuci na kupanje, pa sve da smo na engleskom dvoru. Sinoc se na Adi toliko izmorila od jurcanja i novih dozivljaja da dobro nije zaspala pod tushem.

PS
Ne da mi ne smeta prilagodjavanje njenom ritmu, nego bih bila zesce sebicna da dete prilagodjavam sebi. Mi se prilagodjavamo njoj, a ona ovom svetu.. Jezim se od dece koja skice od umora dok roditelji cavrljaju u restoranu, i smatram to bas nekulturnim.

< Poruku je uredio aleksanja -- 20.7.2009 10:54:37 >

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 39
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 11:08:03   
ZVONČICA
Svako naravno radi onako kako misli da je dobro za svoje dete ali ja lično smatram da deci nije uvek svuda mesto sa roditeljima. Ježim se kada vidim kako reklamiraju svoju decu po svadbama, razvlačeći ih onako kenjkave po ceo dan. Ako nema ko da je pričuva u nekim prilikama onda ni mi ne idemo. Daleko od toga da nam je društveni život zapostavljen, ali za sve postoji mesto i vreme.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 40
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 11:16:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: aleksanja

Kad je presla na cvrstu hranu, ostalo je pridrzavanja vremena za spavanje, i vrlo sam shizela kad nas gospodja svekrva zove na ultimativni rucak i pita kada nam odgovara. Ne odgovara nam, jer dete spava od 14-17h, a kako kod babe nema gde da spava u miru i tisini, svejedno je. Naravno, njene unuke (cerkina deca) su vec odrasle i briga je za nase malo.. Po cenu rata sa svima drzala sam se Aninog rasporeda jer bi odstupanje od uobicajenog ritma svima pravilo haos i preselo bi nam, pa sam izasla na los glas kao "ustogljena".



user posted image  I tako moja svekrva sada sprema ručak za podne...

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 41
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 11:21:03   
Anoniman
Pa kad bude manje sebicna a vise baka, mozda ce razumeti zasto nam je dete na prvom mestu. Ili nece, odstupanja nema. Njeno hvalisanje spremljenim ruckom (inace mi ne kuvamo i ne jedemo) i prebrojavanje ko je sta sve pojeo nikako nije ispred onoga sto je Ana kao beba furala kao svoj ritam.
Ne teram inat, imam svoje principe. I realnog muza, koji zna sta je prioritet.

(odgovor članu Anoniman)
  Direktna veza do poruke: 42
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 12:26:54   
Jeca*
Moram da pecnem Tashu i lu što su off topic user posted image  ali samo i da ja odgovorim (pa ću pecnuti i sebe user posted image ): ja uvek spremam adaptirano mleko tik pre nego ga dam Luki da pije. U termosu mi je voda, a u kutijici mleko u prahu i samo smućkam. Nekad mi se dogodi da ne popije sve odjednom, ali kad god spremim još max sat dozvolim da tako odstoji. Tako isto i kravlje, prokuvano. Ne smem da rizikujem, jer se bojim da je velika šansa da se pokvari. Ipak je to mleko. Ali, eto, Roko je porastao i hvala Bogu ništa mu ne fali, a i Luka...pa ko će ga znati ko je u pravu user posted image  ipak, ne preporučujem drugim mamama...moje mišljenje!

_____________________________

The price of discipline is always less than the pain of regret
Robin Sharma

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 43
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 12:29:21   
Anoniman
I ja sam u rancu uvek imala spremljenu vodu i posebno NAN, za slucaj da zatreba.
Jednom je gospojica vriskala do te mere, da sam je hranila po sred setalista, mislila da svi gledaju u mene, pa shvatila da je to skroz ok, bitno da je pupa puna i svima je lepo.

(odgovor članu Jeca*)
  Direktna veza do poruke: 44
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
20.7.2009 13:45:26   
Rivana

IZVORNA PORUKA: Vučko.ba.

da....da....šuplja priča ....neće ono meni određivati ....tralalalalalalalala....i onda u nekom momentu istina izadje na vidjelo .... htjeli mi to ili ne na kraju se prilagodimo djetetu

što ne znači da ih neću ostaviti i izaći, pa otići na kafu, da neću otići na koncert ....ali ipak 90% života ti se pretumba, jer si mrtav umoran, jer skaču pa ne možeš s djecom svugdje, jer ti testeraju živce...itd...itd



Slazem se. Mozemo mi da se "koprcamo" koliko hocemo kad dete dodje stare navike se menjaju i mi se naravno prilagodjavamo deci hteli mi to ili ne.

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 45
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 11:37:21   
eugenija
Krasna iskustvauser posted image

Smatram da ste sve vi ipak prilagodile bebu sebi u velikoj meri. Jer niti jedna od vas nije jedna od onih koja se odrekla recimo posla, stavila pregaču i po ceo dan piljila u dete, kuhala mu, spremala i zadovaljala svaki hir. On/ona je došao u vaš svet i hteo ne hteo, uči kroz njega.
Jako mi se sviđa Prasetov post u kome je ona napravila određenu simbiozu ovog odnosa, i smatram da su sve žene više ili manje negde na tim momentima.
Ne bi bilo u redu, niti zdarvo, niti razumno prilagođavati sebe detetu po svaku cenu, jer to nije dobro ZA DETE! Onda od njega pravimo malog nesposobnjakovića i ozbiljno ometamo njegov psihološki razvoj. Naravno, odreći se posla, jeste ekstreman slučaj, ali ima žena koje nisu spremne ni u toliko napustiti svoje dete. Reći ćete, pa i radim da bih mogla da mu kupim nešto! - Da, to vredi samo utoliko ukoliko NIKADA za tu platu SEBI niste ništa priuštile.


Samo par reči napisah, a sad paljba na Euuser posted image , pa ću posle da se nadovežem sa još par rečenica koje sam želela napisati, a verujem podstaknućete me na jošuser posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio eugenija -- 21.7.2009 11:38:18 >


_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Rivana)
Direktna veza do poruke: 46
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 11:40:09   
mamanp
IZVORNA PORUKA: aleksanja

I ja sam u rancu uvek imala spremljenu vodu i posebno NAN, za slucaj da zatreba.
Jednom je gospojica vriskala do te mere, da sam je hranila po sred setalista, mislila da svi gledaju u mene, pa shvatila da je to skroz ok, bitno da je pupa puna i svima je lepo.


Ja sam moju dojila u parku i bas me je bilo briga jel me neko gleda ili ne. I nije nista strasno nahraniti dete na setalistu.

_____________________________

Niko nije rekao da je lako biti roditelj, sad znam i zasto

(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 47
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 11:40:48   
Rivana

IZVORNA PORUKA: eugenija

Krasna iskustvauser posted image

Smatram da ste sve vi ipak prilagodile bebu sebi u velikoj meri. Jer niti jedna od vas nije jedna od onih koja se odrekla recimo posla, stavila pregaču i po ceo dan piljila u dete, kuhala mu, spremala i zadovaljala svaki hir. On/ona je došao u vaš svet i hteo ne hteo, uči kroz njega.
Jako mi se sviđa Prasetov post u kome je ona napravila određenu simbiozu ovog odnosa, i smatram da su sve žene više ili manje negde na tim momentima.
Ne bi bilo u redu, niti zdarvo, niti razumno prilagođavati sebe detetu po svaku cenu, jer to nije dobro ZA DETE! Onda od njega pravimo malog nesposobnjakovića i ozbiljno ometamo njegov psihološki razvoj. Naravno, odreći se posla, jeste ekstreman slučaj, ali ima žena koje nisu spremne ni u toliko napustiti svoje dete. Reći ćete, pa i radim da bih mogla da mu kupim nešto! - Da, to vredi samo utoliko ukoliko NIKADA za tu platu SEBI niste ništa priuštile.


Samo par reči napisah, a sad paljba na Euuser posted image , pa ću posle da se nadovežem sa još par rečenica koje sam želela napisati, a verujem podstaknućete me na jošuser posted image user posted image user posted image user posted image



Uvek su me nervirale zene koje su se na decu vadile da ne bi radile. Normalno je da ce majka da radi. Pa i nase majke su radile, moja majka je pocela raditi kad sam imala 6 meseci pa sta mi fali.....Dete tome mora da se prilagodi.

(odgovor članu eugenija)
Direktna veza do poruke: 48
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 11:45:11   
Anoniman
Vidi, Eug, draga, NAJVIŠE NA SVETU BIH VOLELA DA NE MORAM DA RADIM I DA MOGU DA SE PRILAGODIM SVOM DETETU KOMPLETNO! user posted image  Znači, taj tvoj primer da smo se vratile na posao baš i ne pije vodu. Bar kod mene. Jesam šiznula kod kuće, jesam jedva čekala da počnem da radim, i radovala se kada se to napokon desilo... a sada bih sve dala da ... da sedim kod kuće i blejim sa detetom.

IZVORNA PORUKA: eugenija

piljila u dete, kuhala mu, spremala i zadovaljala svaki hir.


Ovo sam radila, i radim i dan danas od momenta kada stignem kući sa posla. Ne zadovoljavam baš svaki hir, ali tudim se da radimo ono što ga čini srećnim, a ne ono što mene čini srećnom. Jer ono što bi mene činilo srećnom on sa 3 god ne može da razume. Ne shvata odakle mi ideja da legnem na trosed i upalim TV. user posted image

Ne znam Eug, mislim da nećeš da priznaš sebi ono što si pročitala u prethodnim postovima, a sve smo se složile da smo se mnogo više mi prilagodile detetu nego ono nama, i da to smatramo normalnim.

(odgovor članu eugenija)
  Direktna veza do poruke: 49
   RE: Prilagoditi bebu sebi, ili sebe bebi
21.7.2009 11:46:31   
eugenija
IZVORNA PORUKA: Tasha RR
a sada bih sve dala da ... da sedim kod kuće i blejim sa detetom.




Draga Taške, da li si svesna koliku bi medveđu uslugu sa ovim načinila svom detetu?

_____________________________

ŽENA JE STENA!



(odgovor članu Anoniman)
Direktna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sledeća stranica >   >>
Idi na:







Popularna ruska imena za bebe i njihovo zn...
Jedan od najuzbudljivijih delova iščekivanja bebe je odabir imena. Ako ste trudni, a razmišljate o ruskom imenu za bebu,...
Zdrava ishrana najmlađih tokom zimskog per...
Tokom hladnih zimskih meseci, redovan unos voća i povrća ključan je za jačanje imunološkog sistema dece, pomažući im da ...



image
pamaja
Fitolat je obavezni deo moje torbe za porodilište.
Fitolat sam otkrila u prvoj trudnoći. Pošto imam blizance, veoma mi je bilo važno da uspostavim pravilnu laktaciju. Još dok sam bila u porodilištu suprug mi je doneo Fitolat. Ja sam bila oduševljena. Mleko je pravilno nadolazilo, nisam imala mastitis niti bilo kakvih tegoba. Koristila sam ga tokom čitavog perioda dojenja. Moji blizanci su dojene bebe, bez adaptiranih mleka zahvaljujući Fitolatu. Sada su to zdravi sedmogodišnji dečaci. Uskoro nam stiže i seka, tako da će Fitolat biti obavezni deo moje torbe za porodiliste.  Više >>
image

Anketa

Трудноћа.
пеперутка16

Који део трудноће вам се највише допао или Најлакши?

Click Here